Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

rublik05

Za sebe mohu s klidným svědomím potvrdit, že tak dobře jsem se již dlouhou dobu nepobavil. Super-Blb působí zpočátku trochu nenápadně, vzápětí se však rozjede do intenzivní vtipné a naprosto šílené podívané, která nenechá diváka ani na chvíli vydechnout a servíruje mu jednu vtipnou scénu za druhou a s nebezpečnou kadencí padají i naprosto odzbrojující hlášky. Herci jsou perfektní, všechny postavy dokáží něčím zaujmout, takže to není jen o hlavním herci. Ve filmu je taková spousta narážek a odkazů, až se mi nechce věřit, že se to všechno vlezlo do takové střídmé stopáže. Kromě humoru je nutné ocenit i fungující příběh, atmosféru, dobrou akci a kvalitní kameru. Zkrátka vše je na nejvyšší možné úrovni. U spousty scén jsem přímo brečel smíchy. Geniální parodie všeho možného i nemožného. Smekám. Zamrzela mě snad jen krátká stopáž. 10/10. ()

LordMysti

Nebylo to na první pohled zřejmé, ale tato klasická parodie byla nakonec perfektní. Opravdu jsem byl příjemně překvapený nad vtipným nápadem, perfektním zpracováním, narážkami na "velké" filmy a i výkony hlavního hrdiny. Za mě prostě perfektní akční komedie která funguje přesně jak má. ()

Kritik.

Francúzsky humor, trochu parodický, trochu strelený, trochu absurdný, pripomínajúci filmy o Asterixovi, a občas trochu prestrelené az tršpne. Ale efekty fajn, kamera a zvuk tiež, rôzne easter eggy vás potešia :) ()

gemi

Úplně stejná parta jako v Alibi na klíč (2017) a Alibi na klíč: Den D (2023) v této wanna-be krejzy parodii na superhrdinské filmy. Pravda, pár momentů je tady fakt parádních, jako LOGAN nebo prototyp auta. Hlavní slabinou je ale ta urputná snaha tvářit se vtipně tak, aby to pochopil i úplný debil. A to potom chytrého diváka prostě uráží. Ale na pár místech jsem se zasmál. Jako odreagovačka po těžkém dni v práci ideální záležitost. ()

wesi96

10/10. Já jsem TAK rád, že jsem neviděl žádný trailer a nevěděl o tom filmu prakticky nic. Nasmál jsem se jak nikdy a užil si to na 100%. Super-Blb dokonale paroduje a odkazuje na nynější superhrdinské filmy. Ani jeden vtip mi nepřišel nevhodný, cringe apod. Všechno to tam krásně sedělo. Jsem spokojený i s výběrem songů (ten co hrál jak skákal z okna do bazénu a v závěru). Doporučuji všem na to jít. Příjemná odreágovačka, který pobaví. Musím pochválit i dabing, který mi překvapivě sedl. Na závěr - Francouzi ty komedie prostě umí! Jo a nekoukejte na trailer (pro lepší zážitek). ()

MERKATtv

Prekvapivo, toto ma bavilo oveľa viac ako som čakal a naozaj som sa veľa nasmial. Veľmi podarená komédia s veľa odkazmi na komiksové filmy. Škoda len že nedali aj nejaké podtitulkové scény. ()

Shitonit

Připomíná mi to ftip... Dědečku, maminka říkala, že málo mluvíš a seš strašně sprostej... a děda odpoví... Pičuu... No Super blb je krátce a jasně řečeno /napsáno super film pro nás, pro superblbečky co se ještě umíme utlemit ksmrdi. kZmrdi.. K smrti.  !  :-) ()

JohnZ87

Vydařená superhrdinská parodie, která zbytečně netlačí na pilu, je úderná, organická a hlavně vtipná. Referencí na superhrdinské filmy je opravdu hromada, zejména na Avengers. 75% ()

rezzzy

Ježíši, to byla ale ptákovina :D Nicméně Marvel a DC poslední dobou točí hrozné průsery a přitom se berou neskutečně vážně... takže si o to asi říkali. :)) Ale že zrovna od Francouzů? U těch bych tenhle typ humoru nečekala. ()

misar3

Výtečná komedie s příchutí parodie, která je umně zrežírována, aby nezapadla mezi béčkové klišé. Pro všechny , co jsou již přesycení vážností komiksovek povinnost. Francouzi umí. ()

Mamlas

Nemám vůbec rád francouzské komedie. Tohle sice není úplně marné, ale stejně jsem to po chvíli vypnul. Možná po litru vína, abych přizpůsobil mozek, jinak tyhle trapárny nedávám. (20%) ()

Rayen1

Když jsem viděl poprvé plakát a název filmu (kterej je v češtině mimochodem fakt strasnej), nevěřil jsem tomu. Měl jsem za to, že je to další Scary Movie, s haldou fakl nevtipnyho trapnyho humoru... Ale kupodivu ne. Příjemná komedie, která si dělá srandu že sebe, z MCU i DC, ale ne trapným stylem jako to umí Scary Movie. Jasný, občas ujede a sem tam se to neubrani trapným humoru ála prdel - koule - bum bac, ale jde max o 3 gagy a to jsem ochotnej zkousnout, není na tom postavenej celej film... Teď už jenom koupit Karcher - TEN MÁ ALE TAH! 🤣 ()

krenator

Pár scén bylo půjčených ze suprhrdiny, ale musím ocenit, že humoru bylo sice víc poskrovnu, ale za to byl sofistikovanější, děj propracovanější, zápletka zajímavá a přitom skvělá parodie na DC a Marvel. ()

maraHCV

Ztřeštěná parodie na Marvel ale hlavně konečně opravdu povedená parodie vůbec.Francouzský humor na mě moc nezabírá,ovšem tady mě teda dostali... ()

wowylgu313

60% Komedie/Parodie. Oproti Americkým verzím to nebylo tak moc "trapný" minimálně 5x jsem se upřímně zasmál. Rozhodně se mi to nezapsalo do srdce tak moc abych o tím za týden dokázal ještě mluvit ale takové večerní zpestření a jednohubka od všech těch horrorů a thillerů , uspokojivé. ()

blondboss

Lacheau, Boudali a spol. sa opäť raz ukázali v plnej paráde. Toto zoskupenie nech príde s hocičím, vždy sa z toho vykľuje prudko nekorektný humor s množstvom pop-kultúrnych odkazov a robenia si prdele hádam aj z najväčších tragédií svojej vlasti, čo ale kvitujem, keďže ja podobný typ humoru môžem. Tu to bolo vyslovene cielené na parodovanie najznámejších komiksových filmov súčasnosti a parodované s bravúrou a noblesou, aj keď s občasnými trápnymi scénami a niektorými zbytočnými rozuzleniami. Každopádne ale túto komédiu jednoznačne odporúčam a na relax je to ako stvorené. 80 % ()

hrumsrt

Nikdy bych nevěřil, že mě francouzká komedie, která má někdy styl až béčkové komedie dokáže tolikrát pobavit. Philippe Lacheau je krásný případ, kdy se z práce stává zábava, s nejlepšími přáteli si plní sny, když s nimi toči jednu podobnou blbůstku za druhou. Tak nějak ani jeden z nich není nikterak herecky obdařen, ale uprostřed chytrého scénáře a řady vtipných gagů se ztrací kdejaký nedostatek. Tenhle film je osobní poklad, protože odkazuje na tolik filmů, protože mi připomíná filmy u kterých jsem se jako malej řezal smíchy. Badman je jak superodlehčený Kickass. Finální Avengers parodie mě jasně utvrdila, o jak chytře vtipný kousek jde. Emocionální sladká tečka nakonec vládne. Největší poklona famóznímu blockbusterovému OST! 75% ()