Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť. (Bontonfilm SK)

blondboss

Lacheau, Boudali a spol. sa opäť raz ukázali v plnej paráde. Toto zoskupenie nech príde s hocičím, vždy sa z toho vykľuje prudko nekorektný humor s množstvom pop-kultúrnych odkazov a robenia si prdele hádam aj z najväčších tragédií svojej vlasti, čo ale kvitujem, keďže ja podobný typ humoru môžem. Tu to bolo vyslovene cielené na parodovanie najznámejších komiksových filmov súčasnosti a parodované s bravúrou a noblesou, aj keď s občasnými trápnymi scénami a niektorými zbytočnými rozuzleniami. Každopádne ale túto komédiu jednoznačne odporúčam a na relax je to ako stvorené. 80 % ()

AndrewNewman

Typický francúzsky humor postavený na blbečkoch. Lenže rozdiel medzi ich a hollywoodskou tvorbou je v tom, že tí blbečkovia sú väčšinou sympaťáci. Navyše tvorcovia sa dokonalo pohrali s odkazmi na všetky možné komiksové postavy, z ktorých najviac ma pobavil asi Logan. ()

tsatsiki

Svěží komedie, která jako většina francouzských filmů těží ze střešných a komických situací.Pěkně to odsýpalo, bylo to vtipné, mělo to spád a člověk se zasmál. NA TENTO FILM JSEM SE TEŠIL A NEZKLAMAL MĚ.ZA MĚ SI ZASLOUŽÍ 70%. ()

DonBraso

Jak jsem slíbil, tak jsem si pustil další filmek s Lacheau. Těžko soudit, ale Alibi na klíč 2 přeci jenom bavil více. Je vidět, že Filip se drží stejných herců a vůbec to není na škodu. Opět nápad z hrdinů komiksů si udělat trochu srandy. Tentokrát je to hlavně Badman, tedy Batman samozřejmě. Chyba filmu je, že záporák tu moc není a už ke konci je to trochu pozdě. Gagy a nějaký vtípky jsou opět skvělé, ale není to takový průvan jako jsem pociťoval u filmu Alibi.Přesto rozhodně stále zdařilá komedie. 70% ()

ReactLotus

Daredevil, Avengers, X-Men, Batman, Joker a mnoho ďalších komiksových postáv a referencii je vidieť vo filme (aj Tom Cruise a Notre Dame😱🤣). Čiže je to vlastne vykrádačka. Veľmi dobrá vykrádačka a zároveň paródia. Vtipným spôsobom využíva všetky vykradnuté postavy, dvojzmysly a dokonca aj hudbu, ktorá spolu s tými superhrdinami podtrhuje fakt, že je snímok zameraný na mladých ľudí. Humor je trochu trápny/debilný, ale k filmu taký štýl sedí. Na tej trápnosti a debilite som sa dobre zasmial, čo potvrdzuje, že Francúzi vedia robiť komédie. 7,6/10 ()

HanzoBureshi

Tenhle film je nějak zvláštní a není to pro mě nějaký hit. První 1/3 filmu jsem viděl zamlženě kvůli zvláštní trapnosti, ale postupně se z toho začalo vyklubávat docela dobře koukatelná komedie. Nejvíce mě dostal ten konec s assemble scénou, která opravdu neměla chybu. Celkově pohodová podívaná a docela super nápad. Mé hodnocení: 6/10 ()

brasek

Badman alias Super-blb, nie je až taký blbý a preto tento snímok kríva. Pár gagov sa podarilo, ale celkovo je to málo zábavy. Žiaľ autori chceli dať do príbehu všetko za cenu, že k ničomu nemajú rešpekt a preto je to miestami aj trápne. ()

Rian_witcher

Parodie na superhdinské filmy od Marvelu, která si nebere servítky vůbec v ničem. Tohle by prostě v dnešní Americe sešněrované všemi možnými aférami neprošlo. Francouzi se toho ale nebojí a tak se opřou do všeho počínaje národní tragédií vyhoření Notre Damme, přes černošské migranty a zdaleka nekonče incestem či Mee too. A nezabrzdí je ani nesmrtelná americká filmová ikona Tom Cruise. Odkazy na marvelovské postavy pobaví každou chvilku a i přesto, že se humor často blíží úrovni filmů s Pierre Richardem jsem se zasmál dosyta. ()

rigby

Hodně slabá jednohubka. A to mám francouzské filmy, včetně komedií hodně rád. Ale takhle rozhodně ne. Zasmál jsem se jenom dvakrát, zbytek čirá nuda na n-tou a pár dalších naprosto uhozených scén, které opravdu ke smíchu nejsou. Nečekal jsem tohle málo, vlastně téměř nic. ()

Kushina

Já si nemohu pomoct, ale francouzské komedie jsou na rozdíl od těch amerických neokoukané a i když je to totální chujovina, tak to není špatné. Ba naopak, je to dobré. 65% ()

tchempi

Malý zázrak, francouzská veselohra žije. Philippe Lacheau píše, režíruje a hraje ve filmech, které jsou vtipné, nápadité, osvobozující svou nekorektností a vystupují v nich výhradně rodáci země galského kohouta a nikoli opálený import. Jak říkám, zázrak. ()

karnifex

Doslova gejzír ztřeštěných nápadů a vtipů, k tomu ve skvělém tempu! Navíc humor často velmi černý (a místy i nekorektní), občas lechtivý (ale ne vulgární tak, aby to uráželo) a mnoho dalších kladů - prostě to skvěle splňuje mé představy perfektní moderní komedie.. ()

VktrCZ

Pro mě překvapení roku, nic jsem od toho nečekal, ale o to víc jsem byl překvapen, jak to nakonec dopadlo.Skvělá parodie na klasické pláštěnky ()

Vlasek

Třískala jsem se smíchy a to je vzácnost. Přitom já miluju parodie a chtěla bych se smát. Jenže dobrých parodií je opravdu málo. Tohle se ale povedlo. Neuvěřitelně nápadité. ()

moriero

Oproti geniálním Alibi (oběma dílům) lehce slabší odvar. Potěšil úplně stejný casting, včetně té zhulené veterinářky, která si teď střihla roli filmové režisérky. Asi proto, že nejsem úplný fanda super-hero žánru, to bylo za lepší tři hvězdy. Tu čtvrtou dávám za krásnou dějovou linku s francouzskou Lois Lane a nečekané odhalení, ze kterého mi spadla brada. ()

PTuranyi

Vydarená francúzska moderná komédia uťahujúca si zo superhrdinských filmov. Zdá sa, že sa Philippovi Lacheauovi v Nicky Larsonovi téma akčnej komédie celkom zapáčila alebo mu nejaké nápady ešte ostali a tak napísal scenár a s rovnakou partičkou ho aj zrežíroval. Čo sa týka gagov tak to nie je žiadna prietrž mračien, ale suchotami trpieť nebudete. V každej scéne nejaký drobný je a keď nepošteklí bránicu aspoň vyčarí úsmev a sem tam siahne na hranicu korektnosti najmä v sexuálnych ohľadoch. Produkčná práca je profesionálna takže, keď je potrebné vytvoriť dramatickú atmosféru, je tu ako lusknutím prsta. Partia okolo Philippa Lacheau je zohratá a herecky ostrieľaná, takže svoje postavy zvládajú s prehľadom. 70% ()

vaclav.g.kar

Co jsem čekal tak jsem dostal, klasická francouzská řachanda opepřená velkou dávkou referencí a odkazující na superhrdiny. Francouzi opravdu komedie umí a komu se trefí do noty tak ten se bude za břicho popadat. Jen je škoda že bylo spoustu vtipů propalenych v traileru. I tak jsem se ale královsky bavil. 80% ()

jimik13

francouzská šílenost s pomalejším rozjezdem, která naráží na desítky jiných filmů. Mírně se opírá o další filmy, někdy až na hraně parodií a to nejen vizuálně, ale i hudebním doprovodem. Dostal jsem mnohem více než jsem čekal a čím déle koukal, tím více se bavil. ()