Vyháňač diabla: Znamenie viery

• Česko Vymítač ďábla: Znamení víry (viac)

Príbeh nového Vyháňača diabla sa začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) prišiel pred dvanástimi rokmi o tehotnú manželku v dôsledku katastrofálneho zemetrasenia. Našťastie sa im podarilo zachrániť ich novonarodenú dcéru Angelu, o ktorú sa Victor odvtedy vzorne s láskou stará.  Keď sa jedného dňa nevráti Angela zo školy domov, prežíva strach o dcéru, aký doteraz nezažil. Spolu so spolužiačkou Katherine zmizne v lese za mestom a zúfalí rodičia, polícia, vojaci a dobrovoľníci ich márne hľadajú. Na tretí deň sa stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dievčatá sa objavia na malej farme, ďaleko od miesta, kde zmizli. Ich bezhraničnú radosť však čoskoro vystriedajú rastúce obavy. Po dôkladnej lekárskej prehliadke sú Angela a Katherine vyhlásené za úplne zdravé, ale ich správanie naznačuje, že si zo svojho zážitku odniesli viac než len nepríjemnú spomienku. Skúsený exorcista by na prvý pohľad vedel, že obe dievčatá sú posadnuté. Victor je však pragmatik, ktorý neverí na peklo ani na nebo, kým to nezažije na vlastnej koži. Ale vtedy už môže byť neskoro. Pre všetkých. (Cinemart SK)

555borac555

Překvapilo mě, že mě bavila ve výsledku asi první část filmu více než ta druha, kde se už schylovalo vymítaní a pak němu došlo. Návaznost na první díl v sérii byla taková uměla a ve výsledku neměla na film moc vliv. Jsou tu často poměrně hezké záběry. Pěkný nápad byl, že ďábel napadne najednou dvě dívky najednou. Ve výsledku je to na na dnešní poměry takový standartní horor. Ale pokud vám nevadí, že to moc originální není, tak se zabavíte. Dávám 6/10. ()

AdinaMan38

Adina nedoporučuje: vyloženě slabé.  Tohle je opravdu "vymítání" ďábla pro školkové děti.  Zásady,které zná každý vymítač - teoretik: "nepřestávejte číst z Bible", "snažte se zjistit jméno démona" a hlavně: "nikdy s démonem nediskutujte"!  účastníci tohoto komunitního vymítání patrně nikdy neslyšeli. Náhradní vymítačka se rozsype už při sebemenší zmínce o potratu prodělaném před padesáti lety, kněz strachy nevyleze z auta, rodiče obou dívek nasadí na celou dobu filmu univerzální výraz JEMITOFUK, a vyznavačka húdú magie vyzraje na démona pomocí nálevu z květin.  Posedlé dívky se nepředvedly, co vyváděla Regan ve verzi z roku 73 se naprosto nemůžou srovnávat.  (a ne, černé bláto v puse už fakt nikoho nevystraší)  Režisér je můj oblíbenec, prosím ať se vrátí do Haddonfieldu a popostrčí Michaela Myerse k nějaké supr akci, děkuji. ()

Miro.boc

Trošku nerozumiem, prečo to má také negatívne hodnotenia. Aj jeden pár za mnou po filme konštatoval: "toto mal byť horor!?". Asi nevedeli, o čom má byť film. Už aj originálny Exorcista bol v takomto duchu. Fakt nerozumiem tým recenziam. Podľa mňa veľmi dobre sfilmované. Dej to má výborný, ako aj záverečný odkaz. Tí, čo chceli nejakých bubákoch, démonov vychádzajúcich zo šatníka a samé Jumpscary (mimochodom pár ich bolo aj v tomto filme), tak to nie je film tohto štýlu. Ja som bol naopak príjemne prekvapený, a aj napriek negatívnym hodnoteniam sa určite oplatí si film pozrieť. Myslím si, že toto pokračovanie vzdalo celkom slušný hold originálu z roku 1973. ()

Duffman 97

Tak jsem byl na The Exorcist: Believer a tohle je můj pohled. Exorcistu miluju.........dokonce je to jeden z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. I ten seriál Exorcista byl celkem fajn. Po shlédnutí traileru na The Exorcist: Believer jsem dost znejistěl. Nicméně i tak jsem na to zašel. Ostatně kolikrát trailer byl v tomhle trochu klamavý. Naneštěstí se tak nestalo. Místo opravdu do detailu promyšleného, strašidelného či přesahového filmu jakým byla jednička, jsem dostal nudnou, sterilní a lekačkovou slátaninu která nestojí za nic. Prvního Exorcistu jsem viděl poprvé někdy v roce 2012, kdy mi bylo 15 let a nějaké ty horory už jsem měl za sebou. I přesto mě dokázal vyděsit a celkem dlouhodobě znepokojit. Proč ? Protože postavy jsou skvěle napsané a zahrané. Protože to má výbornou výstavbu děje a silné hororové momenty. Geniální soundtrack taky skvěle doplňuje už tak dost zlou a hnusnou atmosféru. To vše nový Vymítač postrádá a raději jede v moderním klišé. Reálně kdybych měl  ze současnosti vypíchnout jediný film, který se může s původním Exorcistou srovnávat skrze výše zmíněné atributy je Hereditary Ariho Astera.........výborný horor. The Exorcist: Believer připomíná spíše slabší filmy z Conjuring universa........ale sakra i ta Sestra byla alespoň vtipná. Kdyby to bylo alespoň na úrovni 1 série seriálového Exorcisty. Ale ne, tohle je prostě nuda. Měli místo Greena povolat raději Astera, Derricsona nebo Flanagana. 1/10 ()

jmennno odpad!

To ale byla hovadina! Sál byl takřka prázdný. Chybělo snad vše, akce, napětí, sympatický (hezký) hrdina, dojemný konec. Nic takového zde nenajdete. Tedy dojemný konec možná ano, jak se to vezme. Na to, že je to užvení klasiky mezi horory, jsem čekala, a že to bude jízda. Nebo aspoň, že to nebudu průměr. Ale je to bída. Spoiler: Té babky mi bylo ale trochu líto. ()

Enthlon

Na úvod by som povedal, že nie som veľkým fanúšikom pôvodného filmu The Exorcist z roku 1973, nakoľko tieto duchárske filmy nie sú, ako sa hovorí "môj šálok čaju", no tento, už 50 ročný film má svoje kvality, či už je to navodená atmosféra bezchybnou réžiou Williama Friedkina, skvelý herecký výkon Lindy Blair alebo dnes už ikonická hudba Jacka Nitzscheho. Do sledovania filmu The Exorcist: Believer som išiel s nulovými očakávaniami, dokonca som si ani nepozrel trailer, takže film ma mohol len prekvapiť. No neprekvapil, film nepriniesol nič originálne a zaujímavé. Atmosférický to bol asi najmenej hororový horor čo som tento rok videl. Záverečný akt exorcizmu je jeden veľký, zbytočne naťahovaný chaos. Film sa snaží hrať aj na nostalgiu zakomponovaním Ellen Burstyn z pôvodného filmu, no podľa môjho skromného názoru to nie je dobre spravené a filmu to skôr škodí. Jediné čo tento film ako tak dvíha z podpriemeru je herecké obsadenie hlavnej dvojice, hlavne Leslie Odom Jr. a jeho rola otca samoživiteľa snažiaceho sa zachrániť svoju dcéru mi prišla ako najlepšia časť filmu a jeho vzťah s dcérou, ktorý bol dostatočne uveriteľný na to aby si získal moje sympatie a ja som mu fandil a prial aby všetko dobre dopadlo. Žiaľ to je jediná dobrá časť najnovšieho Vyháňača diabla, David Gordon Green ako režisér svoj tieň neprekročil a naďalej (aspoň pre mňa) jeho najlepším výtvormi ostávaju Princ a pruďas (2011) a Halloween (2018). ()

Petrichor8

Verím, že je ťažké urobiť remake alebo pokračovanie kultového filmu tak aby nezožal len kritiku, ale prečo sa do toho púšťajú ľudia, ktorí si snáď ani nenaštudovali originál?!? Stále som dúfala, že film niečím prekvapí, ale už po nájdení dievčat v stodole som vedela, že to môže ísť už len dole kopcom a, že to išlo riadnou rýchlosťou ()

Hexx

Za mě super. Líbil se mi rozjezd, první třetina, a poté se šlo už tak nějak na věc. Nedá se říct, že by to bylo něco závratně dechberoucího, ale nadprůměrný hororový standard zde rozhodně je. Navíc nápad zdvojeného posednutí nebyl vůbec špatný a realizace jakbysmet. A pak nastoupila má oblíbenkyně z Příběhu služebnice "teta Lydia" /Ann Dowd/ a přidala ještě pod kotlíčkem na věrohodnosti a dokonalosti. ()

Kouba007 odpad!

Hromada náboženských keců, žádná děsuplná akce a fakt ne, už mě ten pozitivní rasizmus fakt nebaví!!! Už mám fakt strach otevřít ledničku, aby na mě nevyskočil černý jogurt.  Film o ničem, ztracený čas. ()

Petrus_Ka

No, musim uznat, že tentokrát jsem byla překvapená, že mě to bavilo. Obecně moc nemusim vymítačský horory, ale tohle, s nádechem prvního dílu, bylo koukatelný. Klasický klišé, jeden z rodičů skeptik, to se dalo čekat. Konec docela epický a nečekaný. Body ubíram za blbý nápad, natáčet ponurý film ve tmě s černochy... kdyby neměl občas bíly tričko, tak netušim, kde je. ()

caerol

Vůbec to nebylo tak špatné, jako je pravda, že do originálu to má daleko, první hodina je trochu táhlá, ale od druhé poloviny mě to hodně bavilo. :) ()

ArminF.

Rozdiel medzi Evil Dead Rise a týmto Exorcistom, je v uveriteľnosti hercov a ich výkonov. Obidva filmy sa síce snažia obnoviť slávu svojich predkov, ale nie vždy sa to podarí. Kým v prvom nás tvorcovia aj po 40 rokoch presvedčili o strašnej a surovej démonickej sile, nový Veriaci Exorcista nás o tom nepresvedčí vôbec. Masky sú síce dosť pekne spracované, ale chýba k nim ešte ten správny výraz tváre. Akosi sa k tým herečkám nehodia ich úlohy posadnutých (alebo to nevedeli zahrať), myslím si, že kasting tentokrát pokazil presvedčivosť filmu a tým aj celkovú atmosféru. Radšej by som si opäť pozrel Pápežovho exorcistu, tam aj démon aj vyháňač boli skvelí, vtipní, môžem povedať, že dokonca až sympatickí. 20% ()

Nellaron

Filmy s podobnou tématikou už takmer neprekvapia, to vieme. Akosi už očakávame levitujúce posadnuté deti s hrubým hlasom, svätené vody, trasúce sa stoličky atď. Lenže ak sú tieto známe prvky natočené kvalitne, vždy si podobný fim rád pozriem. V tomto prípade ma úplne odradila postava Leslie Odom Jr. Ten zvládal posadnutie svojej vlastnej dcéry s kľudom Equalizera a Denzel by sa mohol učiť, čo to znamená mať na háku. Bez akejkoľvek emócie, sĺz alebo kropají potu sa nám (na Oscara nominovaný!!) Leslie Odom alias Victor pozerá na svoju znetvorenú dcéru, ktorá je posadnutá démonom a ktorá mu postupne umiera? Horší herecký výkon som už dávno nevidel. ()

tXtX

Nefunkčné, sterilné, rutinné, nezáživné a hlavne absolútne nedesivé. V podstate ani veľmi neviem, čo k tomu napísať, pretože sa tam za tie necelé sve hodiny takmer nič neudialo. Začnem ale hercami, ktorí boli fakt hnusne nesympatickí. Odom je herecké drevo. Ten človek má po celý čas na ksichte jeden a ten istý výraz a ja netuším prečo. Kurva tak stratí sa mu dcéra, tri dni je pohrešovaná a on nič? Emočne to s ním absolútne nepohlo - v realnom živote by už mohla byť po troch dňoch dávno mŕtva, znásilnená, rozrezaná - ja ako otec by som sa veru zrútil. Vzťah medzi ním a dcérou mi prišiel strašne neprirodzený, vôbec som im to neveril, a keď nefunguje takto primitívný základ, ako je strach rodiča o dieťa, len veľmi ťažko môže fungovať zbytok, keďže to s príbehom úzko súvisí. Atmosféra nulová. Žiadna gradácia, žiadne napätie, žiadne tajomno. Príšerne monotónne natočená vec. Tešil som sa na dusnú atmošku, na hnusné a nepríjemné scény, ale nič z toho sa nedostavilo. David zdá sa nepochopil o čom bol pôvodný originál a hlavne v čom bol, a stále je, výnimočný. Cameo Ellen Burstyn vnímam ako logický krok - v dnešných hororoch úplne normálna vec, kedže sa jedná o legacy sequel. Avšak pôsobilo to hrozne hlúpo a odveci. Jej návrat nefungoval tak ako  návrat pôvodných postáv v iných hororoch. (Herečka sama priznala, že s filmom nechcela mať nikdy nič spoločné, pretože jej to prišlo hlúpe, ale štúdio jej nedalo pokoj a niekoľkokrát jej zvýšili finančnú odmenu na takú sumu, že im na to kývla, aby už mala kľud). No a samozrejme tu máme ešte samotné vymietanie, ktoré je v tejto sérii alfou a omegou. Na rovinu však poviem, že to bolo neuveriteľne chabé, bez poriadnych/šokujúcich scén či znechutenia. Bezpodmienečne najnudnejšie vymietanie diabla aké som v živote vo filme videl, prisahám. Navyše tam Green napchal do finálnej scény toľko ľudí do boha, že to pôsobilo hrozne teatrálne a priam cirkusantsky. Už som iba čakal, kedy začnú všetci kričat EVIL DIES TONIGHT. Ach jaj. Osobne proti nemu nemám nič, prvé dve časti Halloweenu sa mi v podstate páčili - jednotka obzvlášť perfektná - takže o nejakom “prznení” ďalšej hororovej série, ako tu čítam v každom druhom príspevku, hovoriť určite nejdem, lebo Halloween tento človek určite nesprznil (treba si pozrieť nejaké tie staršie časti, aby ste videli, čo to znamená prznenie série). Ale Halloween a Exorcista je kurva rozdiel. Tu nemôže aplikovať tie svoje pičoviny, ktoré mu fungovali v telenovele o Myersovi. Toto su diametrálne odlišné horory a on si to vôbec neuvedomil. Ako hardcore fanúsika originálu ma tento film skrátka absolútne nebavil. Takto si pokračovanie super komornej, strašidelnej, tichej a atmosférou natrieskanej jednotky proste nepredstavujem. Pre nezainteresovaných a príležitostných divákov možno okej, čo ja viem, je to skrátka klasická hollywoodska rutina.. Osobne si však myslím, že k Exorcistovi nemalo nikdy vzniknúť žiadne pokračovanie. Ten film má svoj vlastný príbeh, ktorý skrátka na konci skončil. Bodka. Všetko ostatné je v podstate len parazitovanie na jeho úspechu. Nikdy sa mi nepáčil ani jeden sequel či prequel - pre mňa jednoducho nemajú zmysel. Z úcty k Ellen Burstyn a Linde Brair dávam 50%. () (menej) (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)