Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10    Akce: 8/10    Vtip: 6/10    Napětí: 9/10    Láska: 5/10    Soundtrack: 7/10        12/2022 ()

majec4

Na tento film som sa celkom tesil, kedze po dlhsej dobe som siel do kina. Bolo to priblizne presne take ako som si predstavil. Povod Fiennesovej postavy ma ale dostal: "Ked som vyrastal v uliciach Bratislavy..." Uz som videl filmy o kadecom, ale toto bolo stale originalne. Sice kus chore, ale originalne. Niektore postavy by si zasluzili kus viac priestoru, narazam napriklad na kritikov, ktori mi prisli nevyuziti. Jedina postava, mimo sefkuchara, ktora za nieco stala bola hlavna postava a to mozno aj staci pri takomto kusku. Osobne by som ten zvrat s pomocnym kucharom dal na neskor, lebo film vystrielal naboje dost skoro a do konca to bola taka cakacka, ze co este vymyslia. Nedopadlo to najhorsie, ale.... Z kina som ale nakoniec odisiel spokojny. ()

TheSpearCZ

The Menu má mnoho nápadů, které šly jinak či daleko lépe rozvinout, samotný film je mnoha věcmi, ale vyloženě ničím zároveň, velký paradox, když to tak píšu, ale fakt tomu tak je. Především tajemno první poloviny, kdy divák opravdu neví, o co šéfkuchaři a celé restauraci kráčí je skvělá, ta druhá už se mění v úplně něco jiného a stává se to až takovou nepřirozenou komedií/satirou, která mi sem úplně neštymovala. Co ale film táhne jsou herecké výkony, šéfkuchař Ralph Fiennes zahrál s naprostou grácií a pěkně mu sekunduje v hlavní roli Anya Taylor-Joy, která tu má jako jediná alespoň slušně napsanou a využitou postavu. Lepší 3* ()

M.E.K.Y

Chválihodné je, že chtěl konečně někdo natočit něco nového, neotřelého. A daří se to minimálně do první půle, kdy je to zajímavé a divák je zvědavý, namlsaný, co se bude dít. Ale postupně se to ubírá do jakési satiry, lehce říznuté thrillerem, kritiky společnosti, a ač to má co říct, čekal jsem něco jiného. Potenciál tam byl, bohužel gastronomické porno se nekoná. Anya Taylor-Joy jako jediná zdatně sekunduje ďábelskému hostiteli Ralph Fiennes, ale zbytek takový nemastný neslaný. Jako fajn, najedl jsem se, ale mohl jsem si pochutnat daleko líp. ()

bozka10

Tak vskutku originálne menu.Zabavné, drsné, napínavé.Chutilo mi od začiatku do konca a každý chod.Ralph bol skutočne mrazivý. ()

Muel

| Searchlight Pictures | Trilerová hračka originálne pojmutá s gastronómiou, ktorú som si veľmi úžíval. Strašne zaujímavá réžia a celkový mood, pripomínajúci minuloročný Triangle of Sadness - výborné! Neskôr to išlo trocha dole vodou a bolo očividné, že za tým všetkým prakticky nič veľké nie je - Ralph Fiennes sa chce pomstiť, that's it. Stačí to, pre mňa určite, ale chápem divákov, ktorí - proste čakali viac a je to v poriadku. Ja som sa uspokojil, aj s doslovným záverom. Dobré to bolo. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Flopik

Komédia veľmi málo, horor vôbec a thriller fakt len okrajovo, no aj napriek tomu skvelé dielo. Film kde musíte premýšľať a dosadiť si svoje veci do deja. Tým myslím nebrať to len ako psycho reštiku, ale pohľad dnešnej doby. Stačí si pozrieť čsfd a užívateľov tu. Predstavte si  film ako jedlo,  a postavy ako miestnych hodnotiteľov. Máme tu super "expertov", ktorý aj vo výbornom filme nájdu zlý odtieň čiernej, máme tu ľudí, ktorí dajú 5* aj úplne sračke, máme tu ľudí čo vidia miliónov filmov ale nič to v nich nezanechá a máme tu ľudí, ktorí proste chcú len jeden skvelý cheesburger. O tom, že herecky je to úplne bomba asi hovoriť nemusím, všetky postavy dostanú priestor a mne sa to veľmi páčilo. Viac takýchto filmov. ()

warrenur

Fiennes je v roli sefkuchara dokonaly. Uhrancivy, maniakalny, sustredeny a vasnivy. Momenty, ked tleskne a ma stale bizarnejsie preslovy su mysteriozne a vazne divaka drzia v napati a ocakavani. Do dvoch tretin filmu som si bol isty, ze to bude genialne vygradovane a ja si budem divacky "rohnit" a konecne sa bavit na paradnom a netradicnom kusku. Zial, posledna cca stvrtina, to pre mna, z dovodu haluzneho chovania postav bez vysvetlenia pohnutok, nedavalo jednoducho zmysel. A nie, nedalo sa to pripisat len vycerpaniu, stresu a apatii. Hoci i tento stav mali historicky mnohe ludske spolocenstva zoci-voci smrti. Tu som tomu zial neuveril. 65% Film vsak kvoli niektorym charakterom, ale hlavne Fiennesovi, plne odporucam. Ako som napisal vyssie, vie poskytnut mimoriadnu atmosferu a divacky zazitok. Skoda premrhaneho potencialu v zavere, mohla to byt bomba. ()

molcan2

Anya Taylor-Joy, žena, ktorou si. Nečakala som, že to stihnem v kinách, ale podarilo sa a som s tým spokojný. Úžasné herecké výkony, skvelé obsadenie, veľmi zaujímavý a jedinečný strih, skvelý sound dizajn, strašidelná hudba, nádherná kamera, čistý a znepokojujúci vizuál a jemný suchý humor, ktorý funguje dokonale. Réžia je trochu zmätočná a niektoré veci necháva na predstavivosti, ale nemyslel som si, že by to bolo predvídateľné. Udržalo ma to v napätí a bavilo ma to po celý čas. Je to štýlový spôsob, ako si robiť srandu z kultúry gurmánov, ale nebude to pre každého. ()

Saur.us

Peklo na talíři s M. Mylodem je pěkně černá satira, která v traileru lákala ke kanibalistickému večírku a nakonec to bylo úplně jinak. Ale ne nějak špatně. R. Fiennes nasadil podobné herectví jako v Grandhotelu Budapest a sedělo na psychopatického šéfkuchaře naprosto přesně. ()

filmator

Původně jsem dal tři, ale asi po týdnu jsem zvedl na čtyři. Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film zaujal natolik, že jsem se k němu zpětně v duchu vracel. Nakonec jsem přidal čtvrtou, protože i u druhého zhlédnutí jsem se bavil. Když víte, co je která postava zač, dostanou jiný smysl různé narážky nebo chování určitých postav. Spíš než jako horor to vnímám jako černohumornou satiru s vydařenými hereckými výkony, u které jsem se bavil mnohem víc než třeba u K zemi hleď. ()

Mona-Lisa

Mňam! Herecky to nemohlo být lepší Komedie a zároveň drama? Yes!! A momenty: Tlesknutí a následné sborové: "Yes, chef!" -DOKONALOST Dostala jsem absolutně všechno, co jsem čekala. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024