Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

WScully

Skvělá temná vize mistra Burtona - tohle je Burton tak, jak ho mám já - a mohu snad říci, že i většina jeho fanoušků - rád. Zajímavé, že v člověku je vzbuzena zvláštní tíseň, přitom - alespoň tedy já - očekávám zpracování komiksu spíše jako odlehčenou zábavu s nějakým tím opravdu vtipným padouchem, který je dokonce více padouchem než by snad měl být a kladným nepřemožitelným hrdinou s otevřeným srdcem. S nadějí jsem vzhlížel k tomu, že Burton nás přesvědčí o opaku. Ano, bylo to tak a Burton nám servíruje opravdu temného kladného hrdinu a opravdu velice sympatického nekomického - i když tu má být postavou zápornou Klaun, takže krásný kontrast mezi nekomičností a samotným slovem Klaun, což by se mnohým mohlo zdát jako mé protiřečnění, ale opak je pravdou - padoucha - to vše ne v nějakém kdovíjak nádherném městě - ale v chladu gotické tvrze. Supr film se svým supr pokračováním. ()

Dudackoo

Možno v roku 1989 trhak ale dnes mi to príde dost trapné a nudné, ale čo mi vadilo najviac bol český dabing a najma v role Jokera, kazí to celú atmosferú a najma postavu na ktoru som sa tak tešil...škoda ()

Erian

Film zaujme zejména režisérským novátorstvím Tima Burtona, který do filmu zakomponoval onu hutnou atmosféru města Gotham, které připomíná gotický hrůzostrašný román a hrdinu, který není nijak přímočarý, ale pere se s démony své minulosti. Batman je jedna z nejkomplikovanějších komiksových postav....žádné kousnutí geneticky zmutovaným pavoukem, vymáchání se v nějaké abrakadabra látce nebo nějaké jiné modifikace a vylepšení. Jde prostě "jen" o chlapíka, který bere zákon ve zkorumpovaném městě do svých rukou a stává se samozvaným spasitelem utlačovaných a potřebných. Jenže narozdíl od Supermana není vždy tam, kde by měl být....je to jenom člověk, i když má vychytaná udělátka...navíc tenhle jeho Batmobil je stejně nejkrásnější kousek vůbec:) Jack Nicholson je rovnocený protivník, Kim Basinger pak kouzelnou kráskou v nesnázích...závěr nemá chybu....a maniakální smích Jokera se rozléhá ztichlým Gothamem i po jeho smrti. ()

Myrddin

Podle mě mnohem lepší film než Temný rytíř a Batman začíná, na Batmanovi bylo totiž vždycky nejlepší to, jak to bylo nerealistický - prostě skočil z mrakodrapu a nikdo nevěděl jak to, že přežil, a to podle mě všemi až do nebe vychvalovaný Christopher Nolan (klidně mě za to ukřižujte) totálně zničil, Tim Burton je prostě mnohem lepší režisér a tohle je prostě mnohem lepší film. ()

Ogrb

Nevidím důvod, proč bych se měl přidávat ke kladnejm hodnocením. Solidní stylizace, skvělej Nicholson a to je tak všechno. Akce moc není, Keaton jako Batman je spíš výsměch a Kim Basinger je dřevo. Pro mě zklamání. 6/10 ()

nicneznam

Burtonův Batman u mě překonal další metu v oblasti filmů s hrdinskými komiksovými postavami. Je totiž ještě horší, než Spiderman. Nebudu zlouhavě vypisovat, co mě na tomto filmu štvalo, protože bych ihned překonal limit znaků pro názor. Nebudu ani psát, co se mně na tom líbilo, protože se mně na tom nelíbilo nic. Skutečně. Celé toto pojetí Batmana působí tak, že nevíte, jestli se to má brát vážně nebo se u toho máte třeba smát, o což se film několikrát očividně snažil. Nejhorší je, že ani po jedné stránce si nepřijdete na své. Vtipné to není, vážné to není, napínavé to není, zábavné nebo zajíímavé také ne. Od herců až po hudbu prostě nic. Ve filmovém světě je ale Batman krásnou ukázkou toho, jak nové pojetí převálcovalo to staré, což se sice nestává často, ale jednou za čas se to poštěstí. Chudák Burton s tím možná nepočítal a mohl se považovat za filmového otce Batmana, ale jeho klasika utrpěla v souboji s Nolanem takovým způsobem, že Batmanova nálepka s označením "Burtonův" ztratila kus ze své lepkavosti a byla nahrazena inteligentním Nolanovým restartem, který má všechno, co Burtonův nemá. A hnusné kulisy vypouštějící páru, kterými se snaží Burton tvořit "temné" město, se stanou k smíchu ještě víc, než jsou nyní. Stejně jako převážný zbytek jeho příšerností, do kterých se Burtonova kreativita uvěznila, což vidíme do dneška. Se stále kladně nakloněnými diváky. Zkrátka je to tragédie. O to víc, že opět tak vysoko hodnocená. Ale to je tak, když se kolem divného tvůrce s divným filmem vytvoří jakási aura netradičního filmového zážitku, který se musí hodnotit vysoko, jinak tomu prostě nerozumíte a tak si všichni stoupnou do řady a plácaj stovky. Já si jen dovolím ubrat jednu nulu. Konečně mám ten film z krku. ()

Jacccob

První Batman nastavil laťku velmi vysoko a dlouho nebyl překonán. Batman a hlavně Joker byli oběma herci zahrány naprosto bezvadně, vzhledem k poměrně omezeným možnostem v roce 1989 velice pěkně natočený komiksový film. ()

departed

Chápu, že ve své době to byl určitě jedinečný film, ale já na to spíš koukám jako na průměrnou komiksovku s dobrým Nicholsonem (protože tyhle role psychoušů mu jdou fakt nejlíp) a atmosférou, na kterou je kladen velký důraz. Keaton mi ale jako Batman nepřišel moc přesvědčivý, hlavně v civilu byl úplně nevýrazný. ()

Margerie

Burton dokáže i z tak protivného námětu, jakým je pro mě batmanovský kult, udělat film na pět hvězdiček. Miluju jeho ztřeštěné postavy, barvy, kameru, hudbu... prostě všechno ;-) Když se k tomu přidá Jack Nicholson, máte o zábavu postaráno. Snad jediný film (spolu s Batman se vrací), na který jsem schopná koukat z dnešní záplavy hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi a smyslem pro trestání zla. ()

Nightswimmer

Tak, po jednom bodiku za zvuk a atmosferu, jeden a pol za Jacka Jokera Nicholsona a polbodu za batMOBIL - to je dokopy priliehave stvorhviedzickove hodnotenie - aj ked na zahodenie nebola ani Kim a BatJET. Problemom vsak zostava, ze nikto neodpovedal na onu palcivu Jokerovu otazku -"Have you ever danced with the devil in the pale moonlight?" ()

sima275

Tak já, jako vášnivý fanoušek Batmana, jsem musel zhlédnout i tenhle díl. Tenhle film jsem viděl po druhé a už při prvním zhlédnutí mě velmi zaujal. Hodně se mi líbil Batman alias Bruce Wayne. Taky Nicholson byl parádní, i když Jokera v Temném rytíři nikdo asi už neporazí. Gotham je kvalitně udělané město a určitě kdyby to šlo, bych tam někdy chtěl bydlet. Děj je v tomhle filmu opravdu dobře propracovaný a o napínavost se postará geniální temná atmosféra. Batman je pro mě doopravdy překvapení a kdybych měl doma Batmanovy hračky, asi bych se zbláznil. 80% ()

Lobotommy

Dlouho jsem to neviděl, tak jsem si říkal, že se zas mrknu a asi jsem to neměl dělat. Auto, Nicholson, gumovej oblek ani udělátka už pro mně prostě neměli to kouzlo... ()

Knor

Tim Burton byl asi nejlepší volba pro vznik Batmana. Jeho retrofuture styl by neudělal z tohoto filmu to, čím je. Jednoznačně nejlépe zfilmovaný comics všech dob. Neuvěřitelná atmosféra a chladný temný nádech gotického města a všech postav je dechberoucí. Vizuálně bezchybné a nepřekonatelné. ()

Stanix

Pravděpodobně ta nejklasičtější verze Batmana. Jak tu psal Xmilden: "...film jasně stojí na ústřední trojici postav." , s tím lze jedině souhlasit. Doplnil bych snad jen že stojí též na dobré režii Tima Burtona. ()

Lilien

Batman je klasika. V dobách keď ešte komixovky neboli na dennom poriadku ako dnes, a v dobách keď Burton točil ešte dobré filmy.Páči sa mi jeho pojatie Gothamu. Temný, bizardný s dávkou ironického a bláznivého humoru. Jack je fantastický Jocker vtipný a zároveň chladnokrvný a asi najlepší Batmanov protivník. Netreba zabudnúť ani na skvelú Elfmanovu hudbu. Trošku mi vadí Keaton taký nemastný neslaný krpec, no aj tak ho tromfol až Bale. ()

hamir0

Burton sice umí dokonale vykreslit ponurou atmosféru Gotham City a Nicholson je záporák, jak se sluší a patří. To ale nic nemění na tom, že jsem se zkrátka spíš nudil - možná hlavně proto, že Keaton se na Batmana (a hlavně na Bruce Waynea) vůbec nehodí. ()

strixa

Pro mě velmi těžký na ohodnocení - Nolanův Batman mi upřímně sednul víc, asi hlavně proto, že jsem to viděla dřív, a asi taky proto, že už jsem přece jenom zvyklá na totálně jinou techniku a tenhle Batman je prostě příliš...jednoduchej - z hlediska efektů. Nebudu vůbec zpochybňovat Nicholsona jako Jokera, taky správnej psychouš (ačkoli Heath mi v tomhle přijde nepřekonatelnej), nicméně samotnej Batman na mě zanechal dojem robotický loutky, sice dobrej kostým, ale nemotorný pohyby a zdaleka nepůsobí tak všemocně a hustě (jako v modernějším zpracování). Plus jedno obrovský mínus - Kim Basinger. Je mi neskutečně nesympatická, vzhledem i svým herectvím, zvlášť když ta její postava se chová naprosto šíleně...takže ta mi to k tomu všemu ještě víc znechutila. NICMÉNĚ, v průběhu psaní jsem si to přece jenom rozmyslela, musim vzít v úvahu, že jde o konec 80., takže nemůžu kritizovat efekty, když nebyly takový možnosti + vykreslená atmosféra Gotham City + trocha toho klasickýho burtonovskýho humoru prosakující na povrch + fešák Keaton + nenalíčený televizní komentátoři (celkem chvíli mi trvalo přijít na to, co je na nich tak divnýho..) + ta hudba..Takže čtyři nakonec. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?