V Paríži sa stretne skupina šiestich bývalých agentov spravodajských služieb: Američan Sam (Robert De Niro) je odborník na stratégiu, Nemec Gregor (Stellan Skarsgard), ktorý pracoval pre KGB, je expert na elektroniku. Angličan Spence (Sean Bean) je machrom na zbrane, kým Američan Larry (Skipp Sudduth) je vynikajúci vodič. Koordinátorom je Francúz Vincent (Jean Reno) a celej akcii velí členka IRA Deidre (Natascha McElhoneová). Nikto z celého tímu nevie, kto ich vlastne najal, nikto nepozná motiváciu svojich partnerov a nejasný je aj obsah tajomného kufríka, ktorého sa majú zmocniť. Jediná vec, o ktorej nepochybujú je, že predmetný kufrík je prísne strážený a jeho získanie si vyžaduje profesionalitu, odvahu a schopnosť riskovať aj vlastný život... (TV Markíza)

nash.

Tak přesně takhle si představuji téměř dokonalý akční krimi thriller. Výborné akční scény, dokonale vystavěná atmosféra, nic bezduchého co by bylo jen tak pro efekt, a navíc vynikající dvojka Robert De NIro a Jean Reno, která upozadila všechny ostatní postavy, možná s výjimkou Seana Beana a skvělého záporáka Jonathana Pryceho. ()

PetrPan

Poctivé akční řemeslo, jež je jasným důkazem teze, že v jednoduchosti se skrývá síla.  Potřebujete charismatické herce a nenechat je zbytečně vyprndávat. Pak už stačí jen výborná kamera a jednoduchá zápletka ve vhodně zvoleném prostředí.  Automobilové honičky pak připomenou starou francouzsko-italskou školu, která se se soumrakem devadesátek pomalu stávala jen vzpomínkou. SPOILER: V kufříku byly brusle. ()

Arsenal83

Výborní herci, ale slabý scenár. Obyčajný akčňák bez nápadu, v ktorom keby nehrali tak známe tváre, tak to ani nedopozeráte. Už si ani nepamätám film, kde by De Niro nemal búchačku v ruke. Automobilové naháňačky ma tie nebavili, na to tu máme Semira Gerkana. ()

Willy Kufalt

Nejsem spřízněným divákem akčních filmů. Ve filmech Johna Frankenheimera ze 60./70. let jsem oceňoval mimo jiné, že zručně natočené a často nezapomenutelné akční scény nikdy nevyznívaly jako prvoplánová seznace, ale tvořily pevnou součást příběhu, jemuž stejně tak nescházel hlubší rozměr. Novší Ronin od "Frankieho" již ale do této řady nespadá, příběh je trochu vytržen z kontextu, nevíme mnoho o minulosti a životě postav, neznáme a nikdy se nedozvíme obsah osudového kufříka, za nímž se celý čas nekompromisně žene hrstka nejrůznějších osob... svým způsobem po obsahové stránce ryzí akční béčko. Připouštím, že jde o takzvanou hru na diváka, kterému zůstane zásadní tajemství nadále utajeno, přesto mě to nesmírně zaujalo svým "old schoolovým" stylem a musím prásknout na sebe, že jsem od Ronina nemohl odtrnout oči. Pokud neřeším mírně odfláklý scénář, na starší kriminálky ve stylu již zde mnohokrát zmiňované Francouzské spojky se povedlo funkčně navázat minimálně poctivým odvedením drsných akčních scén bez triků a pečlivě vybudovanou atmosférou. Ta mě pohltila už od úvodní noční sekvence, pomalé (ale přesto nenudící) tempo pro seznámení se s hlavními postavami postupně krásně nabírá na obrátkách, dramatické napětí pravidelně vhodně odlehčuje zejména hláškující Robert De Niro a malé setkání s Janem Třískou (který si ty tři minuty epizodní roličky ukradl komplet pro sebe) mne výjimečně potěšilo. Nejsou to z mojí strany úplně "čisté" čtyři hvězdičky, ale tři by mi vzhledem ke všem kladům připadaly málo. "...a teď s dovolením omdlím." :-)) 70% ()

klerik

Film starej školy, ktorého hlavní hrdinovia majú vlastné pravidlá ako žiť a prežiť, ktoré nemusí každý stráviť. Asi NAJLEPŠIA automobilová naháňačka na svete!!! ()

Chrustyn

Povedený akční snímek se skvělým De Nirem a Renem. Film je sice pro diváka trochu odtažitý stejně jako jeho hrdinové a ne vše je zde vysvětleno (viz. kufr) ale i tak to je velice kvalitní oldschoolová zábava a to hlavně díky perfektně zpracovaným automobilovým honičkám, které v tomto filmu patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl. ()

LaciLC

Tento film môžem vidieť aj päťkrát a nikdy ma nenudí. Hviezdne obsadenie, úžasná akcia a atmosféra. Najviac sa mi na tento film hodí označenie: kvalitný scenár v spojení so strhujúcou akciou. Pre mňa najlepší film bohužiaľ už zosnulého Johna Frankenheimera. ()

Crocuta

Prvotřídní akce, atmosféra a řada mých oblíbených herců ve filmu u kterého se ani při několikátém shlédnutí ani chvilku nenudím. Čtyři a půl. ()

jojinecko

Scenár je deravý ako ementál a aby sa dal ako tak stráviť, potreboval by ešte poriadne dlho dozrieť. Všetko však dokonale vyvažuje herecné obsadenie, akcia, zábavnosť a hlavne to, v čom nemá Frankenheimer konkurenciu - autonaháňačky. Najmä tá druhá je exkluzívna, jedna z najlepších v histórii. ()

Oktavianus

Netypický akční film, ale o to lepší. Když vedle sebe vystoupí mí oblíbenci De Niro, Reno a Skarsgard, nemůže to dopadnout nijak zle. A hlavně - má to myšlenku a styl. Akorát si mohli odpustit to klišé s kufříkem - zatraceně, co v něm bylo?? ()

MontyBrogan

Kultivovaná žánrovka, v ktorej sa snúbi stará škola s modernou dynamickou akciou. Akčné scény sú vďaka tejto kombinácii prehľadné a nie prehnané. A cenu za najväčšieho machra večera získava Robert De Niro. Len škoda, že niektorí páni začínajú byť na staré kolená sentimentálni... ()

Jinny

Herci výborní, režie zručná, automobilé honičky na jedničku a skvělá rolička pro Jana Třísku. Funguje to výborně, ale chtěla bych silnější zápletku než vyprávěnku o kufříku, o kterém se nakonec stejně nic nedozvíme. Takže co? *** a půl. ()

honajz

Jak tu někdo psal - je to precizní a dokonalé, jako podle příručky, ale tak trochu tomu chybí charisma, duch, cokoliv překvapivého. Jistě, je zde záhada, kdo jsou ti lidé, co se sejdou v noci v malé francouzské hospůdce, zač, celou dobu mne zajímalo, kdo by měl být ten zmiňovaný chlápek na vozíčku, samozřejmě by člověka zajímalo, co je v kufříku. Líbí se mi lokace, jsou využity do mrtě, včetně přídavku té ateliérové uličky, letecké záběry jsou rovněž vynikající. Trochu mi vadilo, že nebyl Sean Bean víc využit, pobavil mne Jan Tříska svým krátkým skečem, kdy přehrává a deklamuje neskutečně, zastřelit Katarinu Witt je taky veledílo... Ale prostě celé to nefunguje nějak dohromady. Úvod se mi líbil hodně, i když je člověk zmaten a tápe - stejně jako hrdinové - kdo je kdo a co je co a co se má dělat. Když už jsme přece jenom poněkud zorientovaní, přichází akce - a od té doby mne to nějak přestalo bavit. Přišla mi ta akce "šlohni kufřík" pěkně překombinovaná, kolem celou dobu jako mouchy padají a umírají nevinní kolemjdoucí a s nikým to nehne, a rovněž mne mátlo, že Němce hraje Švéd, Rusku Němka... Mimochodem, to vystoupení na ledě trvalo snad sedm minut podle děje v zákulisí - tak dlouhé sestavy se nebruslí snad nikde. Je zde pár vtipných hlášek, pár zajímavých zamyšlení, přičemž ale to o těch roninech těžce pokulhává. Jo, připomíná to chvílemi Francouzskou spojku, její realističnost a skvělé akce, ale jen připomínalo, jako přes ne už tak kvalitní kopírák. A Natasha zde hraje tak divně, věčně vykulená, nemá ona něco se štítnou žlázou, basedovku? ()

poz3n

Upřímně nechápu, jak dokázal John Frankenheimer na prahu sedmdesátky natočit tak svižný a kinetický film. Ta skvělá synergie nápaditě se pohybující kamery (v kombinaci se skvěle zvolenou ohniskovou vzdáleností objektivu) a dynamického temporytmu střihu dělá z Ronina formálně jeden z nejzajímavějších krimi thrillerů, jaký jsem viděl. Je z toho cítit stará škola Nového Hollywoodu a syrovost pohybující se někde mezi prvním a druhým dílem Jasona Bournea. Jako slabší stránku vidím scénář, který vlastně nemá moc co nabídnout a od poloviny filmu se spoléhá čistě na formální zpracování. To je ale opravdu natolik silné, že minimálně moji pozornost Ronin ty dvě hodiny udržel a dopřál mi příjemný, skoro až starosvětský thrillerový zážitek. 7/10 ()

Othello

Ronin není dokonalý, zejména ve srovnání s žánrově spřízněným Heat. Dialogy trochu vržou a místy je snad trochu nelogický. Ovšem postavy a zejména dvě scény z tohohle filmu nezapomenu. První je nájezd auty do kavárny plné lidí. Druhá je přepadnutí přes zábradlí na koloseu v Arles. ()

Ivoshek

Taková dost překombinovaná nuda. Herci jsou tu dobrý, de Niro a Reno, oba mám rád. Ale tady mě za celou dobu nepřesvědčili, aby se mi to chtělo sledovat. Nějak jde o kufr, myslím. Nevím. A je mi to jedno. ()

Janek

Neuvěřitelně stylový film, skvělé obsazení, evropská oldschool akce - a velmi mě zaujala Beanova role, která vybízela ke sklouznutí do škatulky, ale nakonec se ve filmu už vůbec neobjeví. Snímek, který má z mého pohledu jen málo konkurentů. Určitě jeden z nejlepších akčních filmů devadesátých let. 90% ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)