Rusi vyvinuli novú technológiu, nazvanú Zlaté oko, satelitné zariadenie schopné vysielať silné elektromagnetické impulzy, ktoré zničia akékoľvek elektronické zariadenie v okruhu tridsiatich míľ. Generál Arkadij Urumov a ex-pilotka sovietskej armády Xenia Onatoppovová, pracujúci pre organizáciu Janus, ukradli Zlaté oko zo základne Severnaja. Hlavou Janusu je Alec Trevelyan, Bondov dlhoročný priateľ a kolega, bývalý agent 006, ktorého niekoľko rokov považovali za mŕtveho. Trevelyan chce previesť všetky peniaze z Bank of London na svoje tajné kontá a potom pomocou Zlatého oka zničiť všetky elektronické záznamy v meste. James Bond mu v tom musí zabrániť. (TV JOJ)

Anderton

Pri pozeraní nejakej vtákoviny z Brosnanom v roku 92 som si povedal, tak toto musí byť raz Bond. Sláva producentom, že si to tiež všimli a oslovili ho v pravý čas. Inak príbeh a akcia je taká klasická bondovka s niekolkými fajn lokalitami, hlavne moc nemyslieť a iba sa zabávať. Najlepší reštart série vrátane Graiga, ale iba o chlp. A obe Bond girls sú výnimočne sexi. ()

boshke

A já si říkal, proč je Sean Bean uveden v titulcích hned jako první, když umírá asi po pěti minutách... Z Thunderballu jsem přeskočil rovnou na Zlaté oko. Ty staré bondovky mne prostě nebraly, tak jsem neviděl žádný důvod se prokousávat dalšími 13 díly, které by mne tolik nebavily. A skočil jsem rovnou do moderní éry série s 007. Trošku mne vadilo, že spolu Rusáci mluví anglicky (notabene když mají angličtinu s hrozným ruským přízvukem), britské a americké obecenstvo by jistě snad sneslo pár titulků pro větší autenticitu a požitek z filmu. Jinak jsem byl spokojen, i když nejsem žádný velký fanda této série... A nelze samozřejmě zapomenout na krásnou titulní píseň od Tiny Turner. Poznámka - BMW neudělalo moc dobrý kauf, když se nechalo udělat oficiálním Jamesovým vozítkem zrovna pro tento díl. James totiž cestuje všemi možnými prostředky, a tak máme bávo na očích akorát při krátké cestě k letadlu... 80% ()

Campbell

Další Bond který mě příjemně odzbrojil, už jen začátek který je tak napínavý jako kšandy stojí zato, miluju tu úvodní scénu s kde Bond couvá s krytem. Prostě paráda. A zase se mi osvědčilo to že Brosnan je cool týpek. A Bean je tu tak strtašně charismatickej že ho považuju za nejlepšího padoucha. Paráda s dokonalou hudbou od Serry.(btw finální scéna s Cummingem je krásně k zasmání). ()

Zodd

Podle mě nej novodobá bondovka od dob Brosnana až po současnost. A s pravděpodobně nejlepší úvodní písničkou. ()

nascendi

Pierce Brosnan typologicky zodpovedá mojej predstave Jamesa Bonda. Mojej predstave však nezodpovedá dobrodružný žáner filmu, takže som ho po presadaní z motocykla do lietadla prepol na komédiu a bez problémov dopozeral. Ani tri hviezdičky som nemohol ponechať, lebo aj ako komédia ma film dosť štval napriek tomu, že istú skupinu divákov môže pobaviť. ()

nash.

Nová krev do bondovského tématu a současně jedna z nejlepších bondovek vůbec. Nový Bond, nový design, nový styl, který přitom zachovává většinu povinných propriet tématu, byť mnohé zábavně inovované. Přestože Timothy Dalton pro mě zůstává asi nejlepším Bondem, Brosnan mu šlape na paty, protože dokázal využít a elegantně promísit přednosti všech svých předchůdců, má neuvěřitelně efektní nástup do role a celé dvě hodiny neztratí dech. Zlaté oko je rychlé, razantní, efentní, s velkolepou klasicky přehnanou akcí, konečně pořádným padouchem a kráskami, které už rozhodně neslouží pouze jako Bondův atraktivní přívěšek a zahřívadlo do postele. Zkrátka bondovka, kterou si občas rád zopáknu. ()

silentname

A teraz prichádzame tam, kde som sa obával prísť asi najviac. James Bond - Pierce Brosnan. Nie som fanúšikom Brosnana a v role Bonda to podľa mňa vždy krívalo. Nikdy to nemalo tú správnu charizmu ako mali Dalton alebo Connery. No skúsme tento fakt najprv ignorovať a pozrime sa na zvyšok filmu. Verím, že túto skladbu poznajú všetci a rozhodne to má svoj dôvod. "GoldenEye" bol skutočne skvelým hitom. No nielen nová hymna je skvelá, rovnako aj zvyšok filmu funguje veľmi dobre. Akcia je skvelá, príbeh je dostatočne zaujímavý a máme tu pár skutočne zaujímavých a skvelých postáv, ktoré ma neprestávajú prekvapovať. A rovno poviem, že Natalya Fyodorovna Simonova je jednou z najlepších Bond Girl, ktorú som mal kedy možnosť vidieť. Je inteligentná, racionálna, no nebráni sa ísť do akcie a vedie ju okrem toho aj fakt, že všetkých jej priateľov v Severanje zabili. Jediné čo ma na nej otravovala bola jej love story s Bondom, ktorá sa tu absolútne nedokáže presadiť a nefunguje. Hlavný zloduch v podaní agenta 006 je vynikajúci. A rozhodne tomu dáva skvelú akciu. Príbeh ako taký a vidieť zlaté oko pracovať je vynikajúce. Celá cesta dostať sa k zloduchom v tomto filme je skvelá. Pre mňa to padá len na tej neskutočne nefungujúcej love story, otravnej Famke Janssen a faktu, že Pierce Brosnan nemá tú správnu charizmu, ktorú by som chcel, aby filmu dal. Rozhodne však ide o film, ktorý doporučujem vidieť. Ako fanúšik 007 série ma "GoldenEye" príjemne potešil a sledovanie som si užil. Len keby ma iné momentky filmu zase tak neiritovali. Hodnotenie: B- ()

Chrustyn

Moje nejoblíbenější bondovka. Skvělé akční scény (tanková honička) a perfektní Brosnan, kterému role Bonda sedí jako ušitá. ()

SeBig

Sice Moora mám jako Bonda nejradsi, ale tohle je prostě nejlepší Bondovka! Pochybuju ze bude nějaká lepsi. Příběh je suprovej, hudba nejlepší ze všech Bondovek Tiny Turner goldeneye, Sean Bean parádní, akce a hlášky..všechno. Moje nejoblíbenější Bondovka a první kterou sem viděl jako malej. ()

classic

„Zlaté oko” má niekoľko podstatných, kryštalických noviniek, ktoré môžu byť niekomu viac po chuti, inému menej, keď ja sa asi najskôr radím zrovna k tej druhej skupine... Osvedčeného režiséra piatich, po sebe idúcich bondoviek, Johna Glena, nahradila "čerstvá krv" Martina Campbella, ktorý snáď úplne o dušu preháňa komponovanie samých, dynamických sekvencií, až sa tým zároveň aj sám trochu otupuje, rovnako ako i mysel diváka, ktorá/ý síce býva v „neustálom úžase” , ale taktiež sa pomerne často chytá za hlavu, akoby to práve ani vôbec nesúviselo s Jamesom Bondom... !? V polovici 90. rokov sa nakrúcanie akčných filmov stalo módnym trendom, keďže sa ich súhrnný prístup značne zmenil, a to sa muselo aj niekde patrične odzrkadliť, čiže odteraz dostáva táto neohrozená postava celkom novú fazónu, samozrejme, že doba sa mení, a tak i samotní diváci sa automaticky (z)menia... ? K niektorým, citovaným novotám patria: Pierce Brosnan, ako (ďalší) predstaviteľ agenta s licenciou na zabitie, alebo aj "M" , tentokrát namiesto šéfa britskej tajnej služby, prichádza ženský protipól s tvárou Judi Dench. Tých novôt je ešte o čosi viac, ale menovať ich všetky nebudem. / Minimálne dve, výrazne silné, filmové pasáže mi boli totálne proti srsti, ani nie kvôli tomu, že boli naprosto nereálne, ale skôr preto, ako na mňa zapôsobili, spracované na neuveriteľný efekt. Najviac zrejme vyzdvihujem Desmonda Llewelyna, ktorý sa v postave "Q" pravidelne objavuje už od roku 1963, a tak tým pádom by mal asi najlepšie vedieť, kto je najvhodnejší James Bond... ? Možno nad tým nikdy poriadne nerozmýšľal, ale podľa môjho vlastného úsudku, Pierce ním ani zďaleka nie je ? Neviem, čím to je, komentár na túto "brosnanovku" , sa mi zrovna nepísal najideálnejšie ?! ()

Jirka_Šč

Souhlasím, že nejlepší bondovka s Brosnanem. 85% už jen za dialog: "Zničíte každé vozidlo do kterého nastoupíte?" "Standardní pracovní postup." ()

sharky

Film, který zachránil nejdelší filmovou serii všech dob. Děti legendárního bondovského producenta Broccoliho vytvořily nový tým v čele s Pierce Brosnanem, který vlil bondovi ztracenou krev do žil. Takže 007 přežil i pád železné opony a pod vedením nového, překvapivě ženského, M, se vydává kam jinam než do Ruska. Příjemnnou změnou je i to, že proti Bondovi tentokrát stojí jeho starý přítel, a tak se tentokrát bohužel nedočkáme onoho ďábelského "pane Bonde" ovšem Sean Bean je Brosnanovi vícenež důstojným protivníkem. Jen mě tak napadá, jak by ten film asi vypadal, kdyby se hlavní padouch jmenoval Felix Leiter!? ()

Jinny

"Goldeneye, I found his weakness, Goldeneye, he'll do what I please, Goldeneye, no time for sweetness but a bitter kiss will bring him to his knees." ()

honajz

Jo, takhle si představuju bondovky. Hravé, vtipné, pro kluky uvnitř nás chlapů, co kupují domů vláčky dětem, aby si s nimi sami mohli hrát. Je zde výborná úvodní písnička v podání Tiny Turner, nově se zavádí i závěrečná písnička, která bude i příště, bondgirl je víc samostatná, jsou zde vtipné a svěží dialogy, má to šmrnc, akční scény výborně natočené - jak ta úvodní na přehradě, tak třeba nedostižná projížďka tankem po Petrohradu. Pierce Brosnan má dostatečný sex appeal, aby to utáhl, a aby mu člověk věřil jak tu klukovskou hravost, tak momenty zvážnění. Díky mírnému, ale skutečně jen mírnému nadhledu skvělá zábava od začátku do konce plus spousta vymakaných hlášek ("měla raději pevnější stisk"). ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (viac)