Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

ArchAngel_

Hodně zajímavé zpracování, rozhodně originální v upadající sérii, i když mě se dost líbil The Predator z roku 2018 a uvítal bych jeho přímé pokračování. Tohle je ale také hodně hodně dobré, dokonce s autentickou indiánkou, která umí hrát ... nicméně ten Predator byl tady rozhodně hodně slabý asi nějaký bažant :) Ale sedí tam. Takže celkově hodně cool na HULU film. 85% ()

Berik_

Po shlédnutí traileru na tenhle film jsem se celkem těšil. Když film skončil hned jsem chtěl zhlédnout další predátor film. Ztvárnění kmene Komančů bylo skvělé stejně jako ztvárnění Predátora. Hlavní postava mi přišla sympatická a její pouto s pejskem se mi líbilo. Akce byla super a někdy i brutální. Zároveň mám velký hype na případné pokračování. 8/10 ()

Hugho

Ideový moderný ženský podtón bol zjavný, ale relatívne citlivo zakomponovaný, takže sa dal zniesť.   Imidžu drsnej, tvrdohlavej a vytrvalej lúzerky, ktorá to nakoniec všetkým ukázala, pomohol výber herečky typu "dievča odvedľa" , lebo pekná barbinoidná šikmoočka by nás asi nepresvedčila. Hojne použité ohýbanie pravdepodobnosti v jej prospech nie je  v tomto žánri nič nové a ako také nevadí. Samotný predátor bol asi z nižšej kasty/klanu vzhľadom k jeho horšej výbave a inteligencii húpacieho koníka. Humornú vložku zabezpečili keskedýsi (prezývka Francúzov v Amerike). Pri veľkorysejšej výprave a hlbšom vykreslení hlavnej postavy to mohlo byť aj za 4*, takto mi kočka veľmi pripomínala princeznu zo seriálu Disenchantment / Rozčarování. ()

JohnyL

Jakožto fanoušek vetřelčího a  predátořího vesmíru jsem při čtení ohlasů počítal s tím, že se mi film líbit nebude...jsem rád, že jsem se spletl. Chytře podaný příběh malé indiánky a vesmírného lovce. V podstatě to celý odehraje sama Naru a mimo bráchy jsou všichni šedý komparz pro odlovení. Když trochu zaSPOILERuji, tak to, že Naru netrefila na začátku filmu ani jelena a o pár dní zabije Predátora nakonec není tak hloupé, jak to zní. Ten faktor podcenění protivníka je za mě uvěřitelně zapracovaný, dává jí možnost pozorovat nepřítele a učit se díky jeho okazálemu nezájmu o kořist. Ne svaly ale hlavou už šel na Predyho i Arnie a nový film tedy v tomto aspektu zcela ctí předlohu. Musím říct, že finální "úder" už byl trochu moc i na mě, čekal jsem v té lokaci jiné vyústění ale to nějak zkousnu, podobně jako ne moc rafinovaně "maskovanou" feministickou linii. Filmu sluší ta kratší stopáž, slušné tempo a žádné kudrlinky okolo. Potěší odkazy na staré filmy, hlavně flinta z roku 1715. Dokonalé to není, celkově však určitě atakuje 2. místo v predatořích filmech. Pro mě poctivé 4* a 80%. ()

anythingelse

Indiáni sa nesprávajú ako indiáni, CGI jeleňa nehodná predošlého storočia, zajac nebeží ako zajac, vlk sa nespráva ako vlk, medveď sa nespráva ako medveď.... Viac som nedal. Vôbec mi ten alternatívny vesmír nevoňal. ()

Luposos

Začátek se vleče jak sopel prašivého Indiána, CGI na úrovni roku 2005, do toho pohublý Predátor jak z ústavu pro tělesně postižené, který není schopen zbavit se několika otravných apačů se sekyrkami a šípy, no prostě tady asi někomu úplně hráblo, případně se zapomněl podívat na jedničku, co to vlastně ten Predátor je. Akce se sice v půlce rozběhne celkem hezky, ale pořád je to příšerně našroubované na tu indiánskou holku, kterou by si při normálním scénáři Predátor okamžitě namazal na chleba, tady je z ní ale úplnej Vinnetou, čemuž nikdo normální neuvěří ani na vteřinu. Takže to nakonec vypadá na genderově vyvážený blábol, aby bylo vidět, že i malý holky dokážou přeprat velký kluky.  Takhle tedy ne, přátelé. ()

Lunado

Ako Tom Hanks chcel. Kazdy hra toho, kym je. Indiani hraju indianov, zlocinni belosi zlocinnych belochov, predator Predatora a krasna indianka, indiansku zabijacku predatorov. Krasne scenerie prirody ako z National geographic, rovnako pribeh zo života Komančov, sledujem vobec Predatora? Celkovy dojem je fajn, este raz si to urcite pozriem. ()

honza.kuzel

Ale jo, nebylo to špatný. Druhej nejlepší predátor. A nebo aspoň druhej nejlepší co sem viděl. If it bleeds we can kill it. Jako bych slyšel Arnolda ()

PPHBVB

Je rok 1719 Velké planiny Severní Ameriky, jsou drsnou divočinou, kde žijí původní obyvatelé, indiáni. V jedné vesnici kmene Komančů, žije dívka Naru ( Amber Midthunder ), sžíraná představou, že jí čeká jen život sběračky, případně léčitelky po matce. Touží být velkým lovcem jako její bratr. Díky tomu se dostává do konfliktu s ostatními mladými lovci, nejvíce pak se svým starším bratrem Taabem ( Dakota Beavers ), který je nejlepší bojovník kmene… Naru si musí zjednat jejich respekt a dostává příležitost. Vyplíží se z vesnice a následuje mladé lovce, kteří mají za cíl nebezpečnou pumou. V lesích je ovšem mnohem větší výzva– nedaleko vesnice totiž právě přistála kosmická loď a zůstal tu jeden člen posádky, který zabíjí, ne aby se najedl. Zabíjí, protože mu to dělá radost..  Tak začíná film Predátor: Kořist, který se stal ihned po uvedení na streamovací platformu Hulu nejsledovanějším filmem v historii této platformy. Už za dobu a místo, kterou si vybral, si film získal kredit. Lze jej sledovat i v komančské jazykové verzi. Ovšem Komančové se zde úmyslně moc neřeší. Příběh je přímočarý, jednoduchý a srozumitelný. To, že film je na téhle úrovni takto přímý, je jeho velký klad – umožňuje mu být komplexní v mnoha ohledech. Předně v tom, jak na malém prostoru ukazuje různé typy lovců a kořisti. Důležitost lovu pro přežití lidí, žijících v divočině. Ale podle mého je tu jeden velmi silný aspekt a za ten u mě má film bod navíc. Vede diváka k myšlence, že původní americké obyvatele stihne genocida ze strany bílých kolonizátorů. Jen tak mimoděk na to upozorňuje tím, jaké postavy se tu objevují a co dělají… Vzájemně se tu loví pomocí různých technik a různých zbraní, viz sekyra uvázaná na provaze. Ze všech filmů s Predátorem je Predátor: Kořist také jednoznačně nejvíc přirozený a skutečný, včetně designu samotného Preda. No a co mě zaujalo nejvíc ? JÁ JSEM TOMU FILMU VĚŘIL. Bláto bylo bláto, sekyra byla sekyra, strom byl strom, rána byla rána. Poté herecké výkony Naru a Taaba. Uvěřitelné, také přirozené, nehráli, že hrají.. BYLI TO, CO HRÁLI. A ještě jedna perlička na závěr, co jsem se dočetl. Pes Sari (jeho PRAVÉ jméno je Coco),  byl zachráňen z útulku a vytrénován speciálně pro tento film. Jeho povaha byla natolik energická,že tvůrci vůči původnímu plánu rozšířili počet scén s ním. To byl třetí herec, co NEHRÁL 😊. Ten film je svobodný. Nevím, jak to vyjádřit lépe. ()

Milonak

No sláva - konečně mě něco akčního za poslední roky pobavilo. Akorátně dlouhé, má to celkem spád, netradiční prostředí indiáni + Predátor a zajímavé postavy. Ačkoliv taková indiánská obdoba Predátora 1, tak pořád to byla dobrá zábava a snad i takový návrat k osmdesátkám + devadesátkám. Nebýt toho až moc pohádkového závěru, tak přemýšlím o 5*. ()

burg

Docela příjemné překvapeni. Po tý kokotině čtyři roky starý je to fakt jako balzám na rány plný zelený krve... Jen mi paradoxně strašně vadila tlama našeho hlavního emzáka - už jsem si moc namlsanej "big ugly motherfuckerem" z osmdesátek... ()

Jittulle11

Po prvním Predátorovi už žádný nebyl tak záživný, znáte to, ty pokračování. A Predator v 18.století? Co to zase je? A bylo. Skvělé, strhující, akční, napínavé, hudba, prostředí  a sakra drsná holka. ()

alkaba

Moc dobrý filmek. Jen, ale to už je klasika dnešní doby, že je to zase s feministickým a rasistickým nádechem. Vysvětlovat feministický nádech asi není třeba, ale rasistický radši vysvětlím. Rasistický je to v tom, že bílí tam hrají akorát hlupáky, ale fakt je takový, že pokud by tomu tak bylo, tak by si bílí nepodmanili, v podstatě, celý svět. ()

drsny_hery

Tak to je jiný kafe, než všechny ty predátorský přešlapy za poslední dvě dekády s vetřelci i bez nich. V hlavní roli kanadská divočina, povedený originální vizuál a parádní kamera. Odkazů na původní snímek je v náznacích tak akorát, obvyklých klišé minimum, občas přijde vtipná hláška jak z osmdesátek. Samozřejmě nesmí chybět něco starého, nového, půjčeného a fosforově krvavého. Jen ti indiáni se chovají trochu moc současně, zvířata nepřirozeně a kolonisté jako neandrtálci. Scénář je předem daný, sem tam trochu nelogický, ale děj svižně šlape. Nechybí moderní poselství, kdo je vlastně tady tím největším parazitem. Je fajn, že první trailer nevyslepičil ty nejhezčí momenty. Nestydím se Prey zařadit kvalitou hned za jedničku a daleko před ostatní pokračování. ()

Dedincan

Séria Votrelec / Predátor ma úplne obišla. Ukážka sa mi celkom zapáčila, na jej základe som čakal príjemný indiánsky film s občasnou akciou. A to som aj dostal. Príjemne natočené, sympatická hlavná hrdinka, žiadne očividné faily, fajn oddychovka. ()

StaryMech

Moc nás není, ale nejsem jediný, kdo v "Kořisti" viděl jen krvavé handrkování mezi teenagerkou s ambicemi a mimíkem o to, kdo z nich stane na špičce potravního řetězce. Chraň mě Manitú před "Kořistí 2" a dalšími  podobnými duchamory z počítačové kuchyně dřív neviditelné, dnes blahosklonně kynoucí ruky trhu. ()

NewObject

Nuda, nuda a zase jen nuda. Film by si zaslouzil slusne prostrihat. Jedna hvezdicka neni za genovou inkluzi, ale za souboj predatora s medvedem. ()

Ways

Lara Croft v indiánském podání,  která loví králíky za pomocí toma hawku a bojuje s predátorem z jiné planety.  Americký heroismus, který mile potěší fanoušky science fiction v kombinaci s romantickou vizí našich severo amerických bratrů a sester,  kteří by možná filmem, kdyby ho viděli,  nebyli zrovna moc nadšeni.  Ale jinak pěkný.... ()

Thane

Mohl to byt nejlepsi film od jednicky. Jenze neni. Ackoli je to zasazeno do nadherneho prostredi kde zejmena prvni pulka vypada uchvatne civilne/divoce tak jsou tu veci ktere film srazeji. A to hodne. Od prichodu frantiku se zmeni tempo a vlastne cely film. Pominu-li ze me to finale uplne neuspokojilo tak za vylozene odpudivy povazuju nektery (!!!) triky. A to tak ze tomu nerozumim. Navic je to vec ktera me u filmu dokaze asi nejvic vytrhnout ze zazitku. Animace zvirat. Strida se tam odpudivej kralik had medved (z toho by clovek fakt blil) a k tomu nadhernej vlk. S predatorem a trikama je to uplne stejny. A vlastne s celym filmem. Kdyby to zustalo u prvni pulky tak bych dal 5* i pres ty triky. Takhle jsem byl misty i na dvou. Jakekoli hodnoceni v tomto rozmezi povazuju za naprosto oduvodnitelne. Nakonec prijemne prekvapeni i zklamani zaroven. Pres 3 se kvuli tem trikum a nekonzistenci asi nedostanu a duvod pustit si to znovu nejspis nikdy nenajdu. To si dam radsi znovu predatory. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023