V komédii Párty Hárder: Summer Massacre sa vráti partia kamarátov z prvého dielu. Zo svojho príšerného žúru sa už trochu oklepali a v lete vyrazia na „Ibizu východu“ – k jazeru Macháč, ktoré je legendárnym miestom plným párty, muziky a neviazaného sexu. Na brigáde sa snažia zarobiť si peniaze na zlatý klinec leta – na festival  Summer Massacre, od ktorého si sľubujú životný zážitok a pochopiteľne aj prázdninovú súlož. Užijú si leto alebo zlyhajú na plnej čiare a bude na nich čakať akurát tak poníženie, nedobrovoľný celibát či dokonca srbské milície? (Bontonfilm SK)

Slaava

Ne nemam rad fekalni komedie kterych je po uspechu prvnich prcicek vsude milion. Ale nevim, tohle mi sedlo jak prdel na hrnec. Mozna to bylo par pivama, mozna ne. Samozrejme o nejakym deji se nema uplne cenu bavit. Jako je tam, tak nejak okrajove jen lepi k sobe absurdni nechutnosti, nektery se mi do vkusu trefily, nektery ne ale s vedomim tohoto jsem na ten film zustal (zacatek promitani ve 2 rano ve 13 stupnich), vydrzel a vlastne se i kralovsky bavil. Opet pekna camea pornohvezdicek, performeru z hell night na obscene extreme, Redzeda, Gutalax a HLAVNE TAP TAP!!!! ()

Jello Biafra

Naši starí známi sa vracajú a tentoraz sa čerstvo po maturite rozhodnú užiť si leto na Máchovom jazere, ktoré sa označuje ako "Ibiza východu". Následne sa rozbieha ešte výbušnejšia komédia než bol prvý diel a čaká nás dvojnásobná nálož hlášok a fekálneho humoru. Márty mal tentoraz k dispozícii neporovnateľne vyšší rozpočet a kompletný filmový štáb, takže sa už sa nejedná o undergroundovú záležitosť ako bola jednička. Opäť si tu Pohl nebral servítky a sype tu jednu nechutnú scénku za druhou. Akurát škoda že som bol v kinosále sám a neužil si pravú filmovú atmosféru s ostatnými ľuďmi. To ale nemení nič na tom, že sa jedná vydarenú komédiu, ktorá má rovnako ako jednička kultový potenciál. ()

latvar

Řezník se zas posunul o krok dál, nejenže dobře rapuje, kreslí vtipné frky, teď už umí natočit i kvalitní film. Nechci nijak shazovat první díl, který si musel platit z vlastní kapsy, ale ve dvojce jde vidět, že už byl finančí rozpočet úplně někde jinde (hlavně k vůli fanouškům) a díky tomu zmizela z dvojky amatérština. Takový humor není uplně pro každého, ale pro mě je ušitý na míru. 95% ()

blackkocour

Pokud mě budou za 20 let stíhat u výslechu, za mé tak trochu nepracovní praktiky v STB za dob KSČM, že jsem tu a tam náhodou napsal, že Párty Hárd je to nejlepší, co mohla nová česká vlna trapáckých a fekálních komedií pro otrlé nabídnout, a Párty Hárderu jsem otočil na levou stranu listu a dám tomu vytahanou 1 hvězdu, tak sorry, ale pokud Marty psal u Fekal Comedy scénář, a nevytřel si o to prdel po sraní, tak přestanu všem věřit. Komedie jen o píchání kund, zasunutí do jeskyňky, čvachtání žabince, vyměňování genetických informací, honění péra v kundě, ohřátí krocana do trouby, vyprázdňování zásobníku, vykopání jámy, reprodukování, křížování se, rozmnožování se a dalších podobných ekvivalentů lidově řečeno o mrdání, a udělat o tom celý film je docela úspěch. Řezníkovi kratší styl filmů, minimálně s hodinovou stopáží sedí nejlépe, protože ani Póvl není nekonečná studnice fekálních, a trapných džouků o prstění, a snáze se skoro 2 hodiny zdají jako týdenní pobyt v Osvětimi. Jednička byla takový dobrý stupínek, a docela vyvrhel toho dobrého smyslu stereotypů českých blbých romcomů, kokotů, melodramat, a žanru: "Poprcávač Langoš prcá jednu Plodkovou za druhou..". Zklamání na nejnižší úroveň, dehonestace svého předchůdce, a klasického rčení, že dvojka už nestojí za to.. no škoda. Pořád ale nechám tu jednu hvězdu hercům, kteří si zaslouží své uznání, takové české "oskary" pro nejlepší výkon. Jako je péťův táta, Grundza, Poulíček, Kostas Zerdaloglu, Miky a kurva i Misha tu má svoje cameo, a za animated outro. Hárdová slezina. ()

Mimesis

Sorry, za mě teda zklamání. Hrozbě bych chtěl tuhle pohlovinu mít rád, ale nevím. První díl byl naprosto údernej, přirozenej a fungoval suprově. Dvojka mi přišla trochu jakože vzali seznam vtipů a postupně jeli jeden za druhým, dokud nebyl konec. Zatímco v prvním se občas objevil nějaký dobrý vtip, obvykle měl i později nějakou dohru, která ho posunula ještě na vyšší úroveň. V dvojce se objevil někdy dobrý vtip, někdy trochu slabší, ale vždycky jsem čekal, že to bude mít nějaký backfire později, ale nic nepřišlo. Spoustu zápletek (např. scéna se zlomenou rukou) nemá žádný smysl a není dále rozvíjena. Neobjevil se ani Grunza a já jsem čekal, že tam bude. Nevím... jako jo, smál jsem se a docela jsem se bavil, ale oproti jedničce, která je totální masterpiece, mi tohle přišlo po všech stránkách slabší. Za mě jen tři hvězdy a doufám, že Martyho další film bude lepší. ()

Maynard.

Wau, tak jestli jednička byla jízda jako kráva, tohle je snad ještě větší pecka. Hodinu a třičtvrtě nářezu jako prase :o). Já sem teda velkým fanouškem týhle partičky. Mám sjetý nejen Párty hardy, ale i ostatní "kratasy". Je supr, jak se to ještě zlepšuje v kvalitě koukatelnosti :o). Už se tady mihly i záběry z drona, wau :o). Řezal sem se smíchy od začátku do konce a to beze srandy. Je jasný, že tohle je jen pro vybrané jedince, zbytek bude dycky říkat, že to je blbost, ale já tomu naprosto rozumím a děkuju! ()

Soweek

Jak se dalo čekat, mnohem větší námrd než Mašinka Tomáš. Jedinou výtku mám k celovečernímu formátu, kdy zde opravdu musí být nějaká vyplňující vata v podobě jednoduchého příběhu. Za to ubírám hvězdu dolu, jinak by to bylo plných 6 hvězd. ()

sedm.1

Jako upřímně, jedničce jsem dal ryzí Odpad!, kdy jsem od toho filmu při závěrečných titulcích odcházel kvůli jeho debilitě vážně znechucený a nebral jsem ho jinak, než jako tupý pokus o zvýraznění osoby pana autora, což se mu bohužel i nakonec kvůli kontroverzi a smutně pozitivnímu ohlasu povedlo. Zvědavost je nicméně neskutečná děvka, a tak jsem dal příležitost tvůrcům mě znechutit i napodruhé, a i když bych po tom prvním hnoji měl strašnou touhu tomu ten Odpad! vpálit znovu, nebudu svině, a přiznám, že toto pokračování zas už tak strašný nebylo, tedy alespoň v některých ohledech. V čem se to nezměnilo, tak v obsazení, které je stále krutě amatérské, a když jsem někde četl, že některým aktérům dával pan tvůrce místo peněz drogy, tak v tomto případě bych tomu i věřil, jelikož tahle sebranka, co se tu vesměs objevuje, je fakt jak z třetiřadého péčká, tedy s jedinou obrovskou výjimkou, a to v podobě Adama Ernesta, který všechny ostatní přehrává o několik tříd a jako jediný snese herecká měřítka, díky čemuž samozřejmě patří zároveň i ta jeho postava k tomu jednoznačně nejlepšímu a nejvýraznějšímu z celého filmu. Dále se nezměnila ani práce pana režiséra, co se úrovně zpracování týče, pořád je to totiž amatérsky působící sračka, za kterou by se stydělo i většina studentů FAMU. No a samozřejmě se film nezbavil ve většině času ani nesoudného množství vážně debilních, pitomých a kreténských momentů, které tvůrcům připadali zřejmě strašně vtipné a znovu bořící tabu a mantinely únosnosti, ale jak jsem zmiňoval již u prvního dílu, buď jsem na tento styl humoru asi už starý, nebo nevím, ale za mě se opět spíš jen jednalo o přitroublé tlačení na pilu a za každou cenu se jen díky jakési kontroverzi zviditelnit. Každopádně, proč tomu už ale nedám Odpad!, respektive budu celý tento film hodnotit dokonce až průměrně, i když se za to zároveň fakt upřímně stydím, tak faktem zůstává, že chvílemi to i opravdu fungovalo, bavilo a být to celé krapet víc umírněnější, míň dekadentní a v projevu méně explicitní, tak si dovolím tvrdit, že v rámci české tvorby by se mohlo jednat i o ojedinělý funkční žánrový úkaz. Zde to ale prostě zazdila ta tvůrčí nemohoucnost a zároveň touha se za každou cenu zviditelnit, což tomuto celému projektu nekompromisně podkopává nohy. Posun vpřed nicméně uznávám a upřímně to vítám, naštěstí, protože nic takového, jako první Párty Hárd, už fakt vidět nikdy nechci. ()

Sdoom

Dvojka se snaží víc tlačit na pilu, což je ale často na škodu (ovšem srbské milice rulez). Největší rozdíl je asi v kvalitě hlášek, kde jednička vede. Na druhou stranu tady je zas vidět, že je to větší produkce. Bavil jsem se decentně, škoda závěru, kterej za mě byl už moc ujetej v negativnim slova smyslu, nicméně na mírně slabší 3 hvězdy to pořád stačí. (Netflix HD) ()

Sygi

Nefungovalo to. Zápletka (pokud se tomu tak dá říkat) byla o ničem, žádná ze scén nebyla dotažená, ani dialogy vůbec neproudily (a jejich prokládání sprostými slovy to nezachránilo). Na závěr jsem čekal nějakou bombu, která vynahradí všechnu tu podivnou změť náhodných scének, ale nestalo se tak. Asi se ukázalo, že Řezníkovi sednou spíše krátkometrážní díla (na čemž není vůbec nic špatné) a že tahle zábava si s celovečerním formátem nerozumí. ()

Devadesát Dva

Aneb jak na rimming. Od té doby, co mi tu Řezník napsal reakci k mé "recenzi" na jeho "majstrštyk" "Život není krásný" (on jako tvůrce a já jako vážný kritik díla, co "byla jen prdel" - smazal jsem to) uplynula řada let a oba jsme jinde, v jeho případě je to ale velký skok, což se dá vidět jak u klipů k jeho hudbě, tak třeba i v tom, pochopit, čím postavy "prodávají" a zaměřit se na to, podobně jako v Prcičkách. Sice je to pořád jen "laciná žánrovka", co má bavit, ale na druhou stranu, takových podobných ujetin se tu u nás moc netvoří, alespoň ne záměrně a s nadsázkou (a už vůbec za nima nestojí tvůrce, jako tenhle, v tomhle ohledu se to nedá srovnávat) a ač tohle není přístupné ke ztotožnění více, asi jako jiné generační komedie, pořád to o generaci vypovídá. 'Párty Hárder' je sympatická pro svoji odvahu, ukazovat se, tak, jak byla stvořena, ve vší nechutnosti a oplzlosti. Párkrát jsem se upřímně zasmál ("Pooďte si-sem za-pr-cat! Pooďte si-sem za-pr-cat!" "To-e, vibový,, nee?" (...) "Ty vole, dyť je to malý dítě." "Ale za pár let přijede sem, na diskotéce potká toho hodnýho pana doktora, dáme frťana a za hodinu mi hupsne na čuráka." "To je bohrec.") a jo, řekl bych, o třídu lepší, než první díl, zejména díky většímu prostoru a zužitkování Adam Ernesta a Daniela Žáčka, myslím si, že i rozpočet musel trochu nabobtnat, ale pořád je to točeno primárně "v kruhu přátel a známých", což tomu dodává ten specifický, amatéřinou vyhlížející, look. ()

borec999

Jednotka bola horší film, ale lepšia komédia, dvojka je lepší film, no horšia komédia. Inými slovami: Posun oproti prvému dielu, ktorý bol poloamatérskym 60 minútovým zlepencom vidno a film vyzerá omnoho profesionálnejšie a lepšie. No buď som zrovna pri jeho sledovaní nebol v ideálnej nálade a rozpoložení alebo som čakal veľa, neviem. Mal som však dojem, že tento raz Párty Hárd nie je príliš vtipný, ale často skôr krčovitý v pokusoch o humor. Síce to je stále nechutné, vulgárne, absolútne nekorektné, idúce často za hranu únosnosti (pre väčšinu divákov) a dejovo nepredvídateľné, ale ako hovorím: čo z toho keď to neprinieslo želaný efekt. Za pár vydarených momentov a tomu, že podobný koncept komédie vôbec vznikol 2* udelím, ale to je naozaj maximum, čo môžem dať. 40% ()

eagle-eye

Marty Pohl na hrad. Nejnadupanější česká komedie za x let, ne-li po revoluci. Nevěřil jsem, že první díl bude mít důstojného brácho a ono ejhle. Nemělo to chybu, musím to vidět minimálně 100x páč je to taková smršť nápadů a fórů, že to bude na opakované vychutnání. ()

jakeer

Jednotka sa mi tak páčila, že som tým žil. S nadšením som sledoval crowdfunding, ktorý predchádzal natáčaniu dvojky. Dokonca som bol odhodlaný ísť aj na premiéru do Českej republiky. Teraz, po zhliadnutí na Netflixe som rád, že som nešiel. Aspoň som sa snažil urobiť sledovačku na byte s kamarátmi, ktorým som stihol za tie dva roky spropagovať jednotku. Lenže toto vôbec nebol dobrý film do partie. Dvojka nie je Párty Hárder, ale celkom jasne Párty Softer. Vyšší rozpočet a uvedenie filmu do kín neprinieslo len očakávanú kvalitu spracovania, ale aj politicky korektnejší a mainstremovo znesiteľnejší dej. Apropo ten dej za veľa nestojí. Jednotka mala punkový náboj. Boli to vlastne skeče, ktoré boli vymodelované do akože deja (ktorý koniec koncov nebol dôkežitý). Ale v tom bola tá sila. Každá scéna šokovala. V dvojke ak niečo funguje, tak sú to referencie na jednotku. Sme radi, ak vidíme doktora či účastnikov predošlej shit party. A ono to napokon na shit párty opäť končí - no koho to už druhý raz priklincuje k sedadlu? Dej v prvej polovici filmu bol nezaujímavý, úplmné piánko. Celá linka s postavou prevádzkára tábora (Tomášovho srbského strýka) je nahovno, vôbec nefunguje. V druhej polovici vyjde niekoľko scén, sú ako tak vtipné. Záver mi prišiel ako trolling, že vlastne žiadna Párty Hárder nebola a bude sa konať až po záverečných titulkoch. Musím však kvitovať, ako sa už v jednotke potvrdilo, že predstaviteľ Tomáša je spomedzi nehercov najtalentovanejší a bolo dobré, že dej bol postavený okolo neho. Summa summarum: za mňa veľké sklamanie. Tento film radím nielen za Párty Hárd, ale aj za Máma má raka (čo bol superamatérsky počin, ale aspoň mal v sebe tú řezníkovčinu). ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD