Tato černá teenage komedie pojednává o třech spolužácích, kteří chtějí udělat ten nejlepší mejdan pod sluncem, aby zapůsobili na své vysněné dívky. Kdo zasune a kdo se stane obětí brutální šikany? (ZNK Productions)

topr harley

Takové dílno vznikne jednou maximálně dvakrát za generaci! Film, kde si to svoje najde opravdu každý.Citlivý romantický příběh, kde ale nechybí akční a humorné prvky. Rozhodně bych tento snímek pouštěl povinně na středních školách. Každý pubertální výrostek určitě někdy přemýšlel na tím, že by doma uspořádal párty, ale bohužel nevěděl jak na to. A tady přichází velké poselství! Tímto filmem se vám všem dostává do ruk přesný návod, jak uspořádat nezapomenutelný večírek! ()

Ivoshek

To je naprosto neuvěřitelný, co dokáže Pohl natočit za pár korun. Co do kvality obrazu nebo střihu to úplně v pohodě snese srovnání s běžnou tvorbou. Od svého prvního filmu udělal velkej posun vpřed. Na fekálnosti a drsnosti humoru neubral, zato příběh dostal i jakous takous linii. Byly tam místa, kde jsem se smál nahlas. Třeba když Pochcánkův otec oznamuje, že kluka čeká léto u Karadžče a pak pět let v srbských milicích. Fór s defekací "on the spot" je taky super, stejně jako samotná party. V pár místech to trochu vázlo, ale v té kadenci vtipů se to naštěstí ztratí. Upřímně myslím, že z Martyho Pohla roste velký talent české kinematografie. ()

Xmilden

Nechutné tak moc, že i moje manželka, která jinak poměrně hodně snese se po dvou minutách raději otočila na druhou stranu, že na tohle koukat tedy rozhodně nebude. Já tedy ten prvotní šok, ze scény kdy fotr ukazuje svému synovi na co by měl při masturbaci koukat, zvládl. A výsledkem mi byla komedie, která je naprosto boží i tedy za cenu, že hranice vkusu zde absolutně neexistují, fekálního humoru je zde více než v těch nejtrapnějších amerických komediích, ale co předvedl rejža s postavami to zaslouží zkrátka respekt. Trio kamarádů/otec hlavní postavy/záporák. To vše jsou absolutní castingové pecky. Adam Ernest si střihnul borečka, který dokáže na druhé stříkat beďary, ráčkuje a myslí si o sobě že na něj jdou všechny holky světa. Je to šílené, blbé, zvrhlé, ale já se královsky bavil. 80% ()

Djoker

Párty Hárd vypadá lépe než většina české produkce, která se suverénně sere do kin, i když stěží přeskočí laťku, kterou nastavila TV Barrandov. Pohl natočil bláznivou stříkací jízdu a jistě si ji užijí nejen zastydlí puberťáci. Všichni režiséři, kteří každý rok brečí, že mají málo peněz od sponzorů a Státního fondu kinematografie, by si měli uvědomit, že jen o penězích to skutečně není. Chce to filmařský talent a umění něco sdělit, pak je jedno, kolik máte v kase. ()

Marze

To bylo příjemně nečekané. A ještě s takovým to malých rozpočtem 250 tisíc korun a mnoha neherci. Americké teenagerské komedie nás už přes 20 let poučují o tom, jak přijít o panictví nebo sbalit dívku našich snů na maturitním plese. V roce 2004 se dokonce v českých vodách objevil film Snowboarďáci s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem, který parafrázoval tehdy oblíbené filmy jako jsou Prci, prci, prcičky a další. Nicméně srovnávat s nimi novou černou komedii Párty Hárd se Snowboarďáky je jako porovnávat čaj o páté s francovkou se zelenou. Chlapci chtějí na večírku přijít o panictví, což už asi každý z nás někde ve filmu viděl že. Ale toto teenagerské filmové klišé režisér a scénárista Marty Pohl posunul na úplně jiný level, o čemž vás přesvědčí hned v první minutě. Tolik kontroverzního a absurdního humoru jsem naposledy dostal v dobách vrcholné slávy České sody. Ovšem v Párty Hárd je sranda mnohdy za hranou a často kombinuje záchodový humor s rasistickými vtípky a stereotypy, které v daných situacích sedí jako prdel na hrnec. Jedná se o ryze českou klasiku, jistě oceníte narážky na pervitin, české školství nebo tuzemský alkohol. Film Párty Hárd neběží v žádné distribuci, takže se režisér filmu rozhodl tento podzim uspořádat turné po českých městech a svůj snímek promítat v klubech a kinech napříč celou republikou. „O film má v současnosti zájem jedna nejmenovaná internetová televize, a dokonce jsem jednal i s distribuční společností, takže se možná diváci časem dočkají,“ vysvětlil Pohl situaci. Párty Hárd je kousek pro vlastně dost úzkou cílovku, která holduje drsnějšímu typu legrace. Pokud do ní patříte, maximálně si to užijete. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (dopita)
  • Ve filmu se objeví postava Marka "Krysy" Neděli (Miroslav Čáslavka), který pronese hlášku: „Tak to není všechno.“ Tato hláška je odkaz na dokument Tělo bez duše (1996), který se zabývá zneužíváním chlapců v porno průmyslu a smutným životem mladých pražských prostitutů v 90. letech. Hláškou „Tak to není všechno“ se nechvalně proslavil výrobce českého gay-porna Pavel Rousek (s přezdívkou Krysa), známý svým brutálním a agresivním přístupem k natáčení. Na základě tohoto dokumentu byl později stejným režisérem natočen film Mandragora (1997), ve kterém si hlavní roli zahrál právě Miroslav Čáslavka, který se ve filmu s postavou Krysy setkává. (LucasAbelle)
  • Téměř celé natáčení probíhalo v severočeském Rumburku. (bianci)