Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Hrabka

Pokračování je sice znatelně slabší než jednička, ale je to právě první díl, který tomuto pokračování snižuje hodnocení. Po něčem tak exkluzivním, napínavém, originálním jako byl Arnoldův souboj s Predátorem, se od pokračování očekávalo přespříliš, ale divákovi bylo předhozeno něco, co se na druhou stranu dalo čekat. Napodobit dílo McTiernana je zcela nemožné a tady se to potvrdilo. Nikomu by asi nevadilo, kdyby pokračování nevzniklo. Je nutné ovšem říci, že Predátor II není zase tak špatný, je to velice dobrý, akční a napínavý film, jehož kvality jsou porovnávány s něčím příliš dobrým. Nevím čím to je, ale Danny Glover mi v této roli moc nesedl (asi zase při vzpomínce na Arnieho). Celý film je dobře poskládán a vytváří relativně ucelený příběh, bohužel pár scén je trochu přestřelených. 75% ()

cheyene

Zopakuji to, co valná většina: Proti vynikající, pikantní a silné jedničce tu máme "druháka" kávu. Chybí zde vše, co jsme měli na Arnieho trháku z hrůzy nahánějící džungle rádi. Predátor se velkou měrou zcivilizoval, občas vytáhne nějakou hlášku, která sice pobaví, ale na mimozemského lovce mi prostě lidská řeč nesedí. Tvůrci nedokázali navodit atmosféru strachu, což mělo za následek, že jsem ani při jedné ze scén necítil ono zlověstné mrazení v zádech. První díl při prvním zhlédnutí tuto vlastnost měl. Závěr je příjemný, ale ani ten nedokáže zvýšit hodnocení na více jak 3*. Nedostatek: Když si predátor sdělá masku, vidí stále s "termovizí", ovšem v prvním dílu už viděl jen červeně. ()

kinej

Druhý Predátor už tak nějak balancuje na hranici kde se láme béčko s áčkem. Z filmu je patrné, že nějaká očekávání od producentů ohledně úspěchů filmu byla. Nemá špatný příběh, scénáristi přinesli i několik nových zajímavých nápadů do predátorské mytologie, produkce rozhodně béčková není a obsazení by se dalo považovat za áčkové. Bohužel ale není tak jako první díl áčkově natočena. Film sice tak nějak pobaví, ale nevzbudí jedinou emoci, natožpak napětí. Je to vysloveně na odkoukání. Dát to do rukou opět Johnu McTiernanovi, mohlo to být mnohem lepší. V této podobě spíš film vypadá jako promarněná šance. ()

juta

Chvíli trvá, než se dokonale projeví síla Predátora, která se po celou dobu zaměřuje na černého policistu, ale jejich souboj bude až ten poslední. Zajimavý pohled byl na Predátorovy trofeje, mezi kterými byla i lebka Vetřelce :-) Žeby se už tehdy uvažovalo o natočení AvP, nebo jen chtěli ukázat, že je Predátor lepší? Horší čtyři. ()

Shakers

Tento diel je slabší ako jednotka, ale moc by som to neporovnával, pretože je to trošku iný film a je tu aj dosť zmien. Chyba tu síce Arnold, ale drsný Danny Glover je dosť dobra náhrada a taktiež aj Gary Busey, či Bill Paxton je dosť dobrý zo svojimi hláškami. Máme tu ale opäť výborný vzhľad Predatora, ktorý ma so sebou tento krát väčšiu výbavu ako v jednotke. Špinavé ulice Los Angeles vystriedali džungľu a Predator teraz šponuje napätie iným štýlom, stále však zaručene fungujúcim. Vynikajúca Silvestriho hudba to všetko podtrháva. Už vieme kto a čo je Predator zač, ale aj tak tento film dokáže ponúknuť dobré a napínavé akcie, ktoré miestami tromfujú originál. Velké plus je aj strih filmu. Minutáž je takmer identická s prvým dielom a aj tu sa v poslednej trištvrte hodine, nespúšťa noha s plynu. Luxusné finále rovnako kvalitné ako v prvom diely. Obe časti milujem už od dectva a keď vidím kvality AvP, tak s hodnotením musím ísť dopredu. Obľúbený soundtrack: Tunnel Chase. 90% - 5* ()

lamps

Žádná akční bomba, nýbrž jen poctivě odvedené řemeslo, které nedělá nedostižné jedničce žádnou velkou ostudu. Městské prostředí sice nenabízí tolik možností pro budování husté atmosféry jako neproniknutelná džungle, ale pro kvalitního scénáristu a režiséra je to skvělá výchozí pozice pro jednoduchý příběh, hromady mrtvol a ještě více vystřílených zásobníků, což tvořilo ostatně důležitou součást i v prvním díle. A byť je na první pohled znát, že je to druhý díl a všechno je tu hráno strašně na doraz a na efekt, reřisér Hopkins si jde za svým a za hodinu a půl nám naservíruje slušnou porci nenáročné akční zábavy, kterou podtrhuje skvělá hudba Alana Silvestriho a sympaťák Danny Glover. Škoda jen toho chaotického střihu a výpravy, ale to už bychom asi chtěli až moc.. 3,5* ()

DaliX

Jednoznačne vynikajúce pokračovanie, ktoré mierne predčilo originál, aspoň u mňa. Film začína vskutku horúcim openingom, kde sme vhodený priamo do akcie a štýlovo predstavuje hlavného hrdinu. Z džungle sa dej presúva do mesta, konkrétne do L.A. v nie príliš vzdialenej budúcnosti. Hneď na úvod by som zhodnotil, že toto je vo viacerých smeroch lepší film. Viac Predátora, lepšia Predátorská výzbroj, viac hororových a krvavých scén, viac zvratov (objasnenie v 3/4 filmu ma ešte viac ponoril do deja), viac akcie. Určite urobilo svoje aj to, že som ho videl pred jednotkou ale z hľadiska pokračovania ako takého na to, aká bola jednotka lineárna to nemohlo byť lepšie. Prepad v USA si vysvetľujem iba tým, že diváci sa už nudili, keď videli viac menej to isté, a samozrejme, Arnie je len jeden:))) (Predators to len potvrdzujú). Taktiež je do istej miery chyba tvorcov, že sa nesnažili lepšie vykresliť charakter Predátora ako takého (nevieme odkiaľ je, ako loví a pod.). Presne z tohoto dôvodu má Alien inú perspektívu a preto ostal Predátor tam kde aj bol, priamočiarou a svižnou rutinou, ktorá už nemá čím prekvapiť. A to je na takýto filmový skvost a postavu veľká škoda. ()

JohnnyD

Predátor vs Smrtonostná zbraň? Predátor ako urban slasher? Ani jedno ani druhé nebol dobrý nápad. Aký je teda výsledok? Z Predátora sa stáva slasherový stalker, jeho hlavný protivník je oproti Arniemu dôchodcovský ňouma a špina veľkomesta a boj gangov má pomaly viac priestoru ako predátor samotný (narozdiel od jednotky to nefunguje). Chvalabohu za jemné nahliadnutie do predátorskej mytológie a celkom dobré jatky. ()

sheen

Prales vystřídala městská džungle, elitní záchranné komando vystřídali policajti a nabušeného Arnieho vystřídal drsný Danny:) náhodou ten přechod z pralesa do města se povedl. Nemůže to být ani takové jak první díl, je to jiný film, díky jinému prostředí, což určite neubírá na atmosféře, akci a napětí. ()

Kusko.t2

Tak tento druhý diel mi vážne nesedel. Videl som ho týždeň po výbornom prvom diely, takže som to mohol v čerstvom stave porovnať. No a hlavné problémy tejto dvojky sú: 1 - Že Danny Glover ako postava sa výrazne horšie hodila na tento štýl filmu ako Arnold Schwarzenegger, 2 – Predátor sa zasa moc nehodil do mestského prostredia, svedčala mu mnohokrát viac džungľa. Keď tak aspoň mohli urobiť vesmírne sci-fi, 3 – Postava predátora, ktorému tu nesvedčala jeho tuposť, značné množstvo hlášok, a aj triková stránka mi pripadala v jednotke lepšia. Mňa tento film sklamal dosť. ()

Stegr

40% - Nemůžu si pomoct, ale od pana Glovera jsem čekal alespoň trochu adekvátní náhradu za Arnieho a od Predátora, že se bude chovat alespoň podobně inteligentně jako jeho kolega z jedničky. Ani jedno z toho se nekonalo a kromě slušných jatek a fajn akce to byl nanicovatý film... ()

salahadin

Zatímco jednička byl rafinovaný film, dvojka je jen rafinovaný cukr. Bez barvy, prostě bílý jed. Když už se film konečně dovleče přes masakroidní děj do vehiklu zaparkovaného lodítka, tak jsem zahodil veškeré snahy film alespoň trošičku ocenit. 1* asi jen za Garyho. ()

Disk

Totálně absurdní a konec byl vyloženě směšný. Atmosféra nulová, prostě nic zajímavého. Arnold dobře věděl, proč odmítl v něčem takovém účinkovat. ()

Cappuccino

Zoberte si detektíva Murtagha, dajte k nemu jamajské a mexické gangy a ešte k tomu pridajte predátora. Priamočiare a dnes už trochu zostarnuté, ale stále zábavné. ()

Ruut

UPDATE 2022: Vždyt je to naprosto boží kousek. ---- Update 2018: Mohlo to být ještě béčkovější, áále King Willie a woodoo rastafariáni?? To prostě chceš! ----- Takhle nějak si představuju dokonalé béčko. A nezapomínejte že se to jmenuje Predátor, nikoliv např. Arnold Nepřemožitelný. Tudíž hlavní postavou má být, a taky je, samotný "sběratel". ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)