Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

iXtr3m3

Ako pri všetkých Alien či Predator snímkoch, ja som to jednoducho žral. Môže za to zaujímavé sci-fi prostredie, ktoré je dnes už dávno minulosťou, môže za to drsňácky a hláškujúci Grigs, môže za to samozrejme aj Paxton. Džungla vystriedala inú "džunglu" a vyšlo to. A ten odkaz na konci, jednoducho super. ()

Zagros

Ve druhém dílu predátor navštívil Los Angeles, což samo o sobě je u mě problém. Džungle mu totiž sedla mnohem víc a ve městě to už jednoduše nemá tu dokonalou atmosféru. Přesto nejde vyloženě o propadák a Danny Glover se snaží, ale na Arnolda nemá. Alespoň si užijeme více pohledů na samotného predátora a jeho arzenál. Tři hvězdy si druhý predátor uhájil tak tak. ()

LEATHERFAC

1. Velkoměsto není totéž co džungle 2. Danny Glover je sice jistě lepší herec než Arnold - ale hodí se spíš do jiného typu filmů, tady prostě Arnold citelně chybí 3. Stejně jako kvalitní scénář. I přesto všechno by to možná bylo i na slabší 4* nebýt poslední dvacetiminutovky, která jakž takž slušné pokračování hodila do kategorie parodií ala Scary movie a podobně. Prdátor opravující si rány v koupelně staršího páru, kde na něj číhá na chodbě babka v natáčkách s pometlem??? Souboj v prdátoří lodi, kde Prdátor, který předtím zlikvidoval několik band mafiánů bez mrknutí tykadla, najednou zápasí s hrdinným policistou a není schopen ho sejmout? Loď která byla původně pod výtahem jakéhosi baráku uprostřed města si jen tak odletí aniž by kvůli tomu spadlo 10 bloků domů kolem? Danny pak vyleze z kráteru (jakoby nic, aniž by ho ten žár sežehnul na uhel), který je najednou kdesi na periferii u dálnice místo v centru obydleného velkoměsta? Mám pocit, jakoby to napsal Krastyho opičák ze Simpsnů. Přitom Thomasové napsali údajně i scénář k prvnímu Prdátorovi, tak nevím co se tady pokazilo. ()

Jane18CZ

Ve 2020 viděno znovu asi po 20 letech :D samozřejmě jsem předtím viděla jedničku, která je výborná, ale tohle byla teda volovina největšího kalibru. Nechápu, jak jsem tomu mohla dát 3*... never again! ()

Dallon

Podle mě je druhý díl a chloupek lepší než ten první. Přesun do města byl podle mě dobrý nápad, a Danny Glover mi byl sympatičtější než Arnold. Vizuálně vypadá film na tu dobu skvěle a někdy má fakt dost cool momenty a nápady. Atmosféra tu funguje taky skvěle, spolu se skvělou hudbou. Jednička je podle mě dobrá, ale tohle je krapet lepší, a pro mě zábavnější i zajímavější. Mrzí mě že s filmem nebyli diváci spokojeni, protože podle mě jde o víc než slušný pokračování. 7,5/10 ()

wosho

Kvalitní a podařené pokračování kultovní jedničky bez její hvězdy i režiséra. Co je tvůrcům ke cti je to, že vůbec nekopírují jedničku a navíc z neznámé bestie z vesmíru dali základ osobnosti nemylosrdného lovce co se řídí jakýmsi etickým kodexem. Danny Glover je dostatečným protihráčem a tropické LA kde zuří pouliční války mezi gangy je dokonalým bitevním polem. Pradátor 2 sice nedosahuje kvality originálu, je však víc než důstojným pokračováním a do země bezproblému zadupe AvP a mnohé jiné akční sci-fi kousky. ()

bloodline

Mestské prostredie a predátor nejdú dokopy. Predátor ako lovec a zberateľ trofejí asi zablúdil, lebo v meste je potenciálnych "zákazníkov" ako húb po daždi. Toto mi jednoducho k podstate tohto stvorenia nesedí nech sa akokoľvek snažím nájsť tú správnu chuť na jeho "klepanie rezňov" v dúpätiach drogových kartelov. Taktiež Danny Glover mi nesadol, očakával som niekoho akčnejšieho a menej hysterického. Jednotka nastavila pomyselnú latku veľmi vysoko, ale dvojka sa jej ani zďaleka nepriblížila, nehovoriac o jej prekonaní ako v prípade votrelcov. Mohlo byť z toho lepšie kakao, ale za zmienku stojí chválitebná cca posledná polhodinka filmu a výborná sekvencia v metre (Bill Paxton si vybral skvelú pasáž na zavŕšenie svojho hattricku), ktorá dvíhala inak môj lenivý zadok niekoľkokrát z kresla. ()

POciSEM

Musel sem prehodnotit. Kdyz si to vemu kolem a kolem,Predator ze dvojky byl vlastne student kterej skladal zaverecnou zkousku na konci skolniho roku. Nemuzu mu mit za zly ze se nechal tak lacine odhalit a nakonec ho dostal jenom jeden z nejdrsnejsich fizlu na svete protoze kdyby si ho vzal do parady major Dutch tak by skoncil uz v samym zacatku a stopaz by tak klesla na pouhou cca pul hodinku. Velice rafinovanej trik totok. Tezko rict jestli to tak autori zamysleli ale me ta skladacka "sakra proc zrovna takhle" docvakla az po spouste let a musim zvednout hodnoceni na maximum. ()

Paity

Úplně bych to neodsoudil. Danny Glober podle mě dělal vše co šlo, aby se s odkazem Arnieho a první Predátorem poměřil se ctí. A myslím, že se mu to docela podařilo. Ano, už to nemá takový spád, už to není taková akce a i predátor vypadá mírně vyjukaně, jak tak běhá po všech čertech. Ale stále mám tak nějak pocit, že to docela funguje, tak proč se na to nepodívat. ()

Radim

Filmy podobného typu nemusím. Jedničce jsem přiznal nějaké zásluhy, ale dvojka - to ne. Nejvíce mi vadily chyby, např.: šílená střelba, která rozfláká vše kolem, ale visící mrtvola v cestě se ani nehne; na střeše holubi lítají jako o život, ale při střelbě klidně sedí dva metry od centra dění; agenti jsou tak geniální, že odhalí způsob vidění Predátora, oblečou se do teplostínících obleků, ale všichni použijí baterku. Tu jednu hvězdičku dávám za triky, které jsou i na dnešní dobu na úrovni, a za Dannyho Glovera, který je prostě sympaťák. ()

Bouřňák

Přidávám se k těm, kterým se ani tentokrát pokračování úspěšného filmu nelíbilo - na můj vkus až příliš přiblblé a bez zajímavého nápadu. ()

Haymar

Jeden z nejvíce nedoceněných filmů (nebo nepochopených). Jednička stvořila kult... pokračování je však úplně jiné - Arnieho vystřídal Glover, na režisérskou židli zasedl místo McTiernana - Hopkins (zručný řemeslník a člověk se smyslem pro akci - mj. Freddy 5, Judgment night, Lovci lvů) a pojal to v úplně jiném duchu. Predátor 2 je více temný, atmosférický, naléhavý. Pokračování převážně kašle (naštěstí) na svého předchůdce a jde si vlastní cestou, nicméně důležité indicie (včetně titulní postavy a jeho motivace) zůstávají a tvůrci je dále rozvíjí (lepší Predátorův arzenál, jiná lokace, vesmírná loď atd). A to je přeci kurva jedinej správnej způsob, jak se mají dělat pokračovaní, ne?! (Navíc nechybí ani slušný herecký a skvěle fungující ansábl té doby: Paxton, Conchita-Alonso, Blades, Busey, Davi). Proto nechápu převážně "chladná" hodnocení a recenze tohoto výborného pokračování. Na druhou stranu uznávám, že velký zápor představuje slabý scénář. Sice je zde mnoho vtipných momentů ("Neměli byste tolik hulit, hoši...", "Herberte, někdo je v koupelně...", "Spolupráce? To je mý druhý jméno...") + pár napaditých scén (metro, škorpióni, král Willy, spoiler na Vetřelce), ale šmrnc, nadhled a grácie Shane Blackova předešlého díla je ta tam! I přesto vysoce nadprůměrný a výborně natočený film! ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)