Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Decker

Dvojka je nepochybne slabsi nez prvni dil a to zrejme hlavne kvuli tomu ze uz necitite tu beznadej v dzungli, ale i tak se cely film drzi v perfektnim strihu. Me hodnoceni je dano tim ze mam velmi rad styl Dannyho Glovera a i cela postava Predatora je jednoznacne jednou z nejhustejsich a nejpropracovanejsich z vetreleckych monster jakou jsem kdy mel moznost videt. Zkratka a dobre kult predatora se presouva z opravdove dzungle do dzungle velkomesta a misto naolejovaneho Arniho uvidime trochu nemotorneho, ale naprosto skveleho Dannyho Glovera bez ktereho si tento dil zkratka nedokazu dost dobre predstavit. ()

COF_666

Daleko krvavější než první díl a stále skvělé. Bez Arnolda už to sice nemá takový grády jako první díl ale Danny taky ukazuje že se s emzáky moc nepáře. 80 % ()

LeoH

Hollywoodská námětová kombinatorika vyplivla nápad postavit proti mimozemskému technonimrodovi místo Arnolda naštvanýho prdelatýho černýho poldu z L.A. a přimíchat malou válku gangů, že jako džungle velkoměsta, společenská kritika, přihodí se jedna hustá mladá policajtka, k ní jeden mladej bílej frajírek, abychom to měli pěkně spárovaný, něco konspirační veteše v osobě nesympatickýho tajemnýho federála, co to nechce zabít, ale radši dát zbrojařům na pokusy, už se vám rýsuje obrázek? A víte, že to není zas o tolik menší zábava než s Arnoldem? Svým způsobem je mi ten smrtonosnozbraňácký tatíkovský nadhled příjemnější než arnoldovský militarismus a závěr se vysloveně povedl. Akorát je to na mě místy až zbytečně krvavé, ale já holt nic nevydržím. ()

filmmovier

Není tam Arnold, to je zásadní nedostatek dvojky a jinak je to na stejné úrovni, což znamená povedená bečková podívaná, která ale působí dospěleji, než první díl, který je ale lepší. Danny Glover je skvělý, parádní akční hrdina, který má páru a je uvěřitelný. A navíc tady máme džungli velkoměsta, což je oproti klasické džungli další velká změna, která ale paradoxně funguje možná mnohem lépe, neboť nabízí rozmanitější prostředí. Akce je dost a triky působí fakt hodně zastarale, ale kdo by, sakra, hodnotil triky, když má možnost sledovat tak zábavný film s tak skvěle natočeným finále a zatraceně dobrým koncem? Predátor je zvíře a i když nemá na Vetřelce, nějaký další film by si opět zasloužil. A navíc je tam partička zatraceně dobrejch gangsterů a vynikající rádoby gothic, já se skvěle bavil, ale jak říkám, stejně dobré jako první díl, každý má něco, tenhle například nemá atmosféru, kterou zase měla jednička, ale právě to, jak je každý díl tak strašně rozdilný, dělá je oba tak geniální počiny, ale stejně jenom 80%. ()

Motinski

Možno to bude znieť zjednodušene ale najviac film ťaha dole že sa odohráva v meste. Atmosféra džungle, neznámeho prostredia v ktorom sa proste nemôžete cítiť bezpečne ani na chvíľu a Arnieho charizma, to všetko citeľne chýba. Predátor 2 je čisté béčko s pár napínavými a krvavými scénami a keby vzniklo skôr ako prvý diel určite by sme sa naňho všetci pozerali trochu pozitívnejšie. Má stále isté čaro, ale pocitu že ide o zbytočné pokračovanie, technicky a atmosférou minimálne o triedu horšie, sa už nezbavím. ()

Remivsremi

Má to své momenty, ale jedná se tentokrát vážně o pouhé bezduché vyvražďování bez hlavy a paty. Lore se rozšířil, některé filmařské postupy jsou fajn, avšak dolu to táhne nesourodý scénář. Akční řezničina s výborným soundtrackem. Toť vše. 60% ()

LordSnape

Veskrze slabší než první díl. Danny Glover si mě zkrátka tak nezískal. Navíc mi přijde hodně nevhodné Predátora umístit doprostřed velkoměsta. Džungle měla svý kouzlo. ()

adams89

Druhý díl Predátora má tu smůlu, že vznikl jako "druhý". Každý ho srovnává s nepřekonatelnou jedničkou, kterou by určitě překonal málokdo, a to je možná chyba. S prvním dílem toho přece moc společného nemá - je tu jiné prostředí a hlavní postava. Právě ta změna protředí byla určitě dobrý tah. Oproti originálu přibylo možná více akce a určitě se zlepšily vizuální efekty. Dani Gloover zastoupil Arnolda vskutku skvěle. Jako hlavní hrdina je přesvědčivý a má i dostatek charisma. Konec filmu je přinejmenším zajímavý a nejsem jediný, komu skoro vyrazil dech. Myslím si, že dvojka je důstojným pokračováním slavné jedničky a určitě by se fanoušci nezlobili, kdyby se ještě natočil díl třetí.70% ()

Sfinkter

Taťkovský Danny Glover a vesmírný nepřítel. Slabší než originál, ale s dostatkem záběrů na samotného lovce, díky čemuž si vychutnáte více detailů. Bodla by kvalitní trojka. ()

DivX

Moc přeplácané. Scénář na hovno. Efekty žádné. Stejně jako minimální herecký výkon. 20% (DĚJ ** AKCE ** HOROR * THRILLER * EFEKTY * HERCI odpad) IMDb.com: 6,0/10 ()

skrblik007

Námět druhého Predátora zní velmi slibně - lovec se z pralesa přesunul do velkoměsta zmítaného válkou gangů. Jenže provedení je ve všech ohledech trochu horší než v jedničce, ne moc, ale přece. Nejvíce filmu chybí ta atmosféra a napětí prvního dílu. Ale má to i své lepší stránky - sympatické postavy, pěkný soundtrack (jehož velká část je z jedničky, ale co...) a predátor s lepší výbavou. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $35,000,000 // Tržby USA $30,669,413 // Tržby celosvetovo $57,120,318 // Otváraci víkend $8,784,943 Táto časť súvisi s jednotkou, ktorá bola v džungli, no džungľu vystriedalo veľkomesto, kde opäť zaúradoval Kevin Peter Hall, ako Predátor. Namiesto Arnyho je tu akčný Danny Glover (hviezda v Smrtonosnej zbrani), ktorý pátra po vrahovi kamaráta a zmasakrovaných gangoch. Po zhliadnutí prvej časti by ma nenapadlo, že bude pokračovanie, a už vôbec nie, že sa odohraje mimo tropického prostredia. Myslím, že tu taktiež bol odvedený kus práce a herci podali skvelý výkon. Zahral si tu dokonca aj Bill Paxton, ktorého určite každý pozná z fimu Aliens, ako vojaka Hudsona. Gangy, drogy, voodoo, krv, krik a samozrejme nebojácny hrdina na honbe za príšerou, to je PREDÁTOR 2. ()

Ryuuhei

Zábava? Zdaleka ne. Většinu filmu se nic neděje a film se točí okolo nudného příběhu z policejního prostředí, poté tedy začne nějaký ten menší masakr, ale stále nic moc. Kromě epileptické přestřelky ve vlaku tu není byť jediná scénka, která by za to opravdu stála. Na jedničku to nemá ani zdaleka. ()

BROKEN_

Druhý díl Predátora je z mého pohledu podhodnocen. V mých očích si zaslouží 78%. Danny Glover je příjemná změna v hlavní roli. Bill Paxton mi připadá v tomhle filmu, jako kdyby hrál tu samou postavu jako ve Vetřelcích – Hudsona. Taky tady hláškuje, a je během toho tak blbej, až je to vtipný. Nebo alespoň mě to tak přišlo. Skladatel Alan Silvestri skvěle komponuje novou hudbu, která se bez chybně doplňuje s hudbou z předešlého dílu. Predátor je ve filmu skvěle zpracován, a hlavně jeho nové hračičky v tomhle filmu jsou super. Film oproti jedničce změnil prostředí, místo džungle dvojka nabízí ulice Los Angeles a funguje to! Atmosféra je sice slabší oproti jedničce, ale je to na slušné úrovni a přiznám se, že minimálně u jedné scény mě zamrazilo. Úvodní 10 minutová akční pasáž výborně vtáhne do filmu. A závěrečná 30 minutovka dokonale završuje tenhle film. Ve výsledku je druhý pokračování hned za jedničkou ten nejpodařenější díl v rámci Predátoří série. Sakra moc rád bych viděl tenhle film v červených číslech! ()

lennyd

I když zástupce hrdé rasy Predátorů byl nakopán do zadní části těla odvážným Dutchem (Predator I), tak se nevzdávají, a na jiném místě se predátoři opět pokouší ukázat lidem, kdo je tu dominantní rasou. Jenže to by nemohli narazit na sveřepého Los Angelského policajta, Mike Harrigana (Danny Glover), kterého to, že mu z jednotky udělají karbanátky natolik naštve, že se sám takřka holýma rukama pustí do odplaty. I přes odpor svých nadřízených a vlády, která chce Predátora chytit a "zkoumat", má Mike jen jediný cíl - vyhnat Predátory ze svého města ... Predátor II, i přes své nesporné kvality, trpí všemi známými neduhy filmových pokračování. Tam kde "jednička" perfektně servíruje strach z neviděného, dvojka takřka hned v první scéně pustí vše naplno. Stejně tak, když v jedničce si Predátor ke svačině dá dokonale vybavenou vojenskou jednotku, ve dvojce je souboj Predátora a "typického" (Danny Glover promine) poldy soubojem vyrovnaným. Na druhou stranu zde aspoň dostaly svůj prostor technologické vynálezy Predátorů. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)