Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Martin741

Predator 2 sa prestahoval do mesta a Arnolda tu vymenil Glover. Predator uz nie je neviditelna sci-fi bytost, ale uz aj mame moznost vidiet, ake zbrane pouziva, ako vyzera ...... Trochu slabsie ako jednotka, ale praca rezisera Stephen Hopkinsa /Lovci Lvu, Ztraceni ve Vesmiru/ je na urovni, tento reziser sa aj vyzna do filmarciny. Preto si film zasluzi 75 % ()

Figu

Co si budeme povídat. Jednička nasadila laťku vysoko. Ve druhým pokračování je vše slabší. Mrakodrapy nejsou zelenej les, zfetovaní kubánci nejsou cvičení žoldáci a to nejdůležitější je, že Glover nikdy nebyl a nebude Schwarzenegger!!! A to je pro tenhle flák ten nejzásadnější negativní důvod! Zase když si vzpomenu, jak jsem jako osmiletej v noci nahrával filmek na véhasku a byl jsem posranej strachy, není to k zapomenutí... Dnes je to v rámci nostalgie samozřejmě úchvatnej film! Ještě aby né, když si i stará bába vyšla na predátora s koštětem! 70% ()

honajz2

Myslete si o mě co chcete, ale mě se to líbilo skoro stejně jako jednička. Smysl to sice moc nedává, ale velkoměsto mi pro lov Predátora přijde atraktivnější než džungle, akce je tu taky dost, příběh mi osobně přišel celkem napínavý a hodně jsem si oblíbil i ústřední postavu - a to i přes to, že v realitě by ho od policie už dávno vyrazili, i kdyby v tom byl nejlepší na světě. Dostal jsem tu v podstatě všechno, co od oddechového akčňáku chcu - neustále se něco děje, akce je dost, příběh je zajímavý, hlavní postavy jsou sympatické a není to až tak moc blbé, aby to svojí demencí každou scénou bilo do očí. Víc nechci a tohle všechno jsem tu dostal, takže nevidím důvod pro nižší hodnocení. Navíc Predátor je tu vlastně strašný klaďas, který zabíjí jen ty, kteří si to "zaslouží" a děcko a těhotnou nechá žít - z něj by regulérně mohl být i superhrdina ochraňující celé LA :D 4* ()

Chen

Upřímně řečeno mě to bavilo ještě o trošku víc než jednička. Betonová džungle umí být stejně drsná jako ta pravá. ()

Jino

Druhé pokračování se prvnímu dílu nevyrovná, ale pořád si drží kvalitní důstojnost. Přibylo pár nových Predátorových udělátek a Danny Glover, co by jeho nový protivník, taky obstál. Jen mě v mládí zaskočila ta predátorova kladnější úloha ze začátku. Ale jinak spokojenost. ()

Petoss1

V meste, bez Arnolda s Danny Gloverom ktorý tupý scenár sám nezachráni, oveľa slabšie ako jednotka. Aspoň že tá hudba je dobrá. 60% ()

Pugo

Veľmi slabé pokračovanie. Nápad s presunutím do džungle veľkomesta sa mi celkom pozdával. Prvá polka filmu bola ešte obsojná, ale potom dojde aspon pre mňa na absolútne nelogické scény (scéna s metrom ako keby tam bola nasilu + polka cestujúcich má zbrane...wtf). Ako ja neviem, ale keď tam dojde auto s Jamajčanmi, kde je totálne nakúrené, tak potom ten film trochu stráca na serióznosti. Nehovoriac o tom, že mi to pripomenulo Scary Movie :) Strašne preťahovaný a dlhý koniec. Páčil sa mi akurát hláškujúci Bill Paxton a ten otvorený záver, ktorý ponúkal celkom zaujímavý príbeh na pokračovanie... Škoda. ()

O´Neill

Někdo říká, že druhý díl je lepší než první. Já do této skupiny nepatřím. Přenesení do města plného lidí, z opuštěného pralesa, rapidně ubírá na atmosféře, a nezachraňuje to ani dobrá hudba. Akce zde oproti prvnímu dílu také chybí, a akčnosti se v podstatě dočkáme až poslední půl hodinku. Danny Glover zahrál dobře, ale Arnolda nelze nahradit. ()

WoWoW

Je těžké k tomu něco napsat, protože jsem tenhle film viděl už mrakymockrát. Ale musím říct, že i když se to jedinče ani omylem nevyrovná pořád je to skvělý. Právě jsem to potkal v tv a i přes to, že jsem to viděl nepočítaně, stále jsem to vydržel až do konce. A přesně takové by měli film být. ()

joker.george

Postava Predátora dostala více prostoru a krásně se rozrostla jeho mytologie i vybavení. Stejnou šanci dostal i film, jehož dění se přesunulo do velkoměsta a přidala se detektivní linka. A v základech se využila. Lovení bylo nekompromisní a jen závěrečná akce trvá déle, než by měla, lidští hrdinové většinou příběhu dostatečně poslouží a pouze hudba mi přišla repetitivní. Občas jsem měl ale pocit, že více pasáží mohlo být svižnější a tempo se mělo zrychlit. ()

cubajz

další klenot nalezený v rodinné videotéce - mě osobně se druhý díl líbí víc než jednička, scéna s vyvražděním drogového gangu je prostě nezapomenutelná.. ()

starbrejkr

Obrovsky milé překvapení. Dvojce jsem nevěřil - není tu Arnie a džungle, jedná z hlavních devíz jedničky. Jenže ono je to nakonec snad dobře, protože dvojce již od počátku chce být hodně jinou a daří se jí to. Přesun Predátora do města má svou logiku a strašně se mi líbilo, jak je během filmu postupně rozvíjena psychologie našeho milého návštěvníka z vesmíru. Naprosto chápu, že vznikne pokračování, které by se mělo věnovat hlavně jemu, protože jeho postava je nesmírně zajímavá. No a místo Arnieho je tu Danny Glover v roli diametrálně odlišné, ale jelikož jsem si tohoto pána po Smrtonosné zbrani zamiloval, nemohl mě ani tady zklamat. Strach z neznáma je sice pryč a přibylo i o něco víc předvídatelnosti, ale to jsou už spíš jen drobné vady. Opravdu se mi to hodně líbilo a typologicky bych to klidně přirovnal k výborným pokračováním kamaráda Vetřelce. ()

wohna

Ne tak dobrý jako první díl, ale rozhodně potěšilo! Danny Glover hraje skvěle. To že se to odehrává v L.A. je taková třešnička na dortu. Hudba famozní. ()

Adaamos21

Kvalitou se nemůže rovnat prvnímu filmu, ale pořád se jedná o velmi dobré scífko. Atmosféra rozpáleného města, kde zuří válka gangů, přímo sálá z obrazovky , to se tvůrcům hodně povedlo. Arnošta v džungli nahradil Danny Glover ve městě a ujal se své role se ctí. Nemůžu opomenout Billa Paxtona, ten je skvělej jako vždy. Myslím, že spolu s Lancem Henriksenem jsou jediní herci, jejichž postavy sejmul predátor, termouš i vetřelec...holt má to někdo štěstí . ()

C0r0ner

Město x džungle. Glover x Schwarzenegger. Opakování x originalita. Thomas x Black. Všechny tyhle kategorie jednoznačně hrají pro jedničku, protože byla prostě ve všem lepší než pokračování. Špatný film to určitě nebyl, ale na McTiernanovu legendu nemá ani v nejmenším. 70% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)