Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

Lenka.Vilka

Skvěle natočený a perfektně zahraný sci-fi survival. A kde že se to odehrává? Na Zemi, kde musí dva lidé dojít z bodu A do bodu B, cestou neumřít, a tak nějak se spolu sblížit, protože jedině tak oba přežijí. Ha! To jsem poměrně nedávno psala k jinému filmu, krom té lokace. A taky jsem tam psala, že by kdyby na film měli víc peněz, vypadal by úplně jinak. Tadá, přichází 65. Příběh pilota lodě a jedné dětské přeživší z posádky, kterou převážel, a ztroskotali kvůli meteoritů na planetě, kde jsou dinosauři. Co to asi tak může znamenat? Divák to ví, oni ne. Dostanou se tedy z toho šutru zvaného Země? A stihnout to dřív než je zabijou dinosauři, který za chvíli chcípnou pod palbou meteoritů? Protože tak to prostě dřív bylo. Jiný vyspělý světy v galaxii, když u nás běhaly ještě dinosauři. 65 není nijak originální film svou zápletkou, přesto je strašně zábavný, napínavý a vůbec jsem se během sledování nenudila. Užila jsem si hned několik napínavých i dojemných scén. A samozřejmě napínavé finále. Asi je se mnou něco špatně, když se mi to líbilo, ale to vůbec nevadí. Skvělý film :) ()

cariada

Průměrná sci-fi. A hodně komorní jen ve dvou hercích což je dost neobvyklé. Zařadit děj na zemi v éře dinosaurů těsně před dopadem meteoru bylo dobré. Dinosauři jsou taky celkem dobrý. Herecké výkony jsou spíše průměrné. Za mě neurazí, ale ani nenadchne. ()

JohnRambo

Jednoznačný prepadák, ktorý okrem pár zaujímavých dinosaurov neponúka absolútne nič. Skvelý námet spláchnutý do záchoda. Adam Driver sa týmto filmom určite nebude chváliť. ()

C0r0ner

Ten film měl na papíře tak nějak všechno, co by se mi mohlo líbit, a přesto je realita velmi bídná. Když jsem viděl ty jehličnany v éře dinosaurů..., když jsem pochopil, že necestovali časem..., když jsem pochopil, že o pár vteřin minou jediný pořádný výbuch v okruhu milionů let..., a ještě to byla nuda. 30% ()

Martrix

Sci-fi, Adam Driver, dinosauři. Co by mě mohlo odradit od toho, co nejdřív na to mrknout? Zdrcující kritiky i hodnocení diváků. Byly všude a vzácně se shodovaly. Nicméně nouze mě dohnala. Žádné nové slušné sci-fi dlouho nevyšlo, tak jsem zkusil, jestli se všichni nepletou a soustředěně jsem sledoval a snažil se vstřebávat záměr tvůrců. Co kdyby náhodou... . A víte co? Tak špatný scénář... to není na Zlatou malinu, ale rovnou na Zlatý meloun. Ten prvotní nápad je stupidní a způsob jakým to je rozepsané je klišé jedno za druhým. Co tím vším chtěli tvůrci vyjádřit nevím. Ale dobře, mizerných filmů vznikají stovky, holt se nezadařilo. Zazlívam ale Adamovi Driverovi, že se na něčem takovém podílel. Snad nečetl scénář, nebo dostal ranec dolarů ... nevím. Každopádně je mi po tomto jasné, že nepatří mezi herce, kteri si pečlivě vybírají v čem hrají a tudíž jsou pro své příznivce jakýsi punc kvality filmu. Pro přátelské a nezaujaté přijetí kritikou strhaného filmu, jsem víc udělat nemohl...a tentokrát se mi to bohatě nevyplatilo. Je to velká nepovedenost. Nebýt sympatické Ariany Greenblatt a Drivera, bylo by to špatně celé. Prospektor s tenkrát ještě neprofláknutým Pedro Pascalem, fungoval i s titěrným rozpočtem mnohem lépe. ()

Juto

Nemal som veľké očakávania, ale celkovo som si to užil. Povedal by som, že je to pomerne efektívny film o príšerách. Som veľký fanúšik sci-fi a možno aj preto som k filmu ,,65'' zhovievavý. CGI je prekvapivo dobré vzhľadom na malý rozpočet a je dobré vidieť dinosaurov vo filme, čo oceňujem hlavne na konci filmu. Príbeh je pravdepodobne najslabším prvkom vzhľadom na jeho klišé a niektoré dialógy haprujú, nedostatok výkladu dopĺňajú moju kritiku. Na druhej strane sa mi páči futuristická technológia vo filme a Adam Driver prináša očakávaný solídný výkon. 6/10 ()

angel74

S logikou si tvůrci evidentně hlavu nelámali, tím pádem spousta scén působí až nechtěně směšně. Děj není zrovna moc napínavý, chvílemi to zavání naivitou, a když si při několikadenním boji o přežití ústřední dvojice ani nevzpomene, že by měla něco sníst, tak je zkrátka něco špatně. Oproti tomu vizualizaci planety Země před 65 miliony let lze považovat za řemeslně dobře zvládnutou. A fanoušci Adama Drivera si taky nejspíš přijdou na své. (45%) ()

c.tucker

Nevím proč to bylo zasazeno zrovna na Zemi. A co to celé mělo znamenat. Nebýt tohohle, tak možná hodnotím víc, jelikož jsem čekal na závěr nějaké rozuzlení. ()

SeanLSD

Nechce sa mi to priznať, ale fakt je to katastrofálne zlý film. Scenár je poskladaný z tých najošúchanejších záložiek v 65-ročnej príručke pre bezradných autorov a réžia taáák veľmi mdlááá... že sa mi chcelo kričať. Moje nadšenie pre dinosaury, aspoň teda keď nevyzerajú ako gumené hračky z tržnice, dostalo po papuli viac než tie nešťastné tvory od meteoritu. Tvári sa to drsne, nestálo to 5 korún a začiatok je sľubný, ale nefunguje tu nič. Dvojka za kamerou to proste nevie... a dvojka pred ňou tiež nič moc. Možno keby som sa z ledva 90-minútovej stopáže nemusel furt pozerať na ich rodinné trable... Lebo venovať z tak krátkeho filmu o dinosauroch ledva štvrtinu stopáže tej faune, kvôli ktorej som na to šiel do kina, je čistý ojeb, nie že nie! Keď už nevedia robiť filmy, tak nech mi dajú aspoň Dinosaury, nie Driverovu Držku! ()

Deyw

Bavilo me to, Daniel Vozenilek sam na planete...pruzkum,trex atd...nic extra, vizual vpoho..zabavi, na patecni vecer ideal...ocekavani ale bylo vetsi no.. bohuzel :-( slabsi 3/5 ()

alchac

Noa už je to tu, kurva, zase! To jeden já nejprve podlehl dojmu, že by prostě jen Hovězdné války mohly potkat Žurský park praštěný do hlavy Armageddonem a půjde tedy o sice nepříliš invenční ale snesitelné paleosafari při zrychleném přesunu z bodu A do bodu B skrze tý rexí výběh, pročež zakoupil. Jenže (!!!) jakkoliv už úvodní scéna na pláži vyděsila, tak kdybych byl býval jen tušil, v jak bestiální rodinně hovnotiádní fekalhoror napěchovaný všemi myslitelnými pilčrovinami se to od nalezení bedny s Kakaem zvrhne, s hysterickým jekotem bych vyhodil monitor oknem. Zavřeným. A nejhorší deprese mě chytá z toho, že zde použitý mustr se v poslední cca pětiletce stává v podstatě standardem, pročež mi nejenže nezbývá než se smířit s tím, že opravdového plnotučného (nebo aspoň snesitelného) sci-fi se dočkám možná taky už nikdy, ale též doufat, že Holý Úd nikdy nenapadne znásilnit třeba Kopřivovi Asfalt, protože to by v soudružském filmovém podání teprve bylo to pravé Peklo! Tu jednu uděluji výlučně za to, že se to obešlo bez jednorožců, duhy, čokosaurů a buznociraptorů. ()

NiWi

Vizuálně není co vytknout. Je to fajn natočené, nehostinné prostředí Země před 65 miliony let je správně nehostinné, atmosféra není špatná a ještěrky jsou pěkné. Co ale z toho, když je příběh ten nejvíc předvídatelný, nudný a nenápaditý ze všech. A ještě ke všemu místy hloupý ála kulhající hlavní hrdina bez problémů uteče dinosaurovi v plný rychlosti. Adam Driver to bohužel nijak nevytrhne, vztah s jeho mladší kolegyní za srdce nechytne, a kromě pár chytrých gadgetů film nic moc originálního nenabídne. Tento dinosauří sci-fi survival horor měl ty největší předpoklady být skrytým klenotem roku 2023, a nakonec se stává jedním z největších zklamání. Hvězda navíc jen za ty dinosaury, pro který mám slabost... ()

Radiq

Adam Driver je teď docela v kurzu, ale zatím ně nějak moc nepřesvědčil. Věřím (nebo doufám... nebo pochybuju?), že jednou přesvědčí, ale touto rolí pořád ještě ne (rozhodně ne!). Ono vymyslet sci-fi, kde budou dinosauři a armageddon v jednom, není zrovna moc oslnivej nápad, spíš bych něco takového čekal od produkce typu Žraločí tornádo. Ale tady jde vidět hodně peněz a hollywoodská podpora. Přesto je tady hromada stupidností, nad kterými normální člověk musí kroutit hlavou nebo dvěma, pokud jste siamské dvojče. Žeru jim to? Ani ne. Spoiler: Gejzír s kyselinou asi zabíjí jen dinousaury a určitě ne malé holky, které se pohybují v těsné blízkosti. ()

Triple H

Zvláštny úlet, ktorý mal byť asi priamočiarym survivalom s trošku dinosaurov a efektnej sci-fi akcie, ale ktorý skončil tak, že výsledok by si dal za klobúk možno aj Ed Wood. Budget je príliš skromný, aby efekty boli poriadne, ale záber príliš široký, aby to bolo len komorné a úderné, Driver pôsobí pomerne nesympaticky. A človek sa aj nudí. Skrátka úmysel niekde asi bol dobrý, ale výsledok dosť zaostáva aj za 10 rokov starým After Earth, ku ktorému má 65 pomerne blízko. ()

filmmovier

Stopáž nesmírně sympatická, vizuál moc povedený, dinosauři skvělý, nápad vynikající, ale bohužel nedotažený, nebo lépe řečeno blbě vedený už od začátku. 65 naštěstí je film, který si klidně užijete i víckrát, blbý je totiž sympaticky a fajn se u něj pobavíte. To, že z toho mohlo vylézt luxusní opulentí áčko, ale je z něj jen odpočinkové naprosto neurážející béčko, je věc jiná. A škoda, že Adam Driver plýtvá svým talentem na tak blbý film. Už zase. 65 %. ()

jedna_vrana

Problémom filmu je, že sa vo všetkých zložkách filmovania len kĺže po povrchu. Adam Driver v úlohe, ktorá mu nepristane, lebo nedostal šancu rozvíjať svoju postavu. Príbeh tlačí na city, v snahe o záchranu dcéry sa hlavný hrdina vyberie na akúsi vesmírnu misiu. Je to ale nudné putovanie planétou v snahe zachrániť sa po havárii. Koho dnes zaujímajú (po Jurskom parku), akési vyhladované dinosaury? Prečo naháňali dvoch drobných ľudí, keď mali okolo seba toľko kaloricky výdatnej potravy? Celý príbeh a priebeh filmu očakávate. Slabý scenár, opísaný z iných, lepších filmov. ()

Motinski

Neuveriteľná nuda. Príkladná ukážka toho ako môže nezáživne tempo a podpriemerný scenár zničiť sľubný námet. Úprimne som sa celkom tešil (áno, aj napriek hodnoteniam) na minimalistické uchopenie, dinosaurov a celkovo zasadenie na zem z pred miliónov rokov.  Efekty boli super aj pri skromnejšom rozpočte, Adama Drivera mám mimo Star Wars celkom rád a napínavých momentov som tiež pár našiel. Tu sa mohla z atmosféry tmavých lesov kľudne vyždímať Predátor variácia na Jurské parky. To je ale iba zbožné prianie čo sa už nenaplní. Hlbšia charakterizácia postáv neexistuje, prekvapenia alebo nebodaj zvrat neočakávajte, koniec ma nechal bez pocitov, proste iba prišiel a ja som bol rád že to je nie je dlhšie. Neviem či by som ešte zniesol ďalšie minúty. Keby obidve hlavne postavy v polke filmu zomreli, výrazne by to somnou nezamávalo. Chemia medzi nimi je predvídatelný stereotyp a keď tak rozmýšľam, celý príbeh bol priamočiará kopírka lepších filmov. Mrzí ma že projekt nedostal do rúk kvalitnejší režisér. ()

DJ Rocco iNc

Osobne som bol spokojný. Skvelá atmosféra, nie príliš komplikovaný dej, napätie  a čo je pre mňa dôležité, skvelý Dolby Atmos sound a aj Dolby Vision. Som rád, že zaviedli Ultra-X, pretože ten prekonal aj IMAX. Samotný strih bol občas divný, no nemyslím, že by diváka odpútal od deja a logike sledu udalostí. Vytkol by som zrejme asi iba jednu vec, a to dĺžku filmu, ktorá mi ubehla dosť rýchlo. Uvítal by som kľudne aj 120 minút a aj to, že príbeh mohol byť o niečo desivejší, nakoľko sa tam až taký krvavý masaker nekonal. No oceňujem aj dramatickejšiu stránku deja, ktorá vychádza z pravej podstaty misie, na ktorú sa hlavný hrdina vydal. Takže vo výsledku, celkom zábavný "survivor", ktorý nenudí a nič nepokazí. ()

Johnny.ARN

Ušatý potkan si spravil orientačný beh lesom s troma dinosauráma a jednou miešankou. Toto mohlo byť skvelé, lacné Bčko, ktoré by upadlo do zabudnutia, ale aspoň by pobavilo. Tak je to drahé Bčko, ktoré sa tvári ako Ačko a nerozumie, prečo v kinách pohorelo. Ultraslabé 2 z 5 ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)