Aldanek

Za mě nejlepší animovaná verze.Vtipné situace,které pobaví diváka všech generací. ( Při scéně kdy Obelix má sníst veškerá jídla prostě nejde nedostat hlad :-) ) ()

Hvězdář

Vůbec celý Asterix a Obelix je parádní kritika psolečnosti, humorem a absurditou. Jak komiks, tak tyhle kreslené filmy. V tomhle dílu, za mě jednoznačně nejlepší úkol s propustkou A38 - viděli jste někdy lepší karikaturu byrokracie, domu, kde se zatmívá rozum? ()

kolly13

Ironické až absurdní, velmi vtipné a kupodivu i dobrý český dabing. Líbil se mi i výběr disciplín, malé děti to trošku nudilo. ()

Syndrom

Nejlepší Asterix. Nabitá satira, meta techniky, překročený animák širokoúhlostí a xerografií. Takhle se má zacházet s národním pokladem. "S tím vaším přístavem mě štvete!" ()

Matej.Soukup

Převést komiksového Asterixe na plátno by byl sám o sobě odvážný kousek, ale vymyslet v téhle dnes legendární sérii úplně nový příběh, to je ještě o stupeň větší odvaha. I když je to samozřejmě starší dílo a animaci by už při případném remaku určitě překonali, naprosto geniální zápletka to víc než vynahrazuje. 12 zdánlivě nesplnitelných úkolů, které jsou přitom tak natřískané různými vtípky a gagy, že se člověk nemůže přestat smát. Při úkolu s úředníky jsem několikrát zaroloval smíchy pod stůl, protože to přesně odpovídá tomu, co zažívá každý z nás, když nedejbože potřebuje vyřídit nějaké papíry. Jednoduše řečeno, tohle se doopravdy povedlo. A navíc, český dabing je zrovna tentokrát taky výborný. ()

Karbos

Animování Asterixové mě provází životem od útlého dětství a už jako malý špunt jsem tyhle pohádky miloval a konkrétně 12. úkolů ze všech nejvíc. Nedokážu ani spočítat kolikrát jsem tenhle díl za život viděl:). Jasně, z dnešního pohledu už animace vypadá dost zastarale, a pro dnešní generaci není zdaleka tak líbivá ale i tak má tenhle francouzský animák hodně co nabídnout i v dnešní době. Za mě jednoznačný skvost ke kterému se vždy po čase rád vracím i kvůli skvělému humoru. ()

PTuranyi

Klasický príbeh Asterixa a Oblixa, ktorým diabolský Cézar postaví do cesty 12 úloh, aby dokázali, že sú bohovia a v takom prípade sa im Cézar nemôže postaviť a vzdá sa. Prvé úlohy vyzerajú na malú olympiádu, ale už pri zápasníkovi Germána Cylindrika sa to začína zvrhávať. Musia prekonať príťažlivosť kňažiek rozkoší ktoré síce majú ladné krivky, ale inak krásy veľa nepobrali. Ešte ich čaká hypnotický pohľad Irisa a musia zjesť všetko čo im navarí Mannekenpix kuchár tetanov ;) To však pre Obelixa nie je ťažká úloha. Ani brloh beštie ich neprekvapí hoci tam jazdí metro ;) Priepustka A38 je vážne úloha na zbláznenie, lebo musia poraziť byrokratického šimľa a tu im ani čarovný nápoj nepomôže. Pomôže však Asterixov dôvtip. Po tom čo rozvešajú krvilačných krokodílov na neviditeľné lano, ktorým mali prekonať priepasť musia pre zmenu vyliezť na hory, aby zodpovedali hádanku, ktorá sa zvrhne na reklamu na prací prášok Olymp. Už zostáva len prenocovať  na pláni mŕtvych bojovníkov a môžu sa s celou dedinou v Rímskom cirku  postaviť gladiátorom. Príbeh je pretkaný štandardnými gagmi obracajúcimi všetko na posmech, čo zaručuje pomerne dobrú zábavu hlavne pre detského diváka. ()

SKAmilka

Héééééj Asterixe miluju, ale tenhle je nejlepší. Sice mi hned od začátku bylo jasné, že s druidovo kouzelným nápojem všechny úkoly hravě zvládnou, a ty hlášky…prostě paráda. ()

dawexx

Nejlepší Asterix!! Co Ti dva společně s Obelixem v tomhle díle provádějí, to je neskutečné. Fantazie tvůrců zřejmě byla částečně umocněna návykovými látkami. Nebo je normální do historickýho animáku vrazit metro a badminton kostlivců? ()

tribys

Po Británii nejlepší Asterix, který nečerpá ze žádné knižní předlohy. Skvělý námět, skvělé provedení, hlašky, a tak dále. Prostě super ()

red.rhino

"A umíte to i každý okem zvlášť?". Absolutně nejlepší animák z této série. Vše nádherně a vtipně vypointované, přesně v duchu původního komiksu. Zde sedlo vše co absolutně nefungovalo v pozdější hraných filmech. Statira si tu podává ruku z nadsázkou s roztomilým přesahem glos které se dají aplikovat i na současné každodenní situace. ()

kpt.Marťas

Můj nejoblíbenější Asterix. Žral jsem ho jako děcko a žeru ho i dneska. Možná i víc, protože ocením metráky hlášek, narážek, ujetin, absurdit... A dodneška se nedokážu rozhodnout, který z úkolů byl nejlepší... ()