xxlch

Kdyby se ubíral dějepis tímto směrem,to by byla bóómba.A pak že byl Řím největší! Krásně střelený filmík se skvostným "hláškovým" koncertem. ()

Jara_II

Dokonalý díl Asterixe, sice s trochu starší animací, což dnes může někomu vadit, ale s naprosto dokonalými fóry a odkazy, které nejspíš dětem nic neřeknou, ale ti odrostlejší se báječně pobaví. Sice nechápu těch 90% (přecijen starší 80ti minutový animák, na IMDb se 75%...), ale ubírat mu nebudu, vidím to taky tak :) Animované filmy s Asterixem: Asterix a Galové (1967), Asterix a Kleopatra (1968), 12 úkolů pro Asterixe (1976), Asterix a překvapení pro Cézara (1985), Asterix v Británii (1986), Asterix a velký boj (1989), Asterix dobývá Ameriku (1994), Asterix a Vikingové (2006), Hrané filmy s Asterixem: Asterix a Obelix (1999), Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002), Asterix a Olympijské hry (2008) ()

monty.cl

Tak nevím, co tenkrát Goscinny s Uderzem slupli, ale tohle je fakt úlet...nejvtipnější a pro mě jasně nejlepší Asterixův film. Není sice jako jediný podle komixu, ale na zábavnosti mu to rozhodně neubírá a některé úkoly jsou opravdu nezapomenutelné.Nejlepší jsou ale ty skoro až haluzní úseky v jeskyni bestie a úplný závěr Caesarovi rodinné idylky...tohle je zábava na 100% ()

Ifanka90

Pohádky o Asterixovi a Obelixovi jsou asi nejlepší co mě jako malé dítě mohlo potkat. Když se podívám jaké dětské filmy se točí teď, tak jsem za "kreslené" pohádky o těchto dvou hrdinech strašně moc ráda. ()

L3G1ON4R

Po dalším shlédnutí musím zvýšit hodnocení o hvězdičku. Kouzlo Asterixe a jeho kamaráda Obelixe je poklidnou pohádkou s pěkným faceliftem i po tolika letech. 12 úkolů ke splnění čeká na kreslené hrdiny, a to pokaždé s vtipem a elegancí kreslených postaviček z malé galské vesničky. ()

kubas369

Krásná vzpomínka na dětství, kdy jsem Asterixova dobrodružství doopravdy miloval popravdě občas do nich mrknu i teď. Mam radši komixy než točené animáky ale zrovna tenhle kousek je povedený ručně malovaný drahokam. ()

Mr.Yedla

Kdybych si měl vybrat jeden jediný film a dát mu šest hvězdiček, tak by to byl zrovna tento. Ze série Asterixů, u kterých jsem vyrůstal rozhodně nejlepší a já jsem se bavil od začátku do konce. Jediná konkurence je Kleopatra, ale myslím si, že ani tak se nevyrovná úžasným dvanácti úkolům při nichž se u všech MINIMÁLNĚ jednou zasměju. ()

boombang

Parádní porce sofistikovaného humoru. "Ticho! Při mně!" Animace je z dnešního pohledu vcelku mizerná, ale lze si na ni rychle zvyknout a hlavně celý film nestojí jen na ní. Čekal jsem méně, než se mi dostalo - bavil jsem se královsky. Nejlepší asi byl ten věčně stoicky klidný rozhodčí s komputerovým hlasem - "Tamhle je loďka. Bon voyage." Ale za tu animaci (a občas i nepříjemnou vizáž některých postav) přece jen jednu hvězdu strhávám. ()

lucka603

Asterix a Obelix - dva nezapomenutelní Galové a jejich 12 úkolů - u všech se člověk velmi dobře pobaví, především pak úkol se získáním propustky A38, ten je prostě dokonalý. Miluju především komiksy, ale tenhle film je také skvělý... Pět hvězdiček nemůžu dát právě jen z úcty ke komiksům, které jsou ještě o chloupek lepší. ()

anyonecek

Vtipně podaný a i lehce poučný animák o slavných Galech a Římanech. Sledoval jsem tedyk verzi v Češtině a byl jsem spokojen s dabingem, což je co říct. ()

bohhous22

Roztomilý počin,který spolehlivě pobaví ještě mé děti,děti jejich dětí....A pak bude zřejmě konec světa stejně,ale jinak by toto roztomiloučké trio snad nikdy nemohlo zestárnout.Vážně nádhera.Ovšem hrané filmy ala Asterix si držím daleko od těla. ()

PlayEasy

Na těchto postavičkách jsme plně vyrůstali. Nás přešla chuť to sledovat po té hrané verzi, přesto jsme se vždy a zaručeně pobavili a tohle je jeden z příběhů, který nám ukázal a předvedl svět filmů! ()

subic

Český dabing 1995.  To už je klasika, občas se na to rád kouknu znovu. Třeba proto, že krásky z ostrova rozkoše nechtěly ani vařit, natož prát a uklízet. A úřední šiml při získání formuláře je taky kouzelný. ()

JosefTomas

Že jednu z nejlepších satir, dekonstrukcí a sebeparodií uvidím zrovna u animovaného filmu, bych nevěřil ani ve snu. 12 úkolů je v podstatě jedna velká zábava okořeněná o geniálně vypointované prvky, kdy hlášky a vtipné situace nenechávají diváka vydechnout a s každým dalším úkolem to je navíc lepší a lepší. To ani nemluvím o výborné animaci (svazování rukou), vtipech pro malé (slepice, co snáší místo vajec věci) i velké (vydávání potvrzení) a hlavně zábava pro řadové diváky (hypnóza) i ostřílené sledovače (prací prášek). Na otázku: "Zda se do filmu, který akceptuje chytré narážky, naprosto bravurně bourá klišé ve vypravování, ohýbá způsob děje a nebojí se uhnout jinam, vůbec tohle vše zmíněné hodí?" odpovím větou přímo z filmu "No víš, je to přece kreslený film, hehehe, tady je možné všechno..." ()

Haggy

Už jen kvůli scénce na úradě, která tak skvěle paroduje byrokracii musím dát 5*. Skvělý animák, vždy jsem měl pro Asterixe a jeho malou Galskou vesničku slabost, ale tenhle film je zaručeně nejlepší ze všech ostatních, které o Asterixovi byly natočeny. ()

hrumsrt

Možná by nikdo nevěděl ta jména, ale René Goscinny a Alberto Uderzo jsou otcové nejprve jen komiksové série, ale později celosvětově úspěšné značky Asterix (a pak i Obelixe).. Francie si pojíte s mnoha symboly, jako je Eiffelova věž, šneci, víno, či galský kohout, ale jedním z nich jsou i právě duo Asterix a Obelix.. Jsem už z jiné doby a tahle dvojice odvážných Galů nadopovaná kouzelným lektvarem je pro mě známá především z jejich hraných filmových zpracování, které už pro mě navždy bude spojeno s dvojicí Clavier a Depardieu.. Animovaného Asterixe znám jen z vázaných komiksových sešitů, které jsem všehovšudy přečetl tak dva.. Vždy je zajímavé pokud se na filmu podílejí autoři předlohy, kdy tady je to až takový extrém, že samotní spisovatelé Goscinny a Uderzo si to jak píší, tak režírují.. Jde tak o dokonalé převedení jejich nápadů a vizí do filmové podoby a nikdo nemůže prskat, jak je to nepůvodní, či vůbec hovořit o nějaké adaptaci, když oni jen rozpohybovávájí svoje kresby.. Dvanáct úkolů pro Asterixe (a Obelixe!) jsou skvělé v myšlence testu dvojičky Galů, zda nejsou bohové.. Celý snímek je jen realizací této myšlenky, která dává dvanáct minipříběhů dohromady, ale nějak se mi tam vytrácí vidina "červené spojující nitě", která by vedla napříč celým snímkem. Každý minipříběh, tedy úkol, je unikátní, ale současně mají dosti kolísavou úroveň. Některé jsou opravdu těžké, tak akorát pro bohy, jiné si utahují z byrokracie a některé jsou tak trošku tuctové. Asi neoriginálně u mě vede ten se získáváním propustky A38... Největší problém se svojí zaměnitelností napříč celým filmem mám s humorem, který mě zkrátka nebavil.. A když se pak v pořád stejné formuli tvořící jednotlivé úkoly točíte třeba po sedmé, už je to celkem úmorné.. Nečekal jsem, že mě to nějak uchvátí, ale zdejší hodnocení drželo naděje do posledních chvil. Ve výsledku to hodnotím jako přestřel a pokus o poklonu jednomu fenoménu zasahující do vícero projevů umění tím, že aspoň jeden zástupce měl být zmíněn. Ale za mě to není ten nejlepší z nich, o pár let starší Asterix a Kleopatra je jiná liga.. 60% ()