MRPitivier

Rene Goscinny nám zanechal krásné francouzské dědictví animovaného příběhu Asterix a Obelix! Dva hlavní hrdinové, chytrý a rychlý Asterix a silný a houževnatý tlouštík Obelix, dostanou 12 úkolů od Caesara, které jsou pro smrtelníky nesplnitelné...jen pro bohy. Císař Caesar nechce dál na sebe vrhat stín Galskou vesnicí, a proto buď nesplní úkoly a podřídí se Římu nebo splní a budou uznáni jako bozi, proti kterým nelze bojovat. Vesnice Galů přijme výzvu a vysílá Asterixe a Obelixe na cestu těžkých úkolů, zde se setkají se vším, co nás napadne a vtipně vyřeší každý úkol. Celý příběh je nezastavitelný a velice vtipný! Jako dítě jsem miloval tyto dva Galy a i přes vyšší věk jsou pořád mými oblíbenci! Film plných satyr, přirovnání a zesměšňování, například státních orgánů, Němců... Vše s francouzským humorem! ()

Jacccob

Moje dětství, co víc k tomu dodat. Srdcová záležitost ve všech směrech. "Neviděli jste někde kuchaře? Donesl pár předkrmů a pak se ztratil". ()

celticek

Možná kdybych měl 7 let,tak bych z toho byl "odšlahlý",ale nijak zvlášť mě to teda nebralo. Pro děti určitě vhodné, celkem ještě přemýšlím,že bych 1 hvězdu přidal..ale ne,nechám to tak,už zítra nebudu vědět,že sem to viděl.. ()

Jandro

Extrémne vtipná časť Asterixa, najlepšie pasáže sú asi tá v Dome, kde sa zatemňuje myseľ a tá s pozeraním do očí a menením sa na divočáka :D ()

krapek

Väčšina úloh je trápne jednotvárna a dospelého po čase už nedokážu zaujať, ale treba brať, že je to rozprávka, ktorá by mala byť hlavne pre deti a pre ne je to určite veľká zábava. Mňa zaujala hlavne časť s byrokratmi, tá nemá chybu. A zábavná je aj časť s čarovným okom. ()

Homerking

Ze všech animovaných i hraných Asterixů je tenhle jistě nejlepší. Znám ho už od mala a přiznám se že tomu není dlouho co jsem si ho s velkou chutí pouštěl . I když je z roku 1976, tak si myslím že hravě zvládne pobavit i dnešní děti ()

Maniik88

Toto bol rozhodne najlepší Asterix, najvtipnejší a získal si moje sympatie. Už len za vybavovačky na rímskom úrade musím dať 3* a je tu kopec ďalších strelených úloh, vtipov, narážok, proste super, tento diel sa ozaj podaril a bol 100x lepší ako všetky hrané verzie dokopy. ()

syphoon

Dobrý, ale né skvělý! Těch 12 úkolů uteklo jako voda, škoda, že je režisér více nerozvedl (např. monstrum v jeskyni). Ale i tak na tu dobu dobrá, ne skvělá, práce! Dávám 70% ()

Margerie

Ano, animace je fajn, bavila jsem se, ale na 68. nejlepší film bych tenhle snímek rozhodně nenominovala. Přišlo mi, že nejvíce vtipu a zábavy přišlo až v posledních třiceti minutách. Za mne nadprůměrná rodinná podívaná, která ale stojí po boku řady dalších animáků na stejné či dokonce vyšší úrovni. Hodnocení na čsfd chápu jako směs nostalgie a porovnávání s ostatními asterixovými filmy. ()

Koprix

Tenhle Asterix se snad nikdy neokouká. Asi můj vůbec nejoblíbenější díl, ve kterém je spousta skvělých hlášek ("Prosím vás pánové, jak vypadala ta Bestie?" "Chutnala výtečně.") nebo situací vyhnaných do absurdit (horský kmet ptající se na prací prášek bohů). Nestane se mi, že bych si při návštěvě úřadu nevzpomněla na dům, kde se zatmívá rozum nebo v restauraci na Obelixe, jak si stěžuje, že kuchař donesl jen pár předkrmů a pak se ztratil. Prostě klasika. 90% ()

AshT

Nejlepší a nejvtipnější díl Asterixe. Důmyslné a zábavné úkoly nejsou pro galy žádnou překážkou. Srandovní na tom je, že je to jediný díl, který není podle komiksu. ()

Knor

Tento díl Asterixe je určitě nejvtipnější. U úkolů, kdy má Obelix sníst všechna jídla pro titány a při shánění propustky A38 jsem umíral smíchy. Nádherná kreslená klasika, která patří mezi nejlepší dily s Asterixem a Obelixem. ()

Franta

Film nemá špatný nápad, ale je obsahově prázdný. Některé scény jsou nesnesitelně dlouhé a nevidím důvod, proč se ve filmu nalézají. Kdyby snímek trval okolo půl hodiny, tak by byl mnohem záživnější. Dále mi ve filmu vadí neshoda zvuku s obrazem. Tímto však výčet chyb končí a já musím pochválit mnoho povedených vtipů, mezi kterými si své najdou všechny věkové kategorie. ()

pekas

Jasně nejlepší Asterix a to mluvím o dabované verzi. Ten je asi nejvíc zaměřen pro královskou zábavu dospělých. U Osirise a Ápise jsi kočička! ()