Slavníkovec

Ulítlá pohádka mého dětství. Jedna z nejlepších Asterixovek. Hod daleký alá obelix, kdy Obelixe začal honit oštěp po průletu okolo Země. Nebo super běh v podání Asterixe. Nemohu nic než dát téhle klasice 100% ()

Rockwood

Lidičky... mě se líbí kreslené seriál, a tenhle snad asi ze všech nejvíc. Pěkně zpracované, moc se mi to líbí... a potom celkově ty scénky... vtipy :-) prostě bomba ()

Noviik

Naprostá klasika animované tvorby, Asterixového žánru. Asi nejsem sám, když řeknu, že nejradši jsem měl vždy Obelixe, který není jako Asterix téměř dokonalý, ale spíše větší "magor". Každopádně si to jiné hodnocení nezaslouží, kdo z nás na tomhle nevyrůstal, že? ()

wendelin9

Můj nejoblíbenější film o Asteixovi a Obelixovi, který jsem měla možnost vidět... Snímek je možná určen dětem, ale já se u něj mlátím smíchy do teď! Ty hlášky jsou zkrátka nezapomenutelné... ()

Mol

Po dlouhejch letech sem se zase podíval a byl jsem zklamán. Už to na mě tolik nepůsobilo. Jo jistě je tam super scéna kde kuchař nosí velbloudy a slony a Obelix po tom co uteče jen suše pronese "neviděli jste kuchaře? donesl pár předkrmů a pak zmizel." :D a pak taky stojí za to scéna na úřadě, ale co mě asi nejvíc zaráží a co mě při sledování tohohle filmu provázelo celou dobu. Jak to, že je to nejlépe hodnocený animák na csfd? ()

Nivenx

Jeden z nejlepších dílů Asterixe. Skvělé nápady. Např. U Osirise a Ápise dívej se mi do očí, kuchař, tlustá pán první a propustka A38 jsou fenomenální. Asi 2 úkoly byly neuvěřitelně trapné, ale to tomuhle dílu odpustím, stejně netrvaly dlouho. 90%. ()

otík

Parádní animák jak pro větší, tak menší diváky. Mraky hlášek a zábavných scén, skvělý dabing, uspokojivá animace, zábavné úkoly a jejich originální řešení. Vše, co je třeba k zábavě. ()

fantoci

No, musím uznat, že do tohohle filmu jsem šel jen kvůli velkým hodnocením, a nakonec jsem byl poměrně dost zklamaný. Možná proto, že nejsem znalec filmů o této známé dvojici tak nedokážu docenit kvality ale na druhou stranu nemám nic proti animovaným komediím. Tato má sice spoustu zajímavých nápadů ale jinak jsem se poměrně nudil a jen občas mírně pousmál. ()

TheBalrog

nejlepší animovaný Asterix.. vlastně.. nelepší Asterix vůbec. Nevím jestli je to tím námětem nebo tím jak je to namalované.. netuším.. prostě to má něco do sebe jako celek. Takové to kouzlo. Absolutně jdu vždy do kolen skoro hned na začátku, když Ceesar řekne Brutovi, ať nechá ten nůž na pokoji, že by si mohl ublížit.. ()

chelseaman22

Výborné recenze, ale už jsem viděl lepšího Asterixe. Párkrát jsem ze pousmál, párkrát jsem zavřel oči. Nutno dodat, že scéna, v níž říká Caesar Brutovy: "Brute, nehraj si s tím nožem nebo někoho zabiješ," byla vskutku vtipná, to samé se dá řící o úkolu, v němž se Obelix "nedosyta" najedl. 65% ()

Doudis19

Asi nejlepší z obrovsky kvalitních a ještě více populárních, kreslených dobrodružství na dopingu ujíždějících galů. Výtvarná stránka je klasicky dokonalá, stejně jako gradace obtížnosti úkolů spolu s jejich řešením. O kvalitách svědčí i to, že poslední úkol v úřední budově, je politology dáván za příklad, co se týče zdlouhavosti a nesmyslnosti administrativních procesů. ()

filmmovier

Jednoznačně asi nejlepší Asterix, u kterého je také největší zábava. Skvělý scénář, výborné úkoly, tempo, zpracování... to vše dělá z tohoto dílu Asterixe nezapomenutelný zážitek. Kouzlo komiksů působí na plné obrátky, což je vidět i z kresby, která se opět o něco zlepšila. Navíc jsou tu i nezapomenutelné hlášky a scény, třeba ta s "malým předkrmem". Já mám tyhlety filmy moc rád, připoměl mi, jak jsem se kdysi bavil u Scoobyho hvězdné olympiády. A na druhou starnu je tu i několik napínavých a temných momentů, což je také potěšující okolnost. Komiksovou předlohu k tomuto filmu neznám, ale to mi opravdu nijak nevadí. 12 úkolů jsou totiž mimořádnou Asterixovskou epizodu, která byla ovšem moc krátká a čas mi u ní šíleně utekl. Další zábava pro celou rodinu, další nezapomenutelná klasika. Díl od dílu lepší. No a nakonec musím ještě jednou pochválit zajímavé úkoly a postavy, příjemný "napínák". Jasných 100%. ()

LeoH

Na jedné straně pasáže skvělého absurdního humoru, v nejlepších momentech chytře „zvenku“ reflektující médium animovaného filmu a kreslenost jeho hrdinů, na druhé dlouhatánské kusy hlušiny. ***1/2 ()

Mrkvič

Teda byl jsem hodně zklamán. 12 vtipů a většinou je každej neskutečně natahovanej. Přišlo mi že autoři neměli čím zaplnit těch 75 minut, tak tam několik minut kuchař Obelixovi nosí jedno jídlo za druhým, potom na úřadě návštěva jedněch dveří za druhými a stejné hlášky. Hudební scény jsou ještě nudnejší. Je to prostě jen poslepování několika nápadů na úkoly, jak předvést chytrost Asterixe nebo sílu Obelixe. Navíc v některých případech je to hodně trapný (poražení německého karatisty). Jiné díly mají zajímavý příběh, různorodý humor! ()

Charlizee

Vynikající odkazy snad na všechno... 1) že se ze vší byrokracie snad jednou zblázníme 2) Brute, nehraj si s tím nožem, mohl bys někomu ublížit :D 3) nesmyslnost hypnózy a spousta dalších... včetně povedených triků - před film se postaví diváci v kině, Asterix a Obelix doběhnou k projíždějícímu metru... Velmi chytrá zábava :) ()

Sfinkter

Nejsem žádný velký fanda a vyhledávač animovaných filmů, ale na Asterixe jsem byl zvědav a ten mě nezklamal. Výborné gagy a jedno z dalších národních bohatství Francouzů, ve kterém má prsty René Goscinny. ()

karlik4801

Párkrát jsem se zasmál, asi té stupidnosti, ale vypadá to prostě dobře. Je to hezké pojetí už novějšího humoru. Divím se, že tenhle humor byl využit ve filmu ze 70. let. Dobré je to, že celkově Asterix a Obelix nenudili. Také za to může délka 82 minut, o něco déle a už by to asi nepřekousl. ()