Markussis

Podle mého názoru je tento díl ten nejlepší filmový Asterix. Hezké animace postaviček a vzhledem k putování hlavních hrdinů do Říma také krásně graficky zpracované kulisy antického světa. Tento díl je asi vůbec nejzábavnější a to díky různorodosti úkolů, které Asterix s Obelixem dostali. Vyzdvihl byh především úkol sníst všechno jídlo v restauraci u kuchaře, který obsluhoval samotné Titány. Následný nevěřícný pohled Asterixe na vycházejícího Obelixe z hostince je přímo bombastický. Geniálně vymyšlen byl také úkol o získání propustky v domě, kde se zatmívá rozum. Celý tento díl je však obdivuhodně vyvážen. A když se k tomu přidá ještě skvělá hudba, pak vznikne parádní atmosféra. Napadá mne jediné přízvisko a sice - Geniální dílko. René Gosciny byl ve svém oboru zkrátka bůh. ()

Koda

Když jsem si zadal žebříčky nejlepších animovaných filmů, očekával jsem, že ho povede Lví král. Překvapivě jsem se spletl a došlo na velmi populárního a nezapomenutelného Asterixe a Obelixe. Já osobně mám tyhle 2 magicmany docela rád, protože dokážou zabít celý večer, a... vlastně ne jenom večer, ale všechno lidstvo na planetě. Dají se považovat jako takoví bohové, ale jsou to bohové? To se zjistí v tomhle dobrodružném animovaném filmu, kde dostanou za úkol splnit 12 "nepřekonatelných" úkolů a získat Řím. Nechci tu nějak zasahovat do příběhu, tak alespoň rozeberu film jako takový. Velice se mi líbilo zpracování vymyšlených úkolů, které musí plnit naši chlápci - jsou vtipné, překvapivě zajímavé, poučné a když to nejde fyzicky, tak se na to musí logicky. Dalším velice důležitým faktorem filmu je to, že je po celou dobu napínavý a nenechá člověka se v klidu vymočit (tedy do té doby, pokud si ten film nestopneme). Co je ale nejdůležitější je to, že tento film neodcházel od tématu k jinému příběhu, všechno do sebe úžasně zapadalo. Na 5 hvězdiček to ale bohužel nemá, protože i když jsem se u toho filmu docela bavil, nepřineslo mi to něco, co by mě ohromilo. Všechno tak nějak bylo předvídatelné, ale co čekat u klasických animovaných filmů, že? :) ()

MARTIN*I

Komiks Asterix a Obelix pro mě znamená fakt hodně a strašně ho žeru :-)) Je to tak vtipný a takový.... No to se prostě musí přečíst... A tenhle film ten komiks naprosto a grandiózně vystihl!! ()

AZbest

Kedysi za 5* ..dnes za 3* ... neviem, jednoducho časom to pre mňa stratilo kúzlo. Samozrejme ale minimálne kvôli "byrokratickej" úlohe sa to oplatí vidieť (: . ()

Seti

Nejlepší Asterixovo filmové dobrodružství. Hlášky typu : "Neviděli jste kuchaře? Přines pár předkrmů a pak se ztratil..." jsou absolutní. Na konci sice Asterixovi trochu dochází dech, ale to v konečném hodnocení celku vždy rád přehlížím. ()

Herráček

"Odpusťte mi moji zvědavost, ale jak vypadala ta obluda?" "Nevím, ale chutnala výborně..." "Nezlob se na něj Asterixi, on je jenom duch" "Dokážete rozsvítit jen jedno? To musí být praktické při čtení..." "Telátka... Protože trhat rodinu by bylo nelidské..." "Promiň, trošku jsem se zdržel... Ale stihl jsem nasbírat houby. A kdybys chtěl, vím o jednom stromu, na kterém jsou jablka." "Musíte přejít po neviditelném laně, které nevidíte támhle." "Nabízíme ti veškerou rozkoš světa a ty chceš KANCE?!" A spousta dalších... Zaslouží si tenhle film snad něco jiného, než zbožňování..? ()

Cracker

Prikláňam sa k názoru menšiny, že tento film do topky určite nepatrí. Nevravím že je zlý, v pár momentoch som sa bavil ale okrem nich je to celkom slušná nuda! Mám Asterixa a Obelixa rád asi ako väčšina ľudí tu, no bohužiaľ v tomto filme som nenašiel zamilovanie... ()

Spike23

U Tohohle není vůbec co řešit. Byl jsem schopný si to puštět klidně i pětkrát denně. Prostě nejoriginálnější, nejzábavnější a celkově vlastně bezpochyby nejlepší díl Asterixe, který existuje. Pokud někdo víte o lepším dílu, dejte mi vědět. ()

Han22

Nejlepší kreslený Asterix a kult mého dětství. Asterix a Obelix dostanou 12 úkolů, po jejichž splnění i sám César uzná, že jsou bohové a můžou vládnout Římu. Je to právě rozmanitost a vtipnost úkolů, které táhnou příběh dopředu. Nezapomenutelný je především boj s byrokracií pro získání propustky, souboj s judistou, nebo když Asterix a Obelix vylezou na obrovskou horu uhodnout hádanku horského kmeta a ten Asterixovi oči a postaví ho před dvě látky, aby uhodl která je vyprána v Olympu a která v běžném pracím prostředku. A k tomu spousta skvělých fórků (Cézar napomínající Bruta aby si nehrál s tím nožem), originální řešení úkolů a solidní finální rubačka. A protože jsme v kresleném filmu, na konci se ukáže že možné je všechno a Galové ovládnou Řím... aby v dalším díle bylo zas vše při starém. ()

HiddenDragon

"Brute, nech ten nuz na pokoji, at nekoho neporanis!" Caesar uz je z neustalych proher s galskou vesnici otraveny a rozhodne se zjistit, zda jsou Galove bohove, jak o nich tvrdi jeho vojaci. Necha je podstoupit 12 tezkych ukolu, neco na zpusob Herkulovych cinu, ktery si tak vyslouzil misto na reckem Olympu. ## TRETI filmovy Asterix je uzasnou parodii a satirou a vpodstate animakem pro odrostlejsi (az dospele), deti zdejsi forky myslim nepochopi. Skvela ironie, uzasny cesky dabing, zadne rusive pisnicky. Navic ma i jakysi predstavovaci uvod, takze kdo nevidel prvni dva filmy nebo nezna predlohu, nevadi (a stejne tak nevadi, ze proti ceskym komiksum zde maji nacelnik Majestatix a bard Trubadix jina jmena). Animace je sice zastarala, ale svym zpusobem ma proste svuj styl. Hlavne svym nadhledem i chytrymi scenkami (napr. Dum, kde se zatmiva rozum :-) vsak tento dil prekonava i mnohe soucasne animaky. ()

Zagros

Původně jsem chtěl psát, že to sice pobavilo, ale nebylo to nic extra. Filmu bych dal tři hvězdy a hotovo. Nicméně po shlédnutí několika animáků novodobé produkce, musím své hodnocení trochu poopravit a jednu hvězdu přidat. Na rozdíl od nich, má totiž film 12 úkolů pro Asterixe dobré a originální nápady a vtipy, které opravdu rozesmějí. Nejede podle mustru čím akčnější, tím lepší. Zkrátka je ze staré školy a to je jen dobře. ()