Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

MRPitivier

Tentokrát trochu temnější příběh o rozpadu Galské vesnice, která je pod vlivem podvodného věštce, který pomáhá Římanům. Jen Asterix a Obelix nevěří věštcovi a jako jediní zůstanou s poblázněným Panoramixem ve vesnici, zatímco ostatní odplují na ostrov. Nakonec vše dopadne více než dobře, Panoramixovi se navrátí vědomí a s každým špatným je naloženo podle galského a všichni dostanou na frak v jedné největší bitvě proti Římanům. Temný motiv je kompenzován vtipnými scénami při pokusech Panoramixe míchat zázračný lektvar. Vtipné jako vždy, zasmějete se! ()

josieaddms

Co dodat? Asterix s Obelixem mě rozesmějí zaručeně pokaždé, sice to není nikdy tak dobré jako ty komiksy, ale stále je to velmi zábavné. Mě se na tom hlavně líbí jak každá, i úplně nepatrná postava, má svůj styl chování, a v příběhu nějaké své pevné místo. Navíc spousta vtipných narážek na historii, a spousta slovních hříček které často pochopí jen starší diváci, dělá z filmu podívanou pro různé věkové kategorie. Je to prostě taková oddechovka. ()

kaylin

Tohle je jeden z těch Asterixů, který má místy docela dobré momenty, jsou zde zábavné prvky, ale stejně tak jsou zde místa, která jsou naprosto hluchá a nezajímavá. Za tu nezajímavou postavu považuji věštce, což je trochu problém, protože je důležitý pro celý příběh. Právě díky němu mě ale film tolik nebavil. ()

junxi91

V tomto díle mi chyběl mocný Julek a také se mi zdál ze všech animovaných dobrodružství Asterixe a Obelixe ten nejslabší. Římani mají opět problém s odbojnými Galy a tentokrát je v plánu zbavit je zdroje jejich kouzelného lektvaru, kterým je druid Panoramix. Toho chytnou Římani při sběru bylinek a začnou jej unášet, ale Asterix s Obelixem jej na poslední chvíli zachrání, ale ne úplně šikovným způsobem. Obelix hodí po Římanech obrovský menhir a ten spadne přímo na Panoramixe, který skončí zaražený v zemi. Druid to ovšem přežije, ale jaksi trpí amnézií, šílenstvím a halucinacemi. Do vesnice navíc dorazí během bouře falešný věštec Prolix, který zneužije důvěřivé vesničany a nabízí jim proroctví za jídlo a pití a také za zlato. Asterix a Vitalstatistix se snaží druida opět naučit vařit lektvar, ale jeho recepty moc nefungují a toho si všimne místní římská posádka. Do vesnice tak dorazí špión, ale je odhalen a zajat a slouží jako pokusný králík pro zkoušení Panoramixových lektvarů. Nakonec se z něj stane létající balón. Následuje spousta vtipných situací a účinků, jenž bude mít pokusný lektvar na Římana. Pochybný věštec bude pendlovat mezi římským táborem a galskou vesnicí. Centurion zase pošle zprávu do Říma, že se mu povedlo ovládnout celou Galii, ale nakonec skončí jako obyčejný legionář, který bude muset uklidit zničený tábor. Z celého toho chaosu, bitek, ničení a bouchání kotlů se nakonec vyrojí šťastný konec. Jak jsem psal, jednalo se o slabší díl, se spoustou příběhových kliček, které tomu měly dát nějaký význam, především tedy prostřednictvím věštce Prolixe, který v tom dělal asi největší bordel. ()

tomtomtoma

Astérix a velký boj je nejtřaskavějším z filmových kousků animovaného fenoménu. Vedle pravoslavných reků Astérixe a Obélixe zde má mnoho prostoru i druid Panoramix v přechodném zatmění mysli a šibalský věštec Prolix, který ze všeho nejvíce touží po lenošivém životě v pohodlí blahobytu. Již jednou rozdané karty se vzájemně promísí a náhodně vynášené trumfy vše dokonale znejistí a zakalí. Vzduchem nebezpečně létají menhiry i těžké kovové kotle, zaskočeně se rozkoukává vojín ve stavu beztíže a ohromující zázraky jsou na každodenním pořádku. Vidina dobytí posledního zbytku odporu je natolik lákavá, že i potřebná obezřetnost ustupuje stranou a v energickém nadšení se vyhrožuje širokému a dalekému okolí. Římani jsou blázni, filutové se dostávají do zajetí vlastního stínu slov a šoková léčba menhirem není všelékem. Ocenit lze důvtip a nadsázku, hodnotit cokoli jiného není zapotřebí. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)