Arach.No

Nedostižná dokonalá úžasná klasika. Snad žádný animák mě okamžitě nechytil jako tento. Propracovaný scénář, nezapomenutelné dialogy, drobnosti kterých si napoprvé ani nevšimnete. Spousta kultovních hlášek. Něco takového se moc 30 let starým animákům nepovede. 12 úkolů je prostě nádherná ukázka bezchybného animátorského a scénáristického řemesla. Za všechno stačí zmínit geniální dialog "Opakuj po mě, jsem divočák, jsem divočák." "Jsi divočák, jsi divočák." "Správně, jsem divočák." ()

Eraserhead

"Neviděli jste kuchaře? Přinesl pár předkrmů a pak se ztratil." pronešeno Obelixem poté co mu kuchař nanosil speciality ze slona, velblouda, kanců, kuřat, atd... za účelem Obelixova přejedení :-)) Na filmu je úžasný právě to, s jakou lehkostí a inteligencí si tahle dvojka s úkoly poradí. Překvapení pro Césara se mi ale líbilo přeci jen víc. ()

thorewi

Njn legendární film, kopec srandy a navic mam asterixe a obelixe rad, parkrat jsem se dobre zasmal ale znam i lepsi film... ale na tu dobu parada... ()

eagle-eye

Před nedávnem viděno poprvé a přesto jsem se u toho náramně bavil. Každý úkol a jeho provedení bylo dotaženo do detailu, mělo to drive, super narážky na současnou společnost by se daly použít i teď (úkol s propustkou A38) atd. atd. 12 úkolů pro Asterixe zaručeně musí pobavit dítě i dospělého. ()

Reckon

Francouzský humor nemám zrovna dvakrát v lásce a tady se to jenom potvrdilo. Jen pár scén, tam bylo pro mě úsměvných. (4/10) ()

Paity

Určitě to patří mezi to nejlepší, co bylo o Asterixovi vytvořeno. Přesto mám i oblíbenější díly. Pořád je to ale i po těch letech perfektní zábava, kterou i za pár let bez obav pustím dětem. ()

Mafian

Nejlepší Asterixův film a to říkám jako fanda komiksů s Asterixem, přestože tenhle film je komiksu nejmíň podobný. Viděl jsem ho před deseti lety a tlemil jsem se...asi dlouho. Suprové scény, úkoly možná trochu lehké, ale skvěle vyřešené. Bohužel nám tempo filmu chvílemi vypadávalo, což jsem pocítil i jako dítě... ()

Stružák

Mohl bych napsat něco podobného, co v případě Asterixe v Británii, ale protože tady se alespoň pár vtipů nebo parodií najde (metro v jeskyni apod.), hvězdu přidám. Obecně ale pořád platí, že mě kreslené filmy s Asterixem prostě nudí. ()

farfalla

Dobrý, vtipný, svěží animovaný příběh o tom, jak Caesar zadá Asterixovi a Obelixovi 12 úkolů, aby dokázali jestli je jejich neporazitelná galská vesnice plná bohů. Trochu je to i parodie na tehdejší modení život ve Francii. ()

Hanys_

Kdysi mi to asi taky přišlo vtipné, ale teď to bylo utrpení. Pár slušných fórů by se určitě našlo, ale to i v každém druhém animáku ze současnosti. A nikdo jim pět hvězd s takovým nadšením nedává. ()

duddek

Nápadité a vtipné místy i pro dospělé (výborná parodie na úřady). Děti přitáhne také dějová pestrost - vzhledem k počtu úkolů má film pramálo hluchých míst. "Hele, tlusťochu, snad si nemyslíš, že kněžky pro tebe budou vařit!" :) ()