V galskej dedine oslavujú veľkú udalosť, keď z hlavného mesta Lutécie, dnešného Paríža, dorazí náčelníkov synovec Zničohonix. Náčelník poverí Asterixa s Obelixom, aby splnili nemožnú úlohu a urobili z neho pravého muža. Pod arogantným zovňajškom mestského chlapca sa však skrýva ustrašené chlapča a tvrdý tréning ho poriadne zmení. Situácia sa skomplikuje, keď do Gálie priplávajú Vikingovia, tvrdí, nebezpeční ale poriadne pripečení bojovníci, ktorí túžia poznať strach. Veria totiž, že strach dáva krídla, a oni by tak radi lietali... Keď zistia, že bojazlivý Zničohonix je miestny šampión v strachu, odvlečú ho po mori ďaleko na zasnežený sever, aby ich trénoval v tejto disciplíne a naučil báť sa. Pre vystrašeného mestského mladíka sa únos krutými severskými bojovníkmi stane skutočnou spásou i školou života, na ktorej prežije skvelé dobrodružstvá, ba dokonca nájde aj lásku. Medzitým sa však náčelníkov brat vydal na cestu z Lutécie do Gálie a teší sa, ako sa zvíta so svojím synom Zničohonixom, prevychovaným na skutočného muža. Asterix a Obelix ho musia za každú cenu nájsť a priviesť späť do Gálie. Vydajú sa na Veľký Zamrznutý Sever. Kým po ňom pátrajú, ich mladý chránenec sa na severe nedobrovoľne zamotá do neočekávaných udalostí a zároveň stretne krásnu a odvážnu Abbu, do ktorej sa zamiluje až po uši. To nemôže dopadnúť dobre! (TV JOJ)

Anderton

Staré legendárne animované filmy podarených Galov som nevidel, takže nemám s čím zrovnávať. Môžem ale porovnávať s obtlstlým Depardierom a jeho hranými kolegomi, ktorí ma iritovali omnoho viac, ako neškodné 2D animované postavičky. Film som videl náhodou v telke, a nič podobné nepovažujem za nutné ešte niekedy vidieť. Pre deti to bude ale určite fajn zábava, aj keď v dobe digitálnej animácie je aj to diskutabilné.... ()

novoten

Modernizace je občas úsměvná, občas stydlivě trapná, ale jinak se příběh drží klasických asterixovských schémat, která na mě vždy fungovala. Chybí ale nějaká legendární scéna, kterých bylo ve starších dílech požehnaně a celé vyznění je tak příliš romanticko-dobrodružno-dramatické. Chtělo by to ještě víc shazovacích hlášek, aby se dostavila potřebná odlehčenost. ()

BuryGol

Už od začátku jsem si říkal "A do háje!". Časy Asterixe už jsou asi pryč. Původní filmy byly výborný a i ten českej dabing ušel. Dneska je českej dabing pro mě tak nesnesitelnej, že se koukám na originál. Tohle jsem v češtině zkousnul, ale s menší újmou na zdraví. Příběh klasickej, to nový kreslení celkem taky ujde...možná jsem těch 70 minut moh dělat něco jinýho, ale co. I když, párkrát jsem se zasmál, to zase jo. Hlavně u Abby a Ikey. ()

sskrblik

Na jednu stranu jsem rád za to, že se udělal ještě komix, protože hraný Asterix byl otřesný. Ale na druhou tomu něco chybí, aby to byl ten starý dobrý Asterix. Nemyslím si, že nové animace by uškodily filmu, to rozhodně ne. Ovšem pokulhává příběh - pop taneček a jiný výstřelky kazí atmosféru. Rád bych tomu dál i víc, protože mám Asterixe rád, ale bohužel si to nezaslouží. ()

BadoXXII

Snaha o moderný animák tam, kde sa to vôbec nehodí. Priblíženie sa dnešnej mládeži s obsahom infantilného humoru nebola dobrá voľba. Kde sa vytratil sarkazmus? Nebavil som sa a to Asterixove príbehy milujem (to bol asi hlavný problém). Slabé a ak to má v takomto duchu pokračovať ďalej, tak nech sa už radšej netočí podľa tohoto geniálneho komiksu nič. Lebo sa naserem a tých žabožrútov si nájdem! 40% ()

• Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)
  • Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)
  • V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (viac)