gurmanik

Naprostá pecka, hit mého dětství, na který se rád kdykoliv podívám znovu. Každý úkol pobaví a to, s jakým klidem k němu Asterix a Obelix přistupují a jak suverénně si s nimi poradí je prostě dokonalé. Až na tu propustku A39 nebo kolik :) Nejvíc jsem se pobavil u mága..Vy umíte svítit očima? Je to praktické při čtení v posteli, že? Umíte rozsvítit jen jedno? :D ()

Nethar

Tak jsme se podívali na nejlepší animovaný film dle ČSFD. A bylo to vcelku pěkné, ale skutečně hodně pro děti. Čekal jsem víc různých vtípků typu "Brute, nehrej si s tím nožem, nebo někoho poraníš...", které jsou exkluzivní, ale ono to spíš sklouzlo do takového toho ničím nespojovaného plnění úkolu za úkolem. To druhé a třetí animákované místo (Mononoke hime a Shrek) mě bavilo více. Tož ale nejsem cílové publikum, to je jasná věc. ()

Mikino00

Je ironické, že nejlepší z filmů o Asterixovi nemá svou komiksovou předlohu. Také hodně vybočuje z rámce světa nepřemožitelné vesničky. Povedený příběh, podaný velice humorně, trefně přenáší do antického světa prvky a neduhy moderní doby a extrémní situace řeší s nadhledem, důvtipem a hlavně nápaditě. Zcela film docení až starší divák, což jen svědčí o vyjímečnosti tohoto skvostu. ()

muoaner

Starý dobrý animák, starý dobrý Asterix a Obelix. Neváhám říct (a ostatní hodnocení mi to asi i potvrzuje), že je to nejlepší díl ze všech a to raději nepočítám novodobé zpracování, které sem neviděl, protože si nechci zničit krásné vzpomínky na dětství a na tento kultovní francouzský animovaný klenot. ()

sedlo03

Zatím asi nej animák co jsem viděl, možná né nej, ale Asterix a Obelix pro mě předstvauje něco naprosto jedinečnyho, a tenhle díl se opravdu povedl. ()

Hepy13

Pokud nebudu brát v potaz nové animované filmy, ale čistě jen kreslené. Je právě tento nejlepší! 12 Úkolů z nich každý, je zcela absurdní ale především vtipný. Třeba při úkolech - Získání oběžníku, nebo šplhání na horu jsem měl fakt dost a "Při Osirisovi a Ápisovi dívej se mi do očí. Jak to děláte s těma očima?" :D jsme si s kámošem na základce už tenkrát dělali srandu. ()

reich

V pořadí třetí můj nejoblíbenější film. Asterix a Obelix dostanou úkol od Cézara, aby Galové dokázali, jestli jsou skutečně Bohové. Opět geniální dabing, obzvlášť Ladislav Županič jako Cézar je skvělý, ale i ostatní. Jinak film je plynulý, plný vtipů, obzvlášť závod Asterixe s běžcem, shánění propustky A38 a mnoho dalších. 85% ()

Czernozub

Legie vs. Asterix prostě nemá chybu, stejně tak Obelix na ostrově rozkoše. Ze všech animovaných Asterixů je tenhle, hned po Asterixovi v Británii, asi nejlepší- vždyť taky scénář psali sami tvůrci komixu. ()

RadimFišer

Přečetl jsem si komentáře a podíval se na film. Jsem zklamaný. Asi už jsem to někdy viděl, ale moc mě to nebavilo. Film obsahuje prvky, které jsou později používány i v jiných filmech. Líbilo se mi jak si animátoři hrají se skutečností a pravují si ji podle sebe. Je to film pro děti, dospělého velmi překvapí a potěší zápas s úředníky, kteří tyto dva výtečníkové vyhráli, až proti nim použili jejich strategii a dokonale je zmátli. Postava dokonale férového a bodrého chlapíka, který vypadá, že ho nic nerozháže. Ano, myslím toho malého rozhodčího, který je možná zábavnější než Asterix a Obelix dohromady. Celkově dávám za 3. Tento film je mezi nejlepšími filmy, protože jsme ho většina z nás viděla ve věku do 14 let. Mě to bohužel uniklo. Horší film je Asterix a Vikingové. To je rána kladivem na duševní zdraví rozumného člověka. ()

Johnee

"Brute, nech ten nůž, někoho zraníš" :D Snad nejkrásnější Asterixův příběh, bez hluchých míst, se skvělou background music a skrytou reklamou na prací prášek :D ()

SirJames

Opakuj po mně: "Jsem divočák!" / "Jsi divočák!" / "Né, já ne, ty jsi divočák!" / "Jsi divočák." / ... dabing, animace, vtip, prostě legendární ()

fisus

Tohle je můj nejoblíbenější film s Asterixem!Pokaždé když vidím scénu s "domem,kde se zatmívá rozum",říkám si,že se tvůrci inspirovali v naší fabrice :-) ()

Saur.us

Skvělé příhody skvělých hlavních hrdinů, které provází tak skvěle suchý průvodceGaius Papula se skvělou nosovkou (díky Martine Janouši). Skvělá podívaná i po těch letech a i přes to, že už dávno nejsem cílová skupina. ()

zdeny99

Můj první Asterix a musím říct, že je to pro mě veliké překvapení. Na začátku je krátké představení Asterixe, Obelixe a těch dalších. Poté následuje suprový příběh o tom, jak museli Asterix s Obelixem vykonávat 12 úkolů. Plnili je s nadhledem a legrací. A nejlepší z nich byl stejně uvaděč disciplín, takovej flegmouš. Měl by jít za vzor PCHÉ z EMOJI VE FILMU. [26615. hodnocení, 493. komentář, 88%, 70. nejlepší film, 846. nejoblíbenější film] ()

solid

Ach ano, slavné postavičky mého porevolučního mládí. Pro mě je ale stejně nejklasičtější Asterix a překvapení pro Césara. ()