Bossi123

Tento díl považuji za velmi zdařilý. A to z několika důvodů. Především humor, o který se postarali Sempé a Goscinny, autoři tohoto geniálního komiksu, a také tvůrci tohoto snímku, byl hlavním měřítkem při určování hodnocení. Nacházelo se zde i několik vtipů pro dospělé, viz vrhač kopí Hermés s nabušenou pravicí. Mile mě překvapila nápaditost autorů, co se týče rozmanitosti úkolů.  Český dabing se postaral o své. Můžeme zde sledovat vynikající výkony Libora Terše (Asterix), Jana Schánilce (Obelix) či Martina Janouše (Gaius Papula). Samozřejmě mi přišlo velmi fajn, že se zde neobjevuje zbytečné násilí – přinejmenším ve filmu nikdo nezemře a neteče zde žádná krev. Velmi významným měřítkem byla také animace, která věrně kopírovala knižní předlohu. ()

PetraMishka

Můj nejoblíbenější Asterix, kdy spolu s Obelixem musí splnit dvanáct úkolů, aby se mohli stát bohy. Ostrov rozkoší bez divočáků, dům způsobující šílenství, kuchař, který přinesl pár předkrmů a pak zmizel, to je všechno klasika, která se mi několikrát připomněla v reálném životě. ()

Skeevee

Bezpochyby nejlepsi Asterix! Je to vtipne, ma to spad a clovek to muze videt 20x a stale se smeje... kdyby mel prezit do budoucna jen jeden jedinej Asterix, primlouvala bych se pro Dvanact ukolu... =) ()

Tra_banT

nejvtipnější, nejhezčí a nejlepší díl série. Dobře promyšlený příběh a vynikající úkoly (na dobu 48 př. Kristem docela nečekané). Dobrá podívaná pro celou rodinu. ()

Teron

Neviděli jste někdo kuchaře? Donesl pár předkrmů a pak se ztratil...Jsem horský kmet. No to jsem rád že jsme si nespletli horu....Já krokodýly vůbec nemám rád, jednoho jsem ochutnal a fuj...Sylšel jsi někdy o Herkulovi. Jo prodává tu amfory....Jsi divočák, jsi divočák...Umíte rozsvítit jen jedno oko?....Promiňte mi mou zvědavost, ale jak vypadala ta bestie? Chutnala výborně, pane vrchní, dám si panáka....Tohle dílo je důkazem teorie, že lidská genialita nemá hranic. Mimochodem jednou se mi povedlo střídat pasáže s domu zatmívání rozumu se záznamem jednání vlády a občas jsem si nebyl jistej, kde zrovna jsem. ()

childe666

Asi nejlepší díl Asterixe. Některé sceny jsem si musel pustit vícekrát abych z nich něco měl protože jsem se u nich smál jako blázen. A nepřipomíná vám něco římská byrokracie? ()

Lipps...

Tuhle pohádku jsem viděla poprvé když mi byli asi čtyři a dotěď na ní nezapomenu. Dle mého názoru jedno z nejlepších zfilmování Asterixe a Obelixe. ()

cici24

Pro mě nejlepší díl z Asterixe...nezapomenutelný je německý zápasník a kuchař připravující pokrmy pro titány:-)))..No a oběžník je již už dnes klasikou:-)) ()

tubera

Nejlepší ze série Asterixů! Neokoukané vtipy,geniální ůkoly jejichž řešení je někdy ještě lepší.Škoda ,že natočení podobného animáku se už asi nedočkáme.9/10 ()

stihac10

Jeden z mých prvních animáků a navždy jsem si ho zamiloval. Skvělá animace(na tu dobu), úžasná hlavní dvojice, pomlácení Římané, výprava do koutů světa, Idefix a samozřejmě Panoramix. Jeden z nejlepších animáků všech dob. 10/10 ()

Trinculo

Tohle je zběsilá jízda. U Asterixe se občas podaří velmi břitký ironický tón. Nezapomenutelné - hlavně prací prášek bohů a dům úředníků nebo indiáni při hodu kopím ... ()

DansteR

Snad nejpošahanější Asterix všech dob (snad jen Olymijské hry ho trumfnou). Srovnávání s bohy??? Tak trochu lituju Césara :-D Jeden z nejoblíbenějších animovaných filmů. Spokojený skoro na 100% jediný problém a prosba...nemáte někdo formulář A38??? :-D ()

Delfador

Až na "reklamu na prací prášek" a stanice metra v jeskyni je to geniální Asterix. "Je to velice praktické při čtení, že?" na chlápka kterému svítily oči,nebo "Donesl pár předkrmů a pak se vypařil." na kuchaře,který Obelixovi na stůl naservíroval snad celou ZOO. K tomu nádherná ukázka jak funguje byrokracie, že by mě až nikdy nenapadlo, jak to vyřeší. Jestli budu mít jednou děti, určitě jim budu pouštět kresleného Asterixe. ()

Jandovka

Bohužel veliké zklamání. Pár dobrých vtipů, jinak je to celé ujeté a vůbec už mi to nepřipomíná duch původních komiksů, které jsem jako dítě četla. ()

jaqubko

Animák, ktorý dneska nemá konkurenciu, má svoj charakter. Humor je detinsky milý, nie detinsky hlúpy. Najlepší filmový Asterisk, ktorý by malo každé dieťa povinne videť aspoň raz do roka. ()

v.indruchova

Velmi zábavné, žádná pohádka pro děti spíše pro dospělé (nebojte se o své děti, sprosťárny tu nejsou), protože zde najdete spoustu narážek ať na historii tak na problémy dneška (dům kde se zatmívá rozum=na úřadě sehnat povolení A38), něco z historie: když si Brut hraje s nožem a Caesar ho napomíná (I ty Brute!). A Když se snaží egyptský mág Astelixe zmanipulovat, aby si myslel, že je kanec. Pro mě byl začátek slabší a pak se to pořádně rozjede. ()