Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

Janek

silnější ***, ale myslím, že je to parádní oddychovka, u které nemusíte vůbec přemýšlet...a navíc - docela dost jsem se při filmu smál. ()

eraserhead666

Místy je to třeskutě zábavné, místy je to slabé, místy je to hloupé (ten závěr). Taky si myslím, že těch postav tam nacpali moc a pak je nestihli kočírovat (brutálně ošizená linie s Atkinsonem). Jon Lovitz je tradičně skvělý, ten chlap mě prostě baví. Amy Smart už se u mě zřejmě zcela vyhrabala z bahna nesympatičnosti. Naopak Gooding jr. je pořád stejně trapný, jeho afektovanost mě neskutečně vytáčí. Banda neustále se vsázejících zbohatlíků s Cleesem v čele je prostě neskutečná. Nechcete veverku? 3.5* ()

veru_needy

Plejáda skvělých herců se sešla v této snad nejbláznivější komedii, jaká v roce 2001 vznikla. Spousta gagů, ztřeštěností a etud v závodu, jaký tady ještě nebyl. Skupina náhodně vybraných návštěvníků kasina dostane příležitost zúčastnit se soutěže; kdo první dojede na druhou stranu Ameriky a otevře skřínku na nádraží, vyhraje milion dolarů. Že to pořádá milionář jen tak pro zábavu bohaté smetánky sice nepřekvapí, avšak dějově a nápady je to vše dotaženo do komediální dokonalosti. Co postava, to osobitý charakter, který je v rámci humoru a scén plně využit. Děj je sice prostinký, ale o ten tu v podstatě ani nejde, když je námětem daný. Film pobaví a to mělo být tvůrčím úmyslem, což se povedlo. ()

Handle

Na mě až moc bláznivá komedie, při které jsem se sice párkrát zasmál, ale žádná scéna není až zas tak vtipná, abych si ji dlouhodoběji zapamatoval. Takže jako oddychová jednohubka to docela jde, ale vím jistě, že se k filmu vracet nebudu. Dle mého patří Miliónový závod k těm průměrnějším komediím... Čekal jsem víc, někdy mě to i nudilo. ()

Caelos

Až na ten hloupý konec po všech směrech výborná komedie, která baví od začátku, až do toho (hloupého) konce, přičemž nejsrandovnější je muzeum Barbie (a hlavně to, co bude následovat). Akorát ten Mr.Bean mi tam příliš nesedl. ()

moviesfan

Příjemná komedie, kde bych uvítal víc srandy. Pořád jí není dost, nebo lépe - je jí málo a film to táhne k průměru. Děj taky není skvělý, ale jako komedie na uvolnění stačí. Hodnocení: 55% ()

JohnCZ

Moje oblíbená komedie se skvělými gagy a v neposlední řadě perfektním Atkinsonem, který dostal až nehezky málo prostoru. ()

Blofeld

Svižná a vtipná komedie se standartně vynikajícím Johnem Cleesem v celkem malé roli milionáře... skutečně výborná je však jen pasáž You should have bought a squirrel... ()

Marek1991

Hollywoodskymi hviezdami nabitý film, ktorý mal byť asi komédiou. Ja vám neviem, ale mňa to vôbec nebavilo, pre mňa to bola totálna nuda, ktorá ma nezaujala a miestami mi pôsobila rozpaky. Vôbec mi nevadí, že až doteraz ma tento film minul. Proste film plný kecov, bez poriadneho deja, ktorý bol podľa mňa zbytočnosť. Avšak prekvapil ma záver, ten bol ozaj dobrý, takže filmu aspoň 1 hviezdu u mňa zachránil. ()

liquido26

Super bláznivá komedie. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Ale souhlasím s jinými, že ten moc angažovaný konec mohl být trošku jiný. ()

corpsy

Stále mi unikajúca komédia, v ktorej aj v 21. storočí Jerry Zucker dokázal, že je skvelým filmovým tvorcom. Veľký komediálny ansámbel, z ktorého každý má svojich pár minút slávy a síce hlúpučký námet, ale nabitý tonou gagov. Podarené. ()

bloom

Mám ten film docela rád, protože tu hrají mí oblíbenci Rowan Atkinson a John Cleese. Film se nese v duchu starých závodnických taškařic (nejvíc připomíná To je ale bláznivý svět) a úroveň gagů se nese většinou ve starých dobrých liniích. Pochvalu si zaslouží i další komik Jon Lovitz, jehož scénky jsou nejvtipnější. Ale na druhou stranu mě na tom filmu dost věcí štve. Např. Whoopi Goldberg. Dřív jsem jí měl rád, teď už ji moc nemusím, přesto uznávám, že je celkem dobrá herečka a komička. Ale prostě mi v tomhle filmu nezapadla do party s ostatními (totéž trochu cítím i Cuby Gooding Jr., i když byl pefektní). Dál jsou to Seth Green a hlavně Vince Vieluf (ty piercingové gagy jsou z filmu nejhorší), kteří hrají své postavy jinak, než by se dalo čekat. Kdyby byli jejich zlodějíčci udělaný jako podle Guye Ritchieho, filmu by to jen prospělo. A ten konec film tak shodí, že se cítíte jak v úplně jiném filmu a připadá vám, že je tam jen proto, aby Smash Mouth mohli zazpívat All Star. (Copak to nemohlo skončit nějakou černohumornou pointou?) Suma sumárum: Kdyby byl film víc černější a místo Jerryho Zuckera ho natočil někdo méně sentimentální bylo by to o hodně hodně lepší. Přesto dávám čtyři kvůli gagům a reinkarnaci mého oblíbeného žánru. ()

Kryton

Skvělá oddychová komedie, která mě jeden čas pořádně zvedala náladu a bránici. Pro mě osobně daleko lepší než starší Cannoball apod. Scéna Hitlera na setkání veteránu nemá chybu! ()