Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

MM_Ramone

Kanadsko-americká komédia na spôsob tej najjednoduchšej komediálnej road movie. Pošlite skupinu ľudí z bodu A (Las Vegas) do bodu B (Silver City), kde bude prvého z nich, ktorý tam dorazí očakávať finančná odmena. Cestou sa im prihodí iste kopa úsmevných udalostí. A či to funguje pri tomto filme? V určitých momentoch aj ano. Scény s rodinkou v Hitlerovom aute boli vskutku zábavné. Tiež dosť bodoval i Cuba Gooding Jr. alebo Kathy Bates v malej úlohe predavačky veveričiek. Ale väčšinu času je to nuda. No a vždy keď sa objavil na scéne Rowan Atkinson so svojim imbecilným humorom, mi bolo na zvracanie. ** ()

MMR

Super bláznivá komedie, která mě neuvěřitelně nadchla a okamžitě se u mě dostala do mé topky. Já zbožňuju tento druh komedie, u které se směju po celou dobu filmu. Nejvíce mě bavily "příhody" rodinky Jona Lovitze, zejména scénka u setkání válečných veteránů. Prostě super filmík, který mohu doporučit každému. ()

Davies182

Vtipné scénky (občas), barvité charaktery (většina) a šílené tempo (dost často). To je ve zkratce celý Milionový závod, který mě celkově vůbec nenadchnul. Ona je to totiž docela nuda. ()

pepo

Zamrzia dve veci. Obcas prilis vela hlusiny a kruto nevyuzity potencial. Ale inak dobra zabava, ktoru nad priemer vytahuje niekolko vypecenych scen, kde som sa smial na plne hrdlo (zraz veteranov, krava, rychlostny rekord, vevericky). Navyse som fakt netusil ako to skonci a pointa milo prekvapila. Vo vysledku skoro tak dobre ako Edwardsove Velke zavody (mozno aj preto, ze to nema cez 2 a pol hodiny). 7/10 ()

Xmilden

Nekomplikovaná zábava jako vyšitá na nedělní odpoledne. Vlastně jde o soubor gagů a scének, z nichž se jednoznačně nejvíce povedla návštěva Muzea Barbie. 60% ()

lesumir

Známé tváře v jednom průměrném filmu, ve kterém s ezávodí o milony. Nic nového ani oslnivého. Scéna s Hitlerem je tak trapná, až je směšná. Bohužel, bohudík je tohle na jednu hvezdu. ()

Molly

Komedie, u které jsem se od srdce zasmála všehovšudy 3x. Možná jsem některé "seky" nepochopila, ale v kině jsem nebyla jediná. Určitě se tam nikdo neválel smíchy...:o( ()

juta

Komedie plná hvězd. Vynikající zábava od začátku do konce. Takhle si představuju komedii jak má být. Každý okamžik cesty za vidinou zbohatnutí nemohl být lepší. Muzeum Barbie, dítě ve vlaku, psík se srdcem... jedno lepší než druhé. ()

Fiftis

Zmysluplnosť žiadna, ale humor, ten teda vedie na celej čiare. Myslím si, že toto je presne taká komédia, ktorá vám zdvihne náladu. Nepozeráte sa o čo tam beží, ale smejete sa všemožným vtipoch. Osobne sa mi najviac pozdávala ona rodinka frčiaca si to k cieľu v Hitlerovom aute. A Mr.Bean tiež ako vždy nesklamal a s ním zažijeme najbláznivejšie scénky a vtipy. Výborná komédia, ktorá sa dá pozerať aj hneď po prvom zhliadnutí. ()

lamps

Hodně bláznivá a celkem vydařená komedie, která výrazně dojíždí pouze na hrozivý závěr. Jerry Zucker má humor v krvi, a tady mu v naplňování jeho fantazie dopomáhalo bez debat skvělé herecké obsazení, jehož hvězdný lesk je na film takového typu opravdu nevídaný. Nejvíce pozornosti na sebe strhuje, samozřejmě, Atkinson, který opět předvádí další šílenou variaci na Mr.Beana, ale za zmínku stojí i ostatní v čele s rozježenou Whoopi Goldberg a neodolatelným Lovitzem, při jehož vpádu na sešlost válečných veteránů mě popadal hysterický smích. Ale přestože zábava byla velmi rozmanitá, film utekl celkem rychle a některé scény mi zůstanou v paměti ještě hodně dlouho, za, omluvte mi ten výraz, zprasený konec si to ode mě víc než průměrné hodnocení prostě nezaslouží.. ()

Big Bear

Pythoňák Cleese je majitel kasína a peníze miluje jak nic jiného. A tak vymyslí ďábelský plán. Rozhází do výherních jednorukých banditů ve svém kasínu 6 speciálních výherních žetonů, po jejichž výhře se má dotyčný dostavit do ředitelny. Když se tak stane a šest udivených hráčů je pohromadě, sdělí jim, že v Novém mexiku na nádraží je ve skříňce s číslem 001 uloženo 2 miliony dolarů. Každý dostane klíč a je všem sděleno, že závod byl právě odstartován. Majitel kasína to samozřejmě nedělá jen tak, nicméně z původně překvapených výherců speciálního žetonu se rychle stanou závodnící, kteří se snaží být na nádraží první. A tak nám začíná vskutku originálné závod vzduchem, po zemi , přes poušť k částce, kterou si chce vyzvednout každý jako první. --- Komedie celkem bavila ale na rok 2001 to už bylo trochu slabé. Byla to tykový tipická komedie z osmdesátek, plná bláznivých hoček a slabších trokových efektů. Na stranu druhou nechybí originalita a až do konce mi nebylo jasné, kdo to nakonec vyhraje. Dávám tedy za dvě hnědé rtěnky Evy Braunové! * * ()

JohnnyD

Viac než len príjemné prekvapenie. Na prejav Jona Lovitza pred stretnutím veteránov z druhej svetovej vojny nikdy nezabudnem. A Barbie múzeum? ()

Indiana

Super oddychovka, jenž nemá žádná hluchá místa a je to natolik svižné, že se neintelektuální divák nebude nudit ani jednu jedinou setinu. Všichni zúčastnění předvádí v rámci žánru velmi solidní výkony a většina vtipů je hodně povedená......a jestli vás zajmá, komu jsem fandil, tam rodince Jona Lovitze a pak Seth Greenovi a jeho bratrovi. ()

Allien.9

Strašná ptákovina, ale věřte tomu nebo ne - je místy vtipná. Když překonáte pár scén s týráním zvířat (chudák kráva přivázaná k balonu nebo pes uškvařený na elektrickém plotě), je to fajn komedie. S podivem... Whoopi Goldberg a Rowan Atkinson tu nejsou nic moc (i když blbnutí s lidským srdcem a srážka s vlakem jsou vážně vtipný). Mnohem víc se mi tu líbil Cuba Gooding Jr. jako všemi pronásledovaný fotbalový rozhodčí, co pěkně podělal důležitý zápas nebo Seth Green. Najde se tu pár vážně směšných scén... Neuvěřitelně úchylné (přesto vtipné) hry zbohatlíků, Amy Smart ničící svého přítele v helikoptéře nebo váleční vysloužilci a "Hitler". Ale u čeho jsem se fakt válela bylo MĚLI - JSTE - SI - KOUPIT - VEVERKU!!!XD ()

misterz

Tak neuveriteľne zábavných komédií je veľmi málo. Vyskytlo sa tu toľko skvelých gagov a tak dobrých, že miestami som vybuchoval spontánnym smiechom, ktorý sa len ťažko zastavoval. Aj keď je dej priamočiary a jednoduchý, ani chvíľku som sa nenudil. Všetky hlavné postavy svoje vtipné scénky zvládli dokonale. Najviac som sa pobavil pri scénke s Lovitzom, keď nešťastnou náhodou vystúpil ako Hitler pred vojnovými veteránmi. To ťažko opísať, treba len pozrieť. Škoda toho precukríkovaného, presladeného konca. Scenáristi mohli preteky ukončiť inak, a nie tak neuveriteľne trápno-klišoidne. 85/100 ()

kingik

Celkem hrůza. Jerry Zucker opět nezklamal se svou infantilně podanou zábavou a naservíroval komedii s prošlou záruční lhůtou, přitroublými herci a dementním scénářem. Není dobře, když se u sledování trošku stydím za tvůrce. Nikdy více. ()