Tajný závod je ta nejzběsilejší honička na světě. Samozřejmě bychom marně hledali v různých knihách seznamy jejich vítězů. V této soutěži nejsou pravidla, závodníkům nejde o umístění nebo o ceny, jediný cíl je vyhrát. Soutěžící bojující o výhru musejí přejet půl Ameriky a přitom se snaží rozličnými triky odstranit své soupeře z cesty. Kromě toho se musejí vyhnout policistům, číhajících na účastníky těchto ilegálních závodů. V rolích závodníků této šílené jízdy uvidíme komiky jako jsou Roger Moore, Burt Reynolds, Dean Martin, Sammy Davies a nenapodobitelný Jackie Chan! (oficiálny text distribútora)

SeBig odpad!

Reynolds a jeho partak supermario se účastní závodu, jenž nezná hranic! Zúčastní se ho i prosím Jackie Chan, Roger Moore jako parodie na sebe sama a další velmi zábavní lidé! Bžunda. Humor scenaristy suší než bakerolls připomínajíc rukopis obtoustleho dítěte v pubertě, co chce na sebe upozornit. Strašná sračka, bez známky aspon jednoho kvalitniho fóru či zápletky. ()

Radiq

To je tak, když se vezme dobrej nápad a udělá se z toho podělanej mainstream. Chvílemi mi to připadalo, jak kdyby to natočil Troška. Všichni se tam pořád něčemu smějí a já nevím proč. Situace jsou tak trapné, až to bolí. Burt Reynolds si hraje na hláškujícího vtipálka, kterej všechno bere uvolněně, přirozeně a bez emocí, ale já si při jeho sledování až moc uvědomuju, jak to všechno hraje. Roger Moore hraje chlápka, co si hraje na Rogera Moorea, kterej se chová jak James Bond. Hm, není vtipné (ale auto má nejlepší). Jackie Chan hraje kung-fu řidiče z auta prošpikovaného elektronikou a má strašně málo prostoru. Není vtipný. Šilhající doktor je strašnej ksicht, ale hádejte co. Není vtipný. Tlusťoch, co se převlíká do hrdinského převleku, na mě působil teple. A rozhodně nebyl vtipný! Ostatní postavy strašně nezajímavé. Nikdo tam totiž není vtipný. Nejblbější na tom je, že někdo si asi myslel, že JSOU vtipní. Jediné, co mě tam zaujalo, byla Farrah Fawcet, jejíž krása v téhle blbosti působila jako zjevení. ()

OG_Swifty

Kdyz zkrizite animovany Wacky Races s brutalnim Death Racem, medianem se dostanete na 'tajny zavod'. Mam filmy se zavodenim rad, ackoliv jich moc neni, ale tohle nebyla uplne trefa do cernyho. Pozitivem je ten 80-kovej feel, kdy si filmari delali srandu ze stereotypu vseho druhu, a hvezdny obsazeni velky plejady znamych (povetsinou jiz zesnulych) hercu. Negativem je, ze to zas az tak vtipny ve finale nebylo. Celkove ten film ma ale feel good vibe a tak tomu davam rachitickou trojku. ()

Matty

Příliš dlouhý úvod, scénář plný nelogičností (jak se policajti vždycky dostanou před závodníky jedoucí takovou rychlostí?), absence vtipu a švihu, který mají jiné komedie stejného námětu (To je ale bláznivý svět, Milionový závod). Film veskrze podprůměrný, zbytečný a s přibývajícími minutami i velmi otravný. 40% ()

kenkaku

Pokus distributora parazitovat na "Gumball Rally" je trestuhodná! ty dva filmy nemají vůbec nic společného... Ano jede se tam něco jako závod a je to autama... nicméně tohle je pokus o rádoby "bláznivou komedii" která sem tam hraničí i s parodií (protože si dělá legraci s čeho může - viz part Rogera Moora). Možná jsem na film moc přísný a klidně by třetí hvězdu snesl... udělejme to asi takhle. Pokud ho budete srovnávat s "pokračováním" tak bez diskuze tři hvězdy snese, pokud samostatně... záleží na tom kolik budete mít při sledování v krvi alkoholu... jinak ponechme ty dvě. ()

• Číslo na aute Aston Martin DB5, ktoré riadi Roger Moore, je 6633PP. Toto auto bolo používané Seanom Connerym vo filmoch Goldfinger (1964) a Thunderball (1965). Pre Rogera Moora, ktorý hral Jamesa Boda sedemkrát, to však bola jediná možnosť riadiť toto auto vo filme. (Peter-1307)
  • Jde o jednu z prvních rolí Jackieho Chana v americkém filmu. Herci se zalíbil nápad Hala Needhama zařadit některé nepovedené scény do závěrečných titulků a časem z toho sám udělal svůj vlastní trademark. (Terva)
  • Režisér Hal Needham se ve filmu objeví celkem čtyřikrát. Poprvé jako jeden ze sanitářů, poté propůjčí hlas jednomu z policistů, následně si stěžuje na Rogera Moorea ve vysílačce a nakonec si jej můžete všimnout v úplném závěru. Je jedním ze zvědavců v cíli. (Terva)

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (viac)