Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

golfista

Tahle bláznivá komedie je chvílemi tak zábavná, že mě v určitých okamžicích donutila téměř k hysterickému smíchu :) Vzhledem k trošku větší délce než by unesla ale chvílemi mírně nudí. V daném žánru je to ale přece jen výrazný nadprůměr a od Jerryho Zuckera slušný návrat. ()

Douglas

Opravdu od srdce jsem se zasmál jen u brilantní scénky s Lovitzem, divoce gestikulujícím na pódiu před válečnými vetarány a pár dalších fórů bylo taky slušných. Ale když už jsem si říkal, že bych ten film i vzal na milost, přišel konec, který byl tak odporně sentimentální a hloupý, že nic tupějšího k tomu připlácnout nemohli. Smutně neuvyužitý potenciál mnoha výborných herců. Zejména bohů jako je Cleese a Atkinson... ()

Lima

Velmi příjemné překvapení. Některé gagy jsou smrtící, hlavně pak "Barbie museum" a "kupte si veverku". Rowan Atkinson je překvapivě nevýrazný, ale vzhledem k tomu, kolik humoru film nabízí, to vůbec navadí. Moc jsem se bavil a to přitom komedie moc nemusím. ()

Gemini

Opravdu mě pobavily jen scénky s Johnem Cleesem a jeho partou "sázkařů", jinak mě Milionový Závod nenadchl snad ničím kromě slečny s piercingem. ()

Matty

Úžasně nenáročná zábava, jen mohla být klidně více napěchovaná vtipy. 65% Zajímavé komentáře: Oskar, EdaS, Aiax ()

Enšpígl

Ano v honbě za miliony na cestě do Nového Mexika by se měli stávat bláznivé kousky a stávají se,alespsoń v tomto filmu. Ovšem na reálnou jízdu po D1 tohle nemá a ještě za to nejsou miliony dolarů. ()

Radyo

Moje očekávání vzhledem k angažování Jerryho Zuckera na režijní stoličku bylo poněkud větší, než výsledek. Některé momenty byly sice hodně vtipné, ale našla se taky hluchá místa a taky jedna čistě "ukradená" scéna (z filmu Tajný závod - na trochu podobné téma). Nejlepší part "vyfasoval" Jon Lovitz, jehož scénky počínaje návštěvou "Muzea Barbie" mě přivedly od smíchu takřka do bezvědomí. Dost mě osobně zklamal klišovitý a až kýčovitý konec, ale celkový dojem je přece jen solidní a je to určitě jedna z nejlepších komedií za poslední 3-4 roky. Podle mě. :) ()

Malarkey

Příjemná komedie od Jerryho Zuckera, který by nedokázal zklamat. Sice to není vtipné v každé scéně filmu, ale některé jsou takřka geniální. Prolínání cest všech herců je různorodé, ale rozhodně ne stejné. Meyer má cestu akčnější, Cuba Gooding Jr. vcelku vtipnou zato Whoopi Goldbergová s její dcerou mi nepřišla nijak zajímavá ani vtipná. Takže celkově vzato je film opravdu různorodý a každý si piíjde na své. No a k tomu skvělý Rowan Atkinson, postižen spavou nemocí :). Ale nejlepší je stejnak scénka, kde se rodinka spolu s tátou Jonem Lovitzem dostane do muzea Barbie...nemluvíme tu ale o Barbie jako takové ale o --- Klausovi Barbie, známém jako Lyonský řezník za 2. světové války. ()

MrHlad

Po dlouhé době komedie, u které jsem se opravdu od plic zasmál. Fóry "muzeum Barbie" a "sraz veteránů" nemají chybu. Určitě by se filmu dalo vytknout pár věcí, ale zábava všechny potencionální chyby vynahradí. ()

T2

Rozpočet $48miliónovTržby USA $56,618,055Tržby Celosvetovo $85,498,534 ║ Vydarený úlet, z množstvom zábavných scén. /75%/ ()

Marigold

Průměrné zápletkou, repertoárem vtipů (snad jen srdce a Hitlerovo auto stojí za zmínku), ale přesto docela koukatelné – přinejmenším díky všem hereckým tvářím, které odvádějí sice rutinní, ale přesto dobrou práci. Jedině John Cleese mě zklamal, protože vzít takhle nevýraznou roli je pro tak výrazný zjev naprosto zbytečné. Určitě najdete tuny lepších komedií, na druhou stranu i tuny horších. „Milionový závod“ je příjemnou vatičkou na dlouhé chvíle. ()

Renton

Scénář: Andy Breckman .. Na návštěvu Barbie Museum a následné scény s "projevem" Hitlera na srazu amerických veteránů WWII asi nikdy nezapomenu, smíchy jsem se mohl potrhat! A na ten zbytek už jsem skoro zapomněl.. ()

hirnlego

Koukatelné snad jen díky scénám s "hitlerovskou tématikou" (muzeum Barbie, řekněme, docela "nečekané" - a "sjezd veteránů"? - no, ten skvělý plamenný projev mohl být možná ještě kapánek delší) a také díky mistru Cleesovi s jeho partičkou zazobanců (jejich sázky byly občas docela vtipné - např. "letadlo") - jinak ale většinou trapné. . . Navíc konec filmu je jedním z nejhorších, nejtrapnějších a nejdebilnějších, jaké znám. ()

Fr

uf. i když úvodní seznamování s ,, hrdiny" tohoto díla není nijak extra, v konečném hodnocení patří k tomu lepšímu, i když jsme již všichni něco podobného a mnohem zajímavějšího viděli. nejveseleji je s C.G.Juniorem. co je vyloženě shit, tak český dabink! doporučuji zhlédnout raději v angličtině! R. Atkinson a J.Cleese mluvili jako magoři (a bohužel i tak hráli). světlým okamžikem je návštěva muzea Barbie. jinak trošku úsměvu na mě vyloudí stále jen C.G.J. a ten konec?! hnus fialovej! vtipnej už není ani C.G.J. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::: Jedna z mých komediálních srdcovek. Vždycky mi zlepší náladu. S mým otcem tenhle film milujeme ! Sešli se tady skvělí herci, na které je radost pohledět. Super komedie ! :::::::::::::::::::::: ()