Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

duklak2

Opět téměř dokonalé. Jenže o chlu horší než díl první. I přesto to chci vidět znovu. Doufám, že se dožiju doby, kdy se bude opravdu cestovat časem. Rád bych do minulosti. ()

luka4615

Neexistuje mnoho filmových trilogií či sérií u kterých se může prohlásit, že druhý díl je ještě o fous lepší než ten první. Trilogie BTTF však do této hrstky "vyvolených" patří a ukazuje nám, že dokonalou látku převedenou na plátno lze ještě více vylepšit a učinit z ní filmovou zábavu která prostě nestárne. „We're descending toward Hill Valley, California, at 4:29 pm, on Wednesday, October 21st, 2015.“ ()

Sawy

Robert Zemeckis je génius nejlíp to ukázal v tomhle díle trilogie.Jedničku sice budu mít asi navždy radši,ale to je tím,že prvnímu setkání se máloco vyrovná.Všechny ty časové paradoxy,výlety do budoucnosti,alternativní přítomnosti a nakonec zpět do minulosti jsou strašně zábavné,napínavé a hlavně...je z nich cítit nadšení tvůrců a radost z toho,že můžou tenhle film točit.Marty je pořád stejnej sympaťák,doktor Brown pořád stejně skvěle švihlej a myslím,že líp to natočit ani nešlo.95 % ()

Lucasion

„Roads? Where we're going, we don't need… roads.“ Tak nějak končil první díl. Vzpomínáte? To ovšem byla jen předzvěst dalším příběhem Martyho McFlye (Michael J. Fox) a Doca (Christopher Lloyd). Tentokrát se nepodíváme třicet let zpátky, (teda vlastně taky) ale třicet let kupředu. Rok 2015 vizí pana Zemeckise je skvělý. Sic nemáme každý zavazovací tkaničky a otisky prstů místo kliky. Nicméně je vidět, že Marty s Docem a samozřejmě Einsteinem a DeLoreanem dokáží bavit i podruhé. Není to sice mistrovský kousek jako jednička, ale film dokáže stále pobavit. Díky létajícímu DeLoreanu budeme zachraňovat budoucnost. Teda minulost. Počkat moment…. Vlastně přítomnost? Ono je to prakticky i jedno, protože tahle dvojice ví jak pobavit a díky chytlavému scénáři je to opět psina. Navíc díky návratu do roku 1955 je i reinkarnace „starých“ událostí skvělým zpestřením. Opět skvělá hudba a chválím i návaznost na jedničku i otevřený konec na trojku. Back to the Future je rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších filmových trilogií. [Kino] (92 %) ()

Coleator

Kolikrát se vám v životě povede se poprvé podívat na 26 let starý film, který se částečně odehrává právě v den, kdy se na ten film díváte? :-D Slabší než první díl, hlavně proto, že netěží z humoru, který vyplývá z překvapení, co se všechno ještě nestalo, ale pořád poměrně zábavné... Škoda, že ze všech “budoucích“ věcí jsme se ve skutečnosti dostali jen k bezkontaktním platbám :-D ()

Richie666

Narozdíl od prvního dílu se dvojka nemusí "zdržovat" s úvodem a počátečním vysvětlováním a naopak má možnost skočit do perfektně spleteného děje rovnou po hlavě, jíž využívá na sto procent. Divákovi se tak naskýtá pohled na neuvěřitelně promyšlený, energický a grandiózně natočený snímek, jehož obdobu byste v celé kinematografii hledali jen velmi těžko. ()

ScarPoul

Jeden z tých filmov, čo sa môžu nepáčiť len málokomu. Ak existuje vrchol Zemeckisovej tvorby je to práve táto trilógia. Už to bude vyše 20 rokov a stále v nej všetko funguje ako tie povestné hodinky Dr. Browna v prvej časti. Dvojka je omnoho temnejšia a bezútešnejšia. Zároveň je celý koncept premyslenejší a scenárista Gale si krásne vybudoval podklad pre tretí diel, kde všetko zapadne do seba. Michael J. Fox vo svojej životnej úlohe a rovnako aj Christopher Lloyd. Čo ale tomuto filmu kraľuje zo všetkého najviac je Silvestriho hudba. Vždy keď začujem ústredný motív, som znova ten malý chlapec pred televíziou, snívajúci o vlastnom stroji času a haverboarde( aj keby malo byť ružové.) Kvôli takýmto filmom bolo moje detstvo veľké snívanie o nemožných veciach. A za to som Spielbergovi a Zemeckisovi vďačný. ()

Lacike

Druhy diel v tejto chvili povazuje za najslabsi. Dej obsahuje kopu zapletiek, ale ziadna nema dostatok priestoru. Najviac ma bavi linia odohravajuca sa v buducnosti, ktora je pre divaka dnes uz minulostou. Je vtipne porovnavat s realitou ako si rok 2015 predstavovali. Snad jedna z mala predpovedi, ktora im vysla je to nekonecne mnozstvo pokracovani, ktore dnes filmy maju. Akurat sa sekli so seriou. Zraloky uz v mode nie su, aj ked kto vie a Stathamov Meg to zmeni. Najmenej ma bavi linia v alternativnom temnom roku 1985, ktora je fakt sialena. Zato roztomilo posobia sceny z roku 1955, ktore znova sledujeme z dalsej perspektivy. V tejto epizode mi postava Martyho pripada uz trochu otravna. Az prilis tlacili na silu. Takisto casove paradoxy mi uz prestali davat zmysel. Ale napriek kritike je to stale dostatocne zabavny film aj dnes a neviem si predstavit, ze by som si niekedy pustil len jeden diel a zakazdym si musim pustit celu trilogiu. 8,9/10. ()

PROROK14

Veľké prekvapenie. Fakt oveľa lepšie ako prvá časť. To čo tu robia s časom neuvidíte len tak v hocijakom filme. Cestovanie do budúcnosti a späť sa mi v tomto podaní náramne páčilo. Určite lepšie ako takých 12 Opíc. ()

maseer2

pokračování, které neztratilo nic z originality prvního dílu a v mnoha směrech ho možná dokonce lehce překonává.. s logikou si film nijak zvlášť neláme hlavu a namísto toho servíruje opět zábavné, hravé a napínavé dobrodružství, které je plné roztomilého přehrávání všech postav a ve správných místech je navíc skvěle provázáno s jedničkou.. hodně spokojené 4* ()

BoPo

Trilógia. v časoch svojej najväčšej slávy vo svete či u nás, ma úplne minula. Jednotka je fajn oddychovka, ktorá dobre funguje, a to či už postavami alebo scenárom. Dvojka ja to isté, len je na časové skoky a paradoxy divokejšia. Riešite tu budúcnosť, ovplyvnenie minulosti, ovplyvnenie už ovplyvnenej minulosti, dopady na prítomnosť či na alternatívnu prítomnosť/budúcnosť. Oceňujem hlavne prepojenie či skôr prepletenie s prvým filmom, ale nejako pre mňa už len opakovaná pesnička. Stále fungujúce, ale už nie tak zábavné. ()

ChArLeNe

Oceňujem, že dvojka začína presne tam, kde jednotka skončila, akurát nechápem, prečo v češtine sú repliky z jedničky zmenené. A niekto urobil do uši bijúcu chybu v preklade, kde gymnasium preložil/a doslovne ako gymnázium, pričom ekvivalentný výraz je telocvičňa. Škoda, že na tie všetky vynálezy si ešte stále musíme počkať, dávno po prešvihnutí roku 2015. ()

Chermy

Celá série má jeden zásadní nedostatek, který je nejvíce znát právě ve dvojce. Je jím herec Thomas F. Wilson. Biff je velkým černým puntíkem castingu! ()

JohnCZ

Výborné pokračování perfektní komediální sci-fi série. Ještě akčnější, ještě zamotanější, ale vtipu výrazně ubylo. Nicméně pořád je to skvělá zábava s perfektním Foxem a taktéž skvěle zahraným "doktorem" v podání Chrise Lloyda. Silvestriho hudba je snad ještě lepší a konec hezky navnadí na pokračování... Hrátky s časem a pohrávání si s dějem jedničky dělají z druhého dílu něco, co nemá v komediálně laděném filmu obdoby. ()

corpsy

Efektnejšie ( samozrejme, veď sme väčšinu filmu v budúcnosti alebo alternatívnej realite - oscarová nominácia za efekty ) s ešte viac komplikovaným scenárom - a to myslím v dobrom. Množstvo dejových línií - každá má svoju vydarenú scénu, Zemeckisova svižná réžia, už spomínaná výtvarná stránka filmu. To sú perly tohto majstrovského diela, ktoré za svojim predchodcom naozaj v ničom nezaostáva - akurát tak v tržbách ; ) . ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)