Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Akčný
  • Dráma
  • Animovaný
  • Horor

Posledné recenzie (618)

plagát

WrestleMania 38 (2022) (relácia) 

WrestleMania 38 je za nami, a ja si budem pamätať len smiech, ktorý mi táto PPV dožičila. Bianca & Becky mali jednoznačne najlepší zápas naprieč dvoma dňami, a rozhodne mal byť Sobotným main eventom. Z tých serióznych zápasov potešilo víťazstvo Sashy a Naomi, taktiež návrat Codyho mi dal zimomriavky a so Sethom mali skvelý zápas. Prekvapením bol Logan Paul, ktorý napriek všetkému a môjmu odporu k jeho osobe, chalan je naturálny sport entertainer talent a je perfektná osobnosť pre WWE. Rovnako ako je aj Pat McAfee, ktorý svoje in-ring talenty ukázal už v NXT, no od kedy je komentátorom SmackDownu ukazuje sa ako jedna z najlepších akvizícii WWE, a jeho zápas(y) počas WM len potvrdili že je fenomenálny sport entertainer. Stone Cold a KO, či Sami a Knoxville dožičili plno zábavy a humoru, a túto WM si budem pamätať hlavne vďaka nim. WWE programy nesledujem vôbec, len počúvam podcast aby som vedel čo sa deje. Nechýba mi to, obzvlášť keď AEW mi dožičí skvelú porciu wrestlingu každú Stredu a Piatok. No, WWE má stále to niečo špeciálne, tú veľkosť, bombastickosť, stupendousness, entertainment, ako aj wrestlerov ktorých zbožňujem a rád sledujem. Mnohé zápasy ma tu nenadchli, nezaujímali, mnohé som strávil sústreďovaním sa na bossov v Elden Ring, no tie ktoré som spomenul vyššie ma nadchli, potešili, pobavili, a ja som si ich náramne užil.

plagát

After Yang (2021) 

Kogonada je režisérom ktorý zachytil moje oko svojim prvým filmom Columbus, film ktorý si ma získal svojou srdečnosťou, prekrásnou kamerou, precítenými výkonmi hlavného dua, a takou nevšednosťou ktorá ma nútila sa zamyslieť nad krásou architektúry. Rovnako ako Haley Lu Richardson, aj ja som bol šťastný že títo dvaja znovu spolupracujú, obzvlášť pod záštitou A24, a Colinom Farrellom v hlavnej úlohe. Keď som na začiatku Marca videl tú úvodnú titulkovú scénu, už v tom momente som vedel že After Yang bude filmom,  ktorý si zamilujem. A hľa, tak sa aj stalo. Samozrejme tá tanečná titulková scéna si zaslúži 5*, no podobne ako Columbus tak aj After Yang nemá ten plný 5* emočný feel, no to neznemená, že som v ňom nenašiel zaľúbenie. Či už to bola fantastická hudba od ASKA, magická kamera of Loeba, produkčný dizajn, či tá precítená réžia od Kogonada, všetko funguje perfektne, a hlavne herecké obsadenie na čele s Colinom (ktorý má famózny Marec 2022, keďže v rovnaký deň (04.03.) začal žiariť ako Penguin). After Yang je citlivým filmom s futuristickým pozadím, ukazuje silu momentov ktoré môžu byť pre nás ničím no pre niekoho iného všetkým ako aj to akú silu majú spomienky - v týchto sekvenciách Kogonada prekrásne strieda pocity veselosti a smútku, sekvencie v ktorých Colin, Haley, a Justin naplno žiaria. 4.5*

plagát

X (2022) 

Ti West popped-the-fuck-off! Blížime sa ku koncu Marca, no už teraz si nedokážem predstaviť môj rebríček najobľúbenejších filmov roku 2022 bez X. To ako ma piaty Scream naladil na hororovú vlnu, tak X nastavil latku ešte vyššie, a mne bol dopriatí perfektný horor, perfektný film (bez preháňania, v mojich očiach, v mojich pocitoch). Od začiatku neskutočne štýlové, naprieč neskutočne zábavné, pekne krvavé so skvelým gore, tak trochu creepy, tak trochu tense. Chytrý scenár so skvelými témami a hororovými referenciami, brilantná réžia, vizuálne opojné, so skvelou hudbou, a castingom ktorý sa nedá nič iné len zbožňovať - Mia Goth!!!!!! si pripísala na účet ďalší skvelý horor, zatiaľ čo Jenna Ortega je tohtoročnou scream Queen (a dúfam, že aj budúcnosti), a Brittany Snow je rozhodne tou najsympatickejšou postavou filmu (a NIE! nie kvôli tomu dôvodu). Prvá denná polovica filmu je tak trochu vtipné "behind the scenes" softcore porno počas ktorej som si neskutočne obľúbil všetky postavy, a počas tej nočnej som s napätím sledoval ako tieto postavy brutálne zomierajú, a každá odo mňa dostala silnú no zakaždým naproste inú reakciu (čo bolo umocnené faktom, že som bol v kinosále sám). X je brilantným filmom, ktorý má všetky potrebné prvky na to aby som ho bezostyšne posadil na piedestál a ospevoval pred všetkými kto ma bude mať chuť počúvať. Počas čakania na ďalšie dva diely! idem dobehnúť Westovu filmografiu.

Posledné hodnotenia (3 654)

Horúce strely 2 (1993)

18.05.2022

Horúce strely (1991)

17.05.2022

Prísne tajné (1984)

15.05.2022

Pripútajte sa, prosím! 2 (1982)

14.05.2022

Pripútajte sa, prosím! (1980)

14.05.2022

Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas (1994)

13.05.2022

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu (1991)

12.05.2022

Bláznivá strela: Z archívu policajnej jednotky (1988)

11.05.2022

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

09.05.2022

Reklama

Posledný denníček (15)

Ovládací panel
30. naj užívateľ Veľká Británia
17 bodov

Reklama

Reklama