Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (CinemArt SK)

J*A*S*M

Film naplňuje to, co slíbil trailer - nenabízí ani o chlup víc, ani o chlup míň. Bezproblémově natočená, komediálně hororově krvavá vybíjená mezi partou kriminálníků a malou upírskou baletkou ve starobyle působícím rodinném sídle. Radost mi prakticky kazí pár věcí, které v podstatě plynou z toho, že duo Radio Silence už něco takřka totožného natočilo dříve (a lépe). Krvavá nevěsta zůstává nepřekonaná, když nabídla zejména sympatičtější a charismatičtější hlavní hrdinku a taky o něco nápaditější dějové motivy. Abigail je čtyři pětiny stopáže za divákem, který viděl upoutávku. Až v samém závěru se stane pár zvratů, které člověk nutně nečeká. ()

oveckaoa

Tohle je pravděpodobně nejkrvavější horor co můžete v kinech vidět speciálně ke konci je tam krve a vybuchujících těl požehnaně. 4 chlápci a 2 ženské unesou holku co je upírka (tohle není spoiler je to i v trailerech a popisu filmu)   a ta jich zabíjí. 3/4 filmu jsou podařené  jsou tam občas dobré vraždy občas to nabídne dobrý vtip a je tam dobrá scéna s tím bazénem plných mrtvol bohužel závěrečných 15 minut nedává smysl je to něco ve stylu předchozího hororu režisérů Krvavá nevěsta (2019) kdy je to nesmyslné  a i ukončené to je divně. Ona jich tam zabíjí  naráz nemůže a prohrává chlápek co se proměnil  v upíra  ji poráží ona chce pomoct a za to ji nechá ona být dojde tam její otec  taky ji nechá být.  60 procent ()

TheEvilTwin

Jako obstojná popcorn zábava do kina je Abigail dostačující, ale jako cokoliv výše nikoliv. Režisérská dvojka už u svých posledních Vřískotů a Krvavé nevěsty ukázala, že řemeslo jim není cizí a fajn thriller jsou schopni natočit bez problému, ale taky ukázali, že na cokoliv lepšího, šokujícího nebo zkrátka kvalitnějšího vyloženě ještě nemají, a to stejné platí i pro Abigail. Ta těží zejména ze své originality (banda bad guys zamčená v domě s upírkou, která si je jednoho po druhém loví - to tady ještě nebylo) a taky z přijemného hereckého obsazení, jelikož skupinka Kevin Durand - Kathryn Newton - Angus Cloud jsou všechno známé tváře a rozhodně potěší. Zábavu film nepostrádá, humor taky občas zafunguje a vlastně jsem se v kině celkem dobře bavil. To vše ale do doby, než přišlo "finále" a tvůrci doslova vyndali mozek z hlavy a měli z nějakého důvodu potřebu završit film totálním shitfestem, kde už NIC nedávalo smysl a tahali si "upíří" pravidla z klobouku jak se jim zachtělo (jednou někdo jde zabít, podruhé ne, jednou se někdo "nakazí", jindy zase ne...). Objektivně čistý průměr, kterému trochu sráží kvalitu fakt špatně zakončený závěr, kde jak kdyby tvůrci neměli vůbec tušení, jak završit celý film a vyloženě vařili z vody. Škoda. ()

rollman1

Upír baletka vs. banda zlodějíčků od tvůrců Krvavé nevěsty a restartu Vřískotů. Už samotný trailer byl docela solidní jízda plná krve, narážek na upíři klišé a hlavně o příběhu řekl téměř vše. Takže o tom se nemá cenu ani rozepisovat. Není to reálně nic navíc a ani nějaký menší twist na konci nepomůže k tomu, že si tvůrci vystřileli to nejlepší do trailerů. Samotný film je ale povedená hororová komedie (v žádném případě nečekejte regulérní horor), kdy opět režijní duo Radio Silence dokazuje, že jim hororový žánr vůbec není cizí a jejich filmy jsou minimálně vždy zárukou nějaké kvality i zábavy. Krev se tady lije po kýblech, ačkoliv samotného gore moc není. Velkým plusem pak je samotné obsazení. Většinu filmu si pro sebe krade malá upíři nezbednice, které náramně jde nejen balet. Dívenka má před sebou zajímavou kariéru a jsem zvědav, kde jí uvidíme příště. Na straně kořisti sáhli tvůrci po jistotě a tak tady najdeme Melissu Barreru z Vřískotu, Dana Stevense, kterého jsme naposledy mohli vidět v novém Godzilla vs Kong anebo stále sympatického Kevina Duranda. Snímek se rozjíždí téměř okamžitě a tak se jedná o svižnou upíři žánrovku, která se nebojí si trošku ušpinit ruce. Škoda akorát toho, že není čím překvapit a kdybych neviděl trailery, možná bych šel i výše.  Ve finále určitě spokojenost a jsem zvědav, s čím přijdou režiséři příště. Krvavá nevěsta mě bavila ale malinko více. ()

BROKEN_

Je to přesně to, co jsme všichni čekali. Radio Silence servírují další zábavný horor u kterého se divák nemá bát, ale příjemně se bavit. Atmosféru sídla, kde se snímek odehrává to má hezkou a humor funguje. Herci si to užívají (Dan Stevens je frajer) a technicky je snímek dobře zpracovaný. Taková ta rutina na kterou jsme zvyklí od tohoto režisérského dua. Fungují zde pěkně v některých scénách hrátky s hudbou a střihem. Ke konci se snímek trošku utrhne ze řetězů a dostaneme pár zvratů, které jsou v ten daný moment moc čekané. Film se nebojí být hodně krvavý a podobně jako u Vřískotu se krve Radio Silence neštítí. A to je fajn. Působí to z mých slov, že je snímek hodně slušný a je to povedený kousek...ano je tomu tak. Ale je tady jeden háček. Už jsme něco hodně podobného dostali před lety. Ano, je to Krvavá nevěsta. Ta je ve všem lepší než Abigail a má také vynikající Samaru Weaving v hlavní roli. Radio Silence u Abigail nepřináší něco jiného a jedou na stejné vlně jako jejich předchozí tvorba. Přitom je to fajn upíří podívaná, která nenudí a baví až do konce. Ale ta podobnost s Krvavou nevěstou mě v závěrečné třetině trochu vytrhla z filmu a kvůli tomu musím strhnout jednu hvězdu. 6/10 ()

• Jedná se o poslední roli Anguse Clouda (Dean) před jeho smrtí v červenci 2023. Ačkoli produkce byla kvůli stávce SAG-AFTRA dokončena až několik měsíců po jeho smrti, Cloud stihl natočit všechny své scény ještě před ukončením produkce. (Sebule)

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy