Anderton

Zack "Sador" Snyder: vládca vesmíru oznámil, že točí vlastné Star Wars, ale asi nejaký novinár pri tomto preslove zakašľal a nebolo počuť slovo "turecké". Prvá časť má toľko wtf momentov, že je vo svojej tuposti zábavná, v dvojke takéto momenty bohužiaľ absentujú a je proste iba nudná. Ide o zameniteľné sci-fi béčko, ktoré je v pohode pozerateľné, avšak vzhľadom na to, kto to nakrútil a ako bol projekt vopred prezentovaný, ide o ťažké sklamanie. Herci sú v pohode, so Sofiou nemám problém, avšak verím, že klišé s ostrihaním vlastnej hlavy s výsledkom ako od kaderníčky je myslené smrteľne vážne. Strojček na vyholenie bokov som si v kúpeľni nevšimol. Hľadanie princeznej po planétach sľubované v trojke ale môže byť už celkom fajn, zasadenie celej dvojky na jedno miesto je nešťastné rozhodnutie. ()

Psycho.R

Jak me Snyderovi filmy baví a prvni část mi to potvrdila, tak dvojka je o dost nudnější. Vsechno tu je i hodina akce, ale tentokráte, bohužel, nezáživné. Jak si z jedničky pamatuju bitevní sceny, tak tady si nezapamatuju žádnou pro jeji efektivnost. A chybělo mi tam u sekání rukou a hlav přímé záběry, nejsem milovník gore filmů, ale ve Star wars jsou a přístupnost by měla být podobná. ()

Sabrewulf odpad!

První díl byl pro mě pouze nudná prázdnota, druhý už je ale totální průser. Hned na začátku mě neskutečně iritovala věc, kterou sice lidi kritizovali už u RM1 a já tam k tomu byl shovívavý, tady mě to ale už bilo do očí fest a tím mám na mysli humusácké rozostření obrazu, které bylo už v Army of Dead. Zas naprosto nepochopená hloubka ostrosti, kdy je hlavní postava ostrá a všechno kolem ní odporně zamlžené. V jedné scéně je dokonce pozadí rosostřeno ve tvaru rybího oka (proč, proboha?!!!) a během dialogu dvou postav se při každém střihu objevuje a mizí!! Těžká profesionalita. Když přišla scéna se zpomaleným sklízením obilí, kysele jsem se usmíval. Když se po scéně na vesmírné lodi přeplo na další zpomalené sklízení obilí (a mlácení cepem), řehtal jsem se s hlavou v dlaních a když pak po další scéně na vesmírné lodi přišla scéna se zpomaleným zpracováváním obilí, veškerá sranda mě přešla a já si uvědomil, že Snyder je nadobro v hajzlu. On se prostě snaží divákovi vnutit ultradůležitost daných scén, které ale k důležitosti nemají žádný pevný základ. To jsem ale ještě netušil, že přijde scéna, ve které vesničanka našim sedmi statečným rozdává vyšívané dečky a ke každému hrdinovi má proslov jako např: "Taraku, tvůj duch je nezkrotný" nebo "Nemesis, divoká jako bouře"... Ty vole, odkud tohle vzala, když je znala sotva dva dny a zatím jen zpomaleně sklízeli obilí? To jako Tarak nezkrotně odháněl křečky z obilí? Nemesis je divoká jako bouře proto, že divoce mlátila obilí cepem? Co hulí ten degeš? K pobavení bylo i představování minulosti hrdinů, kdy každý odvyprávěl ve flashbacích svůj důvod k boji. Prvnímu Impérium zničilo domovinu, druhému Impérium zničilo domovinu, třetímu... no zkrátka zjistíte, že všem sedmi statečným zničilo Impérium domovinu, nebo zabilo blízké. Takhle rozmanitý scénář by mi trvalo napsat dlouho. Asi 10 sekund. Bravurní jsou i kaskadéři. V 75. minutě voják skáče salto dozadu dřív, než ho Djimou praští. No a přikládání uhlí lopatami do kotlů ve vesmírné lodi, už je regulérně na sebrání občanky tomu kokotovi. Ten film má 2 hodiny a přitom se tam jen zpomaleně sklízí obilí a chvilku bojuje a je konec filmu. Jó ten boj je taky sranda. Vesani ve stodole skrytí za dřevěnými stoly a borci s plazmovými zbraněmi nejsou schopni celou stodolu rozstřílet na prach? A doteď jsem nepochopil ten koncept celé ságy, že v takhle futuristické době někdo potřebuje obilí, když už by dávno existovala nějaká umělá strava a ve vesmírných lodích přítroje na její výrobu. Ten typ braku, u kterého když někdo řekne, že se mu to líbilo (a nebude to myslet jako guilty pleasure), tak budu vědět, že s dotyčným nemám kamarádit. ()

fabecc1222

Kdyby se z těch dvou filmů udělala jedna dvouhodinová akční rubačka, tak by to možná jako celek bylo fajn. Ale všechno to rádoby chytračení, filozování a snaha udělat z toho něco víc prostě působí až komicky. No a ještě ke všemu otevřenej konec, a kdo ví, jestli vůbec bude nějakej třetí díl, když už teď se tomu všichni akorát tak smějou. Co bylo v jedničce už si stejně moc nepamatuju, ale nepřišlo mi, že by to nějak vadilo. Tady stejně vesměs žádný příběh není. První hodinu se sklízí nějaké obilí, druhou hodinu se o něj bojuje. Boj je fajn, pár akčních sekvencí určitě slušně zabaví, audiovizuál je takový příjemný standard, ale to je tak vše. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby tohle byli vážně ty nové Star Wars. ()

Mrkvič

Dovolím si použít svou větu z recenze 300 "Z toho mála, co nám Zack Snyder předvedl, dokázal vykouzlit neuvěřitelné takřka dvě hodiny. Aby také ne, když každá druhá scéna je zpomalená." jak jsem Zacka Snydera posledních 10 let bránil, tak tady se naplno vrátil ke všem těm svým sračkám. Když má párkrát za film vyvolat wow efekt (jako třeba u Supermana), tak jsou zpomalovačky fajn a umí je jako málo kdo. Jenže když je celý film zpomalený, je to k smíchu. Nebýt těch zpomalovaček, tak si možná divák nevšimne tuny kokotin, kterými je druhý díl Rebel Moon prošpikovaný. Sice byli i v prvním díle, ale děj odsejpal a nebylo tolik prostoru ty hovadiny řešit. Tohle bylo fakt něco otřesnýho. ()

• O tvorbu vizuálních efektů se postaraly společnosti jako Weta FX, Mammal Studios, Rodeo FX nebo Scanline VFX. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se od 19. dubna 2022 do prosince téhož roku v americkém státě Kalifornie (Inyo County, Santa Clarita). Filmování probíhalo současně s výrobou první části a společný rozpočet činil 166 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)