Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Praxis

Jedna ooooobříííí zpomalovááááčka. Akce dostatek, spousta digimrdníku, fajn choreografie a fajnová hudba. Zbytek tak nějak generická nuda, která neurazí, kdovíjak nenadchne, ale vlastně celkem navnadí na to, jak to vlastně bude dál. Druhý díl vyloženě neházim instatně do koše, ale čekám, co se z toho vyvrbí. 50% ()

DJ_bart

Pro někoho vykrádačka Star Wars a Sedmi statečných, pro mě zas skvělej béčkovej mišmaš využívající žánrový leitmotivy těchto dvou pecek. Možná jsem fakt jen vadnej, ale i přes šablonovitou a [kurevsky] zkratkovitou strukturu příběhu jde o báječný oddechový guilty pleasure / kompilaci nejvíc cringe a zároveň nejvíc cool zpomalovaček, co jsem za poslední dobu nejenom ve sci-fi žánru viděl... Snyder je magor, ale magor vizionář. ()

B!shop

Tak sem si rikal, ze se tady zase vsichni predvadej, kdo nakyda vic sracek na Snydera, protoze to je ted evidentne v mode, vzhledem k tomu, ze Snyder proste toci pro zabavu a k nejakymu umeni to ma fakt daleko, ale on to je bohuzel fakt asi jeho nejstupidnejsi film. Pribeh by byl sice dostacujici, proste kopirka Sedmi statecnejch a postavit dej na tom, ze se hlavni parta dava postupne dohromady by nicemu nevadilo, jenze Snyder se z toho snazi delat gigantickou sagu, rve sem hromady vedlejsich motivu, ale cely to proste pusobi strasne zmatene, lacine a hloupe, kazda z hlavnich postav si uzije svoji minutovou predstavovacku, aby se nasledne zapojila do party a uz nijak nevycnivala a cloveku jsou vsichni vlastne tak nejak ukradeny. Tech 130 minut utece docela svizne, coz je paradox, vzhledem k tomu, ze se celej film vlastne docela tahne, vetsinu casu se v podstate nic moc nedeje a nudi to. Trikove to je sice docela slusny, ale vsechno to vypada jak pres hnedej filtr, vsechny prostredi jsou takovy proste nijaky, ruzny rasy, co se tu predstavi, taky nedostanou zadnej prostor a cely to proste vypada jak vykradacka snad vsech sci-fi filmu poslednich 20 let. Moc tomu nepomaha ani zmatenej strih, kde je videt, ze si asi Snyder nechava spoustu materialu do reziserskyho sestrihu, protoze tady na sebe sceny kolikrat ani nenavazujou a moc to nedava smysl. Samotny souboje nejsou spatny, ale opet jak vykradacka jinejch filmu, nic originalniho necekejte a vlastne jich tu ani moc neni. Zpomalovacky mi nijak zvlast nevadily a ani to s nima zas tak moc neprehani. Povedlo se sice sehnat slusny herecky obsazeni, ale herci bohuzel nemaj moc co hrat a tak se vsichni jen snazi tvarit dostatecne cool, coz bohuzel nestaci, Snyder nema k ruce Batmana ani Supermana, ale jen bandu zkrachovalcu a fakt neni duvod, aby cloveka nejak zajimali. Za me proste zklamani, druhej dil sice skouknu, ale po tomhle uz od toho moc necekam. Slabsi 3*, ale jen proto, ze takovejchhle sci-fi se dneska moc netoci, i kdyz konkretne tohle stoji dost za prd. ()

Spiker01

Snyder byl kdysi pro mě nejprogresivnějím filmařem z hlediska vizuálu, po zhlédnutí Rebel Moon si však musím malinko zabrblat, přičemž jsem představoval si od největšího sci-fi Netflixu pro letošní rok jinačí hody. Jsem tak trošku purista, mám rád čistý obraz ve vysokém rozlišení a jelikož Enko na dobré příběhy nedá, cením alespoň jejich požadavky na natáčení na digitál ve 4k. Rebel Moon je však čistě digitální fraška (Rachel Stone je furt ale horší), kde mě to trhalo za oči a spílal jsem, že se tvůrci drobet více nesnažili buď o realističtější barvy nebo praktické efekty. Zajímavé pro mě však bylo, že předcházející digitální hrátky (například 300) pro mě tak otravné nebyly. Jsem zvědav na druhý díl, kdy už nutnou expozici máme za sebou a mohlo by se tak jednak o zajímavější kousek. I když z hlediska vizuálu půjde o totéž, příběhově už víme, že nemáme čekat nic objevného (takové Star Wars od něj bych opravdu vidět nechtěl), ale doufám, že to bude alespoň záživnější guilty pleasure. Tohle už si znovu nepustím, i když jsem se spíše bavil než nudil. PS : Sofia Boutella je tu suprová (nejlepší bod na filmu), Charlie Hunnam naopak dost upozaděn (všimněte si, že půlku filmu vůbec nemluví) a hrozně mi připomínal Travise Fimmela. ()

ledzepfan

OuKej.. Jednou za čas se stane, že je nějaký průměrný film nepochopitelně hypovaný a jindy se zase stane, že se podobně průměrný film stane terčem zbytečného zesměšňování a absurdního hejtu. Kdo je schopný k hodnocení filmů přistupovat trochu s nadhledem a odmítne jen (někdy doslova) papouškovat fráze z prvních recenzí, má něco nakoukáno, chápe film v kontextu filmografie nějakého tvůrce, atd. ten se nad Rebel Moonem nemůže rozčilovat. Snyder ve své profesní touze po zhmotňování adolescentních fantasií vytvořil ukázkově brakoidní space operu se vším co k tomu patří. Je to přesně tak přiblblé (nepůvodní, předvídatelné) jak by člověk od tohodle subžánru čekal a je to i stejně tak lobotomicky zábavné a chytlavé. Ano, co si budeme říkat, Snyder má mezery v psaní (i záměrně klišoidně pitomých) scénářů. Nejlepší filmy co natočil mu psal někdo jiný, nebo skoro doslova citovaly předlohu. Tozn, že i tady je pár scén které jsou už cringe a pár dějových peripetií, které jsou i v rámci brakoidní logiky zbytečně mimoidní. Ano, Snyder bezmyšlenkovitě nadužívá své trademarky a tak dobrá polovina zpomalovaček nemá své opodstatnění ani v estetice obrazu ani v nějakém dynamickém napětí (spíš naopak, spousta zpomalovaček tady akci jen a pouze zbytečně brzdí) a občas je nějaký záběr tak kýčovitý, že si člověk ublinkne očima... Přes všechny možné výtky ten film ale svým způsobem funguje, drží v jakémsi schématickém celku a těch 130 minut nějak zásadně znát není. Pindy o nevykreslených charakterech jsou blbost, protože ani v první půlce Sedmi Samurajů jsme o jednotlivých charakterech nevěděli více než tady (a třeba Boutellina nebo Hunnamova postava ten svůj background mají docela funkčně nastřelený).. Herecky je to v pohodě. Hopkinsův hlas potěšil... Fakt bych to zbytečně nehejtil jen proto, že je nějak trendy to hejtit na základě několika, dokolečka opakovaných a ne úplně neprůstřelných argumentů. Je to jak jebat třeba Jacksonův Braindead, že je to na horor málo strašidelné a psychologicky propracované. ()

• Natáčení započalo 18. dubna 2022 a trvalo až do listopadu téhož roku. Filmovalo se v Kalifornii, a to konkrétně v okrese Inyo County na místech jako Lone Pine nebo Santa Clarita. Filmaři též zavítali do parku Death Valley. (fiLLthe3DD)
  • Děj tohoto snímku byl původně zasazen do světa Star Wars a mělo se jednat o pokračování Návratu Jediho (1983). Režisér Zack Snyder návrh scénáře dokonce předložil vedení Lucasfilmu, avšak veškerá jednání byla ukončena poté, co studio Lucasfilm odkoupila společnost Disney. Nakonec se Snyder rozhodl scénář přepsat a snímek Rebel Moon koncipovat jako nové, originální sci-fi. (fiLLthe3DD)
  • Roli záporáka Balisaria měl původně ztvárnit Rupert Friend, ale vzhledem k jeho časové vytíženosti byla postava přeobsazena hercem Fra Fee. (fiLLthe3DD)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze