Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

BMW12

O trošku horší než jednička, ale pořád velice kvalitní akční film. Děj se mi celkem líbil, i když byly tam pasáže, od kterých bych čekal trochu víc. Akce bylo dostatek, hlavně je zajímavé, co všechno dokáže Ethan Hunt, on dokáže vyváznout snad z každé situace. Co se mi však dost nelíbilo, byly ty neustálé masky. To totiž koukáte na film a ani v jedné scéně si nemůžete být jistí, že ten kdo je na obrazovce, je skutečně on, protože za pár sekund si ten dotyčný sundá masku a je z něj někdo jiný. V tomhle jsem se už trochu ztrácel. ()

Jinny odpad!

Film dopustivší se většiny toho, co na filmech nemám ráda. Kde začít? Smrtelně hloupé dialogy, product placement, debilita scénáristů (taky byste takovou práci chtěli?), šovinismus, nudná akce... Jedině Hopkins má rozum a ztrapní se jenom ve dvou scénách. ()

honajz

Když jsem film viděl poprvé, tak si ještě na Bonda nehrál jistý Craig, a tak chybělo měřítko srovnání. Dnes si říkám, tohleto že točil John Woo? Začátek je skvělý, jak rozhovor s charismatickým Hopkinsem, tak namlouvání zlodějky - nepostrádá to vtip, nadhled, nechybí dostatek akce i závody aut. Prostě - jako bych koukal na reinkarnovaného Bonda s jiným jménem. Akorát kromě bondgirl je tady hawkgirl, která se tváří permanentně stejně snivě a zasněně (pro někoho, jako když tlačí bobek) jako naše Linda Rybová. Konec už je sice přepálený, Woo se tady moc nekrotil, takže dojde na jeho holuby, zmizí vtipné hlášky a dojde na nelogičnosti (jen tak pro jistotu s sebou tahám masky sebe a všech svých protivníků). Souboj motorek je pojat s nadhledem, nedá se brát vážně, je to taková klukovská hra, ale zase závěr na písku na pláži je jen o tom, jaké se Cruise naučil kopy - člověk čeká něco víc. Chybí mi taky logika toho, že Nyah měla být v centru Sydney, tak co dělá na opuštěném útesu, a když její pomocí chtěli nakazit obyvatele Austrálie, proč nikdo jiný v jejím okolí nebyl nakažen? Ale protože mi to celkově připomnělo zlaté, staré dobré časy Bonda před Craigem, dávám plný počet. ----- Pokračování téhle akčárny, jejíž první díl se také částečně odehrával v Praze, má na svědomí asijský režisér John Woo. Chlapík, jehož dřívější hong-kongské střílečky si v Evropě - s výjimkou pár pervertů - nedokáže žádný sváteční divák představit. I když se v případě M:I-2 držel tenhle Velký minipulátor hodně hodně při zemi, jeho rukopis na celuloidu neoddiskutovatelně zůstal. Střelba, honičky, mlátičky, zpomalené záběry a jako podpis nezbytní holuby. V Americe snímek vydělal víc než 200 milionů, takže na něm asi něco bude - nejspíš Tom Cruise a sexy Thandie Newtonová. Jinak je to celkem o, ehm, o ničem - což může být nakonec i výhoda.   Ve skutečnosti je to o agentu Huntovi, který má vyrvat z rukou jednoho zloducha vzorek nebezpečného viru i s protilátkou, kterou chce tento padouch za těžké peníze prodávat posléze se nakazivším nemocným. Že všechno jede od začátku do konce tak, jak jsme nesčetněkrát viděli (a nejspíš ještě uvidíme) ve spoustě jiných filmů podobného ražení, a že všechno nakonec dobře dopadne, připomínám jen pro klid v duši.   <b>Obraz a zvuk</b><br> Vizuálně je film zpracován solidně, ale asi bych výsledek neoznačil jako excelentní. Tento přívlastek si nechám pro zvuk, protože ten je opravdu výborný. A hlavně basy znějí moc pěkně.  Skryté funkce: Kupodivu nic - alespoň se mi na Internetu nepodařilo nic najít.  Výbava: Předně je třeba ocenit, že u všech dokumentů máme české titulky. Na disku najdeme film o filmu, v němž se všichni navzájem zbytečně moc chválí (Behind the mission - 4 min.), pak ódu na Cruisovy kaskadérské schopnosti (Mission incredible - 5 min.), a to, jak se točily různé nebezpečné kousky uvidíte pod názvem Impossible shots naservírováno v 11 částech (30 min.). Doporučuji nebrat to příliš vážně, jedná se spíš o šikovné PR Toma Cruise, než o realitu z natáčení.    Nádherný je komentář režiséra. John Woo je nesmírně upovídaný a nakažlivě enthusiastický - a jeho kouzelná angličtina je chvályhodně opatřena titulky (byť jen anglickými). Dále na DVD tvůrci umístili videoklip I Disappear od Metallicy, nepoužitou sekvenci s úvodními titulky, a konečně parodii s Benem Stillerem a Tomem Cruisem Mission improbable, natočenou pro vyhlašování filmových cen MTV. Vlastníte-li PC nebo Mac s mechanikou DVD-ROM, pak si můžete ještě prosvištět fiktivní info o agentech MIF (Mission Impossible Forces), jejich vybavení, lokacích, kde mise probíhala a o viru Chimera.   Film 3/5 - Nic nového pod sluncem, ale s velkým rozpočtem DVD 5/5 - Nechybí nic podstatného () (menej) (viac)

MM11

Dost nedoceněný film. Mission: Impossible je značka nejvyšší kvality, která společně s režisérem Johnem Woo neskutečně zavazuje. To vyvolává na jedné straně nezájem kritiky a nimrání v nepodstatných detailech, na straně druhé vysoké tržby. Je na každém, co si vybere. Jen bych chtěl říct, že za vizuální představení se Woo nemusí vůbec stydět a nebýt trapných klišé a trapných logických děr (pár skutečně k nevydržení) M:I-2 by se úvodnímu dílu vyrovnalo. ()

GigaPudding

John Woo v druhém Mission Impossible přinesl úplně odlišný přístup jak k postavám tak k příběhu a jeho zpracování než jak to bylo u prvního filmu a nemůžu zrovna říct, že by to byla změna k lepšímu ať už jde o mission impossible nebo filmy johna woo obecně. Hned ze začátku začne John Woo sypat velmi cool barevné scény jenže všechno tak nějak sterilní. Lezení po skalách bez jištění je velmi efektní a taky to ale především předznamenává to, že Ethan Hunt je teď někdo úplně jiný než v předchozím filmu. Setkání ve španělsku je zas plné zpomalovaček a významných "osudových" pohledů za zvuků hudby a foukání větru ve vlasech, všechno wooovská klasika, která plynule přejde do honiček a akčních scén, které prostě jsou v tom stylu co by člověk od johna woo čekal, jenže ono by to celé fungovalo úplně stejně i kdyby mezi nimi žádný spojující příběh nebyl. Pěkně se na to kouká a je to plné toho "hongkongského" hrdinství a samozřejmě taky holubic a hlavní hrdina je jako obvykle úplně neprůstřelný superman co se do všeho toho střílení a ježdění ještě navíc tváří cool, ale není to Ethan Hunt a tou svou jednoduchostí v příběhu to není ani opravdový John Woo a to nejvíc díky postavám, které jsou ploché a bez nějaké osobnosti. Ethan se tváří cool a tím to tak končí, Thandie Newton jen pěkně vypadá a hlavní zloun je pro změnu zase trapnej (to se spíš víc snažil ten jeho blonďatej poskok). Viděla jsem M:I2 několikrát a ráda se na to podívám zase znovu, protože i když jsou akční scény na wooovské poměry trochu slabší, příběh je nic moc extra a celé je to jen na efekt, tak se na to docela fajn kouká a akční scény jsou i přes svou chladnost působivé alespoň pro oko, ale vytáhne se to maximálně na trojku a zvlášť když o dost lepší první Mission Impossible má u nás čtverku. ()

HellFire

Byl jsem udiven tím, že jsem dosud nezhlédl druhý díl Mission Impossible a hlavou mi vrtalo, proč jsem pokračování prošvihl. Po prvních dvaceti minutách je mi ale zcela jasno. Připadá mi, jako bych sledoval studentský pokus o akční film s velmi experimentální kamerou a hudbou, která se do situací zcela nehodí. Naprosto nefungující zpomalené záběry, utahaný děj a neustálé předvídatelné hrátky s maskama taky celku nepomáhají. Naprosto děsivé pro mě byly poslední scény s holuby, úvod honičky na motorkách a následné "akční" scény. Tahle slátanina a Paycheck byly definitivní hřebíky do rakve Johna Woo v Hollywoodu. ()

Pítrs85

Přišlo mi to, jako kdybych se díval na Živej terč s Van Dammem, ale takovej upradovanej Živej terč, s lepší akcí, lepším dějem, lepšími scénami a samozřejmě s lepšími herci. Rukopis Johna Woo je čitelnej a to nejenom v tom jeho fetiši na záběry s holubicemi (btw tuten scény s něma, tak to byla lahůdka, to si prostě říkáte, že ten člověk má film fakt rád). Nechápu ten místní všeobecný hejt, druhá M:I mi přišla ve všem vychytanější než díl první, i ten Cruise jako kdyby si roli Ethana Hunta víc vychutnával. K tomu skvělej soundtrack (Limp Bizkit, Metallica), krásná "Hunt girl" a prostě akčňák takovej, jaký se na přelomu tisíciletí točily- zábavnej. ()

eraserhead666

hrozná nuda a stylizace neskutečně protivná. Woovi Hollywood prostě nesvědčí. Veškerý svůj um za US dolary vyčerpal na geniální Tváří v tvář. ()

Sawy

Jedničku Mission:Impossible považuji za průměrný akční film,dívat se na to ale dalo a pobavilo to.Dvojku dostal na starosti akční mistr John Woo.Místo dokonalého akčního filmu ale vznikla těžká nuda.Akční scény jsou průměrné,když je srovnám s těmi v Tváří v tvář tak jsou hodně slabé,všechno mezi nimi je pak trapárna.Cruise si u mě jenom potvrdil,že ho nikdy nebudu mít rád,alespoň je tady krásná Thandie Newton,která filmu zachraňuje ty dvě hvězdičky. 45 % ()

Lucasion

Zvláštní agent Ethan Hunt je pověřen novým úkolem. Další Mission Impossible, najít virus Chimera a zničit ho. Tom Cruise je opět v této roli akční a dobrý. Na chvíli se mihne Anthony Hopkins a to je moc příjemné překvapení. Od Hanse Zimmera máme skvělý akční hudební doprovod. Nicméně první část filmu je o ničem. Po pěkném úvodu už následují jen nezajímavé příběhové scény. Scény s maskami vůbec nefungují a jsou lehce předvídatelné. Spoustu dialogů ztrácí šťávu a některé dokonce i smysl. Podprůměrné pokračování, které jen podkopává nohy sérii. Zbytečně moc zpomalených scén. Přitom se tu najde i dost světlých momentů, jako zmiňovaný úvod na skále, a nebo souboj muže proti muži na pláži. Nehledě na skvělé akrobatické kousky Cruise. Délka dvou hodin je příliš, kdyby to mělo o půl hodiny méně, možná by to bylo koukatelnější. (41 %) ()

ScarPoul

Toto je skôr smiešne ako akčné. Postráda to ľahkosť aj prepracovanosť predchádzajúceho dielu. Stáva sa s toho rutinná vecička na poli špionážneho filmu, kde ani majster John Woo nedokázal vyzdvihnúť charaktery ako to dokázal De Palma alebo J. J Abrams. Dougray Scott je hlúpy homosexuál, ktorý hraje emócie výhradne tvárou. Thandie Newton akokoľvek je krásna lezie po chvíli na nervy. Rhames totálne nevyužitý a Roxbourgh rovnako. Tom Cruise predvádza spomalené výkopy a výstrely typu The Killer a Hard boiled, ale pôsobí kŕčovito a smiešne. Na druhú stranu kamera neskutočne fantastická. Je to priemer ale vidieť tam každý jeden peniaz, len tomu chýba prijateľnejší casting a scenár. ()

Lacike

Jednotka ma prilis nenadchla ale dvojka je regulerne peklo. Dalo by sa to nazvat znasilnenim Johna Woo Tomom Cruiseom. Vôbec to nevyzera ako spionsky film ale skôr vztahova drama o milostnom trojuholniku. A nahodou sa to odohrava v spionskom prostredi. Co by teoreticky mohlo fungovat ako napriklad Wooov film Once a Thief. Film obsahuje aj vsetky klasicke Wooove trademarky. Ale vysledny mix je jedna velka nuda v ktorej sa neustale keca a keca a vztahy medzi postavami na ktorych zapletka stoji, vôbec nefunguju. Nepomaha tomu ani herecke obsadenie. Dougray Scott sa na zaporakov vôbec nehodi, co potvrdil aj v Taken 3. Thandie Newton je nevyrazna a Cruise je znova namachrovany. Zachranou by mohli byt aspon akcne sceny. Ale jednak je ich tu strasne malo a zaroven vyzeraju dost trapne aj ked su po technickej stranke na urovni. Wooovske prestrelky v PG-13 ratingu vôbec nefunguju, poskakovanie na motorkach je trapne jak ubohy film Torque, Cruiseove lezenie po skalach je zbytocne, takze jedine co ma zaujalo bol finalny suboj Cruisa so Scottom. Len kvôli nemu davam jednu hviezdicku. 1/10. ()

Gary

Problémem celého pokračování je scénář. Woo nám sice předhazuje solidní obrázky, ale ten chatrný text drží jen tak tak pohromadě. Všechno zachraňují akční scény, Tom Cruise a Richard Roxburgh, který hlavního nevýrazného záporáka Dougraye Scotta totálně přebil. ()

PROROK14

Tomu sa dá povedať, že to je paródia sama na seba. To strhávanie masiek z tvárí mi po čase začalo byť ozaj smiešne. Ako tam na tej motorke stváral kúsky tak na tom som sa len zasmial. Spomalené zábery tomuto filmu zobrali aj tú najmenšiu šancu na tretiu hviezdu. Bludy po kope v jednom filme a máme tu dvojhviezdičkový "zážitok", alebo skôr utrpenie. ()

ProjectAlice

Pre mňa najslabší z doterajších troch dielov. Chválim však začiatok. Nádherné prostredie, vynikajúca hudba a frajerinky v podobe Toma Cruisa. Naháňačka v autách tiež nieje zlá. Anthony Hopkins perfektne nahradil Jona Voighta. Ak by som pred týmto dielom nevidel jednotku, dal by som o hviezdičku viac. 75% ()

BoPo

Tom Cruise si povedal, že práve on bude náhradou za Arnolda Schwarzeneggera a spol. Že práve on bude tým novým akčným hrdinom pre roky budúce. Priveľmi namachrované, priveľmi mimo ľudské limity. Zásadný štýlový odklon od jednotky, ktorý vôbec nevyšiel. ()

Tommassi3

"Příště, až pojedete na dovolenou, nám, prosím, řekněte, kam vlastně jedete !!" - "To kdybych vám řek, už by to nebyla dovolená.." ;) ()

erl

To je hrozná blbost . Největší problém Toma Cruise je že střídá kvalitní filmy s těma podprůměrnýma jako ponožky. Tohle je bohužel ten druhý případ....Jo a John Woo šlápl hodně vedle , měl by se raději vrátit do Hong-Kongu a ne točit takový sterilní stupidity made in USA. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)