Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

XXXXXXXX

Bezkonkurenčně nejdebilnější díl na trhu. Když jsem se u prvního dílu uškleboval, panu Huntovi panáčkujícímu 2cm nad zemí, netušil jsem, že tuto komickou vsuvku sám trumfne ve druhém díle, tentokrát motoristickou jízdou na vlastních podrážkách. Celý díl je vlastně jedna velká parodie na špionážní díla. Maskami se to tam hemží natolik, že by z toho měl Fantomas radost, hlavní záporák ukazuje škálu emocí, kterou kromě ně,j umí vyjádřit snad jen takový, větrem ošlehaný balvan, a do toho si Ethan opět kydlí hromádku statických svalovců. Tenhle film zkrátka vyjadřuje vše, co na akčňácích z té doby nesnáším, špatné obsazení, plytký příběh, rádoby nečekané dějové zvratky, Tohle už nezachránil ani Wu s těmi svými holubicemi... ()

mrclTV

To, že to bude iný film ako prekombinovaný prvý diel, mi už napovedali úvodné scény. Ide o nedorobenú ľahkú srajdu hranú strašne na efekt (už prvá scéna s Cruisom je nehorázna) a obsah je nikde. Dej oničom, herecké výkony nie sú najlepšie a čo je rozhodne ešte slabšie sú texty a rozhovory, ktoré postavy predvádzajú. Ešte aj tá akcia je neskutočne blbá a zle sa na to pozerá. Záverečné scény si môžu podať ruky s najväčšími Bolywoodskymi hitmi a ich neskutočne prehnanou akčnou akrobaciou. V závere sa to strhlo na strašnú komédiu a aspoň som sa dobre nasmial. Tento film je zlý. (Aspoň tá hudba za niečo stála). ()

Mistr_Moon

John Woo se hodně snažil a z absolutně brakoidního scénáře udělal artový film. Dlouhé záběry na hledící lidi, točící se auta, pěkné originální vychytávky při akčních scénách, ať už jsou to kopy v saltech a skocích, otočky s pistolemy při přestřelkách nebo třeba jízda na motorce ehm vedle motorky. Jasně, všechno jsou to nelogické blbosti, ale hezké na pohled. Bohužel je to celé hrozně zdlouhavé a po půl hodině nudné. Ostatní díly jsou mnohem lepší. ()

Tominni

Druhý film, kde se setkáváme s agentem Huntem, tentokrát o virus, respektive antivirus. Asi není otázkou, v čích rukou nakonec zůstane, jestli vyhraje dobro nebo zlo, ale spíše či pobaví nebo napne, ale od obojího toho je jen po troškách. S filmy, kde je hlavním hrdinou superagent, to je vždy těžké, ale scény, kde agent jede po silnici po botách vedle motorky, mě celkem rozesmívají, místo abych vnímal akci a napětí. Tak snad jen úplně závěrečný souboj je celkem OK a aplikace viru T.Newtonové není špatná, jinak opravdu nic moc, jsou lepší filmy s agentem Huntem a je spoustu lepších filmů bez agenta Hunta. ()

Hawaj

Zde jsem si poprvé všimnul skvělé režijní taktovky Johna Woo v akčních scénách. Úplný koncert oproti tomu co předváděl předtím. Ale ta klišé to zabíjí. ()

JajinkaBec

V průběhu "motorkového souboje" mě napadlo, jak úžasná dvojice by byli Ethan Hunt a Semir Gerkhan. No nic, zpátky k věci... Oproti prvnímu dílu je zde patrný odklon od "nastoleného tématu". Možná budu znít (zvlášť na ženu) tvrdě, ale Ethanovi zamilovanost nesluší. Celý film to dělá tak nějak... béčkoidní. Zachraň holku a spas svět. Kolikrát tady už tohle bylo? A pak těch šílených scén, kdy například vrahoun několikrát míří hlavnímu hrdinovi pistolí přímo na hlavu a místo toho, aby prostě vystřelil, začne kecat. Ale co si budeme povídat - celé to člověk prostě baští. Takže i tak čtyři hvězdy. ()

imarvin

Nuda, nuda, šeď, šeď... náznak akce?!... nuda, nuda... Tohle má být akční film o špionech? Díry v ději, spousta klišé, nezajímavé postavy. Až na pár akčních scén, které to zachrání jen od odpadu! Proč tomuhle vůbec někdy vznikala další pokračování? ()

Mkartaylas56

Ačkoli od jedničky zde znatelně ubylo množství akce, tak i přes to je druhé Mission Impossible solidní pokračování, ve kterém vidíme především značný vývoj postavy Ethana Hunta a opět i rozmanitost z pohledu výběru zemí a měst, ve kterých se snímek odehrává. Rozhodně tedy nechápu zdejší velmi nízké hodnocení oproti prvnímu dílu, protože kvalitou se tyto dva filmy zas až tak neliší. 60% ()

horor2

John Woo a jeho styl je mému srdci hodně blízký, ale tady se vyřádil až moc. Tento díl jsem hodně kdysi zkritizoval a když jsem se podíval znova, tak mě to už tak nesralo, ale pořád se jedná o nejslabší díl z celé série. Honička na motorkách + finální bitka se mi ale zase hodně líbila 3,5* ()

adamix

Pokračovanie, ktoré hlboko potupuje DePalmov bravúrny výtvor. Woo-ovi nikdy nešla príbehová stránka, ale že zlyhá už pri tej akčnej, to som skutočne nečakal. Nevhodná hudba, ktorej tóniny Zimmer sám vykráda z vlastnej tvorby, neodpustiteľné klišé, ale vcelku nie až taký prepadák. Tá posledná tretia hviezda je zo súcitu ku Cruisovým kaskadérskym kúskom. ()

JosefTomas

Tak jsem se rozhodl, že sjedu celou sérii a přestože jsem se kvůli slabým recenzím chtěl filmu vyhnout, nakonec jsem mu dal šanci. Woo prezentuje svůj vizuál na každém kroku a jeho styl musí být patrný i těm, kteří ho neznají. Já ho znám moc dobře, abych věděl, že jeho filmy jsou dobré, ale jsou dobré, protože akce k nim směřuje, zde tomu tak není, i když se ze začátku snažil. Jenže po dobře vystavěné první půlce se utrhne ze řetězu a změní film v akční řežbu, která Ethanovi dvakrát nesedí. Protože i mě v první díle finální akce přišla trochu přes čáru, dokázal jsem jí akceptovat, ale Woo dělá to, co mu jde nejlíp a upřímně nechápu, proč zrovna jeho zvolili ke špionážnímu filmu. Jeho styl k němu vůbec nesedí. A upřímně mě mrzí i nevyužití celého potenciálu Hanse Zimmera. Jeho hudba sice ve filmu je, ale většinou se snaží držet motivu Dannyho Elfmana a když už jede svoje, není to skoro vůbec slyšet. Nic ale nezabrání, že jsem se skvěle bavil a to je hlavní. ()

PlayEasy

Přišel John Woo za Tomem Cruisem a řekl: "Vaší misí, pokud se jí rozhodnete přijmout, je natočit béčkový mainstreamový akčňák a opíchat v něm Thandie Newton." Crusie misi přijal a vznikl tento film... 50% ()

Pete

M:I-2 Radikální změna stylu k horšímu, a nejslabší díl série, který jí málem předčasně pohřbil úplně. Sázka na Johna Woo nevyšla, každou chvíli si někdo sundává latexovou masku, a já čekal, že se pod ní objeví snad Jackie Chan, všichni zpomaleně baletí v dešti kulek, či hejnu holubů, ale tohle fakt není Face Off. On je na vině už stupidní scénář, který nutí postavy k nesmyslným eskapádám v honbě za Chimérou, a Ethan s cool ale nepraktickým sestřihem se tu naučil akrobatické kopy ve vzduchu (které už ale nikdy později nepoužil), a rekrutuje agentky tak, že je nejdřív nabourá svým sporťákem, a pak.. Zkrátka realita dostává řádně na zadek, přitom ani žádného zvratu v ději nebo zrady v týmu se nedočkáme, což je nuda, a také proti nastaveným pravidlům. Tak trochu další remake Thunderballu, jenže Cruise není Connery, a padouch je jen takový ubožáček. Vcelku velmi zapomenutelná dvojka naštěstí obsahuje pár krátkých ikonických scén (např.úvodní lezecká etuda nebo taneční souboj motorek na závěr), a několik alespoň esteticky zajímavých pasáží (seznámení s Thandie Newton). Jinak fakt nemožná mise tohle. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)