Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

ethos

Príšerne nudné a až prekvapujúco bez nápadu. Po prvej minúte som vedel celý dej aj s koncom, tak som aspoň dúfal v nejakú akciu nejaká tam bola, ale nič úžasné. ()

solskjaer

Od Wooa jsem čekal o dost víc. Ze začátku se zdálo, že půjde o velmi povedené pokračování špionážního thrilleru, ovšem čím víc se film začal zamotávat (nelogicky) tím se naprosto topil ve směsici nudy, prvoplánovitosti a béčkového krimi. ()

Cejny

Impossible is possible, stejně tak jako natočení pokračování. Bohužel ani první díl ani tento mě nijak zvlášť nezaujal. ()

Sdoom

Slabší než jednička. Především děj a akce neodpovídá názvu, nic Impossible jsem na tom neshledal, a tak kromě pěknýho pokoukáníčka na Thandie Newton nic zajímavého film nenabídne. ()

kenkaku

M:i:II dostala dáreček formou mistra Hong Kong třeskuté akce Johna Woo na post režiséra. Za sebe jsem s tím problém neměl až do doby než udělal z Ethana Hunta nadpozemského machra (scéna s motorkou je jedna za všechny) a Ethana nechal chovat jako idiota (proč riskoval život Nyah když věděl, že Chimeru chce stejně zničit?). Prostě to Johny vzal zase jednou přes závit a čím víc akce, tím měně kliček do děje (poprvé to bylo moc zamotané, teď zase vůbec a ještě debilní). Hodnocením tedy klesám na klasický standard co lehce urazí a rozhodně nenadchne (2,5). ()

herr_carter

Celou sérii miluji a v těchto dnech (srpen 2015) již vyhlížím premiéru zatím nejnovějšího dílů, který je podle řady pozorovatelů tím zatím nejlepším, co mohla série MI nabídnout. Dvojka se ale kurevsky nepovedla a svým bráškům nesahá ani po kotníky a nezachrání to ani Thandie, ani hnusný Roxburgh a ani ještě hnusnější Rade Serebědanindža................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Maynard.

Díky bohu, že mám tohle za sebou! NEjlepší z celýho filmu je to,když T.C. leze na začátku po skalách a málem spadne, kdyby dovopravdy spadnul, ušetřilo by mito 2 hoďky totálního béčka s neskutečně debilním dějem :o).Ale co mě tam štvalo, ba dokonce vadilo, víc než debilní děj? Pořád a neustále zpomalovaný záběry... Ty vole, rejža asi obdivuje MAtrix (kdo koneckonců ne), ale do pytle rvát to uplně do každýho akčnějšího záběru? To bylo tak ubohý, že sem nechápal. Díky bohu, že další pokračování točil někdo jinej, páč tenhle šmejd málem zazdil jinak skvělou akční sérii, která se v klidu dá srovnávat s Bondovkama. Tenhle díl never more i kvůli tomu, že Tom prostě s hárem vypadá jak ňouma! ()

sedm.1

Mission: Impossible je zaslouženě top špionážní sérií, kdy po skvělé jedničce přichází snad ještě našláplejší pokračování, které si vzal do parády sám asijský král akce, John Woo, kdy je zde jeho rukopis zcela jasně zřetelný a samotnému filmu hodně přispívá. Film nasadí kulervoucí tempo hned od úvodu a nezastaví se ani na okamžik, dějově jde o docela promyšlenou a strhující podívanou, které nechybí ani pořádné množství působivého napětí a slušné řádky výborných nápadů, s nemalou dávkou akčně vybroušených a dynamických scén, které jsou sice opět krapet i přestřelený a v několika scénách až nesoudný, což ovšem s přehledem zachraňuje jejich úchvatné zpracování, herecké obsazení, v čele s nenahraditelným, Tomem Cruisem, je pak též perfektní, krásná Thandie Newton, nekompromisní slizák Dougray Scott, či zábavný Ving Rhames celý film hodně obohacují, stejně tak jako nadupaný ústřední hudební motiv, který většinu akčních scén dělá ještě výraznějšími a nebroušenějšími, zkrátka M: I 2 je i tentokrát stylová a velice zábavná podívaná, která možná na zadek neposadí a nepřesvědčí zrovna ani nějakou originalitou, nicméně bez diskuzí pobaví na 100%, a to je hlavní. P.S.: a ani holubice samozřejmě nechyběli :-). ()

Kejdlo

Po oldschoolové jedničce s (na můj vkus) poměrně překombinovaným dějem přišla na svět uvolněnější dvojka, která je v mých očích ještě o stupínek výš. Líbí se mi, že na to šel John Woo po svém a akční scény jsou jim tak opravdu cítít (Holubice, zpomalovačky, brutalita). Hlavní hvězda Tom Cruise zde poprvé ukázal, jaký směr budou mít další díly a především za akční finále a stylovou hudbu přidávám hvězdu navíc. 7/10 ()

PALINO

John Woo sa k látke postavil trochu odlišným spôsobom ako jeho predchodca Brian De Palma a namiesto postupne budovaného napätia sa nám snaží ponúknuť viac akcie. Tá je natočená skutočne majstrovsky a pre oko veľmi pekne, podobne ako Cruiseovo sa predvádzanie na skalách, no zároveň to všetko predstavuje pekný dôkaz, že na vznik skutočne kvalitného filmu nestačí len vizuálna pôsobivosť jednotlivých záberov. A na to, aby sme M:I-2 mohli označiť za skutočne kvalitný film, by sa John Woo musel predsa len o čosi viac posnažiť a nezastať len na pol ceste. ()

Bobek15

John Woo opäť potvrdil to, akým skvelým akčným režisérom je! Aj napriek tomu, že film ani zďaleka nie je dokonalým kúskom a svojou štruktúrou, ucelenosťou, premyslenosťou a obshovou stránkou sa takisto nemôže chváliť, dávam v čistým svedomím 4*, lebo akčne bol vynikajúco zvládnutý a pri bitkách s akrobatickými kúskami Toma Cruisa či fantastickej auto-naháňačke na začiatku alebo na konci s Cruisom na motorke som mal ústa dokorán a ani som nedýchal! Akčná pecka ako hrom! Ale to ostatné... ()

GeorgeHans

Ach Woo! Priznávam, že som od teba doteraz nič nevidel a dúfam že tento nepodarok je len nejaká výnimka a ostatné tvoje filmy nie sú také sračky. V akčných filmoch mi väčšinou blbé dialógy nevadia, ale v spojení s prevídateľným dejom a až komicky nerealistickou akciou je to fakt koniec. Film trvá 2 hodiny, no keby nebola väčšina scén spomalených, nebola by to ani polovica. 1* za krásnu Thandie Newton, 1* za holubice a viac ani o chlp, po výbornej jedničke obrovské sklamanie. ()

keoma26

Nevím, co bylo na začátku, ale na konci bohužel zůstala jen slupka z klasických "Woo - do" rituálů, z prázdných stylových atributů a identifikačních znaků. Tato mise opět dopadla tak, jak to má zakódováno v názvu (jen o něco málo hůře než jednička a trojka). Navíc byla doprovázena podobně sebevražednou misí skupiny Metallica... ;-) ()

Nemik96

Tak jako ve většině serii i v M.I.2 bohužél nepřekonává velmi dobrý první díl.Filmové scény a efekty jsou sice o poznání lepší než v prvním díle, ale to je asi tak vše. Výběr herců byl v pořádku Hlavně Thandie Newton je kost která by klidně mohla soupeřit v MISS BOND GIRL :) sound track je super ale, ve špionážních filmech jde hlavně o kvalitní děj a toho se mi bohužél nedostalo. Uděluji 3***. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)