Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Beatle

Dosti předvídatelné, o něco méně chaotické než jednička. Koukatelná zábava na páteční večer. Co mě ale trochu znepokojovalo, byl přebytek zpomalených scén, které občas působily až příliš zbytečně anebo nevhodně "romanticky". Všeho všudy si myslím, že kamera v tomto snímku byla tím úplně nejslabším na celém filmu. Zbytek zvažovatelných záležitostí (obsazení, hudna, výprava)..to všechno celkem ušlo :) Dokonce i ten létající Tom Cruise (za jeho otočkou s výkopem by se možná otočil i Chuck Norris) :D ()

sskrblik

Nemožné se stává skutečností. Druhý díl je ještě o fous horší než první! Tom Cruise zkrátka nebude nikdy akční hrdina, ikdyž si to o sobě možná myslí. Je to nuda se světlejšími momenty. ()

Trustme

The Art of Action... John Woo se naposledy vzchopí a předvede svou poslední jízdu. Ví, že už moc šancí na svůj rukopis mít nebude a proto se rozhodne vpasovat alespoň co nejlépe své tradiční záměry umožněné americkou stranou. Podaří se mu, tak natočit jeden z nejúžasnějších akčních filmů, kde se akce mění v umělecké dílo. Ano, je to stále film o dobru a zlu, o mnohdy překombinovaném ději, kterým zápletka fenoménu Mission Impossible oplývá, i pro většinu diváků nelogické jednání hrdinů, nereálné fyzické výkony a celé to je vlastně "impossible". Jenže tohle je film Johna Woo a tak se nezastřelí protivník standardně, ale udělá se otočka o 360°, zavlaje u toho plášť, vznesou se holubice, zajiskří prostřelené elektrické vodiče, na zem dopadne prázdná nábojnice... "ve vodě to zažbluňká, v rákosí hrkne a teprve potom se objeví mrtvý Rákosníček!" Velký podíl na kráse tohoto filmu má hudba Hanse Zimmera. Je tu plno scén, které bych si mohl pouštět dokola a hýkat akčním blahem. Jsem fanoušek akce a Johna Woo a můj pohled na jeho filmy může být pro běžné konzumenty nepochopitelný, ale někdo si zas prokousává nehty u horrorů či zaznamenává myšlenky do diktafonu, co se mu právě vnuknuly na počátku vysněného filmového dramatu. Už asi nikde jinde nespatřím tak úchvatně zpracované scény: První setkání Ethana a Nyah na večírku, letmo se zahlédnuvších mezi dusotem španělských tanečnic. A jednu z mých nejkrásnějších scén napříč žánry: Injection Scene: Nyah si vstřelí virus do paže (pomalu se rozjíždí Zimmerův opus Injection ) a s provinilým pohledem se podívá na Ethana. Ten spouští odpočítávání na svých hodinkách... ()

Danny F.

Solidní pokračování. O něco živější a divočejší. Ty neustálé kotrmelce co předváděl Cruise mě už po chvíli přestávali bavit. Honička na motorce rozhodně stála za to. 60% ()

Brain-D

S porovnání s předcházejícím dílem je to naprostá kravina. Tohle už ale není napínavý Brian De Palma, ale akční John Woo. Ze začátku jsem nemyslel, ale byla to bomba hl. ke konci, kde Cruise rube každýho a Woo si sem cpe zase holubi a motorky. Bomba! ()

hroubek

Nový režisér, nový styl.Neuvěřitelný rozdíl mezi prvním filmem a tímto filmem.A to ať už jde o vizuální podobu snímku či akční scény nebo v neposlední řadě vývoj postav.Vše co bylo v prvním díle nádherně vypracované je tady smeteno ze stolu.John Woo pojal film více adrenalinově a k samotné špionáži se dostal velký obloukem.Přesto má člověk chvílemi pocit, že některé věci jsou až přepáleny.Ale i tak mi na hodně dlouho zůstane v paměti Ethanovo lezení po skalách, které je perfektní. ()

Diego

Celý film je o tom, jak jeden nosí v kapse masku toho druhýho. Neřeknu jednou, ale použít tento trik pětkrát, k tomu v posledním případě naprosto nesmyslně( to jako Hunt veděl, že bude potřebovat masku toho badguye, tak si ji dal před akci do kapsy spolu s hlasovým synchronizátorem) . Holly Shit. ()

Terzeus

Neefektívne, pomalé, príbehovo nezaujímavé a postavami nenapínavé dielo. Najhoršie je, že ono to nudí v podstate aj ku koncu kedy prichádza na rad akcia, ktorá má síce svoje chvíľky slávy ale v konečnom súčte to nepomáha celému zvyšku filmu a totálne sa odkláňa od nastolenej napínavosti jednotky. ()

VanTom

Ad absurdum okázalý a osudový špiónský hi-tech thriller. Překvapivě nejslabší mi přišly akční scény, kde nepřemožitelný polobůh Tom Cruise wrestligovými chvaty ve zpomalených záběrech likviduje protivníky, estetizovaný styl Johna Woo v nich totiž jede nadoraz a chvílemi působí až jako parodie sebe sama. Naprosto marně vyznívá i snaha zdémonizovat vykuleného Dougraye Scotta v roli hlavního protivníka, který mnohem lépe a nebezpečněji působí jako "obyčejný" superchytrý bývalý agent IMF. Samotný scénář ale není úplně blbý, pár působivých dramatických okamžiků ve spojení s Zimmerovou hudbou se najde (např. úvodní loupež/seznámení nebo aplikace viru). ()

ravalah

Obrovske zklamani. Po nicmoc jednicce a vynikajicim serialu prisla tahle obrovska kravovina, presahujici blbost starych Bondovek. Zpomalene sceny jsou spise trapne a usmevne. Film obecne absolutne nezajimavy. Zabery na hlavni hrdinku jsou silene zdlouhave, jako kdyby mely neco rict, jenze jsou uplne nudne. John Woo zklamal...bohuzel. 2/10 ()

Sany33

Tak ako som prvý diel Mission Impossible vychváli do neba a pokladám ho za najlepší špionážny film všetkých čias, tak druhý diel naopak musím zaradiť medzi tie najväčšie odpady špionážnej kinematografie. Tajný agent Ethan Hunt v podobe toma Cruisa už nieje to čo poznáme. Premenil sa na babe dicka, ktorý dostane ženskú do postele jediným pohľadom a upútava na seba pozornosť množstvom výbuchov, slowmotionov a motoriek ktoré sa aj napriek zemskej gravitácií dokážu na fleku otočiť o 180°. Takéhoto tajného agenta už tu máme v podobe Jamesa Bonda tak prečo museli scenáristi podobne dojebať aj Ethana :-(. No ale to stále nie je to najhoršie, keby sa mi dostalo do uší meno idiota čo povedal Tomovi, že v tomto filme má mať dlhé vlasy a v jednom kuse nimi mávať pred kamerou jak keby bol model na nový Head and Sholders tak by som mu odjebal hlavu a nasral mu do krku. No nič som vytočený lebo ľuďom sa za 123 minút podarilo dojebať vynikajúci filmový charakter ktorý som mal vážne rád. Snáď trojka napraví MI renomé za mňa sa nedá dať nič viac ako 25%. ()

fefee

Dvojka je neskutočne naivná a plná samého klišé, ktoré klincuje nezmyselný a komický maskový karneval, kde identitu mení každý druhý záber niekto iný. Do toho sa všetko točí len okolo Thandie Newton, čo mi pomaly liezla na nervy. To bola nič len fraška v podobe MI 2. Prehnané. (2,0*) ()

Mishqo

50% ... Veľký potenciál jednotky zostal nepretavený. Toto je len kôpka neoriginálnych nápadov, priemernej akcie a minimum vtipu. V roku 2000 bolo objavené slow-motion, lebo inak si neviem vysvetliť tak zbytočne veľké množstvo tohto prvku v akčných aj neakčných scénach. A to som asi zhovievavý, vzhľadom na môj vzťah k tejto sérii. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mission: Impossible" (kterou spojuje hlavně výkonný herec T. Cruise) a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Dlouho jsem se přesvědčoval, že si Mission: Impossible 2 zaslouží aspoň jednu hvězdu a musím uznat, že tam pár momentů pozitivně hodnocených bylo. Jinak byl však film příšerný a přesto, že mám styl Johna Woo rád, tak sem se mi to nijak nehodilo. Všemu byla, jeho zpomalenými záběry, dávána až moc velká váha a celek pak vyšel zdlouhavě a neuceleně. Např. když Hunt jde okolo vatry při oslavách. Co na tom je tak zásadního, že to muselo být ve zpomaleném záběru, nechápu. Mě to přišlo spíše komické. A těchto momentů tam bylo přehršel. Nemluvě o tom, že drsňácké pózy Toma Cruise a Dougrayho Scotta byly tak příšerně zahrané, že to bylo až, a opět, komické - v tom špatném slova smyslu. Divím se, že po tomto fiasku měli šanci vzniknout další pokračování, která naštěstí dopadla tisíci násobně lépe. ()

J.Lajner

Pro, mnohými nenáviděný akční snímek Mission: Impossible II, mám tak trochu slabost. Za prvé, doslova žeru akční scény pod vedením Johna Woo. No a za druhé, jde o mé vůbec první setkání s touto špionážní sérií. Tedy ano, je v tom i trocha sentimentu. Příběh je průměrný a tempo rozvláčné, čemuž dopomáhá i dominance četných zpomalovaček, jejichž přítomnost pomalu převyšuje zastoupení normálních záběrů točených rychlostí 24 snímků za sekundu. Nicméně. Ten film má zkrátka svůj jedinečný styl a našplapaný hudební doprovod. Poslední třetina je navíc hotovou akční nirvánou, která hlavního hrdinu přetavila do podoby nedotknutelného anděla smrti. Stylová bejkárna, na kterou se dobře dívá. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)