Václav Kopta uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina... 28. ročník slavnostního předávání výročních cen České filmové a televizní akademie proběhne i letos v pražském Rudolfinu. Šanci na zisk trofeje v podobě sošky Českého lva mají v 19 kategoriích tvůrci 27 nominovaných filmů a televizních děl s premiérou v roce 2020. Letos poprvé mohou získat lví sošku i tvůrci krátkých a animovaných filmů. Stejně jako v předchozích ročnících budou udíleny ceny za televizní tvorbu, pro kterou se tentokrát otevřela možnost umístit se ve více kategoriích. (Česká televize)

honajz2

Jako sorry, ale v rámci toho, že nemohlo být publikum, že to celé muselo být dost skromné a že současná situace nedovoluje skoro nic, to předávání vypadalo docela dobře. Koptu nemusím, ale tady mě celkem příjemně překvapil, dívat se na to dalo bez větších problémů a celkem rychle mi to uteklo. Zlepšovat by se toho dalo pořád dost, nicméně špatný předávání to nebylo. A když to budu hodnotit jako předávání, tak to na ty slabé 3* bude. Btw, s oceněními ne vždy souhlasím, ale to mám každý rok a tady dokonce méněkrát než obvykle. A cenu za Nejlepší film opravdu vyhrál nejlepší film, byť rok 2020 byl na české filmy fakt hodně slabý a Šarlatán byl vlastně jednooký mezi slepými... A nejlepší na celém tom přenosu byl opět ten úvod. A i té politice se to naštěstí nějak vyhnulo. Ale ta část s Hynkem Bočanem byla určitě nejlepší, to souhlasím. Slabé 3* ()

angel74

Zase tak hrozné to nebylo, jak se tady někteří rozhořčují. Předávání cen bez publika nikdy nebude působit extra dobře, ať by se organizátoři snažili sebevíc. Václav Kopta v roli moderátora mi nevadil, podstatně slabším článkem byla moderátorka dělající rozhovory s oceněnými. Za Hynka Bočana přidávám hvězdičku navíc, jeho emotivní děkovná řeč mnou docela citelně pohnula. ()

Skuby47

Dodívala jsem se do konce, protože jsem žádný z oceňovaných filmů neznala, a neznám ho ani teď. Předně mi bylo líto Václava Kopty. S takovým představením bez publika by nic nezmohl ani Vlasta Burian. Moderátorka rozhovorů tam nebyla k ničemu. Dokonce jsem jednu chvíli měla pocit, že to bylo celé natočené dopředu. Mohli to tak udělat. Nevadilo to a mohli by to ve vysílání přesunout na dvojku, na art nebo na půlnoc. Když už chtěli filmové tvůrce, kteří za chřipkovou pandemii nemohli, odměnit, měli autoři pořadu investovat víc do výpravy a doprovodných ukázek, které mohly ceremoniál zpestřit a oživit. Bylo to dosti nepřehledné. Ukázky byly stručné a týkaly se jen vítězů dané kategorie. Ani nominovaní umělci a tvůrci nebyli řádně představeni. Té cti se dostalo pouze vítězi. Ostatní přišli na obrovské divadelní pódium postát ve výklenku jen pro vteřinový záběr. Muselo to být pro ně ponižující. Divím se, že tam vůbec přišli. Celkově to bylo pouze informační, studené, bez atmosféry a ani mne to jako diváka do kina příliš nenalákalo. ()

rasttea

Moderátor civilní, předávající milí, scénář bez nejapných žertíků, potlesk všem vyznamenaným i nominovaným. Potlesk i za to, že se udílení podařilo uspořádat alespoň v této prezenční podobě. Dala bych plný počet, ovšem nemohla jsem se zbavit dojmu, že to ohlašování, zhášení světelných kuželů u zbylých nominací, přechod do jiné části placu k rozhovoru, co mi to jen připomíná za soutěžní pořad na stejné televizní stanici...... oh wait... No a pokud jsou nominace schopny se tísnit při scénkách "příjezdu" v miniautíčku tělo na tělo (které mimochodem byly vážně vtipné), to je vážně takový problém uspořádat to v prostoru, kde budou všichni sedět s rozestupy, aby to mohli umělci alespoň takto sdílet spolu a neukazovat prázdné prostory Rudolfina, byť to vizuálně bylo zpracované krásně? Ostatně prostorů, které jsou teď nevyužité, je více než dost. Už při Lvech, kdy byl tuším tehdy poprvé moderátor Václav Kopta, jsem konstatovala, že by neuškodilo divákům více enthusiasmu ..... Letos si myslím, že to bylo způsobeno asi novým formátem a také už roční otupělostí, ve které jsme nuceni pobývat, kdy vystoupení Adriany Bartošové působilo jako zjevení, až jsem si nejprve myslela, že musí být paní "sjetá" (a tímto se jí omlouvám), je škoda, že té radosti nebylo více. ()

JimmyII

Potřetí s Koptou, ale prosím naposledy. Přenos bez diváků je náročný, ale o to víc nabízel možnost jiného konceptu, o což se ani nepokusili. Bez nápadu, bez humoru, s technickými chybami a otřesně hloupou paní na rozhovory s oceněnými. Au. ()

Lachtaan

Jeden z nejprestižnějších večerů české kultury se letos stal snad nejprázdnějším a díky tomu nejsmutnějším pozitivním ceremoniálem, který jsem kdy sledoval, taková je ale bohužel doba. Zásluhou absence diváků ztratili Lvi svou významnost a kouzlo, ale pár ocenění šlo směrem, který jsem si vymodlil a to je pro mě to hlavní. ()

fabecc1222

Jako vždy v posledních letech, tak nejlepší části přenosu byl jeho začátek, kde se představili jednotlivé filmy. Přenos asi v rámci možností bez větších chyb. Lépe šla asi udělat ta část s rozhovory s výherci, vesměs dokola opakované otázky a fráze se začali časem přejídat. ()

Eleanor05

Ponecháme stranou, že nesouhlasím s nejlepší režií a nejlepším filmem pro Šarlatána, ale chápu, že pro mainstream je plytká gay lovestory snesitelnější, než divácky nevstřícná Krajina ve stínu, která se nepodbízí, a v níž skutečně o něco jde. Holt se víc shodnu s kritiky, než s akademiky u Českého lva... Ale samotný přenos byl prostě nuda. Kopta je nezajímavý a bez diváků a bez možnosti vidět radost u oceněných a jejich objímání s nejbližšími, je celá show prostě ani ne poloviční a ztrácí tak nějak na výjimečnosti a slavnostnosti. Plusem byly medailonky alespoň u výherců, když už nebyly u každého nominovaného (jak by to mělo být, a v zahraničí je, samozřejmostí). Asi by bylo mnohem přínosnější přečíst si výsledky na netu, alespoň by člověk ušetřil čas. ()

netahlo odpad!

Neuveritelne spatny! Tahle saskarna je slabsi rok od roku, ale letosni "specialni" vecer, to byla fakt dekadence. Kopta byl tak tragickej, az me to samotnyho prekvapilo. K tomu povinne sosky pro nesmysly typu Zradci, kde Taus, evidentne na tripu, samolibe nesrozumitelne blekotal neco o inteligentnich divacich a neuveritelne medialne tlaceny dokument V siti, kde uchylaci lovi uchylacky typu Terezy Tezke, ktera v 25 letech hraje dvanactku (coz je sam o sobe bizar jak svine) a v normalnim zivote prca soucasne asi s peti lidma, vcetne holek a prijde ji to (a manzelovi zrejme taky) jako naprosto normalni. A samozrejme povinne sklo pro Trojana a Holland za jejich "uchvatnou" homo romanci, ktere v dnesni dobe pochopitelne nejake cernobile drama se Sudet nemuze konkurovat. ()

Azurose

Přestože současná situace nedovoluje pořádání akcí s diváky, tvůrci se rozhodli tradičně uspořádat předávání Českých lvů. Vše působilo komorně a nedotaženě. Všichni účinkující nevěděli, co mají dělat. Nominovaní stáli na svých místech a po vyhlášení stáli a koukali kolem sebe, kam a kdy mají jít. Při rozhovorech nevěděli, kdy mají začít mluvit a co dělat po konci rozhovoru. Nezmiňuji ani nefunkční mikrofon ke konci večera. Václav Kopta nebyl za celý večer ani jednou vtipný a vše vyvrcholilo momentem, kdy udělal rozhovor sám se sebou. Ke konci začal do výkladu své kolegyně hrát na klavír a rozluštit, co moderátorka říká, byl boj. Za touto moderátorkou po celou dobu rozhovorů pípala světla ve fotokoutku a v polovině času už to opravdu lezlo na nervy. Kladně hodnotím dekorace a nasvícení scény - po minulém roce to bylo mnohem lepší a působilo to útulně. Celý večer byl obrovským zklamáním a absolutně chápu, pokud někdo pořad nedokoukal až do konce. ()

Vajonek

Důstojná oslava domácí filmové a seriálové tvorby. Myslím, že v rámci mimořádné situace se podařilo večer zorganizovat dobře, mělo to nápad, přitom zůstalo do značné míry tradičním. Připadá mi, že Václav Kopta se při moderování často příliš předvádí, takže oceňuji, že tentokrát se krotil. Jediné dvě věci, které mi výrazněji vadily, byl způsob vzpomínky na zemřelé lidi od filmu (dobře zvolená hudba, ale jména a fotografie příliš rychle přeskakovaly a také mi nepřišlo šťastné dávat více osob v jednu chvíli vedle sebe, bylo to nepřehledné) a pak úplný závěr, kde se vzájemně bila Koptova hra na klavír a projev jeho kolegyně. Hodnotit jednotlivé nominované nebo oceněné počiny nemám na tomto místě zapotřebí, od toho jsou podle mého jejich samostatné profily (a připadá mi dost scestné, pokud někdo dává předávání lvů špatné hodnocení kvůli tomu, že se mu nelíbí nominované věci - hodnotíme tady, jak se podařil ten večer jako takový, ne?). ()

Henry007

Letošní vyhlašování Lvů je nutné hodnotit s přihlédnutím pandemii, kvůli niž musel být pojat celý večer jinak. Moc se toho ale chválit nedá. Scéna nebyla nijak oslnivá, dovedu si představit lépe vybrané prostředí, které nebude působit tak prázdně a chladně. Nástup nominovaných ke zdi jak před popravou vypadal zvláštně, stejně tak i blikání reflektory na vítěze jako kdyby právě vypadli ze StarDance. Možná i kvůli ozáření světly mnozí výherci nevěděli, kam mají po vyhlášení jít a co dělat. Se lvem v ruce se pak dostavili k "moderátorce pro rozhovory", která nijak nezazářila, pokládala fádní otázky a jejím hlavním úkolem bylo hlídat čas, aby se přenos vměstnal do stanoveného stopáže. Příliš nezazářil ani Kopta, který si odříkal vše podstatné, ale chyběla tomu lehkost, humor a také větší charisma. Vytknout tvůrců jde také "nápad" s přivážením hostů autem, který se velmi brzo ohrál. A taky ani nedával smysl, když Cina autem do sálu přijel během večera rovnou dvakrát. No a ani to nejhlavnější nemůžu pochválit, tedy samotné vyhlašování. Dvořák voiceoverem představoval jména nominovaných, ale předtím neříkal název kategorie, jež byl vidět pouze písemně a krátce. Problém to byl kvůli tomu, že mezi některými kategoriemi se Kopta nedostal ke slovu, aby představil tu následující. Pokud jste se tedy podívali na chvíli jinam, tak jste nevěděli, v které kategorii zmiňovaní tvůrci byli nominováni. Také tu při krátkých medailoncích chyběli ukázky z filmu. Chápu, že kategorií je spousta, ale člověk by si po čas večera mohl vytvořit poměrně dobrý obrázek o nominovaných filmech a hlavně konkrétně oceňovat jednotlivé aspekty filmové tvorby. Krátké ukázky bych rozhodně viděl raději než vystoupení jakési pochybné kapely. Za vypíchnutí snad stojí jen krásná děkovná řeč Hynka Bočana a jedna velmi veselá slovenská vítězka, u níž jsem tipoval, zda jí dříve vypadne lev z ruky nebo prsa z výstřihu. Ani jedno se však nestalo a pokud ani pandemie nedokáže lvy vymanit z dlouholeté rutiny, tak už nevím co by mohlo. ()

djfun

Než prezentace touhle neosobní, studenou, bezpohlavní (covido)ohavností, snad by bylo lépe výsledky pouze oznámit v tisku... ()

Endavour

Jedna hvězda za děkovnou řeč Hynka Bočana jakožto jediný světlý moment v této jinak příšerné blamáži. Kopta tragický stejně jako doprovodná kapela, která by určitě mohla konkurovat na zabijačkové tancovačce někde v pr..deli na Jihlavsku. Tyto slavnostní večery předávání Lvů potřebují starou gardu, jako například Bartošku, Budaře, Duška nebo příjemnou Výbornou. TOHLE NE! ()

baddass01 odpad!

Ideologicky zakomplexovaná kulturní (j)elita, hrající si na morální vrchol společnosti, ale ve skutečnosti nenávistná sestava tragických figurek, pohlížející povýšenecky na zbytek národa. Drogy, alkohol, pomluvy, osobní útoky, rozvody, sektářství, ideologická nenávist atd. atd. Jak říkávala naše babička, na venek huj a uvnitř fuj. Čest výjimkám, kterých si za jejich rozumné, skromné a střízlivé postoje vážím a drží se stranou toho morálního bahna naší (ne)kulurní fronty, mnohdy navíc napojené na veřejnoprávní bezedný cecík z Kavčích hor. Toť můj názor, který mi nikdo nevezme. Amen. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)