Václav Kopta uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina... 28. ročník slavnostního předávání výročních cen České filmové a televizní akademie proběhne i letos v pražském Rudolfinu. Šanci na zisk trofeje v podobě sošky Českého lva mají v 19 kategoriích tvůrci 27 nominovaných filmů a televizních děl s premiérou v roce 2020. Letos poprvé mohou získat lví sošku i tvůrci krátkých a animovaných filmů. Stejně jako v předchozích ročnících budou udíleny ceny za televizní tvorbu, pro kterou se tentokrát otevřela možnost umístit se ve více kategoriích. (Česká televize)

caba

V této těžké době se s udělením filmových cen poprali na výbornou.Chvilku trvalo než jsem si zvykla na prázdnotu ,ale potom se rozběhla nominace , vyhlášení výsledků .Bylo to bez problému ,příjemné.Povedlo se ,Václav Kopta byl skvělý. ()

ForGump

Noo, co k tomu říct... Asi ani nic. Potěšili mě Zrádci, nepotěšil Šarlatán a Krajina ve stínu, nasralo mě vysrání se na Modeláře, a upřímně dojal Hynek Bočan, poslední mohykán z československé nové vlny, na kterého se už jen z nebe dívají Němec, Forman, Passer, Schorm, Menzel, Chytilová, Jireš a další jeho souputníci, kteří věděli a zúžitkovali svůj talent do sytosti. Dvakrát je mi líto, že dnes takových je opravdu málo... ()

topi80 odpad!

I Sváteční slovo nebo Adventní koncert jsou proti této nudě absolutní megašou. Moderátor nepřinesl žádnou nadstavbu a mohl ho nahradit kdokoli, kdo umí číst. A když k tomu přičteme oceněné filmy v čele s náckovskou Krajinou ve stínu představující nám hodné Němce a zlé Čechy plus další dvě díla, která kromě trapného aktivismu nemají filmařsky co nabídnout, tak se z toho člověku opravdu obrací žaludek. ()

Mamutol odpad!

To je hustý panoptikum v čele s moderátorem. Kdyby ty prachy, co tohle stálo, raději v této nelehké covidové době věnovali na něco smysluplného ... Přehlídka šašků, kteří se kupodivu nesnažili radit lidem, co mají dělat, co si mají myslet a jaké mají mít názory na současný svět. Chtěl bych zrušit koncesionářský poplatek, protože tohle živit nechci. Mohl by mi tady někdo poradit, jak na to ? ()

Salvator

I bez hýkajících pseudohvězd v hledišti byl "nouzový" Český lev důstojný. Co se týká Václava Kopty, svoji roli zvládl velmi dobře. To, že s oceněnými neměl prostor na zbytečné tlachání potvrdilo, že méně je více. ()

alesandro2 odpad!

Zpráva z tisku: "Umělce bez respirátorů při Českých lvech řeší policie". Pro příště doporučuji předávání Českého lva pro naše umělce spojit s předáváním i tzv. "sociální inteligence". ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)