Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

Radiq

Kate Winslet je prostě atraktivní a ani nemusí být zmalovaná jak štětka... i když věk popošel, ale to už tak holt je... prej se tomu říká čas. Taky proto ji vždy rád vidím a tady to byl vyloženě seriál pro ni, protože ho táhla ve všech ohledech. Teda ne že ostatní by netáhli, ale ona táhla nejvíc. Taky se mi líbilo, jak sympaticky bafala z elektronické cigarety, což jsem ještě u moc postav zatím neviděl. A celkově i všechny ostatní postavy byly obsazeny a zahrány více než obstojně, namátkově třeba Jean Smart (která mě i několikrát skvěle rozesmála), Guy Pearce (u kterého nikdy nevíte, jestli bude klaďas nebo záporák, ale obojí k němu sedí), Evan Peters (kterej solidně vyrostl od dob, co jsem ho naposledy viděl v American Horror Story), Julianne Nicholson (krásné pihy). A dějově je to prostě dobrá detektivka - postupně se odhalují další a další fakta a utajené pravdy a vy pořád nevíte, kdo z nich to bude. Je to šíleně chytlavé a minimálně jeden díl denně je povinnost. Náramně jsem si to užil a to ani nenosím náramkové hodinky. ()

vnimatkrasu

Tohle sedlo. Fantasticky civilní Kate Winslet, suverénní Zobel a přesný Inglesbyho pero, který velmi důmyslně kupí atraktivní postavy pro opojný divácký podezřívání. A co může být pro televizní detektivku větší meta. ()

octopuska

Opět výborná záležitost. Drsná krimi, přelívající se v sociální, rodinné drama. Vévodí tady Kačenka. Je tu velmi civilní a obyčejná. Bez make upu, s odrostem, vráskami, nosí si nějaké to kilo navíc a to je právě to, co na ní mám ráda. Nepotřebuje do sebe cpát tuny botoxu, silikonu a kolagenu, aby byla hollyúdsky dokonalá a vypadala, jak přežranej sysel. Zraje, jako víno. Takže jako závan svěžího větru. Navíc tady hraje oskarově božsky. Mrzí mě, že jí toho parťáka nechali umřít, byli skvělá dvojka. Na Pearceovi zub času pěkně zahlodal, ale byl též skvělý. A tak nějak se k sobě hodili. Výborný příběh, scénář a skvěle napsané postavy. Atmosféra strohá, chvílemi až syrová. Trochu styl Susanne Bier, nemůžu si pomoct. Spokojenost velká, pět hvězdic bez mrknutí očka. Je tu krásně ukázané, jak důležité je dokázat odpustit sám sobě, aby se člověk posunul dál a dokázal odpustit druhým. Je to velmi těžké, ale pokud k tomu dojde, je to velká úleva, osvobození a smíření. Kačenka to svedla náramně i se svou kamarádkou Lori. ()

Mr.Ripley

Ústředním motivem seriálu není vyšetřování vraždy, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale mateřství. Postavami, které hýbou hlavním dějem jsou matky. Pochybující, tvrdé, leckdy chladné, ale v každém případě milující. Milující matky bojující se ztrátou. ____ Dlouho jsem na seriálovém poli neviděl počin, který by do ústředního dění angažoval mateřské postavy a dokázal s nimi hrát bezchybnou partii. HBO se tenhle kousek povedl. Herecký galakoncert Kate Winslet? Ten je jen vítaným bonusem nad tímhle psychologicky vybroušeným klenotem. ()

Cedr

Učebnicová neo-noir detektivka, která zaručeně zvedne náladu, protože všechny hlavní postavy mají natolik rozsypaný život, že ten váš najednou nebude vypadat až tak zle. ()

jedna_vrana

„Good nightmare. Oh. Good night, Mare“. Slovná hračka z úst detektíva Zabela.  Kriminálka, v ktorej hlavnú úlohu dostala Kate Winslet. Nám divákom sa stáva, že si niekoho zaškatuľkujeme podľa postavy, v ktorej zažiaril a ja som Kate dlho nevyhľadávala, lebo Titanic patrí medzi filmy, ktoré stačilo vidieť raz. Ale Kate je chameleón a aj v tejto minisérii nás presvedčí o svojej schopnosti vžiť sa do postavy tak, že je uveriteľná. Mara v jej podaní je prirodzená, prejavuje a správa sa tak, že by ste ju nechceli ani ako kamarátku, ani ako mamu. V osobných stretnutiach a vzťahoch je pichľavá a chladná. Ale celý seriál, okrem hľadania vinníkov hlavnými postavami, je obsadený aj ďalšími rolami, ktoré vás držia v napätí a napriek ponurej atmosfére, dostanete príležitosť aj na úsmev a sarkazmus. Vzťahy v malej komunite sú vždy poriadne prepletené, tvorcovia seriálu nás trochu vodia za nos, aby sme zostali pripútaní k obrazovke počas všetkých siedmych častí. ()

UhLee

(10/10). Dokonalá záležitost. HBO opět ukázalo, že mrazivé thrillery jsou to nejlepší, co může nabídnout. Ať se podívám třeba na True Detective, který taktéž dokonalou záležitostí. Navíc tady to celé tahá Kate Winslet. Kate mě hrozně překvapila svým hereckým uměním a jak se opravdu stala Mare a měli jste pocit, že ona tou postavou opravdu žije. Skutečnost, že přinutila ostatní herce, aby se naučili pensylvánský akcent, tak to svědčí o naprostém odevzdání se. Příběh je mrazivý, temný a pomalý. Každý díl skončí obrovským cliffhangerem a v mém případě ještě husinou po celém těle. Srdceryvné dialogy a postupné odkrývání karet je nesmírně silné a konec je naprosto neočekávatelný. Unikátní na Mare of Easttown je také schopnost proložit vážné scény těmi komickými. O toto se starají především Evan Peters a Jean Smart. Marre of Easttown je pro mě nejlepším seriálem svého druhu a doufám, že to HBO ponechá jako uzavřený příběh. Nejlepší epizoda: Sacrament (E07) ()

Tosi

Seriál bude nejspíš kvůli hereckému výkonu Kate Winslet sbírat zasloužená ocenění. Dá se říct, že většina příběhu funguje dobře i nezávisle na vraždě, takže je to z toho spíš portrét ženy na hraně infarktu. Některý postavy tam jen záměrně kalí vodu a v poslední epizodě bych rád dostal ještě nějaký odpovědi. Silný čtyři pecky. ()

Lachtaan

Nebudu vůbec lhát, že jsem byl až do takové poloviny téhle trpce dramatické minisérky přesvědčen, že stojím tváří v tvář doposud snad nejlepšímu seriálu roku, jeho druhá půlka tuhle euforii zase trochu uklidnila a zakončila příběh poněkud klasicky, byť stále dost uspokojivě. Klidně bych ale od HBO bral další obdobnou kriminálku. [viděno na HBO GO] ()

Sfinkter

Postupná gradace jednotlivých linií je silná a rozuzlení pro mě až šokující, Kate podává opravdu výborný výkon. Nejlepší produkce HBO od Černobylu. ()

st.jim

Chtěl jsem pořádný nehty okusovací krimi thriller, který bude mrazit i v saně… No a dostal jsem užvaněnou Ulici, šmrncnutou Policií Modrava. Kačka byla opravdu skvělá, bohužel to byla nuda k pos… ()

noriaki

Kdyby to byl realistický obrázek dnešní Ameriky, dávám jí rok, maximálně dva. Mare z Easttownu má skvěle napsané postavy, jenže když nezná scenárista míru, tak je všechna snaha marná. Prvních pár dílů jsem se snažil vžít do jejich motivací, ale brzy jsem to vzdal. Události se jen tak děly. Občas na efekt, občas pro zmatení diváka. Zápletka byla vymyšlená čistě kvůli nepředvídatelnosti a logika v ní hrála jen podružnou úlohu. Mnohem raději bych se spokojil se střízlivějším a krotčím sociálním dramatem, bez vražd, zločinů a všech těch narušených vztahů. Potenciál byl obrovský a i s jeho promrháním vznikla velmi silná kriminálka, mluvit o novém True Detective je ale přehnané. ()

venison

Překvapivě je tahle minisérie nejdřív dobře propracované komorní drama a teprve na pozadí hlavního příběhu se odehrává detektivní pátrání. Je tak trošku pakárna, když děláte detektiva v burákově, kde běžně zatýkáte lidi, které velmi dobře znáte. Navíc když je to městečko, kde je mají děti děti a dospělí buď berou drogy, chlastaj nebo mají vyhořelé životy. Nebylo to vůbec špatné, Kate Winslet je krásně syrová a opravdová, seriál má pár dobrých nečekaných zvratů. Pořád ale nedosahuje na můj oblíbený "The Killing". ()

PierrevanH

Budu spoilerovat!!! Jako dobrý, ale za mě, co se týče kriminálního pozadí a atmosféry, jde z velké části o recyklace mnohokrát viděného (Twin Peaks: skryté pozadí na první pohled klidného maloměsta - prostituce, incest, rodinné vazby, vražda studentky-prostitutky apod.; Tajemná řeka: Vyšetřování syrové vraždy mezi přáteli, dávné křivdy, pomsta, dětský vrah...) V některých pasážích seriálu se hlavním hrdinům pomůže "náhodnými" svědky, kteří se zrovna na něco po letech rozpomněli (část SPZ hlavního úchyla od přeživší prostitutky, upozornění na zmizelou a nalezenou zbraň ve zahradním domku jednoho důchodce - skoro na konci seriálu? WTF?) Plus tedy seriál otvírá vážnější sociální témata, např. sebevražda dítěte z pohledu rodiče, vztah sousedů rodičů po rozvodu, náctileté lesbičky, feťáci... Celkově za 4*. ()

rockwoman

V jednoduchosti je krása a tak i proto já tyhle krimi napínáky z míst, kde lišky dávají dobrou noc a kde se každý zná s každým sleduji ukrutně ráda. Mou oblíbenou Kate jsem nevím proč tak dlouho odkládala a přitom ta holka se zkrátka nebojí hrát bez tuny mejkapu, hodit se do tepláků, jen tak si ledabyle dát mastný vlasy do culíku a stejně je pořád šmrncovní. Za mě dobrý a dala bych si ještě další nášup, tak snad se ta čmuchací šoumenka s cígem a pivkem ještě někdy navrátí zpět. ッ ()

bizz_mjc

Na začátku mě postava Mare strašně štvala. Nepříjemná, neempatická hmota tvořící člověka, která si vás - i probíhající proměnou otevřením se a zápalem pro věc - postupně získá. Jako krimoška je Mare pozvolnější a neobsahuje de facto žádné na max napínavé akční scény, ale v kombinaci s dusivým sociálním dramatem jednotlivců i celého města/komunity, z prostředí, kde každý zná každého a kde každý má své problémy, je strhující. Skvěle napsané, promyšlené a především realistické a s hutnými osudy, které vás nemohou nechat chladnými. ()

hroubek

Rozhodl jsem se, že do konce roku zkusím dohnat tento seriál. Ani jsem netušil jak moc mi to sedne. Seriál si mě zaháčkoval hned během pár minut a zkoukl jsem ho během dne. Je to velmi povedená detektivka, která má skvěle napsané postavy a příběh. Tvůrci výborně pracují s atmosférou menšího města, kde se každý zná a stal se zde ošklivý zločin a podezřelí může být kdokoliv. Velmi pomohlo, že každá postava je výborně napsaná a má mnoho vrstev, díky kterým působí velmi realisticky a živě. Kate Winslet má zde jednu z nejtěžších rolí své kariéry a zahrála jí perfektně. Winslet jde do toho na maximum a je radost sledovat její výkon. I herci ve vedlejších rolí hrají skvěle a svým výkonem dělají ze seriálu něco více, než jen obyčejnou kriminálku. Julianne Nicholson je zde parádní a moc se mi líbil její výkon. Jean Smart má dobře napsanou postavu a má rázné dialogy. Evan Peters mi zde hodně sedl a jeho linka se moc povedla. Líbil se mi výkon tří mladších hereček (Angourie Rice, Cailee Spaeny a Ruby Cruz), protože jsou opravdu hodně šikovné a talentované a hlavně umí hrát. Trošku mi nesedl závěrečný díl, u kterého jsem čekal, že mě semele, jako pátý díl, nicméně ten konec a odhalení jsem opravdu nečekal. Suprová detektivka. ()

zigíš

Mare z Easttownu jedna z nejlépe napsaných nejen seriálových postav za poslední dobu a Kate ze staré dobré Anglie, která ji obdařila energií a charismatem i když je víc za strhanou maminu v teplákách (teda babičku!) než policistku nebo ženu podléhající šarmu Guy Pearce . Vlastně o tu detektivní linku tolik nejde -a že i ta je napínavá- spíš o vztahy mezi postavama, kostlivcema ve skříni, smířením a odpuštěním. Takže méně krimi a více psychologie a já jsem tomu rád. Závěr katarzní a velmi dojemný. ()

Skeksis

Kate Winslet prefiltrovaná cez americké potrubia fast foodových splodín, čomu zodpovedá skepticko-ironicko-sarkastický prístup. A to sa mi páči. Jedna vražda na celý seriál v pohode stačí. Ale stále nerozumiem, prečo tam bola úplne zbytočná postava Guya Pearcea. Asi aby povedal "Ahoj." a aby zaplnil rotu známych hercov. ()

vyfuk

Mare je zajímavé ozvláštnění. Po nějaké době to vypadá na seriál, který má, co nabídnout a je zahalený nějakým příjemným tajemstvím. Je to ale tak trochu taková americká Pustina bez pustiny. Naopak to tam žije až moc. Jednoduše na nějaké epizody moc člověk naladěny není, ale něco zase na druhou stranu má příjemnou atmosféru a utíká to samo. Trochu větší zamotanost na konci s několika plot twisty, u kterých se člověk bojí jestli to bude vůbec dávat smysl. Nakonec to nějak dopadne. Ne nijak dokonale, ale spokojenost se nalezne. Detektivní příběh jedné paní v jejím malém městě je nakonec překvapením roku. Stále asi nejde o něco, co by zcela změnilo pohled na poslední dva roky. Stále čekám na něco, co mě přitáhne od začátku do konce. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)