Poté, co detektivka Mare Sheehanová zareaguje na telefonát týkající se zloděje ze sousedství, plní pokyny svého šéfa a pod narůstajícím tlakem komunity znovu oživuje nevyřešený případ pohřešované osoby. Později, zatímco všichni kolem oslavují zasnoubení jejího bývalého manžela Franka, se Mare účastní oslavy legendárního basketbalového vítězství na střední škole a seznámí se s profesorem Richardem, který je ve městě nový. (HBO Europe)

dO_od

// Na rozjezd perfektní. Ponurá krimi s depresivní Kate Winslet, kde se očividně bude klást důraz především na sociální drama, a až pak na ústřední linku s vyšetřováním. V pilotu pak tahle kombinace funguje skvěle především díky nezvykle velkému počtu zajímavých postav s reálnými životními problémy (aniž by to působilo jako úplná výkladní skříň), atmosféru tomu Zobel navíc vlepil parádní, takže teď už jen čekat, jestli to udrží nastavenou laťku i dál. Winslet je tady každopádně fakt výborná. 9/10 ()

Radko

Milo prekvapilo. No milé to rozhodne nie je. Ani nie tak odvrátená strana amerického sna, skôr priliehavé zobrazenie bežného života v malomeste, ktoré nie je žiadnou turistickou, ani inou atrakciou. Rozvrátené vzťahy, spackané životy. Len veľmi opatrné prijímanie nádeje do života, poznačeného mnohými sklamaniami. Drogy ako únik z bolestnej reality prinášajú do životov ďalší zmar a beznádej.  Hviezdna chvíľa športovej minulosti bledne na pozadí rozvrátenia vzťahu medzi bývalými spoluhráčkami. Jedna stratila pred časom dcéru (narkomanku a šľapku), druhá jej zmiznutie vyšetruje, no napriek snahe nedáva nájdeniu žiadnu nádej. Matka zmiznutej obviňuje políciu z nečinnosti, sama trpiaca rakovinou. A sled pohrôm nekončí. V riečisku potoka sa chladne nahá mŕtvola. A Kate Winsletová v titulnej úlohe? Na výbornú! ()

castor

Už jen ty úvodní zašedlé záběry jsou skvěle ponuré. A brzké ranní volání důchodkyně ukazuje, jak se v malém městečku mnozí znají a jak si vidí do oken. A všichni nadávají, jak v Easttownu chcípl pes. Řešit tak cokoliv kriminálního v komunitě plné opravdovosti, žalu, sociálních problémů, plíživé rezignace a bolesti je pro policistku obtížné, což ještě umocní vražda mladé matky. Policie je navíc pod tlakem kvůli neobjasněnému, rok starému, zmizení jiné dívky. Místní bývalé basketbalové hvězdě Kate Winslet dávno není pětadvacet, je svérázná, pije, nadává a sama bojuje s nepřízní osudu. A tahle role pro ni byla další výzvou. Ač tu máme na pilot celkem požehnaně vedlejších postav, za mě je rozjezd sedmidílného seriálu velmi silný. A vůbec nevadí, jak pomalý byl. ()

Frajer42

Velmi slibný rozjezd, kdy jsem už po pár minutách poznal, že tohle bude můj šálek kakaa. Pro kriminálky z malých zapadákovů mám slabost. Atmosféra je zde vskutku ponurá, tajemný a zajímavá. Postavy jsou skvěle napsané, nesmírně zajímavé, bravurně zahrané i moc hezky obsazené. Jen je jich hrozně moc a zorientovat se v tolika jménech a pochopit vzájemné vazby bude chvíli trvat. Tím spíš, když je městečko prošukané skrz naskrz a snad každý je něčí vzdálený příbuzný. I když šlo spíše o seznamovací epizodu, tak se mi nesmírně líbila a těším se, co přinesou další díly. [83 %] ()

MIMI.kry odpad!

Vůbec mi tahle kriminálka nebavila. Nemastné neslané a málo zajímavé. Nesympatické postavy i vybraní herci nic moc, nesedla mi ani stárnoucí Kate WINSLET v drsné, otrávené poloze. Jednu z mála milejších postav navíc na konci dílu zabijou. Nevím, za co dát alespoň jednu hvězdu. Vleklo se to, nic moc originálního. Neztotožnila jsem se s postavami, nejde o to, že jsou někteří v nouzi, ale byli mi fuk nebo působili otravně. Nesedlo mi to. Údiv nad vysokým hodnocením, za mě ne, Jen vrah mladé matky a jeho motivace k vraždě by mi trochu zajímal. ()