Diablova korisť

• Česko Ďáblova kořist (viac)

Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla. Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti. (Forum Film SK)

M.i.k.e

ono je celkem těžké vymyslet na poli hororů o posedávání démonem a jeho následným vymýtáním něco nového a originálního a Prey For The Devil to jen potvrzuje. Trailer sice vypadal poměrně slušně, ale jak už bývá nedobrým zvykem, využil k nalákání diváka všechny dobré momenty a samotný film je pak jen obalil okoukanou vatou, která nemůže překvapit nikoho kdo viděl alespoň dva horory na tohle téma.Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale sama vše utáhnout nedokáže...60% ()

bourec

Co se týče exorcismu, filmy o něm mě nikdy příliš nelákali. Něco vymyslet už nejde. Ty tři hvězdy co dám, jsou spíš nadprůměr. Tenhle žánr už víc procent neunese. 50%. ()

dubinak

Tohle je hodně fajn přírůstek do exorcistního subžánru, který překvapí svým neotřelým, moderně pojatým prostředím kláštera a náboženskou výukou. Po dlouhé době i nadmíru sympatická a neokoukaná hlavní postava, jejíž chováni má celkem logický vzorec. Po hororové stránce se sice mohlo ještě zapracovat na atmosféře, strašení je čistý průměr. Scénáristicky je to i trošku ukvapené, všechno se tam děje hodně znenadání a postavy to berou jako denní chleba. Navzdory malým chybkám to byl ale jeden z těch lepších vymítačských kousků a přesto, že závěr byl skoro až pohádkový, film měl tu moc si mě získat prostě z obecného pohledu. Možná, že časem i zvýšim hodnocení. ()

Sludger

Sestra Ann pracuje v škole exorcizmu, kde by sa strašne rada aj učila. Žiaľ, podľa pravidiel katolíckej cirkvi, nemôžu exorcizmus študovať ženy. Sestra Ann sa však nevzdáva a zapája sa do rôznych prednášok až... Prostredie školy exorcizmu ma veľmi bavilo (hneď by som sa tam prihlásil!), prednášky, cvičenia, „pokusní králici“. Konečne nejaké osvieženie v tomto žánri. Ďalším plusom je, že vo filme uvidíme viacej posadnutí, v rôznych podobách a niektoré aj dosť zajímavé (tehotná posadnutá). Vo snímku sa stále niečo deje, nie je priestor na vatu. Poďme k negatívam. Vizual, dizajn a estetika snímku je čistá, uhladená. Síce vďaka tomu vidíme niektoré scény lepšie, ale zároveň dielo nemá strašidelnú atmosféru, pôsobí neprirodzene umelo a prebehne bez emócií. Až takýto vyčistený a "pekný" look takémuto hororu nepasuje. Je to krok vedľa od temnoty. PREY FOR THE DEVIL neurazí, ani nepoteší. Film má našliapnuté na celkom svieži horor, no spracovanie pokulháva. Má dobrý nápad, aj nenudí, no na druhú stranu nemá atmosféru a pôsobí veľmi umelo. ()

Martrix

Ďáblova kořist vcelku přesně odráží dosavadní zkušenosti tvůrců. Zappia je sotva průměrný scénárista a Stamm průměrný, ale relativně zručný režisér. Producenti se také pohybují spíše v mělčích vodách, ale budiž jim ke cti, že co ušetřili obsazením neotřelých tváří (v kombinaci s velmi otřelými polobéčkaři), to dali na solidní výpravu. Takže výsledkem je docela dobře vypadající horůreček, který vás ničím krom lekaček nepřekvapí, jen vás možná rozladí primitivním příběhem. Ono by nejspíš šlo i s tímto scénářem, udělat atmosferickou jednohubku, která by nejednoho fandu potěšila. Stačilo by vyměnit pěknou tvářičku Jacqueline Byers za nějakou jeptiškoidnější average..., udělat to celé ponurejší, komornější a špinavější. Když je to takhle napudrované, vyniknou hloupá místa, nedaří se udržet atmosféru a zbytečně přitažlivá jeptiška v kombinaci s pomrkávajícím kněžím, odvádí pozornost... . Navíc měli tvůrci potřebu potěšit feministky, které jistě těžko koušou fakt, že je církev samý pinďourkář a ženám je mnoho věcí zapovězeno. Myslím si to taky...proč by měl Bohdan ženám něco upírat...když můžou boxovat, proč by nemohly potírat démony. Nicméně aby to proběhlo bez odporu a dokonce s takovým nadšením ze strany církve, jako v tomto filmu...to by ani cool Franta nedovolil. V reálu by zatuchlá církev spíš dovolila knězům nosit tanga pod sutanou, než aby nechali mladou jepťu, někoho ovymítat. 50% ()

oveckaoa

Kvalitních vymítačských hororů je strašně málo tenhle je jeden z nich. Sestra Ann nastupuje do školy vymítání starat se o posedlé tam si najde ďábel a ona se stane vymítačkou a na konci i posedlou. Zpracování je povedené nemá to žádné hluché místa a navíc je zde i otevřený závěr na možné pokračování ve , kterém sice nevím co by bylo , ale proč ne. 80 procent ()

666Carnage

Rutinní záležitost ohledně vymítání. Má to ale pár pěkných scén a sympatickou hlavní představitelku. Film nenudí a dá se na to těch 90 minut koukat. 60% ()

borec999

Subžáner vymietačských/exorcism hororov je už zrejme totálne vyčerpaný. Diablova korisť sa odohráva v zaujímavom prostredí školy pre exorcistov a veľmi sa snaží byť strašidelným hororom, pri čom občas jej to aj vychádza. V závere ale neponúka nič čo by sme v iných exorcism hororoch už nevideli a je len obstojnou, rutinnou žánrovkou. Pre ľudí, ktorí nevideli veľa alebo možno žiaden horor na podobnú tému, môže byť Diablova korisť pútavá, skúsenejší len mávnu rukou. 55% a priemer. ()

Han22

A hned druhý horor za loňský rok je tisící kopie Vymítače ďábla. Démoni ingorující nefungující exorcismus, stokrát ohrané lekačky a nechuťárny u kterých se leknete jen když režisér ohulí zvuk a plíživá nuda kterou nezachrání ani nenápadité finále, ani debilní polootevřený konec. Proč tedy 3*? Ona kupodivu funguje ta omáčka kolem. Nápad na supermoderní institut vymítání je super, stejně jako spolupráce s psychiatry a lékaři, je tu zajímavý konflikt dogmatického následování víry vs. lidský přístup a pokus porozumět posedlým a hrdinka, která se jako jeptiška chce pustit do vymítání je sympatická i zajímavá, stejně jako další postavy. Ve vedlejších rolí příšerně zestárlí Virginia Madsen či Ben Cross, které jsem roky neviděl. Funguje to líp jako drama než jako horor, takže se zavřenýma očima 3*. ()

Adramelech

Běžný exorcistický film obohacený o heterodoxní téma feminismu a se standardně naddimenzovanými okultními prvky, aby bylo na co koukat. Vždycky si kladu otázku, proč satanáši tak rádi posedávají křesťany, zatímco ateisté jsou vůči posedlosti zřejmě imunní. Také je s podivem, jak dlouho křesťanům to vymítání trvá a jak se u toho nadřou. Katolické vymítací formule v Rituale Romanum zabírají celkem 21 tiskových stran (vydání z roku 1752). Židovský rabín by to zvládnul levou rukou. Jméno JHVH má v astrálu totiž lepší zvuk než jméno Jehošua. ()

Warhorr

Rozhodně nečekejte žádného Vymítače ďábla. Bohužel jeden z těch příkladů, kdy trailer ukázal skoro to nejlepší a neměl jsem tím pádem přehnaná očekávání. Samotného vymítání se tu člověk vlastně ani moc nedočká a celý příběh se ve své podstatě odehrává ve škole, kdy se novicka Ann snaží stát exorcistkou. Pár slušných scén se tu najde, jsou tu asi dva prima jumpscary, některé efekty taky potěšily ale tím bych to asi ukončil. Na atmosféře to strádá, příběh mě nijak zvlášť nezaujal a představoval jsem si trochu zajímavější/rozvinutější flashback s matkou Ann. Jako jednohubka ok, ale víckrát už to vidět nepotřebuji. ()

S.Kok.i

Vzhľadom k tomu, že Stammov počin z roku 2010 sa mi celkom páčil, 2x som nerozmýšľal a zo zvedavosti som musel ísť na túto novinku do kina. Dosť ma na to navnadil aj trailer, z ktorého som mal dojem, že aj napriek tomu, že téma Exorcizmus je už obohratá, bude to niečo iné, čo ma prekvapí a nezapadne to medzi klasické klišé horory, ktoré bez nejakého prínosu len recyklujú predošlé. Najmä škola exorcizmu sa mi javil ako dobrý nápad, z ktorého sa bude dať veľmi dobre vyťažiť. A ako to dopadlo? Nuž, moje očakávania to nenaplnilo. Atmosféricky veľmi slabunké, a aj keď sa jedná o horor s ratingom PG-13, určite sa dalo trošku pridať. Najväčšou zbraňou sú tu jumpscary, ktoré sú „dobré“ len vďaka tomu, že sú nahlas, no samotná scénka vás vydesí len minimálne. Pozerať to doma, tak sa asi ani raz nezľaknem. Miernym pozitívom sú postavy, ktoré sú uveriteľné, nikto mi vyslovene nevadil, no zároveň je to tak natočené, že si k hlavnej postave ani nestihnete vybudovať vzťah, a v konečnom dôsledku je vám jedno ako to dopadne. Síce je to po hororovej stránke slabé, no nie je to úplne nepozerateľné. Priemerný horor, ktorý neurazí, ale ani nemusel vzniknúť. Hádam to uspokojí aspoň menej náročných hororových fanúšikov. Celkový dojem: 3/5. ()

Flopik

Vymietačský horor, kde nebol zrovna najmenší rozpočet a ktorý sa celkom podaril. Škola exorcizmu výborný nápad, hlavná hrdina je sympatické a po hororvej stránke občas niečo príjemne vystraší. Inak je to ale všetko v starých kolajoch, kde miestami poteší atmosféra.  Snažilo sa to byť aj reálne začo chválim, nemôžem si však pomôcť, že to mohlo a malo byť lepšie. Koniec v katakombách, výborne zvolené miesto ale hrozne rýchly. Finále v taxíku skôr na smiech. U mňa za čisté 3* ale jednu prihodím, nakoľko takýchto hororov, ktoré nestoja za prd je veľmi málo. ()

lardko

Za mě blbost a velké zklamání. Už nějaký pátek jsem tento horor měl v chci vidět, a čekal jsem bombu, ale místo toho přišla obrovská nuda. Celou dobu jsem čekal že se to aspoň trochu rozjede ale nic. Podprůměr ** ()

warrenur

Predvidatelna "vymietacka" s emancipovanou, tvrdohlavou, ale odvaznou sestrou Ann. Jacqueline Byers sa zhostila role colkovo uspokojivo a biele vlasy jej dodavaju ojedinelost, ktora bola v prudkom kontraste s ostatnym klerom. Tak ako tvorcovia i zamyslali. Prostredie bolo obcas usmevne a naivne, ale odpovedalo klise v ramci zanru. Cajicek. Moze sadnut, siahol som po tomto len kvoli tomu ,ze som myslel, ze mi aspon obcas dvihne tepy. :) Nestalo sa, lakacky ocakavate a hlasne zvuky su proste len neprijemne. Neodporucam ist do tohoto s podobnym ocakavanim, len dalsia kopia uz x-krat videneho. 40% ()

Aurus

7/10. Takže tohle je můj poslední film roku 2022 a musím říct že je docela solidní a upřímně párkrát jsem se lekl. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()