Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

Cooller

bohužel tohle se moc nepovedlo, začátek o ničem a poslední 3 epizody doslova ukradl Pedro Pascal s gremlinem, je mi líto všech co si cení původní trilogii a museli tohle vidět, tohle ale určitě neni Boba Fett ()

Azrail

Já... jsem vlastně docela spokojen. Možná je to tím, že kvalita věcí ze světa Star Wars po sequelové trilogii natolik klesla, že i pěkný nadprůměr mě dokáže potěšit natolik, jako bych sledoval naprostý masterpiece... ale mě se to fakt líbilo.Stěžejní jsou samozřejmě hlavní postavy a zrovna Boba je za mě natolik velký sympaťák, že to dokáže bez problémů utáhnout i sám, ale zde má k ruce ještě velice dobrou Fennec a později i Manda s Groguem a dohromady tvoří opravdu silné hlavní charaktery.Co se týče příběhu, nejde o nic světoborného, ale to jsem ani nečekal. Bobova minulost mezi Tuskeny mě bavila a vůbec mi nepřišlo, že by skákání časem bylo nějak zmatené, naopak dost přehledné. Linka v současnosti střídala malinko nudnější chvíle s dobrými a někdy až skvělými momenty (Rancor vs. droidi, útok na vlak...) a Mandovi epizody byly samozřejmě absolutně výborné. Co mi občas vadilo, že někdy postavy příliš nepřemýšlely a nedocházely jim naprosto logické věci. Nejnepochopitelnější moment byl asi ten, kdy Boba hledal svou zbroj v Sarlaccovi, i když v ní předtím vylezl a když ho o ní Jawové obírali, na chvíli se i probudil. Tak jak ho proboha napadlo jí hledat v Sarlaccovi?Celkově měl ale seriál povětšinou dobrý humor, vtipné hlášky a skvělé prostředí Tatooinu, které mě osobně asi neomrzí. Soundtrack taktéž velmi dobrý, ale ten z větší části vycházel z Mandaloriana, takže se není čemu divit. Suma sumárum, dal bych Bobovi takových pěkných 70%. Jak jsem říkal, nejde o nic úplně světoborného a Mandalorian byl o dvě třídy lepší, ale stále se jedná o pěkný nadprůměrný projekt ze světa SW ()

celticek

Tak bohužel je to o třídu slabší než Mandalorian, který i v Boba Fettovi na sebe strhává větší pozornost. Některé epizody byly skvělé - hlavně ta s Tusken raiders nebo krádež lodi. To bylo přesně to, co bych od SW čekal. Výborná je i ta s Mandem. Oblíbil jsem si dark Wookieho a Cad Banea. Motorkářský gang byl největší šlápnutí vedle. Ale vzhledem k ostatním seriálům je to pořád výš než průměr. ()

SpikeX6

Lepší než Obi-Wan, slabší než Mandalorian. Hodně se mi líbily první čtyři epizody, kde vlastně sledujeme dvě stěžejní dějové linky, které se postupně prolnou. Od páté epizody seriál dost ztrácí tempo, navzdory tomu, že se do příběhu vrací skvělé staronové postavy. Finále je takové rozpačité, ale asi neurazí. Výsledný dojem jsou slabé čtyři hvězdy. ()

LilinkaW

Není třeba si nic nalhávat, Boba Fett je první z mnoha plánovaných seriálů, který těží z úspěchu Mandaloriana. Ano, stejně jako Mando i tento seriál je vizuálně přitažlivý a plný fanservisu. Oproti Mandalorianovi tu ovšem chybí to nejpodstatnější - silná ústřední postava. Boba Fett prostě v tomto podání není dostatečně zajímavý aby utáhl celou sérii sám. Ano, na rovinu přiznávám, že jsem velmi vlažným fanouškem Star Wars, o Star Wars toho vím jen tolik co nám představily dosud zpracované filmy a hrané série, neznám původní komix ani knihy. Přesto jsem měla o Bobu Fettovi určitou představu, že je to nelítostný zabiják, jeden z nejobávanejších v galaxii. Tento seriál však ukazuje prázdného senila, který se sice tváří jak kdyby chtěl spálit celý svět na uhel, ale ve výsledku víc mluví než koná a všechny jeho bitky jsou tak nějak... ok? Řekněme si to narovinu, který seriál dokáže ustát, když se v něm hlavní postava, po němž je seriál pojmenovaný, ve dvou dílech ze sedmi ani neobjeví? Co to o takové postavě vypovídá? Jasně to potvrzuje i fakt, že tyto dva díly mají s přehledem nejvyšší hodnocení. Ve výsledku tu tak máme další průměrné dílo ze světa SW (po Obi-wanovi), které ano, je pěkné na pohled i na poslech (za mě je Ludwig Göransson zcela nepochybně novodobý hudební genius) ovšem nepřináší nic nového ani extra zábavného, kromě právě těch dvou vcelku dobrých epizod, které se ale týkají vlastně jiného seriálu (nehledě na to jak moc se tyto seriály mají snahu proplétat). Za mě osobně bych byla raději, kdyby vznikl jeden fakt dobrý seriál než abychom dostali deset různých seriálů o každé drobné postavě, která se kdy ve světě SW mihla, to je ale bohužel jen mé zbožné přání. ()

wege odpad!

Co to jako mělo být? Možná to mělo snad být něco, kde jsem nepochopil záměr? Pro mě úplně zničili celou značku. Nechápu to o to více, že Mandalorian byl skvělý, ale ani jeho účast nemohla pozvednou to sedmidílné peklo. Stejně tak ta nostalgická vzpomínka na závod kluzáků. Nemůžu si pomoct, ale tam je špatně úplně všechno. Casting, herecké výkony, příběh. Ty vole, ta akce má být jako co? Co znamená ta westernová stylizace? Scénář? Jako vážně koření, co musí proudit? Jediné, co ujde je prostředí, ale i vůči tomu jsem více kritický než pochvalný. Z úcty k Ewanovi si ještě pustím Obi-Wana a pak pro mě hvězdné války navždy skončí. A to jsem k těm novým epizodám 7 – 9 i sólovkám nebyl nijak kritický (fakt se mi líbily). Ach jo. Pořád jsem to nerozdýchal. ()

Maniik88

Veľká, preveliká škoda, že Obi Wan Kenobi nedostal Favrea, či Filoniho za scenáristov. Mňa to prekvapivo bavilo. Bavili ma aj sny z minulosti, ako sa Boba vyhrabal z púštneho červa, ako sa skramarátil s púštnymi ľuďmi, ako riešili prevoz korenia (taká trochu malá Duna). To ma asi bavilo najviac. Potom jeho súčastnosť, no tam to bolo horšie. Potešili bratranci Jabba the Hutta, potešil čierny namakaný Wooky, obluda v sklepe, cool cowboys. Nepotešili teenegerskí motorkári, sklamal väčšinou prekvapivo Rodriguez a milo prekvapilo Bryce Dallas Howard čoby režiséri. No a samozrejme potešil Mandalorian s roztomilým Grogum a Luke Skywalker digitálne omladený. No 3 zo 4 dielov boli skôr Mandalorian 2,5 ako Boba Fett. V jednom diely sa nemihol ani na sekundu, škoda. Inak zaujímavé, že ho nechali hrať 60r dedkom, ktorý vyzeral ako strýko Fester. Niektoré diely boli fakt dobrým fun-servisom. Ešte raz škoda, že ním Obi-Wan s Darth Vaderom neboli, sakra. Posledný diel ale mal mizernú akciu (Rodriguez sklamal). Efekty inak parádne a super je aj záverečná pesnička. Napr. prepadnutie vlaku, za to by sa nehambil ani celovečerák. ()

Zuzu_kuc

Definice slova nicotný. Jedna absurdita za druhou, dějová linka hluboká asi jaku u Teletubbies. Je pravda, že i tenhle panák má anténku. Když si pustíte reklamy na Fiobanku uděláte líp. ()

oldy

Mandalorian je pořád lepši serial než Boba. Taky diky němu jsou poslední 3 díly jedny z nej v tomto seriálu :D  Celkově slušných 8/10 ()

Najt

Boba Fett překvapil hlavně začátkem, který byl zajímavý. Příběh se týká vlastní dějové linie, ale propojuje se s předchozími sériemi Mandaloriana. Poslední 3 díly, jakoby jsme koukali na Mandu, což jsem uvítal. Nakonec se z toho vyklubal slušný počin nekde na pomezí 4 a 5 hvězdiček. Poslední díl byla ale solidní akční jízda a Mando tomu dal šťávu. I když první dvě série Mandaloriana jsou lepší, tak i Boba Fett si zaslouží takové hodnocení. ()

Hyperbolic

Čistá láska k původní trilogii a SW univerzu, Favreau, Rodriguez, Howard a Filoni obnovili kvality této série a opět ukázali ohromný potenciál těchto příběhů. ()

Dejvecd

// Nuda v púšti // Poslednou dobou som fakt premýšľal, čo bude najhorším hraným Star Wars a Boba Fett mi to premýšľanie rýchlo ukončil a dosť premýšľam aj nad tým, či som mu nedal zbytočne vysoké hodnotenie. The Book of Boba Fett je totižto takým klasickým Disneyho need-more-money spin-offom bez akejkoľvek snahy spraviť z toho čokoľvek zaujímavejšie. Strašne sa v tom odzrkadľuje cieľ a vízia tvorcov, ktorá bola v Mandalorianovi fakt veľká a fakt bolo cítiť, že tvorcovia vedia kam to chcú smerovať. Na druhú stranu tu mi prišlo, že Disney len povedalo Favreaovi a Filonimu nech spravia seriál o Bobovi, hlavne ať je tam Boba a pár ďalších známych postáv zo Star Wars a nechajte ich postrieľať nejakých vedľajších záporákov, ako to bude prebiehať je nám jedno, hlavne že to bude mať veľkú sledovanosť. Dvojica teda začala narýchlo robiť nejaký jednoduchý scenár s minimom zaujímavých plot-twistov, pridali pár známych postáv a išlo sa. Za polovicou si potom všimli že ich príbeh je až príliš jednoduchý, tak tam pridali dve epizódy v ktorých ani Boba nie je a hotovo. Vlastne na konci ešte museli zabiť asi najlepšiu SW postavu tou najnudnejšou smrťou. S týmto výsledným sračkoidným scenárom, ktorý trval napísať asi 5 dní potom prišli za Disneym, ten to odklepol, pretože money, dal im slušný budget a nechal ich pracovať. Favreau a Filoni obsadili dobrých hercov pridali skvelé efekty, ktorým sa občas slušne darilo kryť celú jednoduchosť seriálu a ta dá, tu je výsledný produkt, ktorý okrem kapitol s Mandom a druhej epizóde ponúka len málo vecí, čo potešia SW fanúšikov. Vôbec nebudem skrývať extrémne sklamanie, ktoré z  tohto seriálu vzišlo, pretože to čo Favreau a Filoni ukutili sa ani zďaleka nechytá na Manda, alebo iné SW projekty, pretože Boba Fett je nesúrodá a chaotická zmes toho, čo máme na SW radi, avšak podávaná s absolútnou ľahostajnosťou a bez akejkoľvek vízie, tá vízia je dokonca tak malá, že to musí zachraňovať príbeh Manda v ktorom vďaka bohu vedeli kam to majú viesť. Pozerateľné to je, hlavne vďaka dobrým efektom, velice pekného vizuálu, cool akčným scénam a všade prítomného fanservisu, ktorý ja ako fanúšik SW nemôžem hateovať. Inak sa však jedná o obyčajný výplach a jednotlivé epizódy by som mohol zjednotiť aj nasledovne: 1. Docela zaujímavý flashback o hl. postave. 2. Velice parádny flashback o hl. postave. 3. Konečne sa niečo začalo hýbať aj v súčasnosti nášho príbehu, ale je to tak jednoduchá nuda, že by som bol radšej keby sme sa vrátili späť do flashbackov. 4Do flashbackov sa vraciame, ale začína to byť rovnaká nuda ako v hl. dejovej linke v ktorej sa za tie dve epizódy stal úplný prd. 5. Jes, konečne niečo iné ako tá nuda na Tatooine a konečne parádne Star Wars, ktoré však nemá s hl. dejovou líniou nič spoločné. 6. Rovnako ako 5. 7. Rýchle ukončenie všetkého toho mišmašu. // Takže asi takto, nebyť parádnych Mando epizód tak sa jedná o ťažký priemer až podpriemer. 2/10 ()

hrumsrt

Námezní lovec Boba Fett se po velkém úspěchu svojí postavy v sesterském Mandalorianovi dočkal i svého vlastního seriálu. A potvrzuje se, že ne každý seriál s lovcem je zlato. Boba Fett je tady mimořádně špatně uchopen a není to ani zdaleko o tom, že má svoje nějaké úkoly, které si plní, ba jednu linku, kterou musí projít. Nakonec ani těch trapných 6 epizod nevyužil a dvě z nich si vytáhl Din Djarin, aby si splnil pomlku mezi sériemi. Nejen, že do Bobova seriálu to vůbec nezapadlo, ale hlavně se ukázalo, jak moc je Bobův příběh nezajímavý a špatně uchopený. Mandovy epizody byly ale naprosto jinde. Uznávám, že to jeho žití s Tuskeny bylo super a dávalo mi to naději, ale teď už vím, že to bylo tím ekosystémem SW univerza, který zde byl tak dobře využit, že si ani nevšímáte jak Boba Fett jako postava nefunguje. Propojení s Mandalorianem bylo čisté volání o pomoc, aby ten seriál měl aspoň nějakou lepší kvalitu. A asi to i vyšlo, ale ve finálové epizodě zase Boba není funkční. Hergot, snad každá jiná postava fungovala daleko lépe než on. Má zatvrzelý výraz, ale vlastně dostane na prdel od každýho a nebýt lidí, kterýma se obklopuje, tak by už dávno smrděl v žaludku té velké potvory. Akčních sekvencí je tu málo a vůbec nepůsobí tak svěže, k tomu ale řada tlachání o tom, jak být politikem, když nemáš zkušenosti a vládneš jen ocelí. Žádné další pokračování nechci, Boba Fett je lůzr! Ale jak hodnotit, když to zvedly hlavně ty dvě Mandalarianovy intermezza? 70% ()

ACDCKL

Máme za sebou první sérii o našem oblíbeném námezdním lovci. Rád jsem se na něj podíval, dlouho jsem se tak netěšil každý týden na novou epizodu, ale má to rozhodně svoje mouchy tento seriál. Seriál se hezky drží stylu a prostředí Mandaloriana, westernový ráz, přestřelky, inspirace - všechno správně udělané. Též i flashbacky byly dobrý nápad pro tento seriál, bohužel se nakonec ukázaly tyto scény trochu zbytečné. Též i představení Boby v jiném světle, než jsme ho znali, není zrovna extra po chuti, přece jenom ve filmech působil více jako záporák, co je schopný udělat vše. Zde už to tak nevypadá a nechá si od všech do všeho kecat. Sérii nakonec zachránil svým zjevením Mando, jeho dvě epizody jsou opravdu výborné a člověk už se těší na novou sérii o Vánocích. Též i trénink malého Grogu, Luke na scéně, Ahsoka, výcvik s Dark Saberem - výborné. Abych to sečetl, seriál si své 4* určitě zaslouží, jen druhá série bude asi zbytečná, Bobu dle mého mínění není kam dál rozvíjet a první série v podstatě jeho příběh zakončila. Avšak potitulková scéna nám dává naději o jedné z "mrtvých" postav, která by si určitě zasloužila taky svůj větší prostor v tomto světě; tak snad se případně objeví v Mandovi. ()

DaweForeman

Tohle mi přijde trochu jako hašení požáru po Mandalorianovi, přípravu na další počiny z tohoto univerza a trochu vyřešení některých věcí, kterými se nechtějí později autoři už zabývat. Trochu nechápu, proč to nazvali tak, jak to nazvali, protože se snad jen půlka seriálu zabývá Bobou Fettem, kdy zbytek je čistokrevné pokračování Mandaloriana. Nejvíce jsem si asi užil první díly, kdy ony flashbacky Boby vyprávěly celkem zajímavý kmenový příběh (něco na styl kovboje, který se objevil u Indiánů) a o tom, co se dělo na Tattooine po zkáze Jabby. Zbytek mi přijde buď jako splatlanina střípků z různých trendů. Zaprvé přeháněli to s tím, kdo je tedy mrtvý a kdo není (to mi přišlo jako jeden velký mínus, kdy bych pochopil ještě, kdyby to použili pouze jednou, ale tímhle opakování dali trochu najevo, že nikdo vlastně nemusí umřít). Modeři jsou dalším prvkem, který by tu neměl být, kdy si vypůjčují určitý moderní "trend" zaměřený na teenagery, který mě akorát všude rozčiluje, a navíc samotný modeři jsou chodící kontradikcí. Když už je zmiňuju, tak po vizuální/technické stránce mě zarazila scéna honičky moderů na jejich příšerně nadesignovaných mašinách a asistenta radního, která vypadala opravdu prkenně. Po designové stránce se jim také nepovedl jistý žoldák, který se objeví na konci. U konce je pak očividně vidět narážka na King Konga. Ohledně konce bych ještě zmínil snad onen souboj, kdy těžká technika se jim po vizuální stránce opravdu povedla, ale zase na druhou stránku závěrečný souboj mi přišel tak trochu podivný a zmatený, kdy tam jisté postavy pobíhaly jak splašené slepice, kdy to nemělo určitou finesu. Co bych opravdu pochválil je ona pokračující snaha propojit veškeré počiny ať už hrané, animované nebo knižní dohromady a dále opravdu povedený soundtrack od Ludwiga Göranssona - i když by se dalo říct, že si aranžuje určité předchozí hudební tracky dohromady. Akorát se mi nelíbil naaranžovaný ústřední track na konci posledního dílu, kdy tam zakomponoval jméno Boba Fetta. Obecně tenhle počin úplně neurazí, kdy se člověk může vrátit do onoho univerza, ale Disney provedení z toho nedělá moc úžasný zážitek. ()

DoubleJack

Nepopulární názor: Většinu času jsem se strašně nudil. Nemyslím si, že postava Boby Fetta (ať už jako charakter nebo jeho background) je natolik zajímavý, aby dokázal utáhnut celý seriál. Faktem je, že kdyby do příběhu nevstoupil Mandalorian, tak by se jednalo o naprosto šedou záležitost. Chápu přitom nadšení většiny lidí, kteří jsou rádi za alespoň nějaký výlet do světa SW, který není úplně zpackaný - ano, dívám se na tebe Epizodo IX. Na druhou stranu bych asi čekal více originality, protože pokud nejlepší momenty seriálu jsou ty, kde vystupuje náš Mando a ne hlavní postava Boba Fetta, tak je prostě něco špatně. ()

strachon

Nelze se vyhnout srovnání s Mandalorianem, už proto, že poslední tři díly se výrazně navrací právě k němu, jak množstvím postav včetně titulní, tak i prostředím a atmosférou. Vlastně jako kdybychom si jenom na první půlku série odskočili z Mandaloriana do boční linie vysvětlující Fettovo zmrtvýchvstání a pak se zase vrátili ke starému dobrému příběhu dvojice Mando & Grogu. Jenže i ta je stále spíš jen slabším odvarem původního Mandaloriana. Ne že by tu nebyly zajímavé nápady, ale některé zápletky a scény působí až příliš naivně, a to i na poměry Hvězdných válek. Jinak je vizuální stránka pěkně zvládnutá, ale příběh ani postavy zas tolik nezaujaly. A oproti Mandalorianovi toto dílo zaostává ve vtipu i roztomilosti (a taky v hudbě, byť těžící z Göranssonových motivů, ale prostě slabší). ()

Cermicek

Hele na rovinu. Je to slabší než Mandalorian a to celkem vo dost (logika si dost často hraje na schovávanou). Na druhou stranu, pro někoho, kdo neni SW freak pardon geek (tudíž je mu úplně egál, jakej přerod z bad-ass bounty huntera v ultra-pacifistu tu tvůrci uklohnili, nebo zda náhodou neukazuje škebli moc často,...) a od série čeká pohodovou sci-fi odreagovačku, to pořád funguje. Navíc podle mě se tu objeví i pár světlejch momentů: flashback s Tuskeny, Mando, Grogu, Mando..! Já jsem spoko🖖 ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023