Clarice

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, 2021, 9 h 12 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Thomas Harris (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Rebecca Breeds, Nick Sandow, Kal Penn, Michael Cudlitz, Erica Anderson, Jayne Atkinson, Lucca De Oliveira, Shawn Doyle, Chris Farquhar, Simon Northwood (viac)

Od událostí z Mlčení jehňátek uběhl rok a agentka FBI Clarice Starlingová se vrací do terénu. Seriál sleduje její dosud neodvyprávěný příběh, v rámci kterého se snaží prosadit v mužském světě a zároveň dopadnout nebezpečné sériové vrahy a sexuální predátory. (TV Prima)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (14)

Clarice (2021)

Tak tohle byla vážně zoufalost. Seriál udělal z Clarice labilní pitomou fňuknu. Navíc zcela retardovanou formou. Seriál totiž neví co chce. Sledovat jeden příběh celou sezónu nebo se vydat cestou co epizoda to případ? Rozhodně koncept, co epizoda to případ (se sjednocující linkou napozadí) by udělal ze seriálu mnohem zajímavější podívanou. To co selhává, je totiž vyprávění hlavní linky. Nezvládá ho a to vůbec.  Linie vyšetřování je jeden brutální bordel bez logiky. Vrchol trapnosti je také hra na drama (ohrožení života) u postav jako Clarice nebo Krendler (který mimochodem záhadně zmenil povahu a vztah ke Clarice). Každopádně. Pokud postava vystupuje ve filmu Hannibal (který se odehrává cca 8 let po seriálu), nic se jí nestane. Takže to “napětí” fakt nefunguje. A když se (v jednom případě) natahujete na celou epizodu je to doslova na odpad. Dále ty naprosto nechutné pokusy o umění (spojené s psycho stavy Clarice) jsou brutálně otravné a ničemu napomáhají. A přitom seriál začal naprosto geniálně. Brilantní navázání na Jehňátka (včetně recyklace některých záběrů a scén z finále filmu) vytvořila tu správnou atmosféru. Clarice dokonce jezdí ve stejně otlačená Hondě. Pak ale nastane schyzofrenie popsaná výše. Za mě tedy jako celek jedno velké fuj (podrobněji v každé z epizod kde ten sešup je vidět). ()

Už žádné mlčení (2021) (E01)

Brilantní navázání na Jehňátka (včetně recyklace některých záběrů a scén z finále filmu). Clarice dokonce jezdí ve stejně otlačená Hondě. Za mě dokonalá integrace s plynulým navázánímna další případ. ()

Duchové na dálnici 20 (2021) (E02)

OK, takže to vypadá na koncept co epizoda to případ s linkou na pozadí (dotažení případu z #1 epizody). Za mě OK, odsýpáto. ()

Jsi v pořádku? (2021) (E03)

takže změna, vracíme se k vraždám žen a pokračujeme… sice jsem zmaten, ale v pořádku. ()

Nemůžeš mě ovládat (2021) (E04)

Tak tohle mi už zavání průšvihem. To jako došly nápady, že se musíme celou epizodu rýt v hovně a nic z toho? Vycpávková epizoda s minimem přidané hodnoty. ()

Usmiř se s bohem (2021) (E05) odpad!

Za prvé, Clarice se chová jako kráva a zbytek týmu jsou totální debilové. Za druhé, Clarice v nebezpečí nefunguje. Víme, že přežije a nic se jí nestane. A za poslední, ten retardovaný scénář… jestli tohle má být celý seriál, hlasuju pro zrušení. ()

Jaké to je, být tak krásná (2021) (E06) odpad!

Tak je to definitivní. Z Clarice se po pár  solidních epizodách vyklubal odpad, kde se jen přešlapuje na místě a nic se neděje. Nula posun v případu. Jen utrpení a nuda. ()

Ošklivá pravda (2021) (E07)

Touto epizodou se potvrdilo, že série prostě neví co se sebou. Opět totiž řešíme nový případ a děj se věnuje vyšetřování vraždy žen jen okrajově. Prim má nový případ. Kdyby byl takový celý seriál, bylo by to ono. ()

Korálek do sbírky (2021) (E08)

Sice se epizoda opět tváří, že máme další případ, ale přišlo mi, že je spíš na obtíž. Celou dobu se děj vrtá v životech postav a nic nového prakticky nepřinese. Sezení Clarice u cvokaře považuji vyloženě za otravné. ()

Mlčení je očistec (2021) (E09) odpad!

Konečně se neplácáme v Clarice… místo toho se plácáme v psychice jiných TŘECH postav. Naprosto chápu proč tohle šlo ke dnu. Brutální nuda. ()

Dítě bez matky (2021) (E10) odpad!

Jízda odpadem pokračuje. Dlouhé rozbory toho co se stalo v Jehňátkách. Bohužel tou nejdebilnějši formou - vše najednou jako průjem. Pro hlavní linii zcela zbytečné. ()

Achillova pata (2021) (E11)

Děj se síně velmi pomalu a obsahuje spoustu debilit (proč to neposlala celé???) a děj se drolí do nudných vstupů snad všech postav co existují… neskutečná nuda. ()

Vztah s otcem (2021) (E12) odpad!

Tak jsem se zase dozvěděli spoustu věcí, které buď s případem nesouvisí nebo vůbec nedávají smysl. ()

Cena rodiny (2021) (E13)

Zase Clarice v nebezpečí? Vážně? Kdo baštil, že je (zase)v ohroźení života? Neskutečná kokotina… to samé postřelení jejího šéfa. Závěr ušitý dost narychlo (jako by se toho chtěli už zbavit). ()