V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

Itar

Ultra patetické finále, které potvrzuje, že zejména scenáristicky je potřeba Wachowské hlídat. Vizuál precizní (byť stejně jako u Reloaded, i tady (ne)funguje spousta čistě digitálních scén oproti prvnímu dílu), myšlenka zajímavá. ()

Paldiny

A máme tu finále snažiace sa uzatvoriť zbytočný i keď remeselne zvládnutý druhý diel. Na ceste za ním nás čakajú nové otázky, polovičné odpovede a dúhové vyústenie, v ktorom systém nechtiac poráža obsah. Ako inak mám nazvať tuctovú strieľačku bez štipky originality. Našťastie som bol v istej fáze už natoľko otupený, že mi to bolo vlastne jedno. ()

orkadimenza

Po nadějném začátku jsem věřil, že Revolutions bude tím nejlepším filmem celé série, který mi vše objasní. Jenže pak přišla nechutná hodinová počítačová bitva a žádné velkolepé rozuzlení se nekonalo. Tímto můžu definitivně prohlásit, že série filmů Matrix mě absolutně minula a od pochopení tohohle sci-fi jsem hodně daleko. ()

Fryštok

Druhé pokračování degradace odkazu prvního filmu Matrix. Tentokrát přeci jen o kapku lepší než Reloaded - hlavně díky umírněnější frekvenci bizarnosti, béčkovosti a klišé. ________ Další sequel přináší znovu řadu nových vedlejších postav, které jsou využity ve výplňkových scénách. Mě ale nezajímají ani tyto postavy, ani výplňkové scény. Zajímá mě maxmilálně Neo, Morpheus, Trinity - tedy zákonitě i scény, ve kterých figurují tyto hlavní postavy. Když je nějaká šupačupa akční scéna (útok na Zion), ve které nedejbože bojuje o život nějaká absolutně nepodstatná postava - tak je mi líto, ale taková scéna pro mě nefunguje - jelikož je mi úplně jedno, jestli ta daná postava žije či nežije. Problém tkví v tom, že tyto nudné výplňkové scény zabírají bezdůvodně velkou část metráže filmu, která mohla být využita mnohem účelněji.  _________ Závěrečný souboj Neo vs. Smith je z dnešního pohledu zcela obyčejný. Dost lidí tady píše, jaká je to „úchvatná“ scéna... není. _______ Konec filmu jinak velmi cheesy a naprosto nepřekvapivý - tedy předvídatelný. Stačilo. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "The only way you're getting through this door is over my big, dead ass." "So be it."     Záver trilógie ma síce nenadchol, ale zase nejde ani o nejaké zásadné sklamanie. Je tu zopár scén, pri ktorých som bol blahom bez seba, mám na mysli hlavne scénu na stanici metra, ktorá má úžasne tajuplnú atmosféru. Akcia ma tu zase nebavila až v takej miere ako v predošlej časti (a že je jej tu požehnane), často sa totiž zvrháva na bezduchú, samoúčelnú záležitosť na efekt (prestrelka s oponentmi dolu hlavou, nekonečná bojová scéna v Sione). K výnimkám patria pôsobivé súboje so Smithom (tentokrát v jeho vlastnom temnom svete), ktoré proste nikdy nesklamú. To, že sa boje presúvajú z Matrixu viac do reálneho sveta, je celkom zaujímavý prvok (Smithov prienik do reálneho sveta, Neove nové schopnosti), no zároveň sa tým to matrixovské čaro tak trochu vytráca. Niektoré vedľajšie postavy tu na môj vkus dostávajú viac priestoru, ako by bolo zdravé: Harry Lennix ako veliteľ Lock ma dosť iritoval už aj v predošlom diele, Jada Pinkett Smith ako Niobe je síce veľká sympaťáčka, ale herečka to veľká nie je, ďalšia čierna dáma Nona Gaye ako Zee ma zaujala o niečo viac. Film sa, žiaľ, opäť nedokázal vyhnúť takým tým akože hlbokomyseľným rečiam, ktoré ho zrážajú dole, na druhej strane mám pocit, že hudba sa trochu zlepšila (celkom pekná titulková skladba).      "It was your life that taught me the purpose of all life. The purpose of life is to end." ()

willis

Dokončení pokračování Matrixu je už od první minuty ukázkou scénáristické bezradnosti kdy je akce(která už v tomto díle opravdu nic nového nepřináší) kombinovaná s bezduchými pseudofilozofikcými dialogy. A pokud jsem byl k Reloaded shovívavý k Revolutions nebudu. Matrix R.I.P. ()

Spectre

No z predchádzajúcich dvoch filmov tento účinkoval najmenej a mám vážne obavy, či sa vôbec dá objektívne okomentovať. Symbolické 2* dávam len za to, že trilógia skončila a nebudú trápiť diváka s ďaľšou kravinou. ()

Macik

áááááááá citelný posun k lepšímu,takhle jsem si přesně představoval konec. Když tak přemýšlím nebyl ten druhej díl zbytečnej????:) ()

M.I.K.E.

Zklamání!!! Kdybych ten film viděl jen tak bez ničeho, bez slávy, toho klišé okolo a očekávání jako by to byla sobotní oddechovka, dal bych 4-5 hvězdiček, ale jelikož Matrix je fenomén a pro mě to byl jeden z nejočekávánějších filmů roku 2003 tak musím dát 2 hvězdičky.Místo toho, aby snímek pěkně rozzuzloval celou sérii, vylepšoval výborné akční scény s prvních 2 dílů, tak film upadá do úzémí obyčejných keců, které nikoho nemůžou nadchnout. Dialogy bez pointy, scény bez napětí, příběh bez řádného rozzuzlení.... Matrix Revolutions je příklad toho, že pokračování úspěšného hitu, může celou sérii zkazit. ()

Alf

je mi líto, nevidím žádný podstatný rozdíl mezi jednotlivými díly - ve všech se planě (čti filosoficky) žvaní, naštěstí jen občas, všechny obsahují skvělé triky (a já bych dokonce svatokrádežně řekl, že stále lepší) a celkově obsahují stylotvornou atmosféra, tedy když pominu velmi originální mejdany v Zionu, kdy jsem si říkal, proč by vlastně lidstvo mělo vybojovat nějakou svobodu, když si jí pak užívá právě takhle... ()

Zombi

Všechny tři filmy hodnotím maximem, protože spojují dohromady všechny ingredience které mám rád a ve svém provedení a stylové škatulce nemají moc vážnějších konkurentů. Samozřejmě v rámci této trilogie je nejlepší jednička, ale každý film přinesl do série něco nového, tento především frenetickou robotickou řežbu, krev a animáckej závěrečnej megafight. ()

Ukko

Matrix Revolutions je dle mého názoru nejslabší z celé trilogie (i když by to asi mělo být obráceně). Dokonalá atmosféra nás sice opět provází celým filmem a závěrečná řežba lidí proti strojům v Zionu je taky cool, ale celkově to nestačí. Film je totiž, na to co se v něm odehraje, poměrně dlouhý a jde vidět, že bratrům Wachowským už pomalu ale jistě docházely nápady. Závěrečná bitka se Smithem to jen zpečetila. Nicméně jako vyvrcholení trilogie a ukončení ságy je to povinnost vidět. Rozhodně se celá trilogie povedla a zůstane zakotvena na poli scifi kinematografie ještě pěkně dlouho. ()

geimz

Po druhom zhliadnutí musím znížiť hodnotenie. Neadekvátny koniec trilógie, ktorý ani po päty nesahá famóznej jednotke alebo slušnej dvojke. Napriek tomu boje so sentinelmi skvelo zvládnuté, takisto obstojný záverečný súboj so Smithom, každopádne zakončenie nie je ani zďaleka podľa mojich predstáv. ()

EbiGuetta

Minulé díly byly o dost lepší. Vadila mi ta věčná bitva. To věčné třískání, střílení a mlácení vyplnilo více než třetinu filmu. Keanu Reaves a Carrie-Anne Moss byli jako vždy skvělí. Nejlepší věc na tomhle filmu je soundrack! ()

feeme

Důležitý je vědět, že Reloaded a Revolutions je v podstatě jeden film na dvě části, z čehož první část bude pro mnohé asi znatelně koukatelnější než druhá, které ani přesto nemůžu dát o hvězdičku míň, jak jsem původně chtěla, a to z prostého důvodu - jsem ráda, že se Trinity i Neo oba obětovali, tím pádem nevznikne žádné pokračování, které zaprvé nikam nevede, a které by už sotva, stejně jako II a III, překonalo Matrix I. ()

Movie Gourmet

Poslední díl matrixovské trilogie s názvem Matrix Revolutions opravdu nejlépe vystihují postery se scénou s celým regimentem agentů Smith(ů) stojícím proti Neo(vi), když do toho začne pršet. Moc si už děj nepamatuji, ale tuším, že se z hlavní části odehrával v reálném světě než ve světe Matrixu. Byl o posledním vzdoru a postavení se lidí strojům, které měli město Sion zničit, pokud ho najdou a prolomí jeho obranu. Ve filmu jde spíš o politiku a Neo se zde dostává až na druhou kolej. Morfeus pan na třetí, ne-li dál. Ani jeden z nich nemá významné postavení v radě odboje a navíc Morfeus a Trinity jsou asi jedinými, kdo věří v to, že je Neo opravdu vyvolený a je v jeho moci zvítězit jak ve světě počítačové simulace Matrixu, tak ve skutečném světě nad armádou strojů. V ději či efektech a originalitě už se nešlo moc kam posouvat dál. Agenti Smithové jsou zde už prakticky stejně silní a neporazitelní jako Neo a možná i víc než on a umí i... létat jako on. Sledují své vlastní sobecké cíle. Nejsou ani na straně lidí ani na straně Matrixu. Konec samotného filmu je pak zvláštní. Verdikt: 4* a 85 %. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz