V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

Wormboy

Zavrsenie trilogie je o kus lepsie ako predchadzajuci Reloaded a nastastie nezanechava zbytocnu pachut. Samostatny polbod (do 4) za skvely Davisov soundtrack. 3,5/5 ()

Juto

Úžasný tretí vstup na ukončenie trilógie Matrix! Príbeh je v tomto filme temnejší než v ktoromkoľvek z predchádzajúcich filmov, ale to sa dá očakávať, pretože prvý film bol o narodení a druhý o živote. Očividne to znamená, že tretí je o nevyhnutnom konci, ktorý musí prísť k nám všetkým: o smrti. Bitka ľudí proti strojom na planéte Sion je dychberúca. 10/10 ()

Seag

Obrovské sklamanie. Jednoznačne najslabšia časť celej trilogie. Zatiať čo jednotka a dvojka stály na výborných a efektmi prešpikovaných súbojoch, tak trojka stojí na prestrelkách medzi robotmi. V strede filmu som dokonca zaspal. Všetky 3* dávam za final fight Neo vs. Agent Smith. Dalej však už nemám slov. ()

BoXBe

Matrix Revolutions dopočítal rovnici a nestabilní proměnné a zklamal všechny, kdo očekávali běhání po Matrixu a film plný "bullet timů", včetně mě. Wachovští se vydali ke svému kýženému výsledku cestou celkem zdlouhavou, neupozornili nás předem a naservírovali sci-fi, kde se dlooouuuhoooouuu dobu řeší podzemní odboj (jinak vizuálně precizně zpracovaný, o tom žádná - ve kterém bylo filmu dodnes bylo lépe provedené CGI, než v Matrixu sentinely?), i když všichni diváci čekají v podstatě jen na závěr filmu, střet Nea s agentem Smithem a rozuzlení. Nejslabší část trilogie spíše zklame než potěší, ale pravdou je, že nějak to skončit muselo. Jako celek to zapadá, jako samostatný film ne, jako trilogie, když se divák snaží pochopit vypravěče, má jen malou konkurenci. A jen tak mimochodem, Matrix změnil filmový průmysl a paradigmata, to není málo :) P.S. 2024: Nemůžu si pomoct, ale už je to více než dvacet let a pořád by se měli na téhle trilogii trikaři fakt co učit. ()

Šimpy

Že by se trojka pokusila napravit reputaci? Pro toho, kdo čeká odpověď na otázky položené v předchozích dílech zřejmě zklamání, stejně jako pro člověka, který čekal nějaký púřevratný závěr. Mě ovšem naprosto uchvátil závěrečný souboj Neo vs. agent Smith. Úchvatná scéna, podkreslená hudbou, kdy jsem konečně měl ten správnej dojem: "Tohle je bitva o osud lidstva!" ()

WolfR

Kvalitní pokračování Matrixu Reloaded a zároveň grandiózní ukončení celé trilogie Matrix! První půlka filmu je sice taková moc natáhla a obsahuje až přespříliš dialogů, i když občasné filozofovaní není k zahození. Ale ve druhé se rozjede fenomenální, dynamický, sci-fi nářez a ta pravá válka mezi lidmi a stroji! Matrix Revolutions vás pohltí i svou atmosférou a ponurostí. Naprosto geniální! Ale hlavně, závěrečný souboj Smith versus Neo se zapíše do historie kinematografie! Naprosto bombastická bitva o osud lidského pokolení! První půlka filmu je tak za 3-4 hvězdy. Ale ta druhá, to je něco nevídaného, to nemá v tomto žánru obdoby! Ta je za 5 hvězd. Závěr filmu je totiž prostě perfektní a dokonalý. Ten musel všem kritikům zavřít hubu. Takže když to sečtu, jsou to 4 hvězdy a skvělé zakončení této epické trilogie! PS: Dokonalé efekty a hudbu ani není třeba zmiňovat. ()

dr.fish

Když jsem šel kdysi z kina z premiéry jedničky Matrixu, vtipkoval jsem, že takhle dokonale natočenej film o Ježíši Kristu jsem ještě neviděl, a že to musí být natočené Vatikánem. A hle, ono se to splnilo. Neo skutečně v roli Spasitele umírá na kříži, abychom my kreténi mohli v míru žít. A má pěknou honičku, jelikož si lidstvo vymyslelo mezitím mnoho způsobů, jak se zničit. Mr.Smith není jednoduchý soupeř v jedničce, ale to je prd oproti fínální bitvě. Je to čistá teologie přátelé. Krásně zabalená a já si jí vážím... ()

mortak

Tři filmy v jednom: filosofická diskuze o svobodné vůli a determinismu by si zasloužila vlastní film (kauzalita zbraní zakončena zamilovanou Trinity jakožto jediným východiskem je asi nejlepší metafora celé trilogie), a je škoda, že Lambert Wilson i Monica Bellucci zmizí bez jakékoliv pointy. Biblické podobenství o Spasiteli, který nastolí rovnováhu mezi determinismem strojů a svobodou vůle (či chcete-li mezi Starým a Novým zákonem) je tak trochu násilně naroubované na celý koncept, a závěrečný boj "anděla" a "ďábla" ve stylu kung-fu je dost zvláštní, ale pořád funguje. Bohužel celá linie s bojem o Sion je tak dementní, tak plná klišé, že táhne celý film o několik příček níže. ty dialogy jako by vypadly z nějaké armádní propagandy (Já nedokončil základní výcvik - Já taky ne). Možná by bylo lepší, kdyby se Matrix oprostil od bojových scén, a věnoval se plně filosofické mytologii. ()

animaxis

Po filmu Matrix Reloaded, ve kterém převládaly obvzáště světlejší barvy, působí Matrix Revolutions o něco temněji. Od konce Reloaded tu uběhlo ani ne pár hodin, takže film prostě pokračuje tam, kde předchozí skončil. Tento díl už nepřináší žádné extra nové myšlenky Matrixu a i když se tu občas objeví něco nového, většina filmu jsou hlavně bitvy. Co se těch týče, tak mě bavily mezi lidmi, ale jakmile se přes 45 minut bojovalo se stroji, tak mě to pomalu přestávalo bavit. Bylo to sice působivé, ale jen v prvních vteřinách. Neova výprava do města strojů na mě působila mnohem líp a místy mi přišla dokonce i trochu depresivní. Finální bitva se Smithem byla velmi působivá a obrovský podíl na tom má i hudba, která je v této scéně naprosto dokonalá. Konec filmu mi nepřišel špatný, ale ani nijak extra dobrý. Možná jsem jen chtěl vidět něco velkolepějšího, ale i tak to bylo ok. Filmu nakonec dávám tři hvězdičky. Rád bych dal čtyři, ale bitva se stroji mi to trochu kazí a kdyby ve filmu bylo přidaných pár scén (akčních či normálních) místo pár minut té bitvy nebo kdyby byl film delší, tak bych ty čtyři možná dal. Stejně ale považuji Matrix za dobrou trilogii, kterou mám rád už od mala, takže se na ní jednou za čas rád podívám. ()

otík

Vzhledem ke dvojce málo akční, sice méně filozofických keců a více vysvětlení, ale dějově už ne tak zajímavé jak dvojka a ani triky mě zas tak nenadchly. Poslední scéna v dešti byla snad až moc "létací", v obou dílech chybí ladnost bojových scén jako tomu bylo v jedničce, děj je až zbytečně komplikovaný, prostě je to blockbaster, který je až moc blockbasterovitý. Rozhodně nejsem spokojen. ()

Baker

Výborné triky, docela fajnové přestřelky, jedny z nejdementnějších proslovů, jaké jsem kdy slyšel (300 ukázala, že se DAJÍ udělat proslovy k hrstce vojáků, kteří jdou na smrt). Jinak (jediný!!) film, na který jsem si musel zajít dvakrát, abych se přesvědčil, že je opravdu tak debilní. ()

tomeek

Já nevím, co tady pořád frfláte! Jak byste jako chtěli, aby to skončilo? Podle mě důstojný konec výborné trilogie. Závěrečný souboj je trochu rozpačitý, ale uznejte: jak chcete překonat něco, co jste sami vytvořili tak, aby se to překonat nedalo a divák se tím tak rozmlsá, že bere bullet-time jako samozřejmost? Skvělé. Při proslovu hlavního stroje ve tvaru hlavy jsem myslel, že umřu v troskách kina - takový rachot to byl. ()

tom88

Jeden zo skvostov a jeden z mojich naj filmov čo som kedy videl. Revolutions je taká menšia revolúcia vo filme po viacerých stránkach, hlavne v akčných scénach ako monštrózna vojna strojov s ľuďmi alebo finálny boj Nea so Smithom. Dej je trošku slabší, ale to preto lebo všetko bolo už vyrozprávané v jednotke a dvojke, v trojke už to iba všetko vyústilo do záveru. Herci nemali problémy sa prispôsobiť lebo všetkým si prešli v 1. a 2. dieli a myslím, že tu boli najlepší. Tento film by som nazval ako film budúcnosti, lebo keby ho nakrútili aj o desať rokov, tak by som bol taký nadšený a rozčarovaný ako v roku 2003 alebo ako som teraz. Trojke síce chýba niečo z dvojky, ale aj dvojke chýba niečo z trojky, no trojka ma naplnila viac. Akcie je vo filme dosť a ešte k tomu na lepšej úrovni ako v jednotke aj dvojke, napr. vojna strojov je jedna z najlepších a najprepracovanejších čo som videl. Zakončené je to famóznym, efektným súbojom Nea a jedného z najúžasnejších záporákov v dejinách filmu agentom Smithom. Ja som maximálne spokojný aj keď film má nejaké muchy a slabšie miesta. Ako samostatný film sa to pozerať len tak asi nedá ale keď si pozriem celú trilógiu za sebou tak je to neopísateľný zážitok. Stačí už písania, to treba vidieť ! 85%. ()

okkac

Bitva o Sion, přestřelka vzhůru nohama a finalní bitka se Smithem byly skvělé, ale nedočkal jsem se odpovědí, které jsem chtěl. Takže mírné zklamání. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz