Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

StanislachKo

Je to tupota na entú, ale kto si myslí, že tomu filmu išlo o niečo viac ako vyzerať cool, podľa mňa úplne nerozumie. Minimálne svetu, v ktorom Miško točí. Každopádne za mňa úloha splnená: Vyzeralo to SAKRA cool! ()

sir-dave

Sice to jde v poslední době s Michaelem Bayem z kopce, ale tady se ještě jakž takž slušně vrátil, ikdyž zlaté časy jsou asi pryč. Úvod a konec má dobrej spád, přepadení banky plus vyústění na které se poměrně slouho čeká, se povedlo. Prostřední část, kdy se až neskutečně dlouho drží Sanitka na cestě je u mě ta slabší. Taková Nebezpečná rychlost tu uměla s udržením pozornosti líp. Samozřejmě efekty a vše na co je divák zvyklý dostane. ()

UhLee

(7/10). Musím uznat, že mě Michael Bay příjemně překvapil. Divák si od prvních minut říká, jestli je vážně Ambulance jeho počin. Film od prvních minut diváka chytí za srdce, protože jsou tady zobrazené malinké osudy, které z toho filmu však dělají něco víc než jenom bezmyšlenkovitou akční Bayovinu. Fakt si myslím, že Michael šel trochu do sebe a servíruje nám tady docela odlišný film, avšak s jeho nezpochybnitelným rukopisem. Kamera je zde výborná a tančí kolem celého Los Angeles. Střih místy opravdu působí nebezpečně pro epileptiky, ale je tak stresující, že se i hodí k tónu celého filmu. Jak už jsem přechozí větou naznačil, tak tempo celého snímku je opravdu zběsilé a divák si nemá ani na malou chvíli čas odpočinout. Herecké obsazení je více než uspokojující. Jake Gyllenhaal jako šílený maniak a k tomu rozumný Yahya Abdul Mateen II. Je tam chemie a i když jsou to typické typologie postav, jako všechny ostatní ve filmu, tak těmto dvěma to prostě žerete. Pak tady máme ještě krásnou Eizu Gonzalez, která tady má ruce šmátralky a zachraňuje jimi lidské životy. Až na závěrečný sentiment, který byl podle mě zbytečný je Ambulance příjemné překvapení, která dává divákům naději, že Míša ještě nepatří do starého železa. ()

DragonnCZ

5-6/10. - Ale jo vrámci možností to šlo. Malá snaha tu vidět byla, ale jsou tu strašně nevýrazný a neprokreslený postavy tupý a plochý scénář. Co si budem Michael Bay už má akčňáky v malíku odpradávna je to schopný režisér který když se snaží umí něco dychtiplného natočit i, když po Posledním rytíři neuvěřitelně zklamal, ale toto je taková jeho rutina a tento film mě ničím nijak neoslovil a akce vůbec nebyla adrenalinová, aby se u ní člověk bavil, což na Michaela Baya ehm?. Ambulance je z počátku celkem nudnější akčňák, ale v druhý polovině se to zvrhne v napínavý akčňák kde se projevují i nějaké emoce, ale upřímně v některých částech je to mega nudný film na prospání. Asi co stojí za zmínku je Jake Gyllenaal kterej to tu dost zachraňoval a rád sem ho zde viděl je to nadaný herec, který hrát umí. Můj oblíbený skladatel z Asasínů Lorne Balfe o kterým sem ani netušil, že zde skládá dokázal na dojem složit velice kvalitní hudbičku, která velice dobře doprovází "někdy" i dobře nasnímané akční scény. Upřímně od filmu sem asi čekal něco víc, ale byl jsem celkem zklamán. ()

BROKEN_

Novinka mistra explozí potvrzuje, že Bay je na tyhle věci jedinečný. Dokáže úžasně pracovat s kamerou (ty záběry z dronů ze vzduchu a ty nájezdy kamer například v bance jsou neuvěřitelný). Bay pořád dokazuje, že na to má a že řemeslo má pevně v rukou. Herci v čele jako vždy vynikajícího Jake Gyllenhaala jsou super a Eiza Gonzalez mě na konci mile překvapila. Bay dokonce zaútočí na emoce a ty na mě překvapivě v závěru celkem fungovali. Problém je jen ten, že film neví jestli chce být akční adrenalinovou honičkou, nebo akčním thrillerem a na konci emocionálním přesahem. Je to solidní záležitost, která mě bavila a nenudila, jen je problém ten, že se honička s Ambulancí s postupem času okouká a film s ničím nepřekvapí. I když je to ve finále jeden z těch slabších filmů Michaela Baye (přepálená zábava Six Underground se mi líbila mnohem víc), tak je to dobrá záležitost. Jen se přiznám, že jsem chtěl od Baye větší nářez a mám pocit, že z toho mohl být ještě lepší film. Ve finále ale spokojenost. 7/10 ()

viperDavid

Pěkný rychlí akčňák se super hlavními rolemi. Eiza byla bezva ale Jake mám rád a se svým bráchou jim to klapalo. Jasně není to žádná srdcovka, je to prostě klasická střílečka, kde bylo od začátku vědět, jak to dopadne. Ale i tak se mi to dost líbilo. ()

st.jim

Režie, střich, hudba, akce a herci jsou parádní. K čemu to ale všechno je, když scénář je tupý jako lžíce na boty. Ten by zabil i mrtvýho. Ti pisálci by si měli psát seznam na nákup v Kwik-E-Martu, ne scénáře. Tady totiž jedna blbost střídá druhou. Začíná to opravdu hloupou bankovní loupeží a pokračuje honičkou až do úplného konce. Třeba jsem málem umřel smíchy, když jsem zjistil, jak se deaktivuje sledovací GPS v sanitce, nebo jak snadno získat klíčky k sanitkám. Radši nevidět, než vidět a zapomenout. ()

DJ Rocco iNc

Totálna vykrádačka filmu Vlak plný peňazí, Bad Boys a Transformers Zánik. Humor zamiešaný do akčných scén, predvídateľný dej, dejová linka nie je ničím prekvapivá. Zbytočne natiahnutý film na viac, ako dve hodiny. Čo mi najviac prekážalo, bol strih, ktorý bol dosť rušivý. Snaha bola, miestami upúta pozornosť, vizuálne je to vždy na úrovni, no ostatné okolo toho zakaždým zlyhá na plnej čiare. Michael Bay vyhasol a už nemá čo predviesť, iba kopírovať niečo, čo by mohlo mať úspech. ()

Johnny.ARN

Na Markízu alebo Jojku v sobotu večer, presne to je platforma pre tento film. Nekonečná akcia, ktorá proste nedáva zmysel, zvraty, ktoré nikoho nezaujímajú a drísty o rodine, ktoré sú všade. Hlavne že všetci mali zastúpenie. 2 z 5 ()

Qitek

Utrpení z čistokrevné demence. Michael Bay už nemá naprosto co nabídnout. Každý jeho film je horší a horší, což je vlastně samo osobě udivující úkaz. Člověk se sebereflexí by zhodnotil svých posledních x let a řekl si "Takhle ne Míšo". Ale ono ne. Ono je to tupé a ještě tupější. Rotující kamera kolem dvou lidí, při banálním rozhovoru, která přitom ještě mění velikosti i střih... Fuuuuh. Kde se tady vzal Gyllenhaal ( tady neuvěřitelně příšerný, ačkoli ne víc než v Okja ) mi hlava nebere. Buď mu museli na hlavu hodit polovinu rozpočtu, nebo nevím. Nedokoukáno každopádně. Sračka topící se ve sračkách. ()

oveckaoa

Film z paralélního vesmíru film ve , kterém dva chlápci unesou sanitku mají neomezenou munici s neomezeným počtem nábojů.  Film ve , kterém zkušená doktorka nedokáže poznat jedno zranění od dvou (pochopil bych to u toho nováčka u ní ne) za to dokáže na pohodičku operovat chlápka co z něho tečou galony krve a policajti jsou tak neschopni, že nedokážou vytrasovat její mobil  a zavolat jí a nejsou schopni ani zavolat černochově rodině, aby mu zavolala a přitlačila na něho, aby se vzdal hlavně, že věděli jeho jméno. Kde vůbec vzaly ty dvě sanitky to jich ukradly a nikomu to nechybělo ?  navíc představte si , že chcete utéct v zelené sanitce vždyť je to úplně debilní  po tom La by jela snad jediná a byla by nápadná nejlepší scény si, ale nechal Bay na konec.  Chlápci dojedou do sídla jakéhosi mafiána a vystřílají je tam a dostanou je až na konci přičemž jeden tam leží v krvi a umírá na něho čumí většina bílých policajtů (více okatou narážku na BLM až do premiéry hororu Nene snad už v kině neuvidíte ) a pomáhá mu až černý s tou doktorkou. Konec je sice pěkný, ale předpokládejme , že v té garáži byly kamery ty ukážou, že střílel černý ten postřelený naopak bude tvrdit, že střílel bílý komu budeme věřit?  Navíc i pokud ho neobviní z té střelby pořád má na krku spoluúčast na loupeži spoluúčast na únosu a i ty zraněné policajty mu tam můžou připsat tak, že se stejně z vězení nedostane.  60 procent ()

tnp101

Zde se krásně hodí přirovnání k Nebezpečné rychlosti, která méně nebezpečnou rychlostí dokáže vykouzlit stokrát více napětí než tento výbušný koktejl. Je to škoda, protože Bayův pomyslný návrat ke kořenům by po vystřihání dvou třetin druhého aktu docela fungoval. Ne, vážně nepotřebuji vidět přes hodinu dlouhou honičku fízlů se sanitkou, nepotřebuji vidět přehrávající herce chrlící rádoby vtipné hlášky. Je fajn, že to nevypadá jako videohra, a že ty bouračky s ohňostroji byly očividně praktickými efekty, ale co z toho, když je to tak neoriginální rutina bez napětí. Poslední akt přesně potvrzuje, co jsem naznačil na začátku. Vše zpomalí, postavy začnou normálně mluvit a heleďme se, já jim dokonce i fandím. Bay je objektivně dobrý filmař, umí vykouzlit krásné záběry, umí pracovat s emocemi (i přes ten patos) a do jisté míry i ten humor je někdy natolik trapně přepálený, až je úsměvný. Ale nedá se to přenést na plátno s kadencí 200 snímků za sekundu s jedním a tím samým stále dokola. Dobré znamení je alespoň to, že Ambulance není takový epilepťák jako pro mě nesnesitelný 6 Underground. A mimochodem, že zrovna v Bayovo filmu uvidím uvěřitelnější ženskou hrdinku než v 90% současné produkce bych si fakt nemyslel. 50% ()

elanius

(30/2023) / Strašne bolo na filme vidieť, že ho Bay robil s radosťou 3-ročného decka. A mňa to práve preto bavilo. Jasné, pár Bayovských facepalmov som absolvoval, ale tempo a exkluzívne naháňačky prevážili. Parádna popcornovka. (7/10) ()

JohnSmith

Dost dobře nechápu, co vlastně diváci chtějí. Ambulance je čistokrevná non-stop akce, které prostě není téměř co vyčíst. No dobře, z operace v sanitce se mi udělalo blbě a homosexuální vztah agenta FBI považuji za zbytečný, nicméně chápu, že prostě dnešním bláznivým požadavkům Hollywoodu, se žádný tvůrce nevyhne. Co je největší peckou filmu, krom super akce, je kamera a to opravdu smekám. Vsadím se, že ve 3D by bylo potřeba rozdat i pár pytlíků na zvracení, ale je to prostě paráda. I herci jsou v pohodě. Gyllenhaal s Mateenem jsou trefně obsazení a druhý z nich je mi mnohem sympatičtější než třeba v Aquamanovi. Eiza González je správně drsná a hodí se to k ní. Nesmím zapomenout na hudbu, která je taky velice příjemná. Co dodat? Bay se vrátil k tomu, co mu jde nejlíp, akce. Odkazuje na své starší filmy, celkem šetří humorem, aby z toho nebyla taškařice a přináší divákům akční výplach, jaký tady už dlouho nebyl. Jak Bay už léta říká, nepřišel léčit rakovinu, ale bavit lidi a to se mu opravdu velice daří. ()

hroubek

Fajn akční výplach, který jsem si nakonec užil více, než jsem čekal. Vypnul jsem a snažil se moc nepřemýšlet nad všemi logickými blbostmi, a užít si to, co mi Michael Bay servíruje. Bay odvádí hodně dobrou práci. Během asi pěti minut, nám představí hlavní postavy, ukáže nám jejich přirozené prostředí a vysvětlí nám, co je motivuje a proč dělají to, co dělají. Jakmile Bay zvládne tento úvod, může se věnovat tomu, co ho opravdu baví. Akce, akce a zase akce. Na to, že film stal cca kolem 40 milionů dolarů, tak vypadá o dost dražší. Režisér nám představuje velmi dobře natočené akční scény, a to ať už jde o přestřelky, honičky nebo absolutně přepálenou poslední třetinu. Film má dva zásadní problémy. První je délka. Film je zbytečně dlouhý a kdyby měl 100 minut, tak by to bohatě stačilo. Druhý problém je poslední třetina, která působí skoro jako z jiného filmu. Naštěstí je to stále Michael Bay, a on tu akci umí prodat, aby to bylo alespoň zábavné, když už je to hloupé. Jake Gyllenhaal si krade film pro sebe. Místy přehrává a tlačí na pilu, ale to jakým způsobem střídá herecké polohy je super. Yahya Abdul-Mateen II, svou roli zvládl velmi dobře, a krásně nám prodal morální dilema své postavy. Eiza González to zde hodně sluší a své si v pohodě odehraje, přesto jsem si celou dobu říkal, že jí to až moc sluší, jako by měla jít po natáčení, na nějaký druhý plac. Vizuálně film vypadá dost zajímavě. Střih je správně dynamický, kamerové oblety jsou ze začátku fajn, ale pak se to s nimi přežene a vypadají pak lacině. Je vidět, že když  Bay dostane slušnější scénář, tak se dokáže lehce krotit, a dá nám neurážející akční výplach. Ambulance je fajn akční film. ()

Trustme

Budu dělat, že tenhle film nenatočil můj oblíbený režisér, abych se nemusel stydět. Dlouho jsem neslyšel tak stupidní dialogy a neviděl nudnější děj. Že tohle někdy napíšu k filmu Michaela Baye bych nevěřil. Kamera, klasické těkavé postupy snímání, téměř nonstop akce, střelba, zbraně, auťáky, gangsteři, fellowship - to všechno tam je, ale je mi to u prdele, protože je to dlouhá nezáživná otravná ptákovina, kde jsou všichni na přesdržku. ()

Sany33

Príbeh: Dvaja nevlastný bratia sa rozhodnú pre prepad banky. Každý na to má svoje vlastné dôvody. Niečo sa ale zvrtne a tak sa ocitnú v nespútanej naháňačke na palube sanitky po ktorej ide asi celé mesto. Herecké obsadenie: Toto som si vážne užil Gyllenhaal hrá tých psychopatov ozaj úžasne. Hold už vyrástol z romantických slaďákov a dostal sa do víru adrenalínovej akcie. Prevedenie: Režisér akým je Bay to vie s obrazom a efektami. Teda vám musí byť jasné, že emočné spektrum ťahá za kratší koniec a pohnútky hlavných hrdinov k činu vyšumia do vzduchoprázdna. Snaha o sekvely z minulosti nevychádza tak ako by zrejme mala a tak do popredia ide akcia na úkor citu. Pocity: Ak sa odosobním od príbehu a idem si film pozrieť ako typickú Bayovku tak nemá chybu. Akcia aj keď absolútne neuveriteľná má dynamiku a dokonalé efekty. Napätie je tiež na dobrej úrovni a koniec neprekvapil ale potešil. Nechápem prečo je tento film tak podhodnotený. Pridaná hodnota: Akčná jazda na palube sanitky s dokonalým hereckým duom. 74% ()

blackJag

"JSME JAKO ŽRALOK, NEZASTAVUJEME." A je to fakt, drtivou většinu stopáže se ambulance řítí kupředu... a trvá to skoro až moc dlouho na to, jak je celý dramatický rámec filmu vlastně triviální. Ve filmu není překvapivého momentu, za to je plný kreténismu hlavních postav, choré logiky a naprosto nefungujících pokusů o vtipné odlehčení. 50% ()

zigíš

Velmi milé překvápko. Tady se někdo rozpomněl, co mu jde nejlíp a podle toho se zařídil. Scénář je přesně tak bayovsky blbý aby byl zábavný. Sanitka co může zpomalit -a zastavit- ale šílený Jake je proti. Takže zrychluje, bliká, lítá, svítí ..kolem roste luční kvítí :) Prostě esence devadesátkové akční zábavy, při které se vypne mozek a smysly se nechají ´pouze´ kochat. Všema těma nablýskanejma bourákáma co efektně vybuchujou, střílečkama co správně duní, epileptickým střihem a kamerovýma přeletama, ze kterých se zvedá kufr ..a přenádhernou Eizou (ze které se zvedají jiné části:). Bavil jsem se asi jako u Pain and Gain, takže královsky i když možná trošičku déle, než je zdrávo :) ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)