Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

ondra.p

Ujetá überkomiksová jízda, která i po letech pobaví. Westův Batman se musí brát s rezervou, stejně jako celá šedesátá léta. Všichni byli na drogách, tak se to podepsalo i na komiksech. Ovšem tenhle film baví právě z tohoto důvodu, nechce být seriózní. Je brutálně neseriózní. Scéna s bombou legendární. Žraločí repelent a Robinovo hlášky nezapomenutelné. Nananananananana, Batmaaan! 75% pro (ne)Temného rytíře a jeho ptačího pomocníka. ()

AmunRa

Jedinečná groteska plná akce a přeplněná praštěnými vtipy pronášenými dvojicí hrdinů ve slipech přes punčocháče. Každá pitomost se jmenuje bat-něco a padouši se ani nesnaží hrdiny zabít, jen chystají plány ve stylu past na myš od kocoura Jerryho. ()

fricek12

BatMobil volá letiště: "Připravte BatCoptéru a spusťte BatŽebřík!" Dobrá chujovina, už od začátku dobrá komedie 😃😃 Na svou dobu velmi moderní. ()

Feacher

Jestli filmy 1989 a 1992 byly trochu ujetý (směrem do komedie, až trochu nějaké úmyslné trapnosti až úchyláctví na kostýmy :)), tak tohle je mnohonásobně silnější případ. Úžasně přehráváno úplně všechno, občas fakt sranda i tím, co je ve scénáři a jak je to udělaný... mastný sledovat to z pohledu "obyčejného člověka"... Legendární snímek, myslím že 4* zcela právem! ()

KcarlosK

Neuvěřitelně zábavná hovadinka. U scény se žralokem jsem málem umřel smíchy :-) Nelze si nevšimnout politických narážek poplatných době a komiksově vykreslených charakterů hrdinů i záporáků. A Catwoman je kočička. ()

Vonter

Pokus o batmanovskou batkomedii, která mi bohužel do mého batoka nepadla a můj batmozek jí odsoudil ke dvoum hvězdám. Až na velice batcool a batšukézní kočičí batženu a pár docela batzábavných batskečů je zbytek batfilmu nuda a stojí za bathovno. ()

Jinpachi odpad!

Chápu, je to asi pro děti, nebo je to pro retardované, nebo je to pro ty, kteří věří, že tohle bylo nějakým pozitivním vlivem na techniku tvorby filmu. Teď by byl slyšet určitě nějaký bzučák, který by ohlašoval chybnost jakéhokoliv pokusu o argument, který by to vyvracel, či potvrzoval. Tohle bylo naprosto velké šlápnutí vedle, zkrátka průser. Větší než když si spletete cukrárnu a místo toho vlezete někam, kde dostanete našleháno Vy. Žádný přínos to není a je to zcela zbytečný snímek, který nemusel nikdy vzniknout, a přiznejme si to, nic by se nestalo. ()

SatchS

Keď ešte Nolan plával medzi potenciálne lepšími režisérmi, vzniklo toto majstrovské dielo, ktoré sa dá označiť len jedným slovom - jeblé. Adam West je najlepší superhrdina a v štýlovosti mu nemôže konkurovať ani Lorenzo Lamas. Robin sa na nič nehrá a je teplý úplne zámerne. Bojové scény sú také zlé, že sú až vtipné, a tak pripomínajú trochu tento skvost. Gumový žralok je moja nová obľúbená filmová scéna. ()

SNCIS

"Jsou dny, kdy se člověk bomby nezbaví." Před všemi možnými slovy, předpona Bat. Kostýmy, jak z laciného péčka. Příběh a forma filmu je pro děcka. "Ale pánové, nehádejte se! Dejte mi na to ruku!" Jediné, co stojí za zmínku je Catwoman, protože byla sexy. Jinak je to těžkej bizár, kterej v dnešní době neobstojí. - 10%. ()

mp5991

Překvapuje mě, kde se tu vzalo to vysoké hodnocení. Vysloveně strašné to není, tvůrci nejspíš věděli, co točí a nebrali to zrovna moc (teda vůbec) vážně a vážně jsem to tak nebral ani já, párkrát jsem se i zasmál, přesto... Technickou kvalitu bych vzhledem k době vzniku a tomu, že jsem to podle zdejší galerie čekal, i odpustil, ale že celý děj vypadá, že proti sobě bojují 2 třídy zvláštní školy, akorát Catwoman je učitelka, to by bylo moc i na parodii. [spoiler] Za absolutní vrchol stupidity považuji scénu, kde zločinci postupně odpařují jednotlivé členy rady OSN (nebo co že to bylo) a zbytek naprosto normálně pokračuje v diskuzi. ()

AtemuLukas

Tak jako musíme být kompletně transparentní a říct hned na začátek, že toto je nejvíce ujetá a praštěná verze Batmana, jakou můžete vidět. A to je opravdu co říci, když existuje verze s Cloooneym. Na druhou stranu tento Batman je stejně designovaný, jako jeho první komiksy a díky tomu musíte brát v potaz, že Eso před Burtonem se Batman bral přeci jenom trochu jinak. Příběh je jednoduchý B&R musí zachránit svět před padouchy, kteří se spolčili a snaží se zničit svět. Díky tomu tady uvidíte mnoho gadgetů, které hlavní hrdinové využívají a které a i kolikrát nedávají smysl. Logiku ani dokonale napsaný scénář, nebo super efekty tu nehledejte. Toto je opravdu spíše parodie na netopýřího muže, u kterého se budete zaručeně smát. Paradoxně jsem si ale film užil víc, jak Nolanovu verzi, která mi vůbec nesedla… ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)