Sirota: Prvá vražda

• Česko Sirotek: První oběť (viac)

Príbeh démonického dievčaťa Esther z hororu Sirota má novú kapitolu. Psychicky narušená žena Leena Klammer je pre dobro sveta zatvorená v ústave pre duševne chorých pacientov niekde v Estónsku. Mimoriadne inteligentná, promiskuitná Leena je zlo v ľudskej podobe, má množstvo psychických porúch a vo svojich tridsiatich rokoch vyzerá ako dieťa. Jedného dňa sa jej brilantným spôsobom podarí z blázinca utiecť a rozhodne sa naplniť svoj rovnako dokonalý plán. Odchádza do Ameriky, kde sa vydáva za stratené dieťa Esther z bohatej rodiny. Jej zmanipulovaný a spokojný život malého dievčaťa sa však nečakane zvrtne. Esther sa následne dostáva do nervydrásajúceho súboja so svojou novou matkou, ktorá je pripravená urobiť čokoľvek, aby svoju rodinu ochránila pred vražedným dieťaťom. (Bontonfilm SK)

tybro

Isabelle se za těch třináct let nezměnila, což je fajn, páč by tak mohl vzniknout i další díl. Je jasný že scénáristi musely přijít s něčím jiným. A to se jim více než povedlo. Napětí gradovalo skvěle, takřka v kolejích jedničky. Nicméně pak nastal zvrat a jelo jinam, ale pořád tím správným směrem. Krvavé scény spolu s zvukovým podtextem působily vkusně, což divákovi zaručí bezva podívanou. ()

Tomko87

Čakal som generický prequel o legendarnej Ester. Mo dostal som zábavný thiller/horror, s výborným plot twistom. Páči sa mi že tvorcovia už nemôzu hrať na monent prekvapenia s 11 dievčatkom. Keďže herečka mala v dobe prveh časti 12 rokov a teraz nieči cez 24. No v oboch prípadoch Isabelle Fuhrman ide ako píla. A tak hrajú s čím musia a ide im to. I keď film sa sakramensky veľa logických dier. ()

Kushina

Vlastně mě to dost bavilo. Takový logický horor (i když to teda zrovna moc scary nebylo, ale dalo se), kde lidi nedělali píčoviny beze smyslu. Vlastně jedna píčovina mě napadla, proč by sis ji brali domů, když od začátku věděli, že to není ona? Strach z odhalení možná? Každopádně jsem se nejvíc obával samotného konce a ten nakonec nebyl taková katastrofa, jako tomu bývá u většiny hororů. Tohle byla taková večerní pohodička, co neurazila, 65% ()

ricmont

Stejně jako u Smrti ve tmě 2 nechápu ani tady tu snahu tvůrců udělat ze záporné postavy kladnou. Pokud člověk viděl první díl Sirotka tak mu je jasné jaká je "Ester" mešuge. A tak ji fandit logicky člověk ani nedokáže. Ovšem tady se tvůrci snaží ukázat, že není tak špatná jak to vypadá a že jsou ještě horší lidé než ona. Ovšem to nefunguje protože charakter Ester už dávno známé. Kdyby toto byl první film o této dívce tak ano fungovat to může. Ale takto je to jen zbytečná snaha vytvořit u diváků sympatie s někým kdo má spíše vzbuzovat znepokojení. ()

SpicyNugget

Poté, co dospělá žena Lena zdrhne z psychiatrické léčebny kdesi v Estonsku, začne se vydávat za ztracené děvčátko Esther. Její rodiče mají z jejího objevení radost, jenže brzy poznají, že toto není jejich dcerka… Prequel Sirotka. Potěšilo mě, že Isabelle stále vypadá jako holčička. Byť bylo místy vidět, že je to už starší rašple, vůbec mi to nevadilo, protože reálně Esther byla dospělá žena, že ano? Potud pohoda. Pak přišla zápletka a když jsem se přistihla, že fandím vražedkyni Leně, a ne vražedkyni matce, začalo to bejt špatný. Nenadchne, ale asi ani neurazí. ()

veverysiak

Toto predsa nemohlo zafungovať, najprv rozbeh s groteskne fungujúcim ústavom ťažkých psychopacientov a jeho abnormálne normálnou zverenkyňou, ktorá bohvieprečo čakala tak dlho na odchod, pozor - nie na útek, z neho, potom brnkačková adaptácia hlavnej zmrdky do značne priblblej rodinky s dvornou psychoškou, ktoré nedokážu spoznať vlastného potomka a pacientku, potom prekvapujúci zvrat v stanovení kladných a záporných postáv, ktorý ako jediný prvok naozaj zaujal, a nakoniec ohromne prisprostasté vyvrcholenie, kde zo všetkých urobili autori híkajúcich ušiakov, už to nechajte tak, ibaže by ste z toho urobili komédiu, takže 25%. ()

Hlavonozec odpad!

Film, kde nikomu nepřejete, ze všech je vám morálně zle a pevně doufáte, že úplně všichni chcípnou v hrozných bolestech, zkrátka nemůže fungovat. Všechno, co fungovalo na prvním filmu, se tady nějak vytratilo. Pocit děsu z neznámého je nadobro pryč, když jste viděli první film a tak vás nemůže Ester ničím překvapit, což je vlastně problém celého filmu, je prostě nijaký, není v něm žádné napětí, žádné překvapení, i to násilí ztratilo efekt. Zatímco jednička excelovala díky hutné atmosféře a pár i celkem nepříjemným scénám, tady se ze všech zabitých stal jenom další zářez na pažbě, absolutně bez žádného prožitku. A horor nemůže fungovat, pokud v něm jsou jen NPCčka, která tam jsou jenom od toho, aby byli zabiti. Dokázal bych odpustit cokoliv, ale rozhodně ne nepříjemné protagonisty. Tam není nikdo, komu byste mohli fandit, nebo s ním v určitých chvílích mohli souznít (dokonce ani postavě otce, protože po sledování prvního filmu stejně víte, jak to dopadne). Synek od rodiny je doslovná definice gigačuráka, matka je žárlivá, šílená a vypočítavá svině, Ester je šílená a vypočítavá vražedkyně. Chápu ten chabý pokus, ale Orphan mělo zůstat pouze jedním lehce nadprůměrným hororem s docela dost originálním twistem. Existence tohoto průseru jenom podrývá dojem z prvního filmu, a zároveň tak kazí prožitek těm, co první film neviděli, protože vám pouhá existence tohoto filmu vyspoileruje hlavní plot twist prvního dílu. Nechápu, že takový parazitický vřed může mít na svědomí režisér celkem obstojného hororu The Boy. ()

bonovox

Orphan je skvelý psychologický horor, tento prequel síce zapadá do príbehu ale je úplne zbytočný. Nemá to potrebné napätie, niektoré scény sú poriadne náhodné a pritiahnuté za vlasy. Poteší len návrat hlavnej predstaviteľky (maskéry mali asi dosť práce dať jej mladistvý vzhľad). 40% ()

swenyx

"Pokračování" Sirotka není tak velkolepé a spíše je to rána do prázdna, ale to se dalo čekat, bylo to předurčený k tomu aby to bylo špatný. Místo toho aby byla Ester ta špatná, tak reálně ta její adoptivní máma s jejím synem byla víc švihla než ona samotná. Navíc nám herečka Ester zestárla a už tak moc jako dítě nevypadá, i když to byl předem prohranej boj, tak to ale i tak mohlo být lepší, jsem zklamanej. 2/5 ()

Predator77

55 procent, musím říct že i když se z mého pohledu jedná a zbytečné pokračovaní tak ve výsledku je to celkem zábavná jednohubka která neurazí ani nenadchne. ()

Lilith03

Jediné plus tady má Julia Stiles, kterou mám dost ráda a hraje fakt dobře. Jinak film hrůza, děj úplně nelogický, když uděláte z padoucha nakonec oběť, tak říkáte divákům akorát to, jací jsou dementi, když si mysleli, že Ester je svině a ona je vlastně chudáček. Jinak už jen pokus o to udělat z dospělé Isabelle zase "dítě" pokulhává, protože nejdřív hraje náctiletá holka dítě, pak v Hunger games zas vypadá o několik let starší a nakonec z ní zase děláte dítě, ikdyž to už jde vidět. Je to divné, scénář hrozný... Orphan je jeden z hororových sérií, které jsou nadhodnocené a někdo, kdo hledá kvalitu u něj spokojený nebude. ()

Easykill

Nevím proč se tohle vlastně točilo. Po prvním filmu bylo jasný, že to v žádném případě nemůže dosáhnout jeho kvalit natož nějakého "wow". I když nějaký twist dorazil, tak to bylo poměrně brzo a taky to tím ztratilo na váze a nabralo spíš pár kil až groteskních. Navíc ty "na sílu" střihy, malé dabérky, úhly a perspektivy nikoho neoklamaly. Bylo to strašně průhledné a později už i otravné. Mordů málo, příběh až na twist celkem nudný a zbytečně natahovaný. Jediné plusy, že na Ester se dívá pořád dobře a její filmová matinka byla taky ještě koukatelná. A to se dočkáme nejspíš i třetího filmu. To bude dílo.. ()

johankazarku

Ako už bolo spomenuté nesklamalo ale ani veľmi neprekvapilo. Nakoľko prvý diel je pre mňa špecifický najmä nápadom, sem už tvorcovia nemali veľmi čo nové priniesť a aj napriek tomu je tam prekvapivý zvrat, ktorý sa mne osobne páčil. ()

I.ball

Prvni pulka to je nudne hlavne proto, ze uz jsme to vse slyseli v prvnim dile a sebekrvavejsi vrazda ten fakt nezmeni, kdyz se neni ceho leknout a ceho/koho se bat. Vse ovsem dostane uplne jiny nadech v druhe polovine, kdy se z plytkeho thrilleru vyklube akcni komedie. Ve vysledku mila paralela s uv barvami na jinak nevyraznych dilech obeti hrdinciny erotomanie. Za me krasnych 70%, i kdyz 10letou divku v Esther mohl videt jen nevidomy z jedouciho rychliku. ()

vinducha

Po 13 letech velice vydařený prequel. A ta malá mrcha je fakt démon. U téhle rodiny se sice setkala s taky pěkně podařenými kvítky . Nicméně na její vynalézavost a houževnatost neměl ani 1 ze členů. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér